Ухвала
від 18.04.2025 по справі 636/1998/25
ЧУГУЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЧУГУЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


Справа № 636/1998/25 Провадження №1-кс/636/492/25

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 квітня 2025 року слідчий суддя Чугуївського міського суду Харківської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у закритому судовому засіданні в залі судових засідань в приміщенні суду в м. Чугуїв клопотання слідчого СВ ВП № 1 Чугуївського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області лейтенант поліції ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю,

встановив:

Слідчий СВ ВП №1 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області лейтенант поліції ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Чугуївського міського суду Харківської області з клопотанням, погодженим із начальником Вовчанського відділу Чугуївської окружної прокуратури Харківської області ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до медичної документації медичної карти стаціонарного хворого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та рентген дослідження (рентгенограму), медичної карти стаціонарного хворого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та рентген дослідження (рентгенограму), а також до медичної карти стаціонарного хворого ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та рентген дослідження (рентгенограму), з можливістю тимчасового вилучення усіх документів, з яких складаються зазначені історії хвороб, а також рентгени досліджень (рентгенограм), що зберігається у ІНФОРМАЦІЯ_4 (військова частина НОМЕР_1 ), код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , за адресою: АДРЕСА_1 .

В обґрунтування поданого клопотання слідчий посилається на те, що 07.03.2025 біля 11.00 на автошляху «Хотімля - Мартове» на відстані 107м., не доїжджаючи до ІНФОРМАЦІЯ_5 , військовослужбовець водій транспортного засобу «TOYOTA-HILUX», д.н.з НОМЕР_3 (іноземної реєстрації), ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не впорався з керування, допустив з`їзд до кювету, де контактував з площиною земельної ділянки з послідуючим перекиданням навколо своєї осів вказаного транспортного засобу.

У результаті дорожньо-транспортної пригоди водія ОСОБА_5 , та пасажирів транспортного засобу, а саме військовослужбовця ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та військовослужбовця ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з тілесними ушкодженнями різного ступеню тяжкості, було госпіталізовано до військового шпиталю ВЧ НОМЕР_1 , розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , де ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 перебували на стаціонарному лікуванні.

Виходячи з того, що для досягнення повноти, всебічності та неупередженості при проведенні розслідування, вищезазначеного факту кримінального правопорушення, зокрема для отримання відомостей, котрі є необхідними для належної кваліфікації вчиненого діяння, у даному провадженні є потреба встановлення причини дорожньо-транспортної пригоди, ступеню тяжкості та характеру тілесних ушкоджень ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 .

Своєю чергою, проведення судово-медичного дослідження, вимагає надання судово-медичному експерту для ознайомлення відомостей про стан здоров`я ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , як до дорожньо-транспортної пригоди, на момент дорожньо-транспортної пригоди (отриманих тілесних ушкоджень), так і в подальшому при перебуванні на лікуванні протягом усього часу з моменту дорожньо-транспортної пригоди.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що медична картка стаціонарного хворого військовослужбовця військової частини НОМЕР_4 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , рентген дослідження (рентгенограма) ОСОБА_5 , медична картка стаціонарного хворого військовослужбовця військової частини НОМЕР_4 ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , рентген дослідження (рентгенограма) ОСОБА_6 , а також медична картка стаціонарного хворого військовослужбовця військової частини НОМЕР_4 ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , рентген дослідження (рентгенограма) ОСОБА_7 має суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до медичної документації, а саме картки стаціонарного хворого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та рентген дослідження (рентгенограму), медичної карти стаціонарного хворого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та рентген дослідження (рентгенограму), а також до медичної карти стаціонарного хворого ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та рентген дослідження (рентгенограму), що зберігається у ІНФОРМАЦІЯ_4 (військова частина НОМЕР_1 ), код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , за адресою: АДРЕСА_1 ,з можливістютимчасового вилучення вказаної медичної документації для проведення судово-медичної експертизи.

Беручи до уваги викладене вище, а також тяжкість злочинуі неможливість отримати відомості в інший спосіб, та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до інформації про з`єднання споживачів телекомунікаційних послуг у зоні дії покриття зазначених базових станцій оператора телекомунікацій, яка перебуває у ІНФОРМАЦІЯ_4 (військова частина НОМЕР_1 ), код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , за адресою: АДРЕСА_1 .

В судове засідання прокурор та слідчий не з`явилися, в поданих до суду письмових заявах просили вказане клопотання розглянути за їх відсутності.

Представник ІНФОРМАЦІЯ_6 в судове засідання не з`явився, про причини неявки суд не повідомив. Неприбуття цієї особи за судовим викликом, відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України, не є перешкодою для розгляду вказаного клопотання.

На підставі ч. 4 ст. 107 КПК України, в зв`язку з неприбуттям в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду вказаного клопотання слідчим суддею не здійснювалося.

Частиною 1 статті 159 КПК України встановлено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно доч.1ст.160КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Пунктом 7частини 1статті 162КПК Українипередбачено,що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить, зокрема, інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.

Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження в своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Згідно з ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей та документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей та документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Слідчий суддя, дослідивши документи та матеріали, якими слідчий обґрунтовує клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання, приходить до висновку про наявність підстав для задоволення цього клопотання, оскільки вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, в зв`язку з чим необхідно отримати на тимчасовий доступ до інформації, яка знаходиться у ІНФОРМАЦІЯ_4 (військова частина НОМЕР_1 ), код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , за адресою: АДРЕСА_1 .

Керуючись ст. ст. 107, 159-166, 369-372 КПК України, слідчий суддя

постановив:

Клопотання слідчого СВ ВП № 1 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю задовольнити.

Надати заступнику начальника СВ ВП № 1 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області майору поліції ОСОБА_8 , слідчому СВ ВП № 1 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 , старшому слідчому СВ ВП № 1 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_9 , слідчому СВ ВП № 1 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_10 , слідчому СВ ВП № 1 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_11 тимчасовий доступ до медичної документації медичної карти стаціонарного хворого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та рентген дослідження (рентгенограму), медичної карти стаціонарного хворого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та рентген дослідження (рентгенограму), а також до медичної карти стаціонарного хворого ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та рентген дослідження (рентгенограму), з можливістю тимчасового вилучення усіх документів, з яких складаються зазначені історії хвороб, а також рентгени досліджень (рентгенограм), що зберігається у ІНФОРМАЦІЯ_4 (військова частина НОМЕР_1 ), код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , за адресою: АДРЕСА_1 .

Строк дії ухвали два місяці з дня постановлення ухвали.

Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЧугуївський міський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення18.04.2025
Оприлюднено23.04.2025
Номер документу126761206
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —636/1998/25

Ухвала від 18.04.2025

Кримінальне

Чугуївський міський суд Харківської області

Гніздилов Ю. М.

Ухвала від 13.03.2025

Кримінальне

Чугуївський міський суд Харківської області

Гніздилов Ю. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні