Справа № 309/4892/24
Провадження № 2/309/1311/24
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 квітня 2025 року м. Хуст
Хустський районний суд Закарпатської області
в складі: головуючого Орос Я.В.
за участю секретаря Калинич Н.С.
представника позивача ОСОБА_1
представника третьої особи Тяско Х.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Хуст справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , де третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору орган опіки і піклування Драгівської сільської ради про позбавлення батьківських прав,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_3 , де третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору орган опіки і піклування Драгівської сільської ради про позбавлення батьківських прав.
Позовні вимоги вмотивовані тим, що 24 жовтня 2022 року між ОСОБА_2 та ОСОБА_4 , було укладено шлюб, який зареєстровано у виконавчому комітеті Горінчівської сільської ради Хустського району Закарпатської області, про що 24.10.2022р. зроблено відповідний актовий запис 12. Під час проживання в шлюбі у сторін народився син: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та син - ОСОБА_6 . ІНФОРМАЦІЯ_2 , який народжений до реєстрації шлюбу.
При цьому ІНФОРМАЦІЯ_3 в м. Купецьк Пензинської області Російської Федерації. ОСОБА_7 народила дочку ОСОБА_8 , народження якої було зареєстровано 01.10.2019 року територіальним відділом записів актів громадянського стану м. Кузнецька та Кузнецького району Управління ЗАГС Пензинської області. У графі «батько» дитини у свідоцтві про народження поставлено прочерк.
З дня свого народження, син ОСОБА_9 проживав разом з позивачем у АДРЕСА_1 . Після одруження відповідачка разом із своєю донькою ОСОБА_10 також переїхали проживати до будинку матері позивача. Відповідачка постійно нехтувала сімейними цінностями, зловживала алкоголем не піклувалася про позивача та дітей. Через постійні сварки та непорозуміння у 2024 році ОСОБА_3 покинула сім`ю разом із своєю дочкою ОСОБА_10 та спільним сином ОСОБА_11 . Син ОСОБА_9 залишився проживати разом із позивачем. Однак, невдовзі відповідачка залишила дітей сусідці ОСОБА_12 , мешканці АДРЕСА_2 та поїхала невідомо куди.
18.08.2024р. комісією ССД Драгівської сільської ради неповнолітніх дітей ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 вилучено від ОСОБА_12 та передано ОСОБА_2 на виховання.
Наразі всі троє дітей проживають з позивачем ОСОБА_2 , знаходяться на його вихованні та утриманні. Мати дітей так і не повідомила про своє місце перебування. Де вона зараз, позивачу не відомо.
ОСОБА_2 з відповідачкою ОСОБА_3 не проживають разом та не ведуть спільного господарства, у зв`язку із чим ОСОБА_2 подано до Хустського районного суду позов про розірвання шлюбу.
Від моменту припинення спільного проживання і до теперішнього часу ОСОБА_3 жодного разу не поцікавилася життям чи здоров`ям своїх дітей, не телефонує їм, не виявляє бажання спілкуватись з ними та приймати участь у їхньому вихованні. Не утримує дітей фінансово, не турбується про їх фізичний та моральний розвиток. Таким чином, враховуючи, що відповідачка свідомо ухиляється від спілкування з дітьми, причому робить це без поважних причин, не приймає участі у їх моральному вихованні та фінансовому забезпеченні, ОСОБА_2 вважає, що є всі підстави для позбавлення її батьківських прав відносно всіх трьох неповнолітніх дітей.
В змісті позовних вимог ОСОБА_2 просить суд позбавити ОСОБА_3 батьківських прав відносно дітей, призначити його опікуном над малолітньою дитиною ОСОБА_8 , та стягнути аліменти на утримання неповнолітніх дітей.
25.11.2024 року через канцелярію Хустського районного суду адвокат Іляшкович Н.В. подала заяву про уточнення позовних вимог. Згідно даної заяви вбачається, що ОСОБА_2 , в інтересах якого діє адвокат Іляшкович Н.В., просить суд позбавити ОСОБА_3 батьківських прав відносно ОСОБА_13 та ОСОБА_5 , та стягнути аліменти на утримання неповнолітніх дітей. Підставою уточнення позовних вимог стало повернення малолітньої дитини ОСОБА_14 , матері ОСОБА_3 .
В судове засідання позивач ОСОБА_2 не з`явився. Адвокат Іляшкович Н.В., яка діє в інтересах позивача, в судовому засідання позовні вимоги підтримала та просила їх задоволити в повному обсязі.
Представник третьої особи Тяско Х.М. у судовому засіданні позовні вимоги підтримала та просить їх задоволити. Суду ствердила , що відповідач зовсім не цікавиться своїми дітьми, залишила їх з позивачем та місце перебування її невідоме.
Відповідач ОСОБА_3 в судове засідання не з`явилась повторно, про дату, місце і час розгляду справи повідомлялась неодноразово, що стверджено розписками, які знаходиться в матеріалах справи, про причини неявки суд не повідомляла, відзиву на позовну заяву не подавала.
У відповідності до ст. 280 ЦПК України, суд ухвалив постановити заочне рішення на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Вивчивши та дослідивши матеріали справи, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення виходячи з наступного.
Так, відповідно до приписів ч.1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до статті 165 СК України право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім`ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров`я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років.
Згідно ст.ст. 12, 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з частиною першою статті 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
З матеріалів справи вбачається, що 24 жовтня 2022 року між ОСОБА_2 та ОСОБА_4 , було укладено шлюб, який зареєстровано у виконавчому комітеті Горінчівської сільської ради Хустського району Закарпатської області, про що 24.10.2022р. зроблено відповідний актовий запис 12 (а.с.11).
До укладення офіційного шлюбу у сторін народився син ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджено свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1 від 24.04.2014 року (а.с.13).
Після реєстрації шлюбу у сторін народився син ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що стверджено свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2 від 29.11.2023 року (а.с.12).
Також, ІНФОРМАЦІЯ_3 в м. Купецьк Пензинської області Російської Федерації. ОСОБА_7 народила дочку ОСОБА_8 , народження якої було зареєстровано 01.10.2019 року територіальним відділом записів актів громадянського стану м. Кузнецька та Кузнецького району Управління ЗАГС Пензинської області. У графі «батько» дитини у свідоцтві про народження поставлено прочерк (а.с.14-16).
У 2024 році відповідачка залишила двох дітей сусідці ОСОБА_12 , мешканці АДРЕСА_2 та поїхала у невідомому напрямку. Згідно Акту від 18.08.2024р. складеного комісією ССД Драгівської сільської ради неповнолітніх дітей ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 вилучено від ОСОБА_12 та передано батьку ОСОБА_2 на виховання.
Відповідно Акту обстеження матеріально-побутових умов від 16.09.2024 року вбачається, що депутатом Драгівської сільської ради Рішко Ганною Іванівною в присутності сусідів з`ясовано, що в даний час в будинку за вказаною адресою постійно проживає ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , син ОСОБА_6 . 2014 року народження, син. ОСОБА_5 , 2023 року народження, дочка дружини ОСОБА_8 , 2019 року народження та мати ОСОБА_15 , 1950 року народження, яка є інвалідом І групи. На час обстеження встановлено, що дружина ОСОБА_3 , разом з сином ОСОБА_16 в будинку разом з чоловіком та дітьми не проживають. Наразі діти знаходяться на вихованні та матеріальному забезпеченні у батька ОСОБА_2 . Допомагає здійснювати догляд за дітьми мати заявника ОСОБА_15 . Матеріальний стан сім`ї низький. Умови проживання задовільні (а.с.19).
Також, до матеріалів справи долучено Характеристику складену сільським головою М.Довганичем відносно громадянина ОСОБА_2 , з якої вбачається, що громадянин ОСОБА_2 є уродженцем та постійним мешканцем с.Драгово. За час проживання в селі проявив себе з позитивної сторони. Скарги з боку жителів села на нього у виконком Драгівської сільської ради не поступали. Громадського порядку в селі не порушував. Спиртних напоїв не вживає. В громадських місцях поводить себе добре. Стриманий та врівноважений. Комунікабельний, відповідальний. Постійної роботи немає, працює за усною домовленістю у жителів Драгівської громади. До адміністративної та кримінальної відповідальності не притягався (а.с.20).
Згідно Характеристики на ОСОБА_2 від Директора ЗДО Марти Рішко вбачається, що сім`я проживає в приватному будинку, що належить бабусі. Житлово-побутові умови - задовільні. Функцію грошового забезпечення сім`ї виконує батько. Він активно займається вихованням дітей, стежить за успішністю дітей, за їх побутовими умовами, харчуванням, одягом. Активно цікавиться життям сина в школі, допомагає йому з заняттями, виконує функцію моральної підтримки членів сім`ї. Тактичний, терплячий, вміє знаходити компромісні рішення і вчить цьому дітей. ОСОБА_8 відгукується про батька ( ОСОБА_2 ) з ніжністю і повагою. Завжди охайно виглядає, неконфліктний, спокійний. ОСОБА_2 дотримується демократичного стилю в спілкуванні та вихованні дітей (а.с.21).
Відповідно до Характеристики ОСОБА_6 (сина) від директора ліцею ОСОБА_17 та класного керівника ОСОБА_18 вбачається, що ОСОБА_19 навчається у закладі з першого класу. Зарекомендував себе як старанний учень. Має навчальні досягнення достатнього рівня. Навчається в повну міру своїх сил. Має добру слухову пам`ять, добре запам`ятовує навчальний матеріал. Виявляє логічне мислення. На уроках уважний. Учень бере активну участь у роботі учнівського самоврядування. Спокійний, врівноважений, розсудливий. Правила поведінки виконує. Підтримує дружні стосунки з багатьма учнями. Батько приділяє належну увагу навчанню та вихованню сина. Бере участь у шкільному житті дитини. Спілкується з вчителями, класним керівником учня. Цікавиться його досягненнями. Мати не цікавиться навчанням та вихованням сина. Батьківські збори вона не відвідує (а.с.22) .
Згідно Повідомлення в.о.начальника Служби у справах дітей Горінчівської сільської ради А.Калинич від 10.06.2022 року вбачається, що Центр надання соціальних послуг Горінчівської сільської ради провівши оцінку потреб сім`ї ОСОБА_20 , повідомляє що дана сім`я перебуває в складних життєвих обставинах, в зв`язку з ухиленням матері від виконання своїх обов`язків з догляду та виховання дитини. Дочка ОСОБА_8 в занедбаному вигляді (не дотримується особистої гігієни, мати часто залишає її з посторонніми особами на декілька днів, харчування нерегулярне). Будинок занедбаний, не дотримуються санітарно-гігієнічні норми (а.с.24).
На виконання ухвали суду органом опіки та піклування надано висновок від 13.12.2024 року, який затверджено рішенням виконавчого комітету Драгівської сільської ради Хустського району Закарпатської області №2 від 13.12.2024року.
Відповідно до наданого висновку органу опіки та піклування №2 від 13.12.2024року вбачається наступне.
Службою у справах дітей спільно з центром надання соціальних послуг проведено обстеження умов проживання неповнолітніх ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 які проживають за адресою АДРЕСА_1 . В ході здійснення виїзду встановлено, що ОСОБА_2 разом з дітьми проживає у будинку матері, діти забезпечені всіма необхідними речами, одягом, взуттям та продуктами харчування, за результатами виїзду складено обстеження умов проживання.
Мати дітей ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_7 залишила місце проживання дітей. Син ОСОБА_9 від народження виховувався батьком, є учнем Драгівського ліцею. У січні 2023 року ССД Драгівської сільської ради сім`я взята під супровід, як така ,що опинилася у складних життєвих обставинах.
Зі слів бабусі та старшого сина ОСОБА_9 мати зловживає алкоголем. Діти до батька відносяться з повагою , про матір розмовляти не бажають. Вивчивши сімейні обставини та враховуючи акт комісії обстеження умов проживання, доцільність позбавлення матері батьківських прав стосовно ОСОБА_21 відносно неповнолітніх ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 які проживають за адресою АДРЕСА_1 .
На підставі наведеного та керуючись ст. 164 СК України: Орган опіки на піклування Драгівської сільської ради вважає за доцільне позбавлення батьківських прав ОСОБА_21 ІНФОРМАЦІЯ_7 стосовно неповнолітніх ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 які проживають за адресою АДРЕСА_1 (а.с.57-59).
Також, до матеріалів суду долучено Акт обстеження матеріально-побутових умов від 15.04.2025 року згідно якого депутатом Драгівської сільської ради Рішко Ганною Іванівною в присутності сусідів проведено обстеження домогосподарства гр.. ОСОБА_2 перевіркою встановлено, що в будинку зареєстровані ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , колишня дружина: ОСОБА_3 , 1997 року народження, син:: ОСОБА_6 , 2014 року народження, син ОСОБА_16 , 2016 року народження, дочка: ОСОБА_8 , 2019 року народження, син : ОСОБА_5 , 2023 року народження.
При цьому з`ясовано, що в даний час в будинку за вказаною адресою постійно проживає ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , син ОСОБА_6 . 2014 р.н., син ОСОБА_5 , 2023 р.н. Матеріальний стан сім`ї задовільний. Умови проживання задовільні, в будинку охайно та прибрано. Стан дітей задовільний.
Згідно з частиною третьою статті 51 Конституції України сім`я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою.
Частиною першою статті 8 Закону України «Про охорону дитинства» передбачено, що кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку.
Виховання в сім`ї є першоосновою розвитку особистості дитини. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов`язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров`я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці (частина перша статті 12 Закону України «Про охорону дитинства»).
Частиною сьомою статті 7 Сімейного кодексу України (далі - СК України) передбачено, що дитина має бути забезпечена можливістю здійснення її прав, установлених Конституцією України, Конвенцією про права дитини від 20 листопада 1989 року, ратифікованою Постановою Верховної Ради України від 27 лютого 1991 року № 789-XII (далі - Конвенція про права дитини), іншими міжнародними договорами України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Відповідно до пунктів 1, 2 статті 3 Конвенції про права дитини в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини. Дитині забезпечується такий захист і піклування, які необхідні для її благополуччя, беручи до уваги права й обов`язки її батьків, опікунів чи інших осіб, які відповідають за неї за законом.
Статтею 9 Конвенції про права дитини визначено, що держави-учасниці поважають право дитини, яка розлучається з одним чи обома батьками, підтримувати на регулярній основі особисті відносини і прямі контакти з обома батьками, за винятком випадків, коли компетентні органи згідно з судовим рішенням визначають відповідно до застосовуваного закону і процедур, що таке розлучення необхідне в якнайкращих інтересах дитини. Таке визначення може бути необхідним у тому чи іншому випадку, наприклад, коли батьки жорстоко поводяться з дитиною або не піклуються про неї, або коли батьки проживають окремо і необхідно прийняти рішення щодо місця проживання дитини.
Згідно з частинами першою-четвертою статті 150 СК України батьки зобов`язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім`ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини, піклуватися про здоров`я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя, поважати дитину.
Відповідно до частини першої статті 155 СК України здійснення батьками своїх прав та виконання обов`язків мають ґрунтуватися на повазі до прав дитини та її людської гідності.
Частиною першою статті 164 СК України передбачено, що мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він: не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров`я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування; ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини; жорстоко поводяться з дитиною; є хронічними алкоголіками або наркоманами; вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва; засуджені за вчинення умисного злочину щодо дитини.
Згідно зі статтею 166 СК України позбавлення батьківських прав є винятковою мірою, яка тягне за собою надзвичайні правові наслідки як для батька (матері), так і для дитини.
Позбавлення батьківських прав (тобто прав на виховання дитини, захист її інтересів, на відібрання дитини в інших осіб, які незаконно її утримують, та ін.), що надані батькам до досягнення дитиною повноліття і ґрунтуються на факті спорідненості з нею, є крайнім заходом впливу на осіб, які не виконують батьківських обов`язків, а тому питання про його застосування необхідно вирішувати лише після повного, всебічного, об`єктивного з`ясування обставин справи, зокрема ставлення батьків до дітей.
Особи можуть бути позбавлені батьківських прав лише щодо дитини, яка не досягла вісімнадцяти років, і тільки з підстав, передбачених статтею 164 СК України.
Ухилення батьків від виконання своїх обов`язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти.
Зазначені фактори, як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов`язками.
Таким чином, позбавлення батьківських прав допускається лише тоді, коли змінити поведінку батьків у кращу сторону неможливо і лише при наявності вини у діях батьків.
Також слід мати на увазі, що позбавлення батьківських прав є крайнім заходом, вирішення сімейних питань, на який вони йдуть лише у виняткових випадках, і головне - за наявності достатніх та переконливих доказів, що характеризують особливості батька й матері як особи, що становить реальну загрозу для дитини, її здоров`я та психічного розвитку.
Дитина має право на особливе піклування та повинна мати свободу вибору щодо своїх батьків.
Аналізуючи встановлені факти у контексті позбавлення батьківських прав, суд повинен зважувати на те, що позбавлення батьківських прав на дитину вже несе в собі негативний вплив на свідомість дитини, та застосовувати цей захід як крайню міру впливу та захисту прав дитини.
Таким чином, позбавлення батьківських прав є крайнім заходом, який необхідно розглядати як виключний і надзвичайний спосіб впливу на недобросовісних батьків.
Повертаючись до обставин даної справ, суд констатує, що відповідач ОСОБА_3 свідомо ухиляється від виконання своїх батьківських обов`язків відносно неповнолітніх дітей впродовж тривалого проміжку часу, позаяк не піклується про фізичний і духовний розвиток дітей, їх навчання, підготовку до самостійного життя, не виявляє інтересу до їх внутрішнього світу. Весь цей час дітьми опікується батько. Сама ОСОБА_3 веде аморальний спосіб життя, вживає алкогольні напої, в судові засідання не з`являється, своєї позиції щодо позбавлення її батьківських прав не висловила то на думку суду це, у сукупності із іншими обставинами справи, свідчить про те, що змінити поведінку матері у кращу сторону неможливо і про наявність вини у її діях щодо ухилення від виконання батьківських обов`язків. А отже наявні правові підстави для застосування такого крайнього заходу впливу як позбавлення батьківських прав, і це не суперечитиме інтересам дітей.
Відповідно до ч. 3 ст. 166 Сімейного кодексу України, при задоволенні позову щодо позбавлення батьківських прав суд одночасно приймає рішення про стягнення аліментів на дитину. У разі якщо мати, батько або інші законні представники дитини відмовляються отримувати аліменти від особи, позбавленої батьківських прав, суд приймає рішення про перерахування аліментів на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України та зобов`язує матір, батька або інших законних представників дитини відкрити зазначений особистий рахунок у місячний строк з дня набрання законної сили рішенням суду.
У статті 182 СК України передбачені обставини, які враховуються судом при визначенні розміру аліментів. Відповідно до ч.2 ст.182 СК України розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.
Таким чином, мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину є встановленою Законом гарантією для забезпечення інтересів дитини.
Згідно ст. 183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом. Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину - однієї чверті, на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.
Суд погоджується з розміром аліментів в сумі 3000 грн. (три тисячі), щомісячно на кожну дитину, але не менше 50% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, та відповідатиме інтересам дітей.
Отже вимога про стягнення аліментів підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 258-259, 264-265 ЦПК України, ст. 55, 60, 62, 63 ЦК України, ст.ст.164, 166, 182, 183, 244 СК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Позовні вимоги ОСОБА_2 - задоволити .
Позбавити ОСОБА_3 31 березня 1997 року р.н.о.к.п.п. НОМЕР_3 зареєстрованим місцем проживання якої є АДРЕСА_1 батьківських прав відносно неповнолітнього сина ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_8 та сина ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_9 .
Стягувати з ОСОБА_3 31 березня 1997 року р.н.о.к.п.п. НОМЕР_3 зареєстрованим місцем проживання якої є АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_10 р.н.о.к.п.п. НОМЕР_4 зареєстроване місце проживання АДРЕСА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_8 та сина ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_9 у розмірі по 3000 грн. (три тисячі), щомісячно на кожну дитину, але не менше 50% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до досягнення ними повноліття починаючи з 29 жовтня 2024 року.
Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_3 31 березня 1997 року р.н.о.к.п.п. НОМЕР_3 зареєстрованим місцем проживання якої є АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_10 р.н.о.к.п.п. НОМЕР_4 зареєстроване місце проживання АДРЕСА_1 1211 грн. 20 коп. сплаченого судового збору.
Стягнути з ОСОБА_3 31 березня 1997 року р.н.о.к.п.п. НОМЕР_3 зареєстрованим місцем проживання якої є АДРЕСА_1 на користь держави 1211 грн. 20 коп. судового збору.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Рішення може бути оскаржене до Закарпатського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення .
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення суду виготовлено 22.04.2025 року.
Суддя Хустського
районного суду: Орос Я.В.
Суд | Хустський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 16.04.2025 |
Оприлюднено | 24.04.2025 |
Номер документу | 126794616 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Хустський районний суд Закарпатської області
Орос Я. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні