номер провадження справи 6/60/25
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
24.04.2025 Справа № 908/1096/25
м.Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі судді Федько Олександри Анатоліївни, розглянувши матеріали
позовної заяви: Товариства з обмеженою відповідальністю «ГІРНИЧНОДОБУВАЛЬНА КОМПАНІЯ «МІНЕРАЛ» (70600, Запорізька область, Пологівський район, м. Пологи, вул. Кар`єрна, буд. 28)
до відповідача: Акціонерного товариства «ДЕРЖАВНИЙ ЕКСПОРТНО-ІМПОРТНИЙ БАНК УКРАЇНИ» (03150, м. Київ, вул. Антоновича, буд. 127)
про стягнення грошової суми,
УСТАНОВИВ:
22.04.2025 до Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява вх. №1196/08-07/25 (документ сформований в системі «Електронний суд» 21.04.2025) Товариства з обмеженою відповідальністю «ГІРНИЧНОДОБУВАЛЬНА КОМПАНІЯ «МІНЕРАЛ» до відповідача: Акціонерного товариства «ДЕРЖАВНИЙ ЕКСПОРТНО-ІМПОРТНИЙ БАНК УКРАЇНИ» про стягнення суми 1929,52 грн, яка складається з: суми 1313,52 грн пені за порушення строків виконання платіжних операцій, суми 16,00 грн збитків у вигляді витрат на оплату, стягнуту за виконання платіжних операцій з порушенням установлених чинним законодавством строків, суми 600,00 грн збитків у вигляді витрат на оплату, стягнуту за обслуговування поточного рахунку за листопад 2024 року за договором з порушенням господарського зобов`язання або установленої вимоги щодо здійснення господарської діяльності.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу від 22.04.2025, здійснено автоматизований розподіл судової справи між суддями, присвоєно єдиний унікальний номер судової справи 908/1096/25 та визначено до розгляду судді Федько О.А.
Підставою для звернення з позовом визначено порушення відповідачем п. 2.1 та п. 4.4.1 Договору про розрахункове обслуговування за допомогою системи іFOBS №126003000004345-980-322313 від 18.04.2019 щодо своєчасного надання послуг з розрахункового обслуговування електронних документів.
Правові підстави позову: ст. ст. 11, 509, 525, 526, 530, 610, 612, 906 ЦК України, ст. ст. 193, 224ГК України, ст.ст. 3, 6 Закону України «Про фінансові послуги та фінансові компанії», ст. ст. 44, 47, 86 Закону України «Про платіжні послуги».
У позові позивач посилається на положення п. 8 ч. 4 ст. 247 ГПК України, ч. 1 ст. 249 ГПК України та ч. 5 ст. 252 ГПК України, якими унормовано розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше.
За змістом ч. 1 ст. 176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, її повернення або відмови у відкритті провадження у справі судом не встановлено.
З огляду на викладене, суд вважає за необхідне прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Відповідно до змісту ч. 1 ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами загального або спрощеного позовного провадження.
Згідно з частиною 3 ст. 12 ГПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Частиною 5 ст. 12 ГПК України передбачено, що для цілей цього Кодексу малозначними справами є зокрема справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За змістом частини 1 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Для цілей цього Кодексу розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб вираховується станом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява або скарга, вчиняється процесуальна дія чи ухвалюється судове рішення (ч. 7 ст. 12 ГПК України). Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» у 2025 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2025 року встановлено в розмірі 3028 грн.
Оскільки ціна позову у даній справі (1929,52 грн) не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2025 (302800,00 грн), справа є малозначною та має розглядатися в порядку спрощеного позовного провадження.
Приписами ч. 5 ст. 252 ГПК України встановлено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Ураховуючи відсутність клопотання позивача про розгляд справи з повідомленням учасників справи, суд вважає за можливе проводити розгляд цієї справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами.
Суд звертає увагу позивача, що за текстом позовної заяви останній зазначає про надання відповідачеві 11.11.2024 платіжних інструкцій №30, 31, 32, 33. У розрахунку вимог позивача (додаток 21), збитки в сумі 16,00 грн розраховані саме за виконання платіжної інструкції №30, - 3,50 грн та платіжної інструкції №33 12,50 грн. Однак до позовної заяви позивачем не додані платіжні інструкції за №30 та №33.
Згідно з ч. 1 ст. 14 ГПК України збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
У зв`язку з зазначеним, суд пропонує позивачеві надати всі наявні докази, на яких ґрунтуються позовні вимоги, в тому числі належним чином засвідчені копії вказаних платіжних інструкцій; обґрунтований розрахунок заявлених до стягнення сум збитків із посиланням на платіжні документи, які не були своєчасно виконанні банком; письмові пояснення із зазначенням підстав та порядку нарахування пені.
Станом на 24.04.2025 у сторін наявні зареєстровані Електронні кабінети у підсистемі «Електронний суд» ЄСІКС.
Особі, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суд вручає будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою. (ч. 7 ст. 6 ГПК України).
Згідно з положеннями п. 2 ч. 6 ст. 242 ГПК України днем вручення судового рішення є день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи.
Керуючись ст.ст. 6, 12, 176, 234, 247, 250-251 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі №908/1096/25. Присвоїти справі номер провадження 6/60/25.
2. Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами.
3. Розгляд справи по суті розпочати через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
4. Запропонувати позивачеві надати всі наявні докази, на яких ґрунтуються позовні вимоги, в тому числі належним чином засвідчені копії платіжних інструкцій №30 та №33 від 11.11.2024; обґрунтований розрахунок заявлених до стягнення сум збитків із посиланням на платіжні документи, які не були своєчасно виконанні банком; письмові пояснення із зазначенням підстав та порядку нарахування пені.
5. Встановити відповідачу строк для подання до суду:
- відзиву на позов із доказами, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи - протягом 15 днів з дня отримання даної ухвали;
- заперечень на відповідь на відзив з документами, що підтверджують надіслання заперечень і доданих до нього доказів іншим учасникам справи - протягом 5 днів з дня отримання відповіді на відзив;
- - клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін - в строк для подання відзиву.
Попередити відповідача, що в разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України). При цьому, якщо докази не можуть бути подані разом з відзивом з об`єктивних причин, відповідач повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (ч. ч. 3, 4 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України).
6. Встановити позивачу строк для подання до суду: відповіді на відзив із документами, що підтверджують надіслання відповіді на відзив і доданих до неї доказів іншим учасникам справи - протягом 5 днів з дня отримання відзиву.
7. Зобов`язати учасників справи до початку розгляду справи по суті надати до суду все листування між сторонами по суті спору з доказами його направлення однією стороною та отримання іншою.
8. Роз`яснити учасникам справи, що право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку (ч. 1 ст. 118 ГПК України).
9. Рекомендувати учасникам справи подавати окремо оформленими документами заяви (клопотання) з кожного процесуального питання (ст. ст. 169, 170 ГПК України).
Учасники справи зобов`язані подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази (ч. 2 ст. 42 ГПК України).
Звернути увагу учасників по справі, що документи суду слід надавати в оригіналі для огляду та в копіях, належним чином завірених, для долучення до матеріалів справи.
Відповідно до ч. 9 ст. 80 ГПК України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
10. Примірник даної ухвали надіслати учасникам справи.
Отримати інформацію по справі можливо на офіційному вебпорталі Судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://court.gov.ua/sud5009/. Ознайомитись з процесуальними документами у справі в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/.
Ухвала підписана 24.04.2025.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя О.А. Федько
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2025 |
Оприлюднено | 25.04.2025 |
Номер документу | 126832074 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі банківської діяльності, з них |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Федько О.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні