Справа № 548/1281/13-ц
Провадження №6/548/2/25
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14.04.2025 м. Хорол
Хорольський районний суд Полтавської області
в складі: головуючого -судді Миркушіної Н.С.,
за участю секретаря судового засідання - Калініченко А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданнів залі суду м.Хорол цивільну справу за заявоюХорольського будинку-інтернату для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю за участю заінтересованих осіб позивача Вишняківського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів, відповідачів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , третьої особи Кременчуцького відділу державної виконавчої служби у Кременчуцькому районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про заміну сторони виконавчого провадження,-
ВСТАНОВИВ:
Хорольський будинок-інтернат для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю звернувся до суду з заявою про заміну сторони виконавчого провадження,мотивуючи їїтим,що згідно наказу Хорольського будинку-інтернату для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю від 12.12.2019 року №60-237(о) ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , знаходиться в даному будинку-інтернаті на повному державному забезпеченні.
Заочним рішеннямХорольського районногосуду Полтавськоїобласті від11.09.2013рокупосправі № 548/1281/13-ц змінено розмір аліментів та щомісячно стягнуто із ОСОБА_2 та ОСОБА_1 на користь Вишняківського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів на утримання матері ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , аліменти в розмірі 1/6 частини заробітку (доходу) з кожної, починаючи з 05 липня 2013 року довічно.
Оскільки на даний час підопічна ОСОБА_3 перебуває в Хорольському будинку-інтернаті для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, останній і звернувся до суду з відповідною заявою.
В судове засідання учасники справи не з`явилися, що не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.
Згідно ч. 3ст. 442 ЦПК Українинеявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.
Згідно ч. 2ст. 247ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цьогоКодексурозгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що заява підлягає повному задоволенню з наступних підстав.
Рішенням Хорольського районного суду Полтавської області від 21.08.2009рокупо справі№ 2-400/09 із ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на користь Вишняківського будинку-інтернату стягнуто аліменти на утримання матері ОСОБА_3 в твердій грошовій сумі в розмірі 30 гривень щомісячно, починаючи з 01 липня 2009 року.
Заочним рішеннямХорольського районногосуду Полтавськоїобласті від11.09.2013рокупосправі № 548/1281/13-ц змінено розмір аліментів та щомісячно стягнуто із ОСОБА_2 та ОСОБА_1 на користь Вишняківського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів на утримання матері ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , аліменти в розмірі 1/6 частини заробітку (доходу) з кожної, починаючи з 05 липня 2013 року довічно.
Згідно наказу Хорольського будинку-інтернату для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю від 12.12.2019 року №60-237(о) ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , знаходиться в даному будинку-інтернаті на повному державному забезпеченні.
Згідно ч.3 ст.47 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» у випадках, коли батьки похилого віку знаходяться на державному утриманні в будинках-інтернатах, пансіонатах або в інших установах, аліментні виплати на їх догляд сплачуються цим установам.
Згідно ч.1 ст.442 ЦПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником.
Згідно ч.5 ст.15 Закону України «Про виконавче провадження» №30 від 2016 року, у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що заява підлягає повному задоволенню.
На підставі зазначеного, керуючись ст.ст.260,442 ЦПК України,ст.15 Закону України «Про виконавче провадження»,суд -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву Хорольського будинку-інтернату для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю за участю заінтересованих осіб позивача Вишняківського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів, відповідачів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , третьої особи Кременчуцького відділу державної виконавчої служби у Кременчуцькому районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про заміну сторони виконавчого провадження,- задовольнити.
Замінити стягувача Вишняківський будинок-інтернат на Хорольський будинок-інтернат для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю (37800, м. Хорол, вул. В.Маковського, 1, код ЄДРПОУ 03189179) у виконавчих провадженнях щодо виконання виконавчих листів виданих 09.10.2013 року Хорольським районнимсудом Полтавськоїобластіусправі №548/1281/13-ц згідно заочного рішення Хорольського районного суду від 11.09.2013 року, щодо стягнення ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на утримання матері ОСОБА_3 аліментів в розмірі 1/6 частини від усіх видів їх заробітку довічно.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Полтавського апеляційногосуду протягом 15 днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення йому повного судового рішення.
Відповідно до пп.15.5 п.15розділу ХІІІ «Перехідні положення»ЦПК України,до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Хорольський районний суд Полтавської області.
Повний текст судового рішення складено 16.04.2025року.
Суддя: Н.С.Миркушіна
Суд | Хорольський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 14.04.2025 |
Оприлюднено | 30.04.2025 |
Номер документу | 126917026 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Хорольський районний суд Полтавської області
Миркушіна Н. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні