Ухвала
від 22.04.2025 по справі 766/6403/21
ХЕРСОНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №766/6403/21

н/п 1-кс/766/3309/25

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 квітня 2025 року

Слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши клопотання ОСОБА_3 про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження №12021231040000179 від 03.04.2021, порушеного за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 140 КК України,-

встановила:

ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді з клопотанням про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження № 12021231040000179 від 03.04.2021, порушеного за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 140 КК України.

Обґрунтування клопотання.

Заявник зазначила, що є потерпілою у кримінальному провадженні №12021231040000179 від 03.04.2021 за ч.1 ст.140 КК України, яке розслідується у СВ Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області.

У ході передачі втраченого під час окупації кримінального провадження для відновлення у суді, від Херсонської окружної прокуратури до СВ поліції, було втрачено флеш-накопичувач, що містив важливі відеозаписи та фотоматеріали загострення стану пацієнтки, що різниться з записами у медичній документації, які є доказами у справі Зазначений факт може суттєво вплинути на встановлення обставин злочину та хід розслідування.

З метою відновлення втрачених доказів, заявниця надає копію зазначених відео та фотоматеріалів, які в неї збереглися, та просить відновити матеріали кримінального провадження, а саме: флеш-накопичувач VERBATIM, який містить відео та фото матеріали з метою подальшої передачі його слідчій для проведення слідчих дій.

Доводи сторін у справі.

Заявниця та слідчий у кримінальному провадженні про день та час розгляду справи повідомлялися належним чином, причин неявки в судове засідання не повідомили, неявка учасників процесу не перешкоджає розгляду клопотання.

Згідно положень ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування розгляду за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснювалось.

Мотивація суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 615-1 КПК України, відновленню підлягають втрачені матеріали кримінального провадження, яке не завершилося направленням обвинувального акту.

Частиною 2 ст. 615-1 КПК України визначено, що матеріали кримінального провадження, не направлені з обвинувальним актом, підлягають відновленню за рішенням слідчого судді, суду у разі надходження клопотання від прокурора або від слідчого чи дізнавача, погодженого з прокурором, або від сторони захисту чи потерпілого, або за власною ініціативою суду, за умови наявності витягу з Єдиного реєстру досудового розслідування, або постанови про початок досудового розслідування, винесеної у порядку, передбаченому статтею 615 цього Кодексу, або ухвали про призначення судового розгляду, наявних у цьому кримінальному провадженні відповідних матеріалів фотозйомки, звукозапису, відеозапису та інших носіїв інформації, а також копій документів, засвідчених з використанням засобів кваліфікованого електронного підпису.

Згідно з ч. 4 ст. 615-1 КПК України, у клопотанні зазначаються:

1) обставини втрати матеріалів кримінального провадження;

2) місцезнаходження копій документів кримінального провадження або відомостей щодо них;

3) перелік документів та інших матеріалів, відновлення яких прокурор, слідчий, дізнавач, сторона захисту чи потерпілий вважає необхідним;

4) мета відновлення документів та інших матеріалів;

5) особи, яким повідомлено про підозру (за наявності);

6) особи, які брали участь у кримінальному провадженні, із зазначенням їхнього статусу у такому провадженні;

7) перелік слідчих (розшукових) дій та інших процесуальних дій, проведених у кримінальному провадженні.

До клопотання про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження додаються документи або їх копії, у тому числі не посвідчені в установленому порядку, що збереглися у прокурора, слідчого, дізнавача, сторони захисту чи потерпілого, за умови їх засвідчення кваліфікованим електронним підписом.

Із викладених у клопотанні обставин, а також долучених до клопотання документів вбачається, що ОСОБА_3 , як потерпіла у кримінальному провадженні, до клопотання долучила флеш-носій, зазначивши, що на ньому знаходяться відеозаписи та фото, які вона вважає доказами у справі.

Згідно долученої до клопотання копії листа першого заступника керівника Херсонської окружної прокуратури ОСОБА_4 від 20.03.2025 № 55-1833-22 ОСОБА_5 повідомлено про те, що копії матеріалів кримінального провадження № 12021231040000179 від 03.04.2021, порушеного за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 140 КК України, направлено до слідчого відділу Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області разом із флешносієм із фото- та відеозображеннями, які були додатками до клопотання ОСОБА_5 № 71 від 27.06.2023.

Крім того, листом в.о. заступника начальника слідчого відділу Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_6 від 03.03.2025 № 1907/36/03/3-25 ОСОБА_5 повідомлено про те, що до слідчого відділу з Херсонської окружної прокуратури не надходили матеріали вказаного кримінального провадження на електронних носіях інформації.

Із вищевказаного вбачається, що флеш-носій не був серед матеріалів кримінального провадження, що втрачено в умовах воєнного стану з підстав залишення матеріалів провадження на окупованій території, а був втрачений під час пересилання з прокуратури до слідчого відділу поліції.

Сам по собі флеш-носій не є документом, він є тільки інструментом збереження в електронній формі документів. Флешнакопичувач, який просить відновити ОСОБА_3 , у майбутньому може виступати речовим доказом у справі за результатом вчинення слідчих (розшукових) та процесуальних дій.

Слідчий суддя при вирішенні питання про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження може ухвали рішення про відновлення тих документів, які були в матеріалах кримінального провадження, і які відповідають визначенню «документу», даному у ст.99 КПК України, але при цьому не може переглядати флешнакопичувач на предмет наявності в ньому документу.

Слідчий суддя вважає за необхідне зазначити, що у частині 3 ст. 99 КПК законодавець визначив, що оригіналом документа є сам документ, а оригіналом електронного документа є його відображення, якому надається таке ж значення як документу. При цьому відповідно до ч. 1 ст. 99 КПК документом є спеціально створений з метою збереження інформації матеріальний об`єкт, який містить зафіксовані за допомогою письмових знаків, звуку, зображення тощо відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, у тому числі матеріали звукозапису та електронні носії інформації.

Ототожнення електронного доказу як засобу доказування та матеріального носія такого документа є безпідставним, оскільки характерною рисою електронного документа є відсутність жорсткої прив`язки до конкретного матеріального носія.

Для виконання завдань кримінального провадження, з огляду на положення Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг», допустимість електронного документа як доказу не можна заперечувати винятково на підставі того, що він має електронну форму (ч. 2 ст. 8). Відповідно до ст. 7 цього Закону у випадку його зберігання на кількох електронних носіях інформації кожний з електронних примірників вважається оригіналом електронного документа. Один і той же електронний документ може існувати на різних носіях. Усі ідентичні за своїм змістом екземпляри електронного документа можуть розглядатися як оригінали та відрізнятися один від одного тільки часом і датою створення. Питання ідентифікації електронного документа як оригіналу можуть бути вирішені уповноваженою особою, яка його створила (за допомогою спеціальних програм порахувати контрольну суму файлу або каталогу з файлами CRC-сума, hash-сума), або за наявності відповідних підстав шляхом проведення спеціальних досліджень.

Зазначена позиція викладена у постанові Верховного Суду у справі № 554/5090/16-к (провадження № 51-1878кмо20).

В даному випадку значення має сам документ, а не носій, на якому він зберігається.

Кримінальний процесуальний закон містить гарантії захисту законних прав та інтересів сторін у кримінальному провадженні, де у ст. 266 КПК встановлені вимоги про зберігання до набрання законної сили вироком суду технічних засобів, застосованих під час проведення НСРД, а також первинних носіїв отриманої інформації. За наявності обґрунтованих підстав носії інформації та технічні засоби, за допомогою яких отримано інформацію, можуть бути предметом дослідження відповідних спеціалістів або експертів у порядку, передбаченому цим Кодексом.

Згідно з п. 3 ч.1 ст. 56 КПК України, протягом кримінального провадження потерпілий має право подавати докази слідчому, прокурору, слідчому судді, суду.

Слід зазначити, що фото- та відеофайли, які містяться на носіях інформації, можуть бути долучені до матеріалів кримінального провадження стороною цього кримінального провадження, у тому числі, потерпілою, під час досудового розслідування. Про вказане ОСОБА_3 було повідомлено слідчим у кримінальному провадженні ОСОБА_7 листом від 27.02.205 № 1790/36/3-25.

Враховуючи вищевикладене, клопотання ОСОБА_3 про відновлення матеріалів провадження задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.615-1 КПК України, слідчий суддя

постановила:

Відмовити ОСОБА_3 у задоволенні клопотання про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження, №12021231040000179 від 03.04.2021, порушеного за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 140 КК України.

Повернути ОСОБА_3 флеш-носій.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудХерсонський міський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення22.04.2025
Оприлюднено25.04.2025
Номер документу126823654
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання

Судовий реєстр по справі —766/6403/21

Ухвала від 22.04.2025

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Черниш О. Л.

Ухвала від 22.04.2025

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Черниш О. Л.

Ухвала від 21.03.2025

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Черниш О. Л.

Ухвала від 27.03.2025

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Черниш О. Л.

Ухвала від 27.03.2025

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Черниш О. Л.

Ухвала від 24.02.2025

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 14.12.2023

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Черниш О. Л.

Ухвала від 14.12.2023

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Черниш О. Л.

Ухвала від 09.11.2021

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Черниш О. Л.

Ухвала від 09.11.2021

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Черниш О. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні