Ухвала
від 29.04.2025 по справі 359/3445/25
ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 359/3445/25

Номер провадження 2/373/742/25

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

29 квітня 2025 року м.Переяслав

Суддя Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області Хасанова В.В. отримала позовну заяву про визнання права власності на спадкове майно

позивач: ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ,

відповідачі: Студениківська сільська рада, місцезнаходження: вул. Переяславська, 19, с. Студеники, Бориспільський район, Київська область, 08421,

ОСОБА_2 , місце проживання: невідоме,

ОСОБА_3 , місце проживання: невідоме,

ВСТАНОВИЛА:

Представник позивача адвокат Ольшевський І.П. звернувся до суду з позовом та просить визнати за ОСОБА_1 право власності на:

- частку земельної ділянки, площею 2,4679 га, що розташована на території Пристромської сільської ради для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, на підставі державного акту про право приватної власності на землю, серії РІ № 264651;

- частку земельної ділянки, площею 0,43 га, що розташована на території Пристромської сільської ради для будівництва та обслуговування житлового будинку та ведення особистого підсобного господарства, згідно з державним актом про право приватної власності на землю, серії КВ;

- частку земельної ділянки, площею 2,4682 га, що розташована на території Пристромської сільської ради для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, на підставі державного акту про право приватної власності на землю, серії РІ № 264650;

- частки житлового будинку АДРЕСА_2 , в порядку спадкування після смерті ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до п.п. 2 п. 1 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 р. № 3674-VІ за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1 % ціни позову, але не менше 0,4 розміру та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає, відповідно, не менше 1211,20 гривень та не більше 15140,00 гривень.

Так, представником позивача заявлено позовну вимогу майнового характеру, яка підлягає оплаті відповідно до ЗУ «Про судовий збір».

Крім того, відповідно до положень п. 3 ч.3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: ціну позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.

Представник позивача звертається з позовом до відповідачів про визнання права на спадкове майно, тобто з позовом майнового характеру. Однак, в позовній заяві вказана ціна позову, але не надані докази вартості майна, на яке позивач просить визнати право власності.

Постановою Пленуму Верховного суду України «Про судову практику у справах за позовами про захист права власності» № 20 від 22.12.1995 р. зі змінами та доповненнями від 25.05.1998 р. визначено, що вартість спірного майна визначається за погодженням сторін, а за його відсутності - за дійсною вартістю майна на час розгляду спору.

Під дійсною вартістю розуміється грошова сума, за яку майно може бути продано в даному населеному пункті чи місцевості.

Дійсна вартість майна визначається відповідно до вимог Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні".

В якості доказу вартості майна суду можуть бути подані звіт про оцінку ринкової вартості майна.

Згідно з ст. 3 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» незалежною оцінкою майна вважається оцінка майна, що проведена суб`єктом оціночної діяльності суб`єктом господарювання. Процедури оцінки майна встановлюються нормативно-правовими актами з оцінки майна. У випадках проведення незалежної оцінки майна складається звіт про оцінку майна. У випадках самостійного проведення оцінки майна органом державної влади або органом місцевого самоврядування складається акт оцінки майна.

Ціна позову визначається від ринкової вартості майна на момент звернення до суду та повинна бути підтверджена відповідними відомостями (оцінкою відповідної установи).

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» документом, який підтверджує вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності суб`єктом господарювання відповідно до договору є звіт про оцінку майна.

За приписами абз. 3 п. 2 розділу ІV Порядку ведення єдиної бази даних звітів про оцінку, затвердженого наказом Фонду державного майна України 17.05.2018 № 658, строк дії звіту про оцінку не може перевищувати шість місяців з дати оцінки, що зазначається в такому звіті.

Посилання на те, що позивач не має можливості встановити дійсну вартість майна та покладає на суд обов`язок визначити ціну позову, є необґрунтованим і таким, що не ґрунтується на вимогах закону. Тягар доказування вартості майна несе позивач.

Відтак, позивачем не надано доказів проведення оцінки майна, з якої визначено ціну позову, яка б відповідала вартості майна, що є предметом спору.

Виходячи звищевикладеного,позивач повиненнадати доказивартості спірногомайна тавідповідно сплатити/доплатити(занеобхідності довже сплаченоїсуми)судовий збірза поданняпозовної заявиу розмірі 1 % ціни позову, але не менше 0,4 розміру та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає, відповідно, не менше 1211,20 гривень та не більше 15140,00 гривень.

Водночас, відповідно до ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору.

Позивачем зазначені вимоги закону не виконані.

Так, в позовній заяві відсутні обов`язковіособисті таінші даніпро відповідачів (точна адреса місця проживання чи перебування, дату народження, РНОКПП, дані паспорта,), які необхідні суду для можливості скористатися даними Єдиного державного демографічного реєстру, згідно ч. 8 ст. 187 ЦПК України, та в інші способи, визначені законом.

Також,відповідно доп.4ч.3ст.175ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.

Однак, представник позивача, зазначивши відповідачами ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , не вказав в позовній заяві з яких підстав до зазначених відповідачів пред`явлено позовні вимоги. Натомість по тексту позовної заяви представник позивача неодноразово вказує на особу без вказівки на прізвище, ім`я, по-батькові, ідентифікуючи її як «друга дитина спадкодавця, яка народилася за час шлюбу між ОСОБА_5 та ОСОБА_6 », що є недотриманням вимог щодо змісту позовних вимог.

Крім того, висуваючи вимогу щодо залучення до участі у справу в якості третьої особи державного нотаріуса Другої переяславської державної нотаріальної контори Коляденка Я.В., представником позивача не зазначено,як рішення у справі може вплинути на його права або обов`язки та яким чином, а також на яких підставах державного нотаріуса належить залучити до участі у справу як третю особу, як це передбачено ст. 53 ЦПК України.

Враховуючи викладене, позивачу необхідно виправити допущені недоліки позовної заяви та привести її у відповідність до закону.

З огляду на викладене, наявні підстави для залишення позовної заяви без руху для надання можливості позивачеві усунути виявлені недоліки позовної заяви.

Відповідно до приписів ч.3 ст.185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Відповідно до ст.185 ЦПК України, -

ПОСТАНОВИЛА:

Позовну заяву ОСОБА_1 доСтудениківської сільськоїради Бориспільськогорайону Київськоїобласті, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання права власності на спадкове майно залишити без руху і надати позивачу строк для усунення недоліків терміном п`ять днів від дня вручення позивачу копії цієї ухвали.

Ухвала окремому оскарженню не підлягає.

Суддя В.В.Хасанова

СудПереяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення29.04.2025
Оприлюднено01.05.2025
Номер документу126937148
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —359/3445/25

Ухвала від 29.04.2025

Цивільне

Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області

Хасанова В. В.

Ухвала від 28.03.2025

Цивільне

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Журавський В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні