Ухвала
від 30.04.2025 по справі 21-32-2/44-10-2632
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

================================================================

УХВАЛА

про залишення заяви без руху

30 квітня 2025 року Справа № 21-32-2/44-10-2632

м. Миколаїв

Господарський суд Миколаївської області у складі судді Адаховської В.С.

розглянувши заяву

кредитора: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) з грошовими вимогами до банкрута у справі

про банкрутство: Кредитної спілки "Україна" (55026, м. Одеса, вул. Маяковського, 7, ідентифікаційний код 23989657)

ліквідатор: арбітражний керуючий Вудуд Г.І. (35000, Рівенська обл., м.Костопіль, вул. Степанська, 113, адреса ел. пошти: ІНФОРМАЦІЯ_1 )

У с т а н о в и в:

У провадженні Господарського суду Миколаївської області на стадії ліквідаційної процедури перебуває справа №21-32-2/44-10-2632 про банкрутство Кредитної спілки "Україна".

До Господарського суду Миколаївської області від ОСОБА_1 через її представника адвоката Болотіна А.Є. надійшла заява про грошові вимоги кредитора до боржника, сформована в системі "Електронний суд" б/н від 15.04.2025 (вх. №5776/25 від 16.04.2025), у якій заявник просить суд визнати грошові вимоги ОСОБА_1 до Кредитної спілки "Україна" в сумі 228142,54 грн та зобов`язати ліквідатора Вудуда Г.І. включити ці вимоги до реєстру вимог кредиторів Кредитної спілки "Україна".

Розгляд матеріалів вказаної заяви здійснюється 30.04.2025 у зв`язку з тимчасовою непрацездатністю головуючого у справі судді Адаховської В.С.

Дослідивши матеріали заяви, судом встановлено наступне.

Частиною 1 статті 3 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) передбачено, що судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Кодексу України з процедур банкрутства, Закону України "Про міжнародне приватне право", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

З 21.10.2019 набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства (далі - КУзПБ).

Відповідно до ч. 2 Прикінцевих та перехідних положень КУзПБ з дня введення в дію цього Кодексу визнано такими, що втратили чинність: Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Згідно ч. 1 ст. 2 КУзПБ провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Частиною 4 ст. 60 КУзПБ передбачено, що у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає заяви з вимогами поточних кредиторів, які надійшли до господарського суду після офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом.

Враховуючи те, що розгляд грошових вимог кредиторів у ліквідаційній процедурі здійснюється господарським судом в тому ж порядку, що і грошових вимог, заявлених на підставі ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, перевірка відповідності поданих таких заяв також здійснюється відповідно до положень ст. 45 вказаного Кодексу.

Відповідно до ч. 3 ст. 45 КУзПБ заява кредитора має містити:

- найменування господарського суду, до якого подається заява;

- найменування боржника, його місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);

- ім`я або найменування кредитора, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);

- розмір вимог кредитора до боржника з окремим зазначенням суми неустойки (штрафу, пені);

- виклад обставин, що підтверджують вимоги до боржника, та їх обґрунтування;

- відомості про наявність заставного майна боржника, яке є забезпеченням вимог;

- інформацію про заінтересованість кредитора стосовно боржника;

- перелік документів, що додаються до заяви.

До заяви в обов`язковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, що підтверджують грошові вимоги до боржника.

Здійснивши перевірку матеріалів заяви ОСОБА_1 з грошовими вимогами до боржника на предмет її відповідності вимогам Кодексу України з процедур банкрутства, судом встановлено, що вказаним вимогам заява не відповідає, оскільки не містить:

- доказів сплати судового збору у встановленому законом порядку та розмірі;

- належних доказів направлення ліквідатору копії заяви;

- викладу обставин, що підтверджують вимоги до боржника, та їх обґрунтування, а саме розрахунку грошових вимог кредитора;

- документів, що підтверджують грошові вимоги до боржника.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України "Про судовий збір".

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про судовий збір", судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до підпункту 10 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до господарського суду заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про порушення справи про банкрутство, а також після повідомлення про визнання боржника банкрутом становить 2 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Законом України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" установлено в 2025 році розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1 січня - 3028,00 грн.

Таким чином, за подання до господарського суду заяви з кредиторськими вимогами до боржника підлягає сплаті судовий збір у розмірі 6056,00 грн.

Cуд зазначає, що у разі подання заяви з грошовими вимогами через "Електронний суд" належним доказом відправлення заяви є квитанція про доставку документів до зареєстрованого електронного кабінету користувача у підсистемі "Електронний суд".

Крім того, заявниця в прохальній частині заяви просить визнати грошові вимоги ОСОБА_1 до банкрута в сумі 228142,54 грн та включити ці вимоги до реєстру вимог кредиторів банкрута, що підлягає уточненню, оскільки ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 24.06.2021 вже визнані грошові вимоги ОСОБА_1 до Кредитної спілки "Україна" в сумі 57453,47 грн.

Згідно ч. 1 ст. 46 КУзПБ господарський суд не пізніше п`яти днів з дня надходження заяви конкурсного кредитора здійснює перевірку її відповідності вимогам цього Кодексу. У разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог цього Кодексу, господарський суд постановляє ухвалу про залишення заяви без руху. В ухвалі про залишення заяви без руху суд повідомляє заявнику про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов`язаний їх усунути, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.

Враховуючи наявність недоліків заяви про визнання грошових вимог, суд повідомляє про них заявника та встановлює йому 5-денний строк з дня отримання даної ухвали для усунення недоліків заяви.

Відповідно до ч. 2 ст. 46 КУзПБ, якщо конкурсний кредитор усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду. В іншому разі господарський суд постановляє ухвалу про повернення заяви.

Керуючись ст. 45, 46 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України суд

У Х В А Л И В:

1. Залишити без руху заяву ОСОБА_1 б/н від 15.04.2025 (вх. №5776/25 від 16.04.2025).

2. Заявнику усунути встановлені при поданні заяви недоліки у 5-денний строк з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху шляхом подання до господарського суду письмової заяви про усунення недоліків з дотриманням вимог, передбачених ст. 170 Господарського процесуального кодексу України.

3. Роз`яснити заявнику, що при невиконанні вимог даної ухвали, заява у відповідності до приписів ч. 2 ст. 46 Кодексу України з процедур банкрутства повертається заявнику.

4. Копію ухвали суду направити заявнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та не підлягає оскарженню.

Суддя В.С. Адаховська

СудГосподарський суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення30.04.2025
Оприлюднено06.05.2025
Номер документу127020333
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —21-32-2/44-10-2632

Ухвала від 30.04.2025

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Адаховська В. С.

Ухвала від 08.07.2024

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Адаховська В.С.

Ухвала від 07.12.2023

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ткаченко О.В.

Ухвала від 14.02.2022

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Ткаченко Н.Г.

Постанова від 22.12.2021

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Аленін О.Ю.

Ухвала від 29.11.2021

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Аленін О.Ю.

Ухвала від 03.11.2021

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Аленін О.Ю.

Ухвала від 29.09.2021

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ткаченко О.В.

Ухвала від 30.09.2021

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ткаченко О.В.

Ухвала від 30.09.2021

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ткаченко О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні