СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 2-р/759/3/25
ун. № 759/21538/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 березня 2025 року Святошинський районний суд м. Києва в складі:
головуючого - судді - Журибеда О.М.
за участю секретаря - Хвостенко О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про роз`яснення рішення у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: Служба у справах дітей виконавчого комітету Шевченківської районної в м. Полтаві ради, Служба у справах дітей та сім`ї Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації про усунення перешкод у спілкуванні та вихованні дитини та визначення способів участі батька у вихованні дитини,-
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Святошинського районного суду м. Києва від 21.02.2022 року позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: Служба у справах дітей виконавчого комітету Шевченківської районної в м. Полтаві ради, Служба у справах дітей та сім`ї Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації про усунення перешкод у спілкуванні та вихованні дитини та визначення способів участі батька у вихованні дитини - задоволено частково.
Усунуто ОСОБА_1 перешкоди у спілкуванні та вихованні дитини, шляхом зобов`язання ОСОБА_2 не чинити перешкод ОСОБА_1 у спілкуванні та вихованні дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Визначено спосіб участі батька ОСОБА_1 у вихованні та спілкуванні з дитиною ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , шляхом встановлення днів зустрічі, а саме: - кожної першої та третьої суботи кожного місяця з 10 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв. в присутності матері дитини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ; - під час святкування дня народження ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 , під час святкування дня народження матері ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4 та під час святкування дня народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 в присутності матері ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ; - в період перебування ОСОБА_1 у щорічній відпустці 7 (днів) взимку та 7 (сім) днів влітку, за домовленістю з матір`ю ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ; - необмежене спілкування ОСОБА_1 з сином ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 засобами телефонного зв`язку, мережі інтернет. В іншій частині позовних вимог - відмовлено.
21.03.2025 року до суду надійшла заява ОСОБА_1 , яка подана через представника ОСОБА_4 , в якій останній просить: роз`яснити резолютивну частину рішення Святошинського районного суду м. Києва від 21.02.2022 року у справі №759/21538/20, а саме: необмежене спілкування ОСОБА_1 з сином ОСОБА_3 засобами телефонного зв`язку, мережі інтернет, передбачає право батька спілкуватись з сином шляхом відеозв`язку, зокрема з використанням соціальних мереж (Телеграм, Вайбер, ВотСап та/або програм Зум, Скайп).
В обґрунтування заяви зазначив, що рішення суду від 21.02.2022 року є не зовсім зрозумілим, та для уникнення неправильного виконання рішення є необхідність у його роз`ясненні.
Позивач ОСОБА_5 до судового засідання не з`явився, про день, час та місце розгляду
Суд, дослідивши матеріали справи , приходить до наступного.
Частиною 1 ст. 271 ЦПК України встановлено, що за заявою учасників справи, державного виконавця, приватного виконавця суд роз`яснює судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення.
Виходячи зі змісту ст. 271 ЦПК України, роз`яснення рішення суду це уточнення, більш чітке і зрозуміле викладення справжнього його змісту.
Незрозумілим є рішення суду, в якому припускається декілька варіантів тлумачення, а підставою для роз`яснення такого рішення є утруднення чи неможливість його виконання.
Роз`яснення рішення - це більш повний, чіткий, ясний і зрозумілий виклад рішення, як правило його резолютивної частини, розуміння та сприйняття якого викликає труднощі. Якщо фактично ставиться питання про зміну рішення або внесення в нього нових даних, у тому числі й роз`яснення мотивів ухваленого рішення, суд відмовляє в роз`ясненні рішення. Роз`яснено може бути виключно рішення, яке підлягає виконанню.
Роз`яснення рішення є засобом виправлення недоліків судового акта, який полягає в усуненні неясності судового рішення. Таким чином, суд роз`яснює суть судового рішення, якщо воно є незрозумілим для суб`єкта, якому надано право звернення за відповідним роз`ясненням. Між тим, необхідність такого роз`яснення випливає з обставин неоднозначного розуміння рішення суду з метою його виконання. Роз`яснено може бути рішення суду у разі, якщо без такого роз`яснення його тяжко виконати, оскільки має місце ймовірність неправильного його виконання чи невиконання внаслідок неясності резолютивної частини рішення.
Суть роз`яснення судового рішення полягає в тому, що суд не повинен давати відповідь на нові питання та вирішувати заявлені вимоги, він лише має роз`яснити положення ухваленого ним рішення, які нечітко ним сформульовані, що позбавляє можливості його реалізації.
Якщо у заяві про роз`яснення рішення фактично порушено питання про зміну рішення або внесення в нього нових даних, у тому числі й роз`яснення мотивів ухваленого рішення або способу його виконання, суд ухвалою відмовляє в роз`ясненні рішення.
Отже, роз`яснення рішення полягає у викладенні судом його змісту у більш доступній, чіткій та конкретизованій формі, при цьому забезпечуючи дотримання принципів «незмінності» змісту рішення та виключно в межах тих питань, які були предметом судового розгляду.
Так 21.02.2022 року рішенням Святошинського районного суду м. Києва позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: Служба у справах дітей виконавчого комітету Шевченківської районної в м. Полтаві ради, Служба у справах дітей та сім`ї Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації про усунення перешкод у спілкуванні та вихованні дитини та визначення способів участі батька у вихованні дитини - задовольнено частково.
Усунуто ОСОБА_1 перешкоди у спілкуванні та вихованні дитини, шляхом зобов`язання ОСОБА_2 не чинити перешкод ОСОБА_1 у спілкуванні та вихованні дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Визначено спосіб участі батька ОСОБА_1 у вихованні та спілкуванні з дитиною ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , шляхом встановлення днів зустрічі, а саме:
- кожної першої та третьої суботи кожного місяця з 10 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв. в присутності матері дитини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
- під час святкування дня народження ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 , під час святкування дня народження матері ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4 та під час святкування дня народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 в присутності матері ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
- в період перебування ОСОБА_1 у щорічній відпустці 7 (днів) взимку та 7 (сім) днів влітку, за домовленістю з матір`ю ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
- необмежене спілкування ОСОБА_1 з сином ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 засобами телефонного зв`язку, мережі інтернет.
Резолютивна частина рішення Святошинського районного суду м. Києва від 21.02.2022 року є чіткою та зрозумілою і не потребує додаткових роз`яснень. Окрім того, в мотивувальній частині рішення судом наведено підстави, якими суд керувався частково задовольняючи позовні вимоги ОСОБА_1 з належним їх обґрунтуванням.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що підстави для роз`яснення рішення відсутні.
Окрім того, частиною першою статті 18 ЦПК України передбачено, що судові рішення, що набрали законної сили, обов`язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, - за її межами.
Виконання судових рішень у цивільних справах є складовою права на справедливий суд та однією з процесуальних гарантій доступу до суду, що передбачено статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка підлягає застосуванню згідно з частиною четвертою статті 10 ЦПК України.
Виконання судового рішення відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 26 червня 2013 року N 5-рп/2013 у справі N 1-7/2013 є невід`ємною складовою права кожного на судовий захист і охоплює, зокрема законодавчо визначений комплекс дій, спрямованих на захист і відновлення порушених прав, свобод, законних інтересів фізичних та юридичних осіб, суспільства, держави; невиконання судового рішення загрожує сутності права на справедливий розгляд судом.
Відповідно до частини першої статті 18 Закону України "Про виконавче провадження" виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Виконання рішень про встановлення побачення з дитиною, рішення про усунення перешкод у побаченні з дитиною регламентується спеціальними правилами статті 64-1 Закону України "Про виконавче провадження".
За правилами частин першої та другої цієї статті виконання рішення про встановлення побачення з дитиною полягає у забезпеченні боржником побачень стягувача з дитиною в порядку, визначеному рішенням. Державний виконавець здійснює перевірку виконання боржником цього рішення у час та місці побачення, визначених рішенням, а у разі якщо вони рішенням не визначені, то перевірка здійснюється у час та місці побачення, визначених державним виконавцем.
Відповідно до пункту 8 розділу IX Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 02 квітня 2012 року N 512/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 29 вересня 2016 року N 2832/5) та зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 02 квітня 2012 року за N 489/20802, державний виконавець здійснює перевірку виконання боржником рішення про встановлення побачення з дитиною у час та місці побачення стягувача з дитиною, визначені рішенням або державним виконавцем.
Роз`яснити заявнику, його право на звернення до органів державної виконавчої служби щодо примусового виконання рішення суду, а також до Служби у справах дітей, для захисту своїх прав.
Керуючись ст. 271 ЦПК України суд, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні заяви ОСОБА_1 про роз`яснення рішення у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: Служба у справах дітей виконавчого комітету Шевченківської районної в м. Полтаві ради, Служба у справах дітей та сім`ї Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації про усунення перешкод у спілкуванні та вихованні дитини та визначення способів участі батька у вихованні дитини - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в п`ятнадцятиденний строк з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала не була вручена в день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя О.М. Журибеда
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.03.2025 |
Оприлюднено | 30.04.2025 |
Номер документу | 126919327 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про роз’яснення судового рішення |
Цивільне
Святошинський районний суд міста Києва
Журибеда О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні