Київський районний суд м. полтави
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяКиївський районнийсуд м.Полтави
Справа № 552/2988/25
У Х В А Л А
17.04.2025 м. Полтава
Суддя Київського районного суду м. Полтави Самсонова О.А., розглянувши матеріали позовної заяви
ОСОБА_1 , проживаючого: АДРЕСА_1 ,
до ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса: АДРЕСА_2 ,
про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення.
Проте, вказана позовна заява не відповідає вимогам, встановленим ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, згідно п. 2 ч.5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються: 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Згідно ч. 1 ст. 42 КАС України учасниками справи є сторони, треті особи.
Згідно частин 1 та 3 ст. 43 КАС України здатність мати процесуальні права та обов`язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами), адміністратором за випуском облігацій.
Здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов`язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їх посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).
Але позивачем позов пред`явлено до ІНФОРМАЦІЯ_1 , який не має статусу юридичної особи, відповідно не може бути залучено до участі у справі в будь-якій процесуальній якості.
Постановою Кабінету Міністрів України № 154 від 23.02.2022затверджено Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (далі - Положення). Так, згідно з п. 9 Положення територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань, серед іншого, розглядають справи про адміністративні правопорушення та накладають адміністративні стягнення відповідно доКодексу України про адміністративні правопорушення. ІНФОРМАЦІЯ_2 представляє інтереси Збройних Сил у відносинах з Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими держадміністраціями, органами місцевого самоврядування, іншими державними органами, підприємствами та громадянами на відповідній території. ІНФОРМАЦІЯ_2 має право, окрім іншого, розглядати справи про адміністративні правопорушення, визначені статтею 235 Кодексу України, і накладати адміністративні стягнення (п. 12 Положення).
Відповідно до абз. 3 п. 3 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки як структурні підрозділи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя підпорядковуються відповідному територіальному центру комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, області, м. Києва та Севастополя, на території відповідальності якого вони перебувають згідно з адміністративно-територіальним устроєм України.
Тому позивачу необхідно привести позовну заяву у відповідність до вимог ст. 160 КАС України в частині зазначення відповідача у справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановленихстаттями 160,161цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення виявлених недоліків.
Керуючись ст. ст.160, 169 КАС України, -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення залишити без руху.
Надати позивачу строк протягом семи днів з дня вручення йому копії цієї ухвали для виправлення вказаних недоліків позовної заяви.
Якщо позивачем протягом встановленого судом строку не будуть усунуті зазначені недоліки, позовна заява підлягатиме поверненню позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.А.Самсонова
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 17.04.2025 |
Оприлюднено | 18.04.2025 |
Номер документу | 126676917 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо |
Адміністративне
Київський районний суд м. Полтави
Самсонова О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні