Ухвала
від 01.05.2025 по справі 206/4895/24
САМАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 206/4895/24

Провадження № 1-кс/206/558/25

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 травня 2025 року в залі суду в м. Дніпро слідчий суддя Самарського районного суду міста Дніпра ОСОБА_1 ,

за участю секретаря ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції в залі суду клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Луганській області майора поліції ОСОБА_3 про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою по кримінальному провадженню, відомості про яке 21.03.2024 року внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024130000000530 за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 209 КК України,

за участю: прокурора ОСОБА_4 , слідчого ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_5 ,

ВСТАНОВИВ:

До Самарського районного суду міста Дніпра звернувся старший слідчий СУ ГУНП в Луганській області майор поліції ОСОБА_3 з вищезазначеним клопотанням.

Вимоги клопотання обґрунтовані тим, що протоколом № 13/06-16 від 13 червня 2016 року загальних зборів учасників ТОВ «Будівельна Група «Будрегіон» код за ЄДРПОУ 40097158 (надалі - Товариство) вирішено призначити на посаду директора Товариства ОСОБА_6 з 14 червня 2016 року, який також, відповідно до п. 4.1 Статуту ТОВ «Будівельна група «Будрегіон», у новій редакції, затвердженого загальними зборами учасників ТОВ «Будівельна група «Будрегіон» (протокол № 1/2019 від 05.09.2019), є учасником Товариства.

Відповідно до п.п. 5.1.1 Статуту ТОВ «Будівельна група «Будрегіон» частка ОСОБА_6 в статутному капіталі Товариства складає 100% статутного капіталу Товариства, який був сформований за рахунок грошового внеску учасника.

Згідно з наказом ТОВ «Будівельна група «Будрегіон» № 3 від 14.06.2016, ОСОБА_6 приступив до виконання обов`язків директора ТОВ «Будівельна група «Будрегіон» з 14.06.2016.

Відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (реєстраційний номер справи 100326001886752) щодо юридичної особи: ТОВ «Будівельна група «Будрегіон», код ЄДРПОУ 40097158, кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи є: ОСОБА_6 , громадянин України, АДРЕСА_1, прямий вирішальний вплив, відсоток частки статутного капіталу або відсоток права голосу - 100.

Пунктом 1.1 Статуту ТОВ «Будівельна група «Будрегіон», у новій редакції, затвердженого загальними зборами учасників ТОВ «Будівельна група «Будрегіон» (протокол № 1/2019 від 05.09.2019) визначено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельна група «Будрегіон» (далі - Товариство) є юридичною особою, статус якої визначений законодавством України та цим Статутом.

Відповідно до п. 1.2 Статуту, Товариство діє відповідно до положень Конституції України, Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», «Про зовнішньоекономічну діяльність», іншого законодавства України та цього Статуту.

Згідно з п. 2.1 Статуту метою діяльності Товариства є здійснення усіх видів підприємницької діяльності, не заборонених чинним законодавством України, для одержання прибутку, задоволення інтересів учасника, задоволення потреб споживачів у послугах, товарах та роботах Товариства, сприяння розвитку в країні ринкових відносин, формування ринку товарів і послуг, розвиток виробництва, вирішення соціальних завдань суспільства, налагодження та розширення зовнішньоекономічних зв`язків.

Основним видом діяльності Товариства відповідно до п. 2.2 Статуту є 41.10 Організація будівництва будівель, а також: 43.21 Електромонтажні роботи; 43.22 Монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування; 43.29 Інші будівельно монтажні роботи, та інші.

Пунктом 6.1 Статуту Товариства визначено, що у Товаристві створюються органи управління Товариством, якими, відповідно до п. 6.2 Статуту Товариства є учасник та директор.

Відповідно до п. 6.3 Статуту Товариства вищим органом управління Товариства є учасник, який може вирішувати будь-які питання діяльності Товариства.

Пунктом 4.2 Статуту Товариства визначено, що учасник Товариства має такі права:

- п.п. 4.2.1 брати участь в управлінні Товариством у порядку, передбаченому законодавством України та статутом Товариства;

- п.п. 4.2.2 отримувати інформацію про господарську діяльність Товариства;

- п.п. 4.2.3 брати участь у розподілі прибутку Товариства;

- п.п. 4.2.5 учасник Товариства може мати інші права, передбачені законом та статутом Товариства.

Відповідно до п. 4.3 Статуту Товариства визначено наступні обов`язки учасника Товариства:

- п.п. 4.3.1 дотримуватися статуту;

- п.п. 4.3.2 виконувати рішення учасника Товариства;

- п.п. 4.3.3 учасник може мати інші обов`язки, встановлені законом та статутом Товариства.

Згідно з п. 4.7 Статуту вихід учасника з Товариства, внаслідок якого у Товаристві не залишиться жодного учасника, забороняється.

Підпунктом 6.3.2 Статуту Товариства визначено, що до компетенції учасника належить:

1) визначення основних напрямків діяльності Товариства;

2) внесення змін до статуту Товариства, прийняття рішення про здійснення діяльності Товариством на підставі модельного статуту;

5) обрання виконавчого органу Товариства - директора, встановлення розміру винагороди директору Товариства;

6) визначення форм контролю та нагляду за діяльністю директора Товариства;

7) створення інших органів Товариства, визначення порядку їх діяльності;

8) затвердження результатів діяльності Товариства за рік або інший період;

9) розподіл чистого прибутку Товариства, прийняття рішення про виплату дивідендів;

11) прийняття інших рішень, віднесених цим Статутом та законодавством України до компетенції учасника.

Відповідно до п.п. 6.3.3 Статуту Товариства рішення з питань, що належать до компетенції учасника, приймаються таким учасником Товариства одноособово та оформлюються письмовим рішенням учасника.

Згідно з п. 6.4 Статуту Товариства, виконавчим органом Товариства є директор. Директор призначається учасником Товариства.

Підпунктами 6.4.1 - 6.4.7 Статуту Товариства визначено, що виконавчий орган Товариства здійснює управління поточною діяльністю Товариства. До компетенції директора Товариства належить вирішення всіх питань, пов`язаних з управлінням поточною діяльністю Товариства, крім питань, що належать до компетенції учасника. Директор Товариства підзвітний учаснику Товариства та організовує виконання його рішень. Директор Товариства може діяти від імені Товариства без довіреності. Договір, що укладається з директором Товариства, від імені Товариства підписує учасник Товариства. Якщо директором Товариства є учасник Товариства, договір з директором не укладається. Повноваження директора можуть бути припинені або він може бути тимчасово відсторонений від виконання своїх повноважень лише шляхом обрання (призначення) нового директора. Директор Товариства повинен діяти добросовісно і розумно в інтересах Товариства. Директор Товариства несе відповідальність перед Товариством за збитки, заподіяні Товариству його винними діями або бездіяльністю.

Відповідно до п.п. 6.4.9 до компетенції директора, зокрема, відноситься:

- організація виконання планів, бюджетів та поточних програм діяльності Товариства, а також рішень учасника;

- розроблення проектів бюджетів Товариства та поточних програм діяльності Товариства, бюджет повинен бути затверджений учасником.

Згідно з п.п. 6.4.10 директор в межах своєї компетенції:

- діє від імені Товариства без довіреності та представляє інтереси Товариства у відносинах з будь-якими державними органами, юридичними та фізичними особами;

- видає довіреності на придбання матеріальних цінностей від імені Товариства;

- укладає (підписує) договори та інші правочини від імені Товариства;

- відкриває та закриває рахунки у банках та інших фінансових установах; має право розпоряджатися зазначеними рахунками, виконувати будь-які операції за такими рахунками, зокрема знімати готівку з рахунків. Має право підписувати банківські, розрахункові та інші фінансові документи; має право першого (розпорядчого) підпису на банківських документах;

- видає обов`язкові до виконання працівниками Товариства накази та розпорядження;

- звітує перед учасником Товариства;

- директор Товариства приймає рішення шляхом видання наказів, розпоряджень та інших актів або способом вчинення юридичних дій (правочинів) від імені Товариства. Директор не вправі приймати рішення, обов`язкові для учасника Товариства.

Пунктом 6.5 органи контролю (наглядова рада) у Товаристві не створюється.

Згідно з ч. 3 ст. 18 КК України службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом.

Таким чином, ОСОБА_6 , перебуваючи на посаді директора ТОВ «Будівельна група «Будрегіон», був особою, яка обіймає посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто службовою особою.

ОСОБА_6 , будучи службовою особою, а саме директором ТОВ «Будівельна група «Будрегіон», маючи умисел, спрямований на заволодіння чужим майном, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, діючи за попередньою змовою з директором Комунального некомерційного підприємства «Троїцьке територіальне медичне об`єднання» Троїцької селищної територіальної громади Сватівського району Луганської області (далі - КНП «Троїцьке ТМО») ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканкою смт Троїцьке Сватівського району Луганської області, під час укладання договору підряду на виконання робіт за кошти Троїцької селищної територіальної громади Сватівського району Луганської області та подальшого їх перерахування за умовами договору без їх фактичного виконання з боку іншої сторони, вчинив дії, спрямовані на безповоротне обернення коштів Троїцької селищної територіальної громади Сватівського району Луганської області на свою користь, з наданням заволодінню вигляду законності, чим своїми умисним діями в умовах воєнного стану вчинив корупційне кримінальне правопорушення в особливо великих розмірах, за наступних обставин:

24 лютого 2022 року Російська Федерація здійснила відкритий воєнний напад на Україну, за підсумками якого у період із 06.03.2022 Троїцька селищна територіальна громада Сватівського району Луганської області була окупована збройними силами Російської Федерації, а директор КНП «Троїцьке ТМО» ОСОБА_7 залишилась на тимчасово окупованій території у смт Троїцьке Сватівського району Луганської області, де продовжила виконувати організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції директора КНП «Троїцьке ТМО», а із квітня 2022 року по теперішній час, на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України займає посаду «Главного врача Государственного учреждения «Троицкая центральная районная многопрофильная больница» Луганской Народной Республики» (мовою оригіналу).

Крім того, КНП «Троїцьке ТМО», як: «Государственное учреждение «Троицкая центральная районная многопрофильная больница» Луганской Народной Республики» (мовою оригіналу), 21.04.2022 було зареєстровано в «Государственном комитете статистики Луганской народной республики» (мовою оригіналу) (Свідоцтво № 11-0004307/2022 від 21.04.2022) та 05.05.2022 поставлено на облік, як платник податків у: «Троицком отделении Сватовской ОГНИ ГКНС ЛНР» (мовою оригіналу), у яких зазначено, що керівником лікарні є ОСОБА_7 .

Після тимчасової окупації Російською Федерацією Троїцької селищної територіальної громади Сватівського району Луганської області, приблизно у березні 2022 року, більш точного часу та дати під час досудового розслідування встановити не надалося можливим, у директора КНП «Троїцьке ТМО» ОСОБА_7 виник протиправний умисел, спрямований на заволодіння чужим майном, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, а саме грошовими коштами Троїцької селищної територіальної громади Сватівського району Луганської області в особливо великих розмірах, що перебували у її віданні на розрахункових рахунках КНП «Троїцьке ТМО», відкритих в АТ «Ощадбанк» та АТ КБ «Приватбанк», які у період березня - червня 2022 року надійшли від Національної служби здоров`я України, яка є головним розпорядником коштів Державного бюджету України, відповідно до договорів № 0127-Е122-Р000 від 04.02.2022 та № 0000-X506-M000 від 18.01.2022 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, як оплата за медичні послуги.

З метою створення документального обґрунтування правомірності підстав перерахування вказаних грошових коштів, які у період березня - червня 2022 року надходили від Національної служби здоров`я України, яка є головним розпорядником коштів Державного бюджету України, відповідно до договорів № 0127-Е122-Р000 від 04.02.2022 та № 0000-X506-M000 від 18.01.2022 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, як оплата за медичні послуги, та реалізації свого злочинного умислу, директор КНП «Троїцьке ТМО» ОСОБА_7 , будучи обізнаною як керівник КНП «Троїцьке ТМО» та особа, яка безпосередньо укладала договір № 355 від 16.11.2021 щодо придбання у ТОВ «Стеріл Системз Іжинірінг» (м. Київ) генератора медичного кисню «OXYVSTAL 29», який повинен був введений в експлуатацію після проведення робіт з монтажу ТОВ «Будремсервіс» систем киснепостачання головного та терапевтичного корпусів КНП «Троїцьке ТМО» відповідно до умов договорів від 04.03.2022 та від 10.03.2022, які фактично так і не були виконані, вирішила формально оформити фіктивний правочин щодо закупівлі КНП «Троїцьке ТМО» послуг з виконання робіт монтажу систем киснепостачання головного та терапевтичного корпусів КНП «Троїцьке ТМО» за адресою: Луганська область, Сватівський район, смт Троїцьке, вул. Виноградна, буд. 11, з іншим суб`єктом господарської діяльності, який зареєстрований згідно з діючим законодавством України, але залишився на тимчасово окупованій території.

При цьому, директор КНП «Троїцьке ТМО» ОСОБА_7 , усвідомлюючи неможливість одноосібної реалізації свого злочинного умислу, спрямованого на заволодіння чужим майном, а саме грошовими коштами, належними Троїцькій селищній територіальній громаді Сватівського району Луганської області, у період березня-червня 2022 року, більш точної дати під час досудового розслідування не встановлено, перебуваючи на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, вступила у злочинну змову з мешканцем смт Станиця Луганська Щастинського району Луганської області, громадянином України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який у той період часу також перебував на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, з яким, як із директором ТОВ «Будівельна Група «Будрегіон» (юридична адреса: смт Станиця Луганська, Щастинський р-н, Луганська обл.), та з метою реалізації злочинного умислу щодо заволодіння грошовими коштами селищної територіальної громади під виглядом виконання будівельних робіт, уклала договір підряду № 1 від 18.03.2022 на виконання робіт із монтажу системи киснепостачання головного корпусу КНП «Троїцьке ТМО» із загальною вартістю робіт - 2 871 797,94 грн (без урахування ПДВ) та строком виконання робіт: березень-липень 2022 року.

Відповідно до умов договору підряду № 1 від 18.03.2022, замовник - КНП «Троїцьке ТМО» після підписання договору підряду із підрядником - ТОВ «Будівельна Група «Будрегіон» протягом 90 календарних днів, згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 1070 від 04.12.2019 «Деякі питання здійснення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти», перераховує Підряднику аванс у розмірі 50% - 1 435 898,97 гривень.

Підрядник - ТОВ «Будівельна Група «Будрегіон» зобов`язується використати одержаний аванс на придбання і постачання необхідних для виконання робіт: матеріалів, конструкцій, обладнання та інших витрат відповідно до договірної ціни предмету договору у строк не більше трьох місяців після одержання авансу.

КНП «Троїцьке ТМО» зареєстровано за адресою: Луганська область, Сватівський район, смт Троїцьке, вул. Виноградна, 11, та обслуговується в Головному управлінні ДПС у Луганській області.

ТОВ «Будівельна Група «Будрегіон» у період 2022 року зареєстровано за адресою: Луганська область, Станично-Луганський район, вул. 5-та Лінія, 22Б, та обслуговується в Головному управління ДПС у Луганській області.

Відповідно до ч. 2 ст. 13 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 №1207-VII, здійснення господарської діяльності юридичними особами, фізичними особами-підприємцями та фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність, місцезнаходженням (місцем проживання) яких є тимчасово окупована територія, дозволяється виключно після зміни їхньої податкової адреси на іншу територію України.

Правочин, стороною якого є суб`єкт господарювання, місцезнаходженням (місцем проживання) якого є тимчасово окупована територія, є нікчемним.

На підставі викладеного, директор КНП «Троїцьке ТМО» ОСОБА_7 та директор ТОВ «Будівельна Група «Будрегіон» ОСОБА_6 , реалізовуючи свій злочинний умисел, у порушення вимог ч. 2 ст. 13 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 №1207-VII, перебуваючи на окупованій території України, продовжили здійснювати господарську діяльність ТОВ «Будівельна Група «Будрегіон» та КНП «Троїцьке ТМО» без зміни їхньої податкової адреси на іншу, не окуповану Російською Федерацією територію України.

У подальшому, директор ТОВ «Будівельна група «Будрегіон» ОСОБА_6 , якому було достовірно відомо, що виконання договору підряду № 1 від 18.03.2022, укладеного із директором КНП «Троїцьке ТМО» ОСОБА_7 в частині постачання матеріалів, конструкцій та обладнання, необхідних для виконання робіт із монтажу системи киснепостачання головного корпусу лікарні та й сам монтаж системи киснепостачання не є можливим через ведення активних бойових дій на території Луганської області та суміжною Харківською областю, а смт Троїцьке Сватівського району Луганської області було вже окуповане Російською Федерацією, реалізуючи спільний із директором КНП «Троїцьке ТМО» ОСОБА_7 умисел, спрямований на заволодіння грошовими коштами Троїцької селищної територіальної громади Сватівського району Луганської області, заволодів грошовими коштами Троїцької селищної територіальної громади, які 07.06.2022 та 19.07.2022 були безпідставно перераховані на розрахунковий рахунок ТОВ «Будівельна група «Будрегіон» в АТ КБ «Приватбанк», при наступних обставинах.

07.06.2022 директор КНП «Троїцьке ТМО» ОСОБА_7 , перебуваючи на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, більш точного місця не встановлено, реалізуючи спільний із директором ТОВ «Будівельна Група «Будрегіон» ОСОБА_6 умисел, спрямований на заволодіння грошовими коштами Троїцької селищної територіальної громади Сватівського району Луганської області, із ІР-адреси: «195.3.134.134», належної провайдеру ТОВ «Луганська Телефонна Компанія» (місцезнаходження: тимчасово окупована територія України), використовуючи Систему дистанційного обслуговування «Інтернет Клієнт - банк», платіжним дорученням № 1866 від 07.06.2022 із призначенням платежу: «Попередня оплата на придбання матеріалів для виконання робіт по об`єкту: «Монтажу системи киснепостачання головного корпусу КНП «Троїцьке ТМО», договір № 1 від 07.06.2022, рахунок № БГ-00003 від 07.06.2022, без ПДВ», затвердженим своїм електронним цифровим підписом, із розрахункового рахунку КНП «Троїцьке ТМО», відкритого в АТ «Ощадбанк» о 14 годині 50 хвилин, не маючи наміру та можливості монтажу системи киснепостачання, перерахувала грошові кошти у сумі 1 435 898,97 грн на розрахунковий рахунок ТОВ «Будівельна Група «Будрегіон», відкритий в АТ КБ «Приватбанк».

Отримані 07.06.2022 о 15 годині 34 хвилини від директора КНП «Троїцьке ТМО» ОСОБА_7 грошові кошти директор ТОВ «Будівельна Група «Будрегіон» ОСОБА_6 , перебуваючи на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, більш точного місця не встановлено, продовжуючи реалізовувати спільний із ОСОБА_7 умисел, спрямований на заволодіння грошовими коштами Троїцької селищної територіальної громади Сватівського району Луганської області, не маючи наміру та можливості їх використовувати за призначенням на виконання умов договору підряду № 1 від 18.03.2022, в період червня 2022 року із ІР-адрес, належних провайдеру ТОВ «Луганська Телефонна Компанія» (місцезнаходження: тимчасово окупована територія України), через Систему дистанційного обслуговування «Інтернет Клієнт-банк» АТ КБ «Приватбанк» використали наступним чином:

- 100 000 грн перераховано на розрахунковий рахунок ОСОБА_6 , відкритий в АТ «Універсал Банк», із призначенням платежу: «Сплата дивідендів засновнику ОСОБА_6 за 2021 рiк, податки сплачено 08.06.2022 року, без ПДВ»;

- 1 173 897 грн перераховано на розрахунковий рахунок ФОП ОСОБА_8 , відкритий в АТ КБ «Приватбанк», із призначенням платежу як оплата та доплата рахунків за червень 2022 року за матеріали, без урахування ПДВ».

Таким чином, директор ТОВ «Будівельна група «Будрегіон» ОСОБА_6 , реалізуючи спільний із директором КНП «Троїцьке ТМО» ОСОБА_7 умисел, спрямований на заволодіння грошовими коштами Троїцької селищної територіальної громади, діючи у порушення договору підряду № 1 від 18.03.2022, відповідно до змісту якого: «Підрядник - ТОВ «Будівельна група «Будрегіон» зобов`язується використати одержаний аванс на придбання і постачання необхідних для виконання робіт: матеріалів, конструкцій, обладнання та інших витрат згідно з договірною ціною предмету договору не більше трьох місяців після одержання авансу», отримані 07.06.2022 від КНП «Троїцьке ТМО» грошові кошти у сумі 1 435 898,97 грн використано не за цільовим призначенням - для придбання матеріалів, необхідних для виконання робіт із монтажу системи киснепостачання лікарні, а заволодіння ними, використовуючи їх на свій власний розсуд.

У подальшому, директор КНП «Троїцьке ТМО» ОСОБА_7 , перебуваючи на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, у не встановленому під час досудового розслідування місці, продовжуючи реалізовувати спільний з директором ТОВ «Будівельна Група «Будрегіон» ОСОБА_6 злочинний умисел, спрямований на заволодіння грошовими коштами Троїцької селищної територіальної громади Сватівського району Луганської області, з метою надання вигляду реальності договору, укладеного із ТОВ «Будівельна Група «Будрегіон», із монтажу системи киснепостачання головного корпусу КНП «Троїцьке ТМО» та його виконання, на початку липня 2022 року, більш точної дати під час досудового розслідування не встановлено, із використанням мобільного зв`язку надала вказівку уповноваженій особі КНП «Троїцьке ТМО» ОСОБА_9 , яка у березні 2022 року виїхала із смт Троїцьке Сватівського району Луганської області та у період із квітня 2022 року як внутрішньо переміщена особа перебувала на території Полтавської області, оприлюднити на сайті «prozorro.gov.ua» відповідні відомості та документи щодо проведення спрощеної закупівлі робіт у ТОВ «Будівельна Група «Будрегіон» із монтажу системи киснепостачання головного корпусу КНП «Троїцьке ТМО».

Уповноважена особа КНП «Троїцьке ТМО» ОСОБА_9 , якій не було відомо про злочинний умисел ОСОБА_7 , спрямований на заволодіння грошовими коштами територіальної громади, виконуючи вказівку директора КНП «Троїцьке ТМО» ОСОБА_7 , із посиланням на Постанову Кабінету Міністрів України «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів і послуг в умовах воєнного стану» від 28.02.2022 № 169 (із змінами), 19.07.2022 на сайті «prozorro.gov.ua» оприлюднила оголошення про проведення спрощеної закупівлі робіт із монтажу системи киснепостачання головного корпусу КНП «Троїцьке ТМО» за адресою: Луганська область, Троїцький район, смт Троїцьке, вул. Виноградна, буд. 11, зі строком їх виконання до 31.07.2022.

Відповідно до протоколу розкриття тендерних пропозицій, учасником закупівлі було вказано єдине підприємство - ТОВ «Будівельна Група «Будрегіон» (смт Станиця Луганська Щастинський р-н Луганської обл.) із ціною тендерної пропозиції - 2 871 797,94 гривень (без урахування ПДВ).

19.07.2022 на сайті «prozorro.gov.ua», за підписом уповноваженої особи ТОВ «Троїцьке ТМО» ОСОБА_9 , опубліковано: «Звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель» із ТОВ «Будівельна Група «Будрегіон», із строком виконання робіт до 31.07.2022, до якого додано договір підряду № 1 від 18.03.2022 із додатками та кошторисними розрахунками на виконання будівельних робіт.

Після цього, директор КНП «Троїцьке ТМО» ОСОБА_7 , продовжуючи реалізацію свого протиправного умислу, спрямованого на заволодіння грошовими коштами Троїцької селищної територіальної громади Сватівського району Луганської області, достовірно володіючи інформацією, що фактично роботи із монтажу системи киснепостачання головного корпусу КНП «Троїцьке ТМО» не виконані та їх виконання неможливо, перебуваючи на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, більш точного місця під час досудового розслідування не встановлено, із ІР-адреси: « НОМЕР_1 », належної провайдеру ТОВ «Луганська Телефонна Компанія» (місцезнаходження: тимчасово окупована територія України), із розрахункового рахунку КНП «Троїцьке ТМО», відкритого в

АТ КБ «Приватбанк», 19.07.2022 о 15 годині 29 хвилин із використанням Системи дистанційного обслуговування «Інтернет Клієнт-банк» платіжним дорученням № 1698 від 19.07.2022 із призначенням платежу: «Оплата за виконання робіт «Монтаж системи киснепостачання головного корпусу», договір № 1 від 18.03.2022, акт № 1 від 19.07.2022, довідка про вартість виконаних робіт від 19.07.2022, ID UA-2022-07-19-003928-a», яке затвердила своїм електронним цифровим підписом, здійснила перерахування грошових коштів у сумі 1 435 898,97 грн на розрахунковий рахунок ТОВ «Будівельна Група «Будрегіон», відкритий в АТ КБ «Приватбанк», тим самим своїми діями закінчила реалізацію свого злочинного умислу, спрямованого на заволодіння грошовими коштами Троїцької селищної територіальної громади Сватівського району Луганської області.

Отримані від КНП «Троїцьке ТМО» грошові кошти директор ТОВ «Будівельна Група «Будрегіон» ОСОБА_6 , діючи за попередньою змовою із директором КНП «Троїцьке ТМО» ОСОБА_7 , продовжуючи реалізовувати спільний протиправний умисел, перебуваючи на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, більш точного місця знаходження не встановлено, у період з 19.07.2022 по 01.08.2022, використовуючи ІР-адреси, які належать провайдеру ТОВ «Луганська Телефонна Компанія» (місцезнаходження: тимчасово окупована територія України), з використанням Системи дистанційного обслуговування «Інтернет Клієнт-банк» АТ КБ «Приватбанк», використано наступним чином:

- 868 375,04 грн перераховано на розрахунковий рахунок ФОП ОСОБА_8 , відкритий в АТ КБ «Приватбанк», із призначенням платежу, як оплата та доплата за матеріали згідно з рахунками за період із 07.06.2022 по 26.07.2022, без урахування ПДВ;

- 600 000,00 грн перераховано на розрахунковий рахунок ФОП ОСОБА_10 , відкритий в АТ КБ «Приватбанк» із призначенням платежу: «Оплата рахунку № Т-000004 14 липня 2022 року за матеріали, без ПДВ».

Відповідно до інформації, отриманої від Департаменту сервісних послуг Державної інспекції архітектури та містобудування України, у реєстрі будівельної діяльності за параметрами пошуку: «замовник будівництва КНП «Троїцьке ТМО» (код ЄДРПОУ 01983720)», «замовник будівництва ТОВ «Будівельна група «Будрегіон» (код ЄДРПОУ 40097158)», «об`єкт будівництва «монтаж системи киснепостачання корпусів КНП «Троїцьке ТМО» та «генератор медичного кисню «OXYVSTAL 29» інформація та документи, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, та документів, що засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, змін до них, їх скасування чи анулювання, станом на 13.12.2024 не виявлені.

Крім того, згідно із положеннями ч. 2 ст. 35 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 № 3038-VI: «Виконання підготовчих робіт може здійснюватися на підставі повідомлення про початок виконання будівельних робіт чи дозволу на виконання будівельних робіт. Виконання підготовчих робіт без подання повідомлення про початок виконання підготовчих робіт, повідомлення про початок виконання будівельних робіт або отримання дозволу на виконання будівельних робіт забороняється».

Під час реалізації протиправного умислу директором ТОВ «Будівельна Група «Будрегіон» ОСОБА_6 перерахування грошових коштів для розрахунків із суб`єктами підприємницької діяльності або фізичними особами за виконання робіт із монтажу системи киснепостачання головного корпусу КНП «Троїцьке ТМО» не здійснювалось.

Відповідно до висновку судової економічної експертизи № 753 від 19.08.2024 надлишкова сплата грошових коштів згідно договору підряду від 18.03.2022 № 1, укладеного між КНП «Троїцьке територіальне медичне об`єднання» та ТОВ «Будівельна група «Будрегіон» щодо виконання робіт з монтажу системи киснепостачання головного корпусу КНП «Троїцьке територіальне медичне об`єднання», за адресою: Луганська область, смт Троїцьке, вул. Виноградна, буд. 11, документально підтверджується у сумі 2 871 797,94 гривень.

На підставі вищезазначеного, ОСОБА_6 , обіймаючи посаду директора ТОВ «Будівельна група «Будрегіон», діючи в умовах воєнного стану, за попередньою змовою з директором Комунального некомерційного підприємства «Троїцьке територіальне медичне об`єднання» Троїцької селищної територіальної громади Сватівського району Луганської області ОСОБА_7 , будучи службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем, під виглядом виконання робіт за договором підряду № 1 від 18.03.2022 по об`єкту: «Монтаж системи киснепостачання головного корпусу КНП «Троїцьке ТМО», за адресою: Луганська область, смт Троїцьке, вул. Виноградна, буд. 11» у період березня - липня 2022 року, здійснив заволодіння грошовими коштами на суму 2 871 797,94 грн, що спричинило збитки Троїцькій селищній територіальній громаді Сватівського району Луганської області на суму, яка на момент вчинення кримінального правопорушення у шістсот і більше разів перевищувала неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

У той же час, ОСОБА_6 , обіймаючи посаду директора ТОВ «Будівельна група «Будрегіон», маючи умисел на легалізацію (відмивання) грошових коштів, одержаних злочинним шляхом, достовірно знаючи про те, що наявні на розрахунковому рахунку ТОВ «Будівельна група «Будрегіон» грошові кошти у сумі 2 871 797,94 грн., повністю одержано злочинним шляхом від Комунального некомерційного підприємства «Троїцьке територіальне медичне об`єднання» Троїцької селищної територіальної громади Сватівського району Луганської області (далі - КНП «Троїцьке ТМО») за умовами договору підряду від 18.03.2022 № 1, укладеного між КНП «Троїцьке ТМО» та ТОВ «Будівельна група «Будрегіон», щодо виконання робіт з монтажу системи киснепостачання головного корпусу КНП «Троїцьке територіальне медичне об`єднання», за адресою: Луганська область, смт Троїцьке, вул. Виноградна, буд. 11, без їх фактичного виконання з боку іншої сторони, тобто грошових коштів, отриманих внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння - заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб, вчиненому у особливо великих розмірах, в умовах воєнного стану, яке передувало легалізації (відмиванню) доходів, вчинив дії спрямовані на набуття, володіння та розпорядження майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, у тому числі здійснення фінансової операції та вчиненні правочину з таким майном, та дій, спрямованих на приховування, маскування походження такого майна та володіння ним, при наступних обставинах.

Після надходження на розрахунковий рахунок ТОВ «Будівельна група «Будрегіон», відкритий в АТ КБ «Приватбанк», грошових коштів від замовника робіт - КНП «Троїцьке ТМО», в якості попередньої оплати на придбання будівельних матеріалів та за нібито виконані роботи з монтажу системи киснепостачання головного корпусу КНП «Троїцьке територіальне медичне об`єднання», за адресою: Луганська область, смт Троїцьке, вул. Виноградна, буд. 11, які фактично не виконувались, накопичення грошових коштів на вказаних рахунках, ОСОБА_6 , діючи з метою реалізації злочинного умислу направленого на легалізацію (відмивання) грошових коштів, одержаних злочинним шляхом, маючи доступ до реквізитів вказаного суб`єкта господарської діяльності, даних про його поточні рахунки та маючи доступ до них, з метою надання вигляду законності використання зазначених грошових коштів при здійсненні господарської діяльності ТОВ «Будівельна група «Будрегіон», здійснював фінансові операції з цими коштами, направлені на отримання дивідендів та оплату товарно-матеріальних цінностей при здійсненні господарської діяльності ТОВ «Будівельна група «Будрегіон», тобто спрямованих на приховування, маскування походження грошових коштів в сумі 2 871 797,94 грн та володіння ними.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 07.06.2022 о 14 годині 47 хвилин, директор КНП «Троїцьке ТМО» ОСОБА_7 , перебуваючи на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, при реалізації спільного із ОСОБА_6 протиправного умислу, спрямованого на заволодіння грошовими коштами комунального підприємства, користуючись послугами провайдера ТОВ «Луганська Телефонна Компанія» (місцезнаходження: тимчасово окупована територія України), із розрахункового рахунку КНП «Троїцьке ТМО», відкритого в АТ «Ощадбанк», здійснила перерахування грошових коштів у сумі 1 435 898,97 грн. на розрахунковий рахунок ТОВ «Будівельна Група «Будрегіон» № НОМЕР_2 , відкритий в АТ КБ «Приватбанк», в якості попередньої оплати на придбання матеріалів для виконання, згідно умов договору від 18.03.2022 № 1, робіт з монтажу системи киснепостачання головного корпусу КНП «Троїцьке ТМО».

У подальшому, 19.07.2022 ОСОБА_7 , перебуваючи на посаді директора КНП «Троїцьке ТМО», продовжуючи реалізацію спільного із ОСОБА_6 протиправного умислу, спрямованого на заволодіння грошовими коштами КНП «Троїцьке ТМО» Троїцької селищної територіальної громади Луганської області, перебуваючи на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, користуючись послугами провайдера ТОВ «Луганська Телефонна Компанія» (місцезнаходження: тимчасово окупована територія України), о 15 годині 29 хвилин із розрахункового рахунку КНП «Троїцьке ТМО», відкритого в АТ КБ «Приватбанк», здійснила перерахування грошових коштів у сумі 1 435 898,97 грн. на розрахунковий рахунок ТОВ «Будівельна група «Будрегіон» № НОМЕР_2 , відкритий в АТ КБ «Приватбанк», за нібито виконані роботи з монтажу системи киснепостачання головного корпусу КНП «Троїцьке ТМО», за адресою: Луганська область, смт Троїцьке, вул. Виноградна, буд. 11, які фактично не виконувались.

Протягом червня 2022 року - серпня 2022 року ОСОБА_6 , обіймаючи посаду директора ТОВ «Будівельна група «Будрегіон» та маючи в своєму розпорядженні дані про відкритий поточний рахунок ТОВ «Будівельна група «Будрегіон» в АТ КБ «Приватбанк» № НОМЕР_2 , електронний ключ від системи «клієнт-банкінг» в АТ КБ «Приватбанк» зі своїм електронним цифровим підписом як директора ТОВ «Будівельна група «Будрегіон» та пароль від нього, використовуючи грошові кошти, що надійшли на рахунок ТОВ «Будівельна група «Будрегіон» від КНП «Троїцьке ТМО» в якості попередньої оплати на придбання будівельних матеріалів та за нібито виконані роботи з монтажу системи киснепостачання головного корпусу КНП «Троїцьке територіальне медичне об`єднання», за адресою: Луганська область, смт Троїцьке, вул. Виноградна, буд. 11, які фактично не виконувались, з метою приховування і маскування походження грошових коштів в сумі 2 871 797,94 грн, здійснював безготівкові розрахунки з рахунку

ТОВ «Будівельна група «Будрегіон» на власний рахунок та рахунки ТОВ «Міханбуд», ФОП ОСОБА_8 та ФОП ОСОБА_10 :

- 100 000,00 грн - на власний рахунок № НОМЕР_3 , відкритий в АТ «Універсал Банк», в якості сплати дивідендів собі як засновнику ТОВ «Будівельна група «Будрегіон» за 2021 рік;

- 293 467,06 грн - на рахунок ТОВ «Міханбуд» (код ЄДРПОУ 42668931) № НОМЕР_4 , відкритий в АТ КБ «Приватбанк» в якості оплати робіт згідно договору від 18.10.2021 № 18/10/02/20-БР;

- 1 877 795,96 грн - на рахунок ФОП ОСОБА_8 (РНОКПП НОМЕР_5 ) № НОМЕР_6 , відкритий в АТ КБ «Приватбанк» в якості оплати рахунку за матеріали;

- 600 534,92 грн - на рахунок ФОП ОСОБА_10 (РНОКПП НОМЕР_7 ) № НОМЕР_8 , відкритий в АТ КБ «Приватбанк» в якості оплати рахунку за матеріали.

Отже, в ході досудового розслідування встановлено, що загалом, протягом червня 2022 року - серпня 2022 року ОСОБА_6 вчинив протиправні дії, спрямовані на набуття, володіння та розпорядження грошовими коштами в сумі 2 871 797,94 грн, отриманих внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння - заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб, вчиненому у особливо великих розмірах, в умовах воєнного стану, та дії, спрямовані на приховування, маскування походження вказаних грошових коштів, отриманих від КНП «Троїцьке ТМО» за умовами договору підряду від 18.03.2022 № 1, укладеного між КНП «Троїцьке ТМО» та ТОВ «Будівельна група «Будрегіон», щодо виконання робіт з монтажу системи киснепостачання головного корпусу КНП «Троїцьке територіальне медичне об`єднання», за адресою: Луганська область, смт Троїцьке, вул. Виноградна, буд. 11, без їх фактичного виконання з боку ТОВ «Будівельна група «Будрегіон», та володіння ними.

Таким чином, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , обґрунтовано підозрюється у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб, вчиненому в особливо великих розмірах, в умовах воєнного стану, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, та в набутті, володінні та розпорядженні майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, у тому числі здійснення фінансової операції та вчиненні правочину з таким майном, та дії, спрямованих на приховування, маскування походження такого майна та володіння ним, якщо ці діяння вчинені особою, яка знала, що таке майно прямо, повністю одержано злочинним шляхом, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 209 КК України.

28.03.2025 у зв`язку зі збройною агресією російської федерації, воєнним станом в Україні, захопленням смт. Станиця Луганська Щастинського району Луганської області та проведенням бойових дій, беручи до уваги те, що існують достатні підстави вважати, що ОСОБА_6 перебуває на тимчасово окупованій території України та обґрунтовану неможливість вручити повістку про виклик особи, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України, в газеті «Урядовий кур`єр» № 65 (7990) від 28.03.2025, яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження опубліковано повістку про виклик ОСОБА_6 для участі у слідчих діях на 10 годину 00 хвилин 01.04.2025, 02.04.2025 та 03.04.2025.

04.04.2025 у зв`язку зі збройною агресією російської федерації, воєнним станом в Україні, захопленням смт. Станиця Луганська Щастинського району Луганської області та проведенням бойових дій, беручи до уваги те, що існують достатні підстави вважати, що ОСОБА_6 перебуває на тимчасово окупованій території України та обґрунтовану неможливість вручити повістку про виклик особи, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України, в газеті «Урядовий кур`єр» № 70 (7995) від 04.04.2025, яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора опубліковано повістку про виклик підозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 на 08.04.2025, 09.04.2025 та 10.04.2025 для вручення письмового повідомлення про підозру, допиту як підозрюваного та проведення інших процесуальних дій.

Жодного дня, у призначений час, ОСОБА_6 у визначене місце не з`явився, про неможливість та причини неприбуття до слідчого або прокурора не повідомив.

Таким чином, 04.04.2025 у вказаному кримінальному провадженні ОСОБА_6 набув статусу підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 209 КК України.

23.04.2025 постановою старшого слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції в Луганській області на підставі ст. 281 КПК України оголошено розшук підозрюваного ОСОБА_6 . На даний час оперативним підрозділом ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях вказана постанова прийнята на виконання, і в межах якої проводяться заходи щодо розшуку ОСОБА_6 .

Наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_6 у вчиненні інкримінованих йому кримінальних правопорушень повністю підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме:

- договором підряду від 18.03.2022 № 1, укладеному між КНП «Троїцьке ТМО» та ТОВ «Будівельна група «Будрегіон»;

- протоколом допиту як свідка ОСОБА_9 ;

- протоколом допиту як свідка ОСОБА_11 ;

- протоколом допиту як свідка ОСОБА_12 ;

- протоколом допиту як свідка ОСОБА_13 ;

- реєстраційними документами так званої «державної установи троїцька центральна районна багатопрофільна лікарня луганської народної республіки», витребуваними у КНП «Троїцьке ТМО», які зберігались на скринці електронної пошти КНП ІНФОРМАЦІЯ_3, та згідно яких ОСОБА_7 обійняла посаду керівника вказаної установи, утвореної окупаційною адміністрацією;

- листом від 15.06.2022 № 325, і пояснювальною запискою до нього, складеними від імені ОСОБА_7 як директора КНП «Троїцьке ТМО», та адресованим до Луганського обласного управління АТ «Ощадбанк», з поясненнями щодо нібито законності укладення договору підряду від 18.03.2022 № 1 з ТОВ «Будівельна група «Будрегіон» не зважаючи на відсутність розміщення даних щодо договору в електронній системі публічних закупівель;

- додатком № 3 до висновку аналітичного дослідження, проведеного відділом запобігання фінансовим операціям, пов`язаним з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом Головного управління ДПС у Луганській області № 2/12-32-08-01983720 від 04.07.2024, щодо аналізу руху грошових коштів за договором від 18.03.2022 № 1 «Монтаж системи киснепостачання головного корпусу КНП «Троїцьке ТМО», за адресою: вул. Виноградна, 11, смт. Троїцьке, Луганська область», згідно якого ТОВ «БГ «Будрегіон» безпідставно отримані на рахунки бджетні кошти від КНП «Троїцьке ТМО» як попередню оплату на придбання матеріалів та виконані роботи з монтажу, в подальшому легалізовано через суб`єкта первинного фінансового моніторингу АТ КБ «Приватбанк» у загальній сумі 2 871 797,94 грн., здійснюючи безготівкові розрахунки з рахунку ТОВ «Будівельна група «Будрегіон» на особистий рахунок ОСОБА_6 , в якості сплати дивідендів собі як засновнику ТОВ «Будівельна група «Будрегіон» за 2021 рік, та рахунки ТОВ «Міханбуд», ФОП ОСОБА_8 та ФОП ОСОБА_10 ;

- висновком судової економічної експертизи від 19.08.2024 № 753, згідно якого надлишкова сплата грошових коштів згідно договору підряду від 18.03.2022 № 1, укладеного між КНП «Троїцьке територіальне медичне об`єднання» та ТОВ «Будівельна група «Будрегіон» щодо виконання робіт з монтажу системи киснепостачання головного корпусу КНП «Троїцьке територіальне медичне об`єднання», за адресою: Луганська область, смт Троїцьке, вул. Виноградна, буд. 11, документально підтверджується у сумі 2 871 797,94 гривень;

- протоколом огляду публікацій на сайті (мовою оригіналу) «Официальный сайт администрации муниципального округа муниципального образования троицкий муниципальный округ луганской народной респулики» під час якого виявлено публікацію про проведення першого засідання так званої «Ради муніципального округу муніципального утворення троїцький муніципальний округ луганської народної республіки першого скликання» до якої ОСОБА_7 обрана депутатом, та публікації від 07.06.2024 в телеграм каналі так званої «Адміністрації муніципального округу муніципальне утворення троїцький муніципальний округ луганської народної республіки», де на фото ОСОБА_7 отримує гуманітарну допомогу для лікарні від представників партії «Єдина Росія».

- іншими доказами зібраними під час проведення досудового розслідування.

Слідчий зазначає про наявність ризиків, передбачених п.п. 1, 2, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме: можливості ОСОБА_6 переховуватися від органів досудового слідства та суду, знищити, сховати або спотворити ОСОБА_6 будь-яку із речей чи документів (уставні, реєстраційні документи, накази, розпорядження, кадрова документація, функціональні обов`язки, посадові інструкції, договірна документація, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення), продовжити кримінальне правопорушення, у якому він підозрюється, або вчинити інше кримінальне правопорушення.

Відповідно до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

22.12.2022 № 309 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23.12.2022 за № 1668/39004, вся територія Станично-Луганської селищної територіальної громади Луганської області є тимчасово окупованою територією України.

Таким чином встановлені наявні підстави вважати, що підозрюваний ОСОБА_6 перебуває на тимчасово окупованій території України або на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором.

Враховуючи викладене, обрання більш м`якого запобіжного заходу, ніж тримання під вартою, є недоцільним, оскільки він не сприятиме виконанню підозрюваним покладених на нього процесуальних обов`язків та виконанню завдання кримінального провадження, передбаченого ст. 2 КПК України, у зв`язку із чим, слідчий просить застосувати до підозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Клопотання погоджено прокурором Луганської обласної прокуратури, оформлене відповідно до вимог ст. 184 Кримінального процесуального кодексу України.

Прокурор у судовому засіданні клопотання підтримав та просив його задовольнити.

Захисник ОСОБА_5 заперечувала проти задоволення клопотання.

Розглянувши та дослідивши матеріали в їх сукупності, слідчий суддя доходить висновку про необхідність задовольнити клопотання з наступних підстав.

Слідчий суддя встановив, що 18 березня 2022 року, в період дії військово стану та окупації Троїцької територіальної громади Луганської області, Комунальне некомерційне підприємство «Троїцьке територіальне медичне об`єднання» код ЄДРПОУ - 01983720 в особі директора ОСОБА_7 (Замовник) уклало договір №1 з Товариством з обмеженою відповідальністю «Будівельна Група «БУДРЕГІОН» код ЄДРПОУ - 40097158 в особі директора ОСОБА_6 (підрядник) на виконання робіт з монтажу системи киснепостачання головного корпусу КПН «Троїцьке ТМО» за адресою: Луганська область, Троїцький район, смт. Троїцьке, вул. Виноградна, 11 на суму 2 871 797,94 гривень з обов`язковою умовою сплати авансу підряднику розмірі 50 % від суми договору. Таким чином посадові особи КНП «Троїцької РТМО» та ТОВ «БК БУДРЕГІОН» достовірно розуміючи про неможливість виконання умов договору розтратили бюджетні кошти або заволоділи ними. Розмір збитків встановлюється. 27.03.2025 до ЧЧ ГУНП в Луганській області надійшли матеріали з управлінням ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях за фактом вчинення службовою особою одного з суб`єктів господарської діяльності Луганської області, яка знала, що майно прямо, повністю одержано злочинним шляхом, легалізації (відмивання) такого майна (ІКС ІПНП від 27.03.2025 №3238). Кримінальне провадження зареєстровано 18.09.2023 року під № 12024130000000530 за правовою кваліфікацією ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст.209 КК України.

Постановою прокурора від 31 березня 2025 матеріали досудових розслідувань у кримінальних провадженнях № 12024130000000530 від 21.03.2024 та № 12025130000000406 від 27.03.2025 об`єднано в одне кримінальне провадження під № 12024130000000530.

Відповідно до ч. 1 ст. 278 КПК України письмове повідомлення про підозру вручається в день його складення слідчим або прокурором, а у випадку неможливості такого вручення - у спосіб, передбачений цим Кодексом для вручення повідомлень.

Згідно з ч. ч. 1, 3 ст. 111 КПК України повідомлення у кримінальному провадженні є процесуальною дією, за допомогою якої слідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд повідомляє певного учасника кримінального провадження про дату, час та місце проведення відповідної процесуальної дії або про прийняте процесуальне рішення чи здійснену процесуальну дію. Повідомлення у кримінальному провадженні здійснюється у випадках, передбачених цим Кодексом, у порядку, передбаченому главою 11 цього Кодексу, за винятком положень щодо змісту повідомлення та наслідків неприбуття особи.

Главою 11 КПК України визначається порядок виклику слідчим, прокурором, судовий виклик і привід.

Відповідно до ч. 8 ст. 135 КПК України повістка про виклик особи, стосовно якої існують достатні підстави вважати, що така особа виїхала та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, у випадку обґрунтованої неможливості вручення їй такої повістки згідно з частинами першою, другою, четвертою - сьомою цієї статті, публікується в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.

Особа, зазначена в абзаці першому цієї частини, вважається такою, яка належним чином повідомлена про виклик, з моменту опублікування повістки про її виклик у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.

28.03.2025 у зв`язку зі збройною агресією російської федерації, воєнним станом в Україні, захопленням смт. Станиця Луганська Щастинського району Луганської області та проведенням бойових дій, беручи до уваги те, що існують достатні підстави вважати, що ОСОБА_6 перебуває на тимчасово окупованій території України та обґрунтовану неможливість вручити повістку про виклик особи, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України, в газеті «Урядовий кур`єр» № 65 (7990) від 28.03.2025, яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження опубліковано повістку про виклик ОСОБА_6 для участі у слідчих діях на 10 годину 00 хвилин 01.04.2025, 02.04.2025 та 03.04.2025.

04.04.2025 у зв`язку зі збройною агресією російської федерації, воєнним станом в Україні, захопленням смт. Станиця Луганська Щастинського району Луганської області та проведенням бойових дій, беручи до уваги те, що існують достатні підстави вважати, що ОСОБА_6 перебуває на тимчасово окупованій території України та обґрунтовану неможливість вручити повістку про виклик особи, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України, в газеті «Урядовий кур`єр» № 70 (7995) від 04.04.2025, яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора опубліковано повістку про виклик підозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 на 08.04.2025, 09.04.2025 та 10.04.2025 для вручення письмового повідомлення про підозру, допиту як підозрюваного та проведення інших процесуальних дій.

04 квітня 2025 року в рамках кримінального провадження ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 109 КК України (опубліковано в газеті «Урядовий кур`єр» № 70 (7995) від 4 квіня 2025, яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження).

Постановою слідчого від 23 квітня 2025 року, у зв`язку з тим, що підозрюваний ОСОБА_6 переховується від органів досудового розслідування його оголошено у розшук.

Крім того, відповідно до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Наказом Міністерства розвитку громад та територій України 28.02.2025 № 376 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.03.2025 за № 380/43786 вся територія Станично-Луганської селищної територіальної громади Луганської області є тимчасово окупованою територією України.

Таким чином встановлені наявні підстави вважати, що підозрюваний ОСОБА_6 перебуває на тимчасово окупованій території України або на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором.

У відповідності з вимогами ст.ст. 177, 178 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а підставою - є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені ч. 1 цієї статті.

Наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_6 у вчиненні інкримінованих йому кримінальних правопорушень повністю підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме:

- договором підряду від 18.03.2022 № 1, укладеному між КНП «Троїцьке ТМО» та ТОВ «Будівельна група «Будрегіон»;

- протоколом допиту як свідка ОСОБА_9 ;

- протоколом допиту як свідка ОСОБА_11 ;

- протоколом допиту як свідка ОСОБА_12 ;

- протоколом допиту як свідка ОСОБА_13 ;

- реєстраційними документами так званої «державної установи троїцька центральна районна багатопрофільна лікарня луганської народної республіки», витребуваними у КНП «Троїцьке ТМО», які зберігались на скринці електронної пошти КНП ІНФОРМАЦІЯ_3, та згідно яких ОСОБА_7 обійняла посаду керівника вказаної установи, утвореної окупаційною адміністрацією;

- листом від 15.06.2022 № 325, і пояснювальною запискою до нього, складеними від імені ОСОБА_7 як директора КНП «Троїцьке ТМО», та адресованим до Луганського обласного управління АТ «Ощадбанк», з поясненнями щодо нібито законності укладення договору підряду від 18.03.2022 № 1 з ТОВ «Будівельна група «Будрегіон» не зважаючи на відсутність розміщення даних щодо договору в електронній системі публічних закупівель;

- додатком № 3 до висновку аналітичного дослідження, проведеного відділом запобігання фінансовим операціям, пов`язаним з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом Головного управління ДПС у Луганській області № 2/12-32-08-01983720 від 04.07.2024, щодо аналізу руху грошових коштів за договором від 18.03.2022 № 1 «Монтаж системи киснепостачання головного корпусу КНП «Троїцьке ТМО», за адресою вул. Виноградна, 11, смт. Троїцьке, Луганська область», згідно якого ТОВ «БГ «Будрегіон» безпідставно отримані на рахунки бджетні кошти від КНП «Троїцьке ТМО» як попередню оплату на придбання матеріалів та виконані роботи з монтажу, в подальшому легалізовано через суб`єкта первинного фінансового моніторингу АТ КБ «Приватбанк» у загальній сумі 2 871 797,94 грн., здійснюючи безготівкові розрахунки з рахунку ТОВ «Будівельна група «Будрегіон» на особистий рахунок ОСОБА_6 , в якості сплати дивідендів собі як засновнику ТОВ «Будівельна група «Будрегіон» за 2021 рік, та рахунки ТОВ «Міханбуд», ФОП ОСОБА_8 та ФОП ОСОБА_10 ;

- висновком судової економічної експертизи від 19.08.2024 № 753, згідно якого надлишкова сплата грошових коштів згідно договору підряду від 18.03.2022 № 1, укладеного між КНП «Троїцьке територіальне медичне об`єднання» та ТОВ «Будівельна група «Будрегіон» щодо виконання робіт з монтажу системи киснепостачання головного корпусу КНП «Троїцьке територіальне медичне об`єднання», за адресою: Луганська область, смт Троїцьке, вул. Виноградна, буд. 11, документально підтверджується у сумі 2 871 797,94 гривень;

- протоколом огляду публікацій на сайті (мовою оригіналу) «Официальный сайт администрации муниципального округа муниципального образования троицкий муниципальный округ луганской народной респулики» під час якого виявлено публікацію про проведення першого засідання так званої «Ради муніципального округу муніципального утворення троїцький муніципальний округ луганської народної республіки першого скликання» до якої ОСОБА_7 обрана депутатом, та публікації від 07.06.2024 в телеграм каналі так званої «Адміністрації муніципального округу муніципальне утворення троїцький муніципальний округ луганської народної республіки», де на фото ОСОБА_7 отримує гуманітарну допомогу для лікарні від представників партії «Єдина Росія».

- іншими доказами зібраними під час проведення досудового розслідування.У силу ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами докази наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним кримінального правопорушення; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один з ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, на які вказує слідчий; а також недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання зазначених у клопотанні ризиків.

В ході досудового розслідування встановлені ризики, передбачені пунктами 1, 2, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України.

Про наявність ризику, передбаченого п. 1 ч. 1 ст.177 КПК України, а саме ризик переховуватись від органів досудового розслідування та/або суду свідчать такі обставини:

- тяжкість покарання, що загрожує ОСОБА_6 в разі визнання його винним у кримінальних правопорушеннях, в яких він підозрюється. (відповідно до ст. 12 КК України один з вказаних злочинів відноситься до категорії особливо тяжких злочинів. Санкція ч. 5 ст. 191 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна).

- вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним кримінального правопорушення;

- неприбуття на виклик до слідчого СУ ГУНП в Луганській області шість разів, у тому числі тричі у статусі підозрюваного та не повідомлення слідчому та прокурору про причини та неможливість прибуття на виклик, що свідчить про те, що підозрюваний на цей час вже переховується від органу досудового розслідування;

- спосіб вчинення злочину (вчинив умисно, під час воєнного стану, що має негативні наслідки для всієї територіальної громади та України в цілому, знаходиться на тимчасово окупованій території, що з великою часткою ймовірності спонукатиме його до втечі у разі обрання більш м`якого запобіжного заходу).

Про наявність ризику, передбаченого п. 2 ч. 1 ст. 177 КПК України, пов`язаний із можливістю знищити, сховати або спотворити ОСОБА_6 будь-яку із речей чи документів (уставні, реєстраційні документи, накази, розпорядження, кадрова документація, функціональні обов`язки, посадові інструкції, договірна документація, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення).

Про наявність ризику, передбаченого п. 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме продовжити кримінальне правопорушення, у якому він підозрюється, або вчинити інше кримінальне правопорушення свідчить:

- тимчасова окупація території України, а саме Щастинського району Луганської області, де функціонують органи окупаційної адміністрації держави агресора в особі т.зв «администрации Станично-Луганского района луганской народной республики» (мовою оригіналу), що дає йому можливість продовжувати здійснення незаконної діяльності та унеможливлює реальне відбування покарання, яке може бути призначене останньому у разі його засудження за цей злочин.

Всі ці обставини у своїй сукупності свідчать про те, що перебуваючи без запобіжного заходу, підозрюваний зможе продовжити кримінальні правопорушення, у яких підозрюється, або вчинити інше кримінальне правопорушення, зокрема проти основ національної безпеки України.

Згідно вимогам ст. 183 КПК України, тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим ст. 177 КПК України, крім випадків, передбачених ч. 5 ст. 176 КПК України.

Розумність тримання під вартою не може оцінюватись абстрактно. Вона має оцінюватись в кожному окремому випадку в залежності від особливостей конкретної справи та причин, про які йдеться у рішеннях національних судів. Тримання під вартою може бути виправдано тільки за наявності конкретного суспільного інтересу, який, не зважаючи на презумпцію невинуватості, превалює над принципом поваги до свободи особистості (п. 79 рішення ЄСПЛ у справі «Харченко проти України» від 10.02.2011).

Слідчим суддею встановлено, що запобігання ризикам переховування підозрюваного від органів досудового розслідування та вчинення ним іншого кримінального правопорушення становить суспільний інтерес. Цей інтерес має превалююче значення та виправдовує обрання підозрюваному запобіжний захід саме у вигляді тримання під вартою.

Практика ЄСПЛ не вбачає тяжкість обвинувачення або підозри самостійною підставою для утримання особи під вартою, проте таке обвинувачення або підозра у сукупності з іншими обставинами збільшує ризик втечі настільки, що його неможливо відвернути, не взявши особу під варту. У справі «Ілійков проти Болгарії» №33977/96 від 26 липня 2001 року ЄСПЛ зазначив, що «суворість передбаченого покарання є суттєвим елементом при оцінюванні ризиків переховування або повторного вчинення злочинів».

Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» тимчасово окупована російською федерацією територія України (тимчасово окупована територія) - це частини території України, в межах яких збройні формування російської федерації та окупаційна адміністрація російської федерації встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування російської федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації російської федерації.

Відповідно до ч. 2 ст. 3 цього Закону адміністративна межа між тимчасово окупованою територією та іншою територією України визначається Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Наказом Міністерства розвитку громад та територій України 28.02.2025 № 376 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.03.2025 за № 380/43786 вся територія Станично-Луганської селищної територіальної громади Луганської області є тимчасово окупованою територією України.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 193 КПК України розгляд клопотання про застосування запобіжного заходу здійснюється за участю прокурора, підозрюваного, обвинуваченого, його захисника, крім випадків, передбачених частиною шостою цієї статті.

Частиною шостою цієї статті передбачено, що cлідчий суддя, суд розглядає клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та може обрати такий запобіжний захід за відсутності підозрюваного, обвинуваченого лише у разі доведення прокурором наявності підстав, передбачених статтею 177 цього Кодексу, а також наявності достатніх підстав вважати, що підозрюваний, обвинувачений виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, та/або оголошений у міжнародний розшук.

При цьому після затримання особи, яка перебувала у міжнародному розшуку, слідчий суддя, суд не пізніш як через сорок вісім годин з часу доставки такої особи до органу досудового розслідування, юрисдикція якого поширюється на місце вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний розглянути питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м`який запобіжний захід за обов`язкової присутності такого підозрюваного, обвинуваченого.

Визначення строку дії ухвали про обрання запобіжного заходу, тобто визначення, таким чином строку тримання особи під вартою, здійснюється лише під час застосування щодо особи запобіжного заходу, що відповідно до ч. 6 ст. 193 КПК України можливе після затримання особи, яка перебувала у міжнародному розшуку, а слідчий суддя, суд не пізніш як через сорок вісім годин з часу, доставки такої особи до органу досудового розслідування, юрисдикція якого поширюється на місце вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний розглянути питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м`який запобіжний захід за обов`язкової присутності такого підозрюваного, обвинуваченого.

Згідно з п. 4 ч. 2 ст. 183 КПК України запобіжний захід у вигляді тримання під вартою не може бути застосований, окрім як до раніше не судимої особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк понад п`ять років.

Згідно із абз. 7 ст. 183 КПК України при обранні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо підозрюваного, обвинуваченого, який оголошений у міжнародний розшук, та/або який виїхав, та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, розмір застави не визначається.

Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя приходить до обґрунтованого висновку, що в даному випадку прокурором доведено наявність ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, а також наявність достатніх підстав вважати, що підозрюваний ОСОБА_6 дійсно перебуває на тимчасово окупованій території України, а тому клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, в порядку ч. 6 ст. 193 КПК України, підлягає задоволенню.

Обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, не суперечить вимогам ст. 5 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, оскільки по справі існують реальні ознаки справжнього суспільного інтересу, який не зважаючи на презумпцію невинуватості, переважає принцип поваги до особистої свободи.

Керуючись ст.ст. 193-194, 196, 197, 205, 206, 369, 370, 371, 372, 376 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя,

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого СУ ГУНП в Луганській області майора поліції ОСОБА_3 про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою по кримінальному провадженню, відомості про яке 21.03.2024 року внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024130000000530 за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 209 КК України - задовольнити.

Обрати підозрюваному ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

На підставі ч. 6 ст. 193 КПК України розглянути питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою після затримання ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , не пізніш як через сорок вісім годин з часу його доставки до місця кримінального провадження.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудСамарський районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення01.05.2025
Оприлюднено07.05.2025
Номер документу127078366
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів тримання під вартою

Судовий реєстр по справі —206/4895/24

Ухвала від 01.05.2025

Кримінальне

Самарський районний суд м.Дніпропетровська

Сухоруков А. О.

Ухвала від 01.05.2025

Кримінальне

Самарський районний суд м.Дніпропетровська

Сухоруков А. О.

Ухвала від 30.04.2025

Кримінальне

Самарський районний суд м.Дніпропетровська

Сухоруков А. О.

Ухвала від 30.04.2025

Кримінальне

Самарський районний суд м.Дніпропетровська

Сухоруков А. О.

Ухвала від 24.02.2025

Кримінальне

Самарський районний суд м.Дніпропетровська

Сухоруков А. О.

Ухвала від 24.02.2025

Кримінальне

Самарський районний суд м.Дніпропетровська

Сухоруков А. О.

Ухвала від 21.02.2025

Кримінальне

Самарський районний суд м.Дніпропетровська

Сухоруков А. О.

Ухвала від 21.02.2025

Кримінальне

Самарський районний суд м.Дніпропетровська

Сухоруков А. О.

Ухвала від 27.11.2024

Кримінальне

Самарський районний суд м.Дніпропетровська

Сухоруков А. О.

Ухвала від 27.11.2024

Кримінальне

Самарський районний суд м.Дніпропетровська

Сухоруков А. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні