ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"25" квітня 2025 р. Справа № 911/1540/24
Господарський суд Київської області у складі судді Горбасенка П.В.,
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Посуд-Текстиль БЦ»
до Shenzhen LK Housewares Limited
про стягнення 31 506, 84 доларів США
за участю представника позивача: Кірічевська О.І. (ордер серії АА № 0042283 від 14.06.2024)
установив:
У загальному позовному провадженні Господарського суду Київської області перебуває справа № 911/1540/24 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Посуд-Текстиль БЦ» (далі позивач) до Shenzhen LK Housewares Limited (далі відповідач) про стягнення 31 506, 84 доларів США.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем обов`язків з поставки товару за контрактом № 1/3 від 20.01.2023.
Господарський суд Київської області ухвалою від 14.03.2025, зокрема, відклав підготовче засідання на 25.04.2025, а також зупинив провадження у справі № 911/1540/24 з підстав п. 4 ч. 1 ст. 228 Господарського процесуального кодексу України до визначеної дати підготовчого засідання.
Господарський суд Київської області ухвалою від 25.04.2025 поновив загальне позовне провадження у справі № 911/1540/24.
У підготовче засідання 25.04.2025 представник відповідача не з`явився, про причини неявки суд не повідомив.
Водночас відповідачем у справі є нерезидент України, а саме юридична особа створена за законодавством Китайської Народної Республіки Shenzhen LK Housewares Limited.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 76, ст. 80 Закону України «Про міжнародне приватне право» суди можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом у випадках, зокрема, якщо сторони передбачили своєю угодою підсудність справи з іноземним елементом судам України, крім випадків, передбачених у статті 77 цього Закону.
У разі якщо при розгляді справи з іноземним елементом у суду виникне необхідність у врученні документів або отриманні доказів, у проведенні окремих процесуальних дій за кордоном, суд може направити відповідне доручення компетентному органу іноземної держави в порядку, встановленому процесуальним законом України або міжнародним договором України.
Приписами ст. 367 Господарського процесуального кодексу України унормовано, що у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
Суд зазначає, що між Україною і Китайською Народною Республікою існують міжнародні договірні відносини, що регулюються Договором про правову допомогу у цивільних та кримінальних справах (підписаний у Пекіні 31.10.1992 та ратифікований постановою Верховної Ради України № 2996-XII (2999-12) від 05.02.1993, набрав чинності 19.01.1994), за умовами якого при зверненні з проханнями про надання правової допомоги з цивільних і кримінальних справ суди та інші компетентні установи договірних сторін зносяться між собою через свої центральні установи, якщо цим договором не встановлено інше.
До центральних установ відносяться: з боку України Міністерство юстиції України, Верховний Суд України і Генеральна прокуратура України; з боку Китайської Народної Республіки Міністерство юстиції КНР, Верховний Суд КНР і Верховна Народна прокуратура КНР.
При наданні правової допомоги кожна з договірних сторін користується державною мовою своєї країни з доданням завіреного перекладу всіх документів на державну мову іншої сторони або на англійську мову.
З огляду на вказані положення Договору про правову допомогу у цивільних та кримінальних справах, з метою належного повідомлення відповідача про відкриття провадження у цій справи, Господарський суд Київської області листом № 911/1540/24 від 19.08.2024 звернувся через Міністерство юстиції України до Центрального органу Китайської Народної Республіки Міністерства юстиції КНР з відповідним судовим дорученням про вручення документів Shenzhen LK Housewares Limited.
Водночас приписами ч. 1, 2 ст. 177 Господарського процесуального кодексу України унормовано, що завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.
Згідно ч. 2 ст. 185 Господарського процесуального кодексу України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу, зокрема, про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Враховуючи, що під час підготовчого провадження визначено предмет спору, характер спірних правовідносин, позовні вимоги та склад учасників судового процесу, зібрано відповідні докази з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті, а також те, що у підготовчому судовому засіданні 25.04.2025 судом не встановлено підстав для відкладення засідання або оголошення перерви в ньому, передбачених ст. 183 Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
У контексті викладеного суд вважає за доцільне звернутися до компетентного органу іноземної держави з метою вручення процесуальних документів відповідачу для належного повідомлення про дату та час судового розгляду справи по суті, що є необхідною умовою забезпечення реалізації принципів змагальності, рівності сторін та справедливого судового розгляду.
З урахуванням положень Договору між Україною та Китайською Народною Республікою про правову допомогу у цивільних та кримінальних справах, звернення здійснюється через центральний орган України Міністерство юстиції України до Міністерства юстиції КНР як центрального органу Китайської Народної Республіки із відповідним судовим дорученням про вручення відповідачу Shenzhen LK Housewares Limited, яке знаходиться за адресою: Room 306, East of Building 2, Hengtong Industry Zone, Longgаng District, Shenzhen, China (кімната 306, на схід від будівлі 2, промислова зона Хенгтун, район Лонгган, Шеньчжень, Китай), нотаріально засвідченого перекладу цієї ухвали Господарського суду Київської області від 25.04.2025 про закриття підготовчого провадження і призначення справи до розгляду по суті.
З огляду на те, що Договором між Україною і Китайською Народною Республікою про правову допомогу у цивільних та кримінальних справах передбачено, що при наданні правової допомоги кожна з договірних сторін користується державною мовою своєї країни з доданням завіреного перекладу всіх документів на державну мову іншої сторони або на англійську мову, суд покладає на позивача обов`язок надати суду нотаріально засвідчений переклад на англійську мову доручення про вручення документів, підтвердження про вручення документів та копії ухвали Господарського суду Київської області від 25.04.2025 у справі № 911/1540/24 у трьох примірниках.
Згідно із п. 4 ч. 1 ст. 228, п. 8 ч. 1 ст. 229 Господарського процесуального кодексу України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
Провадження в справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 4 частини першої статті 228 цього Кодексу до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів.
З огляду викладеного, враховуючи необхідність дотримання процедури вручення судових документів, з урахуванням місцезнаходження відповідача в Китайській Народній Республіці, суд дійшов висновку про зупинення провадження в означеній справі до надходження відповіді від компетентного органу іноземної держави на таке судове доручення та визначеної дати судового засідання.
Керуючись ст. 177, 185, 228, 229, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
постановив:
1.Закрити підготовче провадження в справі № 911/1540/24.
2.Призначити справу до судового розгляду по суті, що відбудеться 06.06.2025 о 10:00 в приміщенні Господарського суду Київської області за адресою: м. Київ, вул. С. Петлюри, 16/108.
3.Повідомити сторін, що у випадку відсутності інформації до дня першого судового засідання по суті від компетентного органу іноземної держави повідомлення про вручення судових документів Shenzhen LK Housewares Limited або інших причин, наступне судове засідання відбудеться 20.06.2025 о 10:00 у приміщенні Господарського суду Київської області за адресою: м. Київ, вул. С. Петлюри, 16/108.
4.Викликати учасників справи в судове засідання.
5.Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Посуд-Текстиль БЦ» протягом десяти днів з дня отримання цієї ухвали (з додатками) надати суду три екземпляри нотаріально засвідченого перекладу на англійську мову матеріалів судового доручення, а саме: доручення про вручення документів, підтвердження про вручення документів та копії ухвали Господарського суду Київської області від 25.04.2025 у справі № 911/1540/24.
6.Звернутися до Міністерства юстиції України для направлення до Центрального органу Китайської Народної Республіки Міністерства юстиції КНР судового доручення Господарського суду Київської області з відповідними нотаріально засвідченими документами для їх вручення відповідачу Shenzhen LK Housewares Limited (Room 306, East of Building 2, Hengtong Industry Zone, Longgаng District, Shenzhen, China) відповідно до Договору між Україною і Китайською Народною Республікою про правову допомогу у цивільних та кримінальних справах.
7.Зупинити провадження в справі № 911/1540/23.
8.Довести до відома учасників судового процесу, що у разі подання до суду заяв по суті та / або клопотань з процесуальних питань, до таких заяв та клопотань додаються докази надсилання (надання) їх копій та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
9.Роз`яснити учасникам судового процесу, що згідно приписів ст. 118 Господарського процесуального кодексу України: право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку; заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
10.Довести до відома учасників судового процесу про можливість провести позасудове врегулювання спору через медіацію, врегулювання спору за участю судді.
11.Роз`яснити учасникам справи особливості розгляду справ у період дії правового режиму воєнного стану та порядку дій учасників судового процесу під час сигналу «Повітряна тривога» після надходження сигналу «Повітряна тривога» розгляд справ, призначених до розгляду у відкритому судовому засіданні, не здійснюється, а про дату, час і місце наступного судового засідання учасники справи будуть повідомлені ухвалою.
12.Повідомити учасників справи про можливість:
відповідно до приписів ст. 197 Господарського процесуального кодексу України брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та / або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів);
надавати суду всі необхідні документи (заяви, пояснення, клопотання тощо) в електронному вигляді на електронну адресу суду через особистий кабінет в системі «Електронний суд», а також електронною поштою на еmail: inbox@ko.arbitr.gov.ua з обов`язковим підписанням усіх документів кваліфікованим електронним підписом;
отримати інформацію щодо справи, що розглядається за вебадресою ko.arbitr.gov.ua/sud5012/ на офіційному вебпорталі «Судова влада України» в Інтернеті.
Ухвала підписана 25.04.2025, набирає законної сили негайно після її проголошення відповідно до ч. 1 ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Північного апеляційного господарського суду протягом десяти днів з моменту її складення згідно із ст. 255, ч. 1 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя П.В.Горбасенко
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 25.04.2025 |
Оприлюднено | 28.04.2025 |
Номер документу | 126865865 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі купівлі-продажу, з них |
Господарське
Господарський суд Київської області
Горбасенко П.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні