Справа № 638/18046/24
Провадження № 1-кп/638/1101/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 квітня 2025 року м. Харків
Шевченківський районний суд м. Харкова
головуючого-судді ОСОБА_1 ,
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
захисника обвинуваченого ОСОБА_4 ,
представника потерпілої ОСОБА_5 ,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в режимі відеоконференції в залі суду в м. Харкові матеріали обвинувального акту у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022221070000919 від 27.10.2022, за обвинуваченням
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина рф, уродженця м. Талас Таласької обл. рф, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , та мешкає за адресою: АДРЕСА_2 ,
у вчиненні кримінального правопорушення-злочину, передбаченого ч. 1 ст.438 КК України, суд,-
встановив:
До Шевченківського районного суду м. Харкова з Офісу Генерального прокурора надійшов обвинувальний акт відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення-злочину, передбаченого ч. 1 ст.438 КК України.
В підготовчому судовому засіданні прокурор заявив клопотання про призначення судового розгляду на підставі обвинувального акта у закритому судовому засіданні. Вважає, що підготовче судове засідання слід здійснювати у відсутності обвинуваченого, оскільки у даному кримінальному провадженні здійснювалося спеціальне досудове розслідування.
Захисник обвинуваченого адвокат ОСОБА_4 у судовому засіданні не заперечував проти задоволення клопотання прокурора та проти призначення справи до судового розгляду.
Представник потерпілої адвокат ОСОБА_5 підтримав клопотання прокурора.
Заслухавши пояснення учасників кримінального провадження, дослідивши матеріали справи в межах заявленого клопотання, суд дійшов висновку про його задоволення, з огляду на таке.
Відповідно до положень ч. 2 ст.314 КПК Українипідготовче засідання відбувається з обов`язковою участю обвинуваченого (крім випадків, коли здійснювалося спеціальне досудове розслідування), прокурора, захисника, потерпілого, його представника та законного представника, цивільного позивача, його представника та законного представника, цивільного відповідача та його представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, згідно з правилами, передбаченими цим Кодексом для судового розгляду. Після виконання вимог, передбаченихстаттями 342-345цього Кодексу, головуючий з`ясовує в учасників судового провадження їх думку щодо можливості призначення судового розгляду.
Згідно з ч. 3ст. 323КПК Українисудовий розгляд у кримінальному провадженні щодо злочинів, зазначених у частині другійстатті 297-1 цього Кодексу, може здійснюватися за відсутності обвинуваченого (in absentia), крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності (спеціальне судове провадження) та/або оголошений в міжнародний розшук. За наявності таких обставин за клопотанням прокурора, до якого додаються матеріали про те, що обвинувачений знав або повинен був знати про розпочате кримінальне провадження, суд постановляє ухвалу про здійснення спеціального судового провадження стосовно такого обвинуваченого.
Як передбачено ч. 5 ст.139 КПКухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваним, обвинуваченим, який оголошений у міжнародний розшук, та/або який виїхав, та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, є підставою для здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження.
Положеннями пункту 20-1розділу ХІКПК Українитакож визначено, що судовий розгляд у кримінальному провадженні щодо злочинів, зазначених у частині другійстатті 297-1 цього Кодексу, а також у цьому пункті, може здійснюватися за відсутності обвинуваченого (in absentia), крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності (спеціальне судове провадження) та оголошений у міждержавний та/або міжнародний розшук, чи який понад шість місяців переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або стосовно якого наявні фактичні дані, що він перебуває за межами України, на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції.
Частиною 2статті 297-1 КПК Українипередбачено перелік злочинів, щодо яких може здійснюватись спеціальне досудове розслідування та спеціальне судове провадження, зокрема з-поміж яких зазначено ст. 438 КК України, у вчиненні якої обвинувачується ОСОБА_6
06вересня 2024року ухвалоюслідчого суддіПечерського районногосуду містаКиєва наданодозвіл наздійснення спеціальногодосудового розслідуванняу кримінальномупровадженні №12022221070000919від 27.10.2022стосовно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,громадянина рф,підозрюваного увчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 438 КК України.
У зв`язку з наведеним вище, підготовче судове засідання за обвинуваченням ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 438 КК України, у відповідності до вимог ч.1ст. 314 КПК Україниможе бути проведене без участі обвинуваченого, оскільки щодо ОСОБА_6 здійснювалося спеціальне досудове розслідування.
Відповідно до частини 2 ст.7 КПК Українизміст та форма кримінального провадження за відсутності підозрюваного або обвинуваченого (in absentia) повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, зазначеним у частині першій цієї статті, з урахуванням особливостей, встановлених законом. Сторона обвинувачення зобов`язана використати всі передбачені законом можливості для дотримання прав підозрюваного чи обвинуваченого (зокрема, прав на захист, на доступ до правосуддя, таємницю спілкування, невтручання у приватне життя) у разі здійснення кримінального провадження за відсутності підозрюваного або обвинуваченого (in absentia).
До загальних засад кримінального провадження, зокрема, відноситься доступ до правосуддя та обов`язковість судових рішень, визначеніст. 21 КПК України, відповідно до якої кожному гарантується право на справедливий розгляд та вирішення справи в розумні строки незалежним і неупередженим судом, створеним на підставі закону. Кожен має право на участь у розгляді в суді будь-якої інстанції справи, що стосується його прав та обов`язків, у порядку, передбаченомуКПК України.
Згідно з рішенням Європейського суду з прав людини від 18.05.2004 року «Шомоді проти Італії», проведення заочного розгляду кримінального провадження відповідатиме принципам, закріпленим ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основних свобод (право на справедливий суд), тільки в тому випадку, якщо з боку державних органів будуть вжиті заходи забезпечення ретельної перевірки «з метою встановлення поза обґрунтованим сумнівом того, чи дійсно особа беззастережно відмовилася від свого права виступати в суді».
Обвинувальний акт складено у відповідності до положеньКПК України, порушень при його складанні, які б перешкоджали призначенню обвинувального акта до судового розгляду судом не виявлено, підстав для закриття кримінального провадження під час підготовчого судового засідання не виявлено, справа підсудна Дзержинському районному суду м. Харкова, а тому судова колегія приходить до висновку про необхідність призначення судового розгляду на підставі обвинувального акта у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 438 КК України.
Статтею 316КПК Українипередбачено,що післязавершення підготовкидо судовогорозгляду судпостановляє ухвалупро призначеннясудового розгляду.Судовий розгляд має бути призначений не пізніше десяти днів після постановлення ухвали про його призначення.
Керуючись ст.131,132,139,297-1,314-316,323,371,372,376 КПК України, суд -
постановив:
Призначитикримінальнепровадженняза№12022221070000919 від 27.10.2022 стосовно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,увчиненнізлочину,передбаченогоч.1ст.438ККУкраїнидосудовогорозглядуузакритомусудовомузасіданнівприміщенніШевченківськогорайонногосудум.Харковазаадресою:м.Харків,пр.Перемоги,52В,каб.203,на 14 травня 2025 року об 11-00 год.
Опублікувати судову повістку про виклик обвинуваченого ОСОБА_6 у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, а саме у газеті «Урядовий кур`єр» та на веб-сайті Шевченківського районного суду м. Харкова.
Судову повістку про виклик до суду обвинуваченого ОСОБА_6 направити до ТУ ДСА України в Харківській області для подальшого направлення для опублікування в газеті «Урядовий кур`єр».
З моменту опублікування повістки про виклик у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті суду обвинувачений вважається належним чином ознайомленим з її змістом.
Здійснювати судовий розгляд кримінального провадження у закритому судовому засіданні судом у складі одного судді.
В судове засідання викликати учасників провадження.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя ОСОБА_1
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 28.04.2025 |
Оприлюднено | 29.04.2025 |
Номер документу | 126898206 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку Порушення законів та звичаїв війни |
Кримінальне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Подус Г. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні