ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/20854/23
провадження № 2/753/1304/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"25" квітня 2025 р. Дарницький районний суд міста Києва під головуванням судді Осіпенко Л.М.,
за участі:
секретаря судового засідання - Петрової Т.О.,
представника позивачки - Нежевело В.В. ,
представника відповідача - Олійника О.В. ,
представника відповідача - Лісовської О.В. ,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в режимі відеоконференції цивільну справу за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_5 про визнання права власності у спільному майні подружжя, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні суду перебуває вищевказана цивільна справа.
Ухвалою суду від 06.03.2025 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_5 про визнання права власності у спільному майні подружжя, призначено судову будівельно-технічну експертизу, проведення якої доручено експертам Київського відділення Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса».
01.04.2025 року на адресу суду надійшло клопотання судового експерта Київського відділення Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса» Чекмарьова С.О. за №294/16/361-16-25-20/25 від 31.03.2025 року, в якому він просить суд надати йому матеріали цивільної справи №753/20854/23 для проведення зазначеної судової будівельно-технічної експертизи. Проведення призначеної судової будівельно-технічної експертизи до виконання заявленого клопотання призупинено.
У підготовчому засіданні представник позивачки ОСОБА_4 адвокат Нежевело В.В. не заперечувала проти задоволення клопотання судового експерта.
У підготовчому судовому засіданні представники відповідача ОСОБА_5 адвокати Олійник О.В. та Лісовська О.В. заперечували проти задоволення клопотання судового експерта, оскільки це призведе до зупинення провадження у справі.
Суд, дослідивши подане клопотання, вислухавши думку представників сторін, дійшов до наступного висновку.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 13 Закону України «Про судову експертизу» експерт має право подавати клопотання про надання додаткових матеріалів, якщо експертиза призначена судом або органом досудового розслідування або ознайомлюватися з матеріалами справи, що стосуються предмета судової експертизи.
Згідно з ч. 1 ст. 104 ЦПК України про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
Відповідно до вимог ст. 107 ЦПК України, матеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, якщо експертиза призначена судом, або учасник справи, якщо експертиза проводиться за його замовленням.
Проаналізувавши обставини по справі, суд дійшов висновку, що клопотання експерта про надання матеріалів цивільної справи підлягає задоволенню та вважає за необхідне направити у розпорядження експерта ті матеріали, які були надані сторонами та містяться в матеріалах даної цивільної справи для проведення експертизи, на виконання ухвали Дарницького районного суду міста Києва від 06.03.2025 року.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках призначення судом експертизи.
Згідно з п. 9 ч. 1 ст. 253 ЦПК України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 5 частини першої статті 252 цього Кодексу - на час проведення експертизи.
На основі викладеного, керуючись ст.ст. 104, 107, 252, 253 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Клопотання судового експерта Київського відділення Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса» Чекмарьова С.О. - задовольнити.
В розпорядження експерта надати матеріали цивільної справи № 753/20854/23 (провадження 2/753/1304/25).
На час проведення експертизи провадження у справі зупинити.
Копію ухвали направити експертам Київського відділення Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса» на виконання, сторонам та їх представникам.
Ухвала в частині зупинення провадження по справі може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження , якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: Осіпенко Л.М.
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.04.2025 |
Оприлюднено | 01.05.2025 |
Номер документу | 126948273 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Дарницький районний суд міста Києва
Осіпенко Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні