Справа № 375/1944/24
Провадження № 2-во/375/5/25
УХВАЛА
22 квітня 2025 року селище Рокитне
Суддя Рокитнянськогорайонного судуКиївської областіСмик М.М.,за участюсекретаря судовогозасідання КиричокВ.В.,розглянувши заяву ОСОБА_1 провиправлення описки,допущеної в рішенні Рокитнянського районного суду Київської області від 9 квітня 2025 року у справі за клопотанням ОСОБА_1 , заінтересована особа виконавчий комітет Рокитнянської селищної ради Білоцерківського району Київської області, особа, стосовно якої розглядалось клопотання ОСОБА_2 , про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Рокитнянського районного суду Київської області від 9 квітня 2025 року клопотання ОСОБА_1 , заінтересована особа виконавчий комітет Рокитнянської селищної ради Білоцерківського району Київської області, особа, стосовно якої розглядалось клопотання ОСОБА_2 , про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною, - задоволено.
Продовжено строк дії рішення Рокитнянського районного суду Київської області від27 жовтня 2022 року у справі № 375/634/23 про визнання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатним, на 2 (два) роки з дня набрання цим рішенням законної сили.
11 квітня 2025 року ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про виправлення допущеної в рішенні Рокитнянського районного суду Київської області від 9 квітня 2025року описки та просила зазначити її прізвище та прізвище недієздатного « ОСОБА_3 » замість « ОСОБА_4 ».
Статтею 269 ЦПК України передбачено, що суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень. Ухвала про внесення виправлень надсилається всім особам, яким видавалося чи надсилалося судове рішення, що містить описки чи арифметичні помилки.
Описка це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в судовому рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. В резолютивній частині будь-яка описка має істотне значення, оскільки вона може утруднити виконання рішення.
Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
З урахуванням наведеного допущені у описовій, мотивувальній та резолютивній частинах рішення Рокитнянського районного суду Київської області від 9 квітня 2025 року описки підлягають виправленню.
Керуючись статтею 269 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 про виправлення описки - задовольнити.
Виправити допущені у описовій, мотивувальній та резолютивній частинах рішення Рокитнянського районного суду Київської області від 9 квітня 2025 року описки, зазначивши правильне прізвище заявника та недієздатної особи « ОСОБА_3 » замість « ОСОБА_4 », що є опискою.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали суду складено та підписано 22 квітня 2025 року.
Суддя Марина СМИК
Суд | Рокитнянський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 22.04.2025 |
Оприлюднено | 23.04.2025 |
Номер документу | 126759676 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про виправлення помилки у судовому рішенні |
Цивільне
Рокитнянський районний суд Київської області
Смик М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні