Ухвала
від 25.04.2025 по справі 358/101/25
ТАРАЩАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер: 358/101/25

Провадження № 2/379/250/25

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 квітня 2025 рокум.Тараща

Таращанський районний суд Київської області в складі:

головуючого судді Зінкіна В.І.,

з участю секретаря судового засідання Корженко О.В.,

розглядаючи у відкритому підготовчому засіданні в залі суду № 1, в порядку загального позовного провадження, цивільну справу за позовною заявою

ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , треті особи, які не заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору: орган опіки і піклування виконавчого комітету Богуславської міської ради, Богуславський відділ державної реєстрації актів цивільного стану в Обухівському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), виконавчий комітет Таращанської міської ради, ІНФОРМАЦІЯ_1 ,

про визнання батьківства,

УСТАНОВИВ:

Представник позивача звернувся до суду з даною позовною заявою.

Ухвалою суду від 13.03.2025 позов прийнято до розгляду, відкрито загальне позовне провадження та призначено підготовче судове засідання на 14 год 00 хв 09 квітня 2025 року. Крім того залучено до участів цій справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору виконавчий комітет Таращанської міської ради.

Ухвалою суду від 09.04.2025 залучено до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору ІНФОРМАЦІЯ_1 , підготовче судове засідання у справі відкладено до 25.04.2025.

Представник позивача адвокат Чайка О.В. у підготовчому засіданні заявила письмове клопотання про призначення по справі молекулярно-генетичної експертизи з використанням ДНК, проведення якої просила доручити експертам Київського міського клінічного бюро судово-медичної експертизи та поставити на її розгляд наступне питання: чи є ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ), біологічним батьком ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ?

Позивач у підготовчому засіданні підтримав заявлене клопотання свого представника.

Інші учасники у судове засідання не з`явилися, були повідомлені належним чином про час та місце розгляду справи.

Суд, заслухавши думку учасників справи, вирішуючи дане клопотання приходить до наступного.

Згідно зіст. 76 ЦПК Українидоказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показами свідків.

Тобто, призначення експертизи є одним із способів доказування по справі.

Згідно з положеннямист. 102 ЦПК Українивисновок експерта це докладний опис проведених експертом досліджень, зроблені у результаті них висновки та обґрунтовані відповіді на питання, поставлені експертові, складений у порядку, визначеному законодавством.

Згідно з частинами першою і третьою статті 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.

При призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза).

Відповідно до ч. 5 ст. 103 ЦПК України учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта.

Згідност. 1 Закону України «Про судову експертизу», судова експертиза - це дослідження експертом на основі спеціальних знань матеріальних об`єктів, явищ і процесів, які містять інформацію про обставини справи, що перебуває у провадженні суду.

Відповідно до ч.1 ст. 104 ЦПК України, про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.

Відповідно до п. 17 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства, що регулюють провадження у справі до судового розгляду» № 5 від 12.06.2009 для з`ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, призначає експертизу, коли необхідність експертного висновку випливає з обставин справи і поданих доказів.

Предметом позову є визнання батьківства та одним із засобів доказування у цій справі є висновок експерта. Суд не має перешкоджати сторонам у наданні ними доказів.

У п. 3 постанови Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 року № 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» роз`яснено, що питання щодо походження дитини суд вирішує на підставі будь-яких доказів про це, зокрема, висновку експертизи, у тому числі судової молекулярно-генетичної.

Враховуючи те, що з`ясування вказаних обставин є необхідним для вирішення справи, а їх встановлення потребує спеціальних знань, заслухавши думку учасників справи, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання представника позивача та призначити у справі судову молекулярно-генетичну експертизу з використанням ДНК, проведення якої доручити експертам Київського міського клінічного бюро судово-медичної експертизи.

В зв`язку з призначенням експертизи, суд відповідно до вимог п. 5 ч. 1ст. 252 ЦПК України, зупиняє провадження по справі на час проведення експертизи.

Оплату витрат за проведення експертизи суд покладає на позивача.

Керуючись ч.ч. 1, 2 ст.103, п. 5 ч. 1 ст.252, п. 9 ч. 1 ст.253,260,261,352-355 ЦПК України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання представника позивачам адвоката Чайки О.В. про призначення у справі молекулярно-генетичної експертизи з використанням ДНК задовольнити.

Призначити у цивільній справі єдиний унікальний номер 358/101/25 за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , треті особи, які не заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору: орган опіки і піклування виконавчого комітету Богуславської міської ради, Богуславський відділ державної реєстрації актів цивільного стану в Обухівському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), виконавчий комітет Таращанської міської ради, ІНФОРМАЦІЯ_1 , про визнання батьківства, судову генетичнуекспертизу, проведення якої доручити Київському міському клінічному бюро судово-медичної експертизи, що знаходиться за адресою: вул. Докучаєвська, 4, м. Київ, 03038.

На вирішення експертизи поставити наступне запитання:

Чи є ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ), біологічним батьком ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ?

Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.

Про дату, час та місце проведення судової молекулярно-генетичної експертизи повідомити сторін для надання біологічних матеріалів, зобов`язавши ОСОБА_2 разом із дитиною ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з`явитися до експертів.

В розпорядження експерта направити копію ухвали.

Витрати по проведенню експертизи покласти на позивача ОСОБА_1 .

На час проведення експертизи провадження по справі зупинити.

Попередити сторін, що відповідно дост. 109 ЦПК Україниу разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до Київського апеляційного суду.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

СуддяВ. І. Зінкін

СудТаращанський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення25.04.2025
Оприлюднено29.04.2025
Номер документу126893816
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —358/101/25

Ухвала від 25.04.2025

Цивільне

Таращанський районний суд Київської області

Зінкін В. І.

Ухвала від 09.04.2025

Цивільне

Таращанський районний суд Київської області

Зінкін В. І.

Ухвала від 13.03.2025

Цивільне

Таращанський районний суд Київської області

Зінкін В. І.

Ухвала від 18.02.2025

Цивільне

Богуславський районний суд Київської області

Тітов М. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні