Придніпровський районний суд м.Черкаси
Справа № 711/1377/25
Провадження № 2/711/1045/25
У Х В А Л А
25.04.2025 м. Черкаси
Суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Позарецька С.М., розглянувши питання про виправлення арифметичної помилки у рішенні Придніпровського районного суду м.Черкаси від 26.03.2025, ухваленого за результатами розгляду цивільної справи №711/1377/25 за позовом Комунального підприємства «Черкасиводоканал» Черкаської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення боргу,-
в с т а н о в и в :
Позивач КП «Черкасиводоканал» Черкаської міської ради, через свого представника за довіреністю Зелтіньш Юлію Юріївну, звернувся у Придніпровський районний суд м.Черкаси з позовом до ОСОБА_1 , в якому просить стягнути з відповідача на свою користь заборгованість за послуги водопостачання та водовідведення у розмірі 26396грн. 40коп., а також витрати по сплаті судового збору у розмірі 3028грн. 00грн.
Ухвалою суду від 26.02.2025 позовну заяву прийнято, відкрито провадження по справі і призначено її до судового розгляду у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін. Проти такого порядку сторони заперечень не надали. Крім того, сторонам встановлено строки для подачі заяв по суті справи.
26.03.2025 за результатами розгляду вказаної цивільної справи, судом ухвалене заочне рішення, яким заявлені вимоги задоволено у повному обсязі.
Водночас, під час виготовлення означеного судового рішення, судом допущено арифметичну помилку.
Питання про внесення виправлень у судовому рішенні ініційоване судом самостійно.
Суд ухвалює про вирішення питання про внесення виправлень без повідомлення учасників справи, враховуючи норми ч.2 ст.269 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Як вбачається з матеріалів справи, 26.03.2025 Придніпровським районним судом м.Черкаси ухвалено рішення, за результатами розгляду цивільної справи №711/1377/25 за позовом Комунального підприємства «Черкасиводоканал» Черкаської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення боргу. Так, позовні вимоги задоволено у повному обсязі, а саме вирішено: стягнути з ОСОБА_1 на користь Комунального підприємства «Черкасиводоканал» Черкаської міської ради заборгованість за послуги водопостачання та водовідведення у сумі 26396грн. 40коп., судовий збір у розмірі 3028грн. 00коп., а всього 29424грн. 40коп.
Водночас, під час виготовлення вказаного вище судового рішення, судом допущено арифметичну помилку, а саме у другому абзаці резолютивної частини помилково зазначено загальна сума коштів, яка підлягає стягненню з відповідача на користь позивача «294234грн. 40коп.», замість вірної суми «29424грн. 40коп.», враховуючи додавання сум, які підлягають до стягнення [26396грн. 40коп. (заборгованість за послуги водопостачання та водовідведення)+ 3028грн. 00коп. (судовий збір)= 29424грн. 40коп.].
Відповідно до ч.ч. 1, 3, 8 ст. 268 ЦПК України рішення суду проголошується у судовому засіданні, яким завершується розгляд справи, публічно, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд може проголосити лише вступну та резолютивну частини рішення суду. Головуючий у судовому засіданні роз`яснює зміст рішення, порядок і строк його оскарження. Після проголошення рішення суд, який його ухвалив, не може сам скасувати або змінити це рішення, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Згідно зі статтею 129 Конституції України обов`язковість судового рішення є однією з основних засад судочинства.
На момент розгляду питання про виправлення описки, вказане вище судове рішення не набрало законної сили.
Положеннями статті269ЦПК Українивизначено,що судможе звласної ініціативиабо зазаявою учасниківсправи виправитидопущені врішенні чиухвалі опискичи арифметичніпомилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Судове рішення повинно бути точним. Помилки у тексті судового рішення, зумовлені арифметичними помилками або граматичними помилками (описками), що стосуються істотних обставин або ускладнюють виконання рішення, можуть бути усунуті судом, який ухвалив рішення або постановив ухвалу.
Отже, законом передбачені випадки, коли недоліки рішення суду можуть бути усунені тим самим судом, що його ухвалив.
При цьому, слід наголосити, що описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка у рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягаютьлише тіописки,які маютьістотний характер, щомають впливна змістсудового рішеннята йоговиконання. До таких належать написання прізвищ та імен, адрес, зазначення дат та строків тощо.
Арифметична помилка - це неточність у розмірі присудженого, неправильність арифметичних розрахунків.
Таким чином, суд вважає, що арифметична помилка у судовому рішенні від 26.03.2025 має місце, оскільки, у другому абзаці резолютивної частини судом помилково зазначено загальна сума коштів, яка підлягає стягненню з відповідача на користь позивача, а тому підлягає виправленню, задля того, щоб не ускладнити виконання судового рішення.
Такі виправлення у судовому рішенні не порушують права та інтереси учасників справи або інших осіб.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 7, 196-198, 247, 260, 261, 269, 353, 430 ЦПК України суд,-
у х в а л и в:
Виправити арифметичну помилку у рішенні Придніпровського районного суду м.Черкаси від 26.03.2025, ухваленого за результатами розгляду цивільної справи №711/1377/25 за позовом Комунального підприємства «Черкасиводоканал» Черкаської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення боргу, а саме, другий абзац резолютивної частини судового рішення викласти у наступній редакції:
«Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрована: АДРЕСА_1 ) на користь Комунального підприємства «Черкасиводоканал» Черкаської міської ради (кодЄДРПОУ03357168, м. Черкаси, вул.Гетьмана Сагайдачного,12) заборгованість за послуги водопостачання та водовідведення у сумі 26396грн. 40коп., судовий збір у розмірі 3028грн. 00коп., а всього 29424грн. 40коп.».
В іншій частині залишити без змін.
Ухвалу надіслати всім особам, яким видавалося чи надсилалося судове рішення, що містить описки чи арифметичні помилки.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду, шляхом подання апеляційної скарги в п`ятнадцятиденний строк з дня її проголошення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження , якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Повний текст ухвали складено 25.04.2025.
Суддя: С. М. Позарецька
Суд | Придніпровський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 25.04.2025 |
Оприлюднено | 28.04.2025 |
Номер документу | 126863384 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про стягнення плати за користування житлом |
Цивільне
Придніпровський районний суд м.Черкас
Позарецька С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні