Ухвала
від 28.04.2025 по справі 758/3124/16-ц
ПОДІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 758/3124/16

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 квітня 2025 року Подільський районний суд міста Києва у складі:

головуючого судді - Будзан Л.Д.,

за участі секретаря судового засідання - Губенко О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Києві заяву ОСОБА_1 про роз`яснення ухвали Подільського районного суду м. Києва від 01 квітня 2025 року у справі № 758/3124/16-ц,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Подільського районного суду м. Києва перебувала цивільна справа № 758/3124/16-ц за скаргою ОСОБА_1 на дії та рішення приватного виконавця, заінтересована особа - приватний виконавець виконавчого округу міста Києва Яцишин Андрій Миколайович, заінтересовані особи Товариство з обмеженою відповідальністю «Юрфактор Сервіс», АТ «Сенс Банк».

Ухвалою Подільського районного суду м. Києва від 01 квітня 2025 року скаргу ОСОБА_1 в частині визнання протиправними дій приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Яцишина Андрія Миколайовича щодо відкриття виконавчого провадження за виконавчим листом №758/3124/16ц, виданого Подільським районним судом міста Києва 14.11.2016, заінтересовані особи - приватний виконавець виконавчого округу міста Києва Яцишин Андрій Миколайович, заінтересовані особи Товариство з обмеженою відповідальністю «Юрфактор Сервіс», АТ «Сенс Банк», залишено без задоволення. Скаргу ОСОБА_1 в частині визнання протиправними дій та скасування актів та постанов приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Яцишина Андрія Миколайовича, прийнятих в межах виконавчого провадження НОМЕР_1 щодо незаконної реалізації з прилюдних торгів її нерухомого майна, а саме квартири в АДРЕСА_1 , заінтересовані особи - приватний виконавець виконавчого округу міста Києва Яцишин Андрій Миколайович, заінтересовані особи Товариство з обмеженою відповідальністю «Юрфактор Сервіс», АТ «Сенс Банк», залишено без розгляду та роз`яснено скаржниці можливість вирішення спору в позовному провадженні.

10 квітня 2025 року ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про роз`яснення ухвали Подільського районного суду міста Києва від 01 квітня 2025 у цивільній справі № 758/3124/16-ц.

Суд вважає можливим розглянути заяву про роз`яснення судового рішення без виклику сторін (ч. 3 ст. 271 ЦПК України).

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Ознайомившись з вказаною заявою та матеріалами цивільної справи № 758/3124/16-ц, суд вважає, що підстави для задоволення заяви відсутні, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1, 2 та 4 ст. 271 ЦПК України за заявою учасників справи, державного виконавця, приватного виконавця суд роз`яснює судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення. Подання заяви про роз`яснення судового рішення допускається, якщо судове рішення ще не виконане або не закінчився строк, протягом якого рішення може бути пред`явлене до примусового виконання. Про роз`яснення або відмову у роз`ясненні судового рішення суд постановляє ухвалу, яку може бути оскаржено.

Питання роз`яснення рішення суду розглядається судом, що ухвалив рішення, і в ухвалі суд викладає більш повно та ясно ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не вносячи змін у суть рішення і не торкаючись питань, які не були предметом судового розгляду. Якщо фактично порушено питання про зміну рішення або внесення в нього нових даних, у тому числі й роз`яснення мотивів ухваленого рішення, суд ухвалою відмовляє в роз`ясненні рішення.

Тобто, роз`яснення судового рішення є за своєю суттю одним із способів усунення його недоліків, але без виправлення і постановлення додаткового рішення цим же судом. Роз`яснення судового рішення зумовлюється його нечіткістю за змістом, коли воно є неясним та незрозумілим для осіб, стосовно яких воно ухвалене, так і для тих, що будуть здійснювати його виконання. Це стосується випадків, коли судом недотримані вимоги ясності, визначеності рішення, а саме, мають місце положення, які викликають суперечки щодо його розуміння та під час виконання.

Таким чином, суд роз`яснює суть судового рішення, якщо воно є незрозумілим для суб`єкта, якому надано право звернення за відповідним роз`ясненням. Між тим, необхідність такого роз`яснення випливає з обставин неоднозначного розуміння рішення суду з метою його виконання. Роз`яснено може бути рішення суду у разі, якщо без такого роз`яснення його тяжко виконати, оскільки має місце ймовірність неправильного його виконання чи невиконання внаслідок неясності резолютивної частини рішення.

Оцінивши допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок в їх сукупності за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженню наявних у справі доказів, суддя доходить висновку, що заявником не надано суду жодних доказів, які б свідчили про наявність підстав вважати, що ухвала суду є незрозумілою та нечіткою.

Суд критично оцінює доводи заявника викладені у заяві, оскільки дані обставини досліджувались судом при постановлені ухвали суду у справі та їм була надана відповідна оцінка, тому суд вважає, що вказані заявником обставини, не є підставою для роз`яснення ухвали суду.

Крім цього, зі змісту ст. 271 ЦПК України вбачається, що роз`ясненню підлягають не всі судові рішення, а лише ті, які підлягають виконанню, зокрема, у порядку, визначеному Законом України «Про виконавче провадження».

Ухвала Подільського районного суду міста Києва від 01 квітня 2025 року про роз`яснення якої просить заявник, не є судовим рішенням, яке підлягає виконанню у розумінні ч. 2 ст. 271 ЦПК України.

Таким чином, ухвала Подільського районного суду м. Києва від 01 квітня 2025 року, про роз`яснення якої подано заяву, роз`ясненню у порядку ст. 271 ЦПК України не підлягає, в зв`язку з чим у задоволенні заяви про роз`яснення ухвали суду слід відмовити.

На підставі викладеного, керуючись статтями 258-260, 271 ЦПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Заяву ОСОБА_1 про роз`яснення ухвали Подільського районного суду м. Києва від 01 квітня 2025 року у справі № 758/3124/16-ц, залишити без задоволення.

Ухвалу може бути оскаржено безпосередньо до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Леся БУДЗАН

СудПодільський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення28.04.2025
Оприлюднено01.05.2025
Номер документу126940160
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про роз’яснення судового рішення

Судовий реєстр по справі —758/3124/16-ц

Ухвала від 13.05.2025

Цивільне

Київський апеляційний суд

Головачов Ярослав Вячеславович

Ухвала від 28.04.2025

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Будзан Л. Д.

Ухвала від 21.04.2025

Цивільне

Київський апеляційний суд

Головачов Ярослав Вячеславович

Ухвала від 04.04.2025

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Будзан Л. Д.

Ухвала від 01.04.2025

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Будзан Л. Д.

Ухвала від 31.03.2025

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Будзан Л. Д.

Ухвала від 20.01.2025

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Будзан Л. Д.

Ухвала від 09.12.2024

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Будзан Л. Д.

Ухвала від 08.11.2024

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Будзан Л. Д.

Ухвала від 02.09.2024

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Будзан Л. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні