Справа № 545/229/24
Провадження № 2/545/97/25
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24.04.2025 Полтавський районний суд Полтавської області у складі:
головуючого судді Путрі О.Г.
при секретарі Литвинову В.Ю.,
розглянувши у підготовчому засіданні в залі суду м. Полтава цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Полтавської міської ради, Державної інспекції архітектури та містобудування про визнання права власності на самочинне будівництво, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Полтавського районного суду Полтавської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Полтавської міської ради, Державної інспекції архітектури та містобудування про визнання права власності на самочинне будівництво.
Представником позивача заявлено клопотання про витребування доказів, в якому прохає витребувати із Полтавського обласного державного архіву, належним чином засвідчені копії документів спадкової справи, що були заведені після смерті ОСОБА_3 та витребувати із Полтавської районної державної нотарільної контори, копію спадкової справи, заведеної після смерті ОСОБА_4 .
Суд, дослідивши матеріали справи, прийшов до наступного.
У відповідності дост. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно ч. 1ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третійстатті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Тобто, заявляючи клопотання про витребування доказів особа повинна зазначити причини, з яких вона не може одержати цей доказ самостійно, до клопотання обов`язково долучаються письмові докази (відомості), які підтверджують неможливість одержання таких доказів самостійно. При цьому, необхідним є обґрунтування, які саме обставини можуть бути підтверджені витребуваними доказами, а також їх значення для правильного розгляду та вирішення справи.
Аналізуючи викладене, клопотання представника позивача про витребування доказів підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.12, 13, 193, 258-260 ЦПК України, суд,
У Х В А Л И В :
Клопотання представника позивача про витребування доказів задовольнити.
Витребувати з Полтавського обласного державного нотаріального архіву (36000, м.Полтава, вул.Шевченка, 13) належним чином завірену копію спадкової справи №1-1114, заведеної після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Витребувати у державного нотаріуса Полтавської районної державної нотаріальної контори Замулко Любові Володимирівни (м.Полтава,вул.Стешенка,6,36023) належним чином завірену копію спадкової справи №349/2020, заведеної після смерті ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.Г.Путря
Суд | Полтавський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2025 |
Оприлюднено | 28.04.2025 |
Номер документу | 126861849 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: спори про самочинне будівництво |
Цивільне
Полтавський районний суд Полтавської області
Путря О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні