ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 E-mail: inbox@vn.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
(в порядку спрощеного позовного провадження)
"23" квітня 2025 р.Cправа № 902/501/25
Суддя Господарського суду Вінницької області Тварковський А.А., розглянувши матеріали
за позовом: Фізичної особи-підприємця Холодар Ірини Сергіївни ( АДРЕСА_1 (юр. адреса); АДРЕСА_2 (факт. адреса)
до: Яришівського психоневрологічного будинку-інтернату (вул. Танащишина, 1, с. Яришів, Могилів-Подільський район, Вінницька область, 24024)
про стягнення 410 308,22 грн,
В С Т А Н О В И В :
На розгляд Господарського суду Вінницької області надійшла позовна заява Фізичної особи-підприємця Холодар Ірини Сергіївни про стягнення з Яришівського психоневрологічного будинку-інтернату 410 308,22 грн.
В обґрунтування заявленого позову позивач вказує на неналежне виконання відповідачем своїх зобов`язань за Договором про закупівлю №310 від 10.12.2024 в частині повної та своєчасної оплати вартості виконаних робіт, внаслідок чого Фізичною особою-підприємцем Холодар Іриною Сергіївною заявлено до стягнення з Яришівського психоневрологічного будинку-інтернату 410 308,55 грн, з яких: 399 329,79 грн - основного боргу; 8 024,93 грн - інфляційних втрат та 2 953,5 грн - 3% річних.
Відповідно до частини першої статті 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).
Згідно із ч.ч. 1, 2 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Відповідно до ч. 5 ст. 12 ГПК України для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 3 ст. 247 ГПК України встановлено, що при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Проаналізувавши предмет та підстави поданого позову, характер спірних правовідносин та обсяг доказів у справі, суд дійшов висновку що дана справа належить до справ незначної складності, тому визнається судом малозначною.
Розглянувши матеріали позовної заяви, судом встановлено, що позовна відповідає вимогам, встановленим ст. 162 ГПК України. При цьому підстави для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені ГПК України, відсутні, а тому господарський суд на підставі викладеного та враховуючи, що вказана справа є малозначною, визнав їх достатніми для відкриття провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження відповідно до глави 10 розділу ІІІ ГПК України.
Згідно із ч.ч. 1-4 ст. 252 ГПК України розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі. Розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Підготовче засідання при розгляді справи у порядку спрощеного провадження не проводиться. Перше судове засідання у справі проводиться не пізніше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
З огляду на вказане, суд вважає за необхідне призначити судове засідання для розгляду справи по суті та повідомити про призначене судове засідання сторін, встановивши їм строки для подання документів на підтвердження своєї правової позиції в даному спорі.
Керуючись ст.ст. 3, 12, 13, 14, 15, 18, 20, 24, 42, 43, 45, 56, 60, 120, 121, 162, 176, 234, 235, 240, 242, 247, 251, 252, 326 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В :
1. Відкрити провадження у справі № 902/501/25.
2. Розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження.
3. Розгляд справи по суті призначити на 15 травня 2025 року о 09:30 год. в приміщенні Господарського суду Вінницької області за адресою: м. Вінниця, вул. Пирогова, 29, зал № 8 (4-й поверх).
4. Повідомити сторін про призначене судове засідання для розгляду справи по суті.
5. Звернути увагу учасників справи щодо можливості брати участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС (у разі подання учасником справи відповідної заяви з дотриманням вимог ст.197 ГПК України, участь в режимі відеоконференції буде забезпечено без окремого процесуального реагування).
6. Для подання відповідачем заяви із запереченням щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження встановити 15-ти денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
7. Для подання відповідачем відзиву на позову заяву відповідно до вимог ст.ст. 165, 251 Господарського процесуального кодексу України та наявних у нього доказів встановити 15-ти денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. У разі подачі відзиву - копію відзиву та доданих до нього документів надіслати позивачу, докази направлення відзиву надати суду до початку судового засідання.
8. Встановити позивачу 5-ти денний строк з дня отримання відзиву на позовну заяву (у випадку його подання) для реалізації права на подання відповіді на відзив, у разі подання відповіді зобов`язати її у вказаний строк надіслати відповідачу. Докази направлення відповіді на відзив надати суду до початку судового засідання.
9. Встановити відповідачу 5-ти денний строк з дня отримання відповіді на відзив (у випадку її подання) для реалізації права на подання заперечення щодо відповіді на відзив, у разі подання заперечення зобов`язати надіслати його у вказаний строк позивачу. Докази направлення заперечення щодо відповіді на відзив надати суду до початку судового засідання.
10. Повідомити, що інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України за вебадресою: http://vn.arbitr.gov.ua/sud5003/.
11. За приписами ч. 1 ст. 255 ГПК України ухвала про відкриття провадження у справі окремо від рішення суду першої інстанції оскарженню не підлягає.
12. Примірник ухвали надіслати сторонам рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення.
Звернути увагу Яришівського психоневрологічного будинку-інтернату на:
- обов`язок зареєструвати електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами;
- можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.
Процесуальні наслідки, передбачені ГПК України у разі звернення до суду з документом особи, яка зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат (ч. 6 ГПК України).
Якщо ГПК України передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Якщо інший учасник справи відповідно до частини шостої статті 6 ГПК України зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його, учасник справи, який подає документи до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету, звільняється від обов`язку надсилання копій документів такому учаснику справи (ч. 7 ст. 42 ГПК України).
Суд повертає письмову заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду також у разі, якщо її подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 ГПК України зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його (ч. 4 ст. 170 ГПК України).
Дата складання повного тексту ухвали 23.04.2025.
Суддя А.А. Тварковський
віддрук. прим.:
1 - до справи;
2 - позивачу - вул. Героїв АТО, б. 137, м. Жмеринка, Вінницька область, 23100;
3 - відповідачу - вул. Танащишина, 1, с. Яришів, Могилів-Подільський район, Вінницька область, 24024.
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 23.04.2025 |
Оприлюднено | 24.04.2025 |
Номер документу | 126798452 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі підряду, з них будівельного підряду |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Тварковський А.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні