ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaУХВАЛА
м. Київ
07.05.2025Справа № 910/903/25Господарський суд міста Києва у складі судді Павленка Є.В., розглянувши заяву Південно-східного міжрегіонального територіального управління Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, від 7 травня 2025 року про участь його представника в засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів у справі № 910/903/25 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Торенерджі Груп" до Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: Південно-східного міжрегіонального територіального управління Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, та фізичної особи ОСОБА_1 , про визнання недійсним рішення,
без повідомлення/виклику представників сторін,
ВСТАНОВИВ:
У січні 2025 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Торенерджі Груп" (далі - Товариство) звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (далі - АРМА), про визнання недійсним з моменту вчинення рішення відповідача про передачу нерухомого майна, на яке накладено арешт та управителем якого є позивач, до ОСОБА_1 , оформлене листом Південно-східного міжрегіонального територіального управління АРМА (далі - Управління) від 6 січня 2025 року № 13/03-07/25.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 30 січня 2025 року позовну заяву залишено без руху та надано позивачеві строк для усунення її недоліків.
31 січня 2025 року через систему "Електронний суд" позивач на виконання вимог вказаної ухвали подав документи для усунення недоліків позовної заяви.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 5 лютого 2025 року відкрито провадження у справі, вирішено здійснювати її розгляд за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 6 березня 2025 року.
21 лютого 2025 року через систему "Електронний суд" від відповідача надійшов відзив від 20 лютого 2025 року.
5 березня 2025 року через систему "Електронний суд" від позивача надійшло клопотання від цієї ж дати про відкладення розгляду справи.
У підготовчому засіданні 6 березня 2025 року суд постановив протокольну ухвалу про відкладення засідання на 3 квітня 2025 року.
У підготовчому засіданні 3 квітня 2025 року суд постановив протокольні ухвали: про продовження з власної ініціативи суду строку підготовчого провадження на 30 днів та про оголошення перерви в засіданні до 1 травня 2025 року.
30 квітня 2025 року через систему "Електронний суд" від позивача надійшла заява від 29 квітня 2024 року про зміну предмета позову, у якій останній просив суд змінити позовні вимоги на наступні: "1) Визнати недійсним з моменту вчинення доручення Голови Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів від 25.12.2024 № 642/6-24; 2) Визнати недійсним з моменту вчинення доручення Голови Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів від 09.01.2025 № 15/6-25".
1 травня 2025 року (до початку призначеного засідання) через систему "Електронний суд" від відповідача надійшов відзив від цієї ж дати (з урахування поданої позивачем заяви про зміну предмета позову).
У підготовчому засіданні цього ж дня суд постановив протокольну ухвалу про відмову в прийнятті та повернення заяви позивача від 29 квітня 2025 року про зміну предмета позову як таку, що суперечить приписам статті 46 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), оскільки направлена на одночасну зміну предмету та підстав позову.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 1 травня 2025 року залучено до участі у справі Управління та ОСОБА_1 як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача. Цією ж ухвалою суду зобов`язано сторін надіслати на адресу третіх осіб копії поданих ними заяв по суті справи з доданими до них документами, а також надати суду відповідні докази такого надсилання, та відкладено підготовче засідання на 15 травня 2025 року.
7 травня 2025 року через систему "Електронний суд" від представника Управління надійшла заява від цієї ж дати про його участь у засіданні у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Частинами 1, 2 статті 197 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) передбачено, що учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.
Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Разом із цим, суд звертає увагу заявника на те, що листом Державного підприємства "Центр судових сервісів" Державної судової адміністрації України від 22 вересня 2022 року № 582-2022 повідомлено, що на виконання доручення Державної судової адміністрації України, у відповідності до пунктів 8, 45, 49 Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21, з 1 жовтня 2022 року доступ користувачів до сервісу відеоконференцзв`язку ЄСІТС (далі - ВКЗ), у тому числі секретарів судових засідань, буде можливий тільки через Електронний кабінет Електронного суду (https://cabinet.court.gov.ua) (далі - ЕС). Для входу через ЕС необхідно авторизуватися в ЕС за допомогою свого кваліфікованого електронного підпису, перевірити, щоб у профілі користувача ЕС було зазначено ту саму адресу електронної пошти, що і на сайті ВКЗ, в іншому випадку, змінити зазначену електронну адресу в ЕС. Перехід до ВКЗ виконується за допомогою окремого пункту меню в ЕС - "Відеозв`язок". Після натискання зазначеного пункту користувач переходить на сайт ВКЗ авторизованим в обліковому записі.
Враховуючи те, що Управління вчасно подало заяву про участь його представника в підготовчому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, а також вищевказане роз`яснення, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення зазначеної заяви шляхом забезпечення можливості представнику Управління взяти участь у підготовчому засіданні, призначеному на 15 травня 2025 року, а також в усіх подальших засіданнях по справі, у режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів через сервіс "Система захищеного відеоконференцзв`язку з судом" (посилання https://vkz.court.gov.ua/) шляхом попередньої реєстрації та входу до нього через підсистему "Електронний суд".
Керуючись статтями 169, 170, 197, 233-235 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву Південно-східного міжрегіонального територіального управління Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, від 7 травня 2025 року про участь його представника в засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів у справі № 910/903/25 задовольнити.
Підготовче засідання, призначене на 15.05.2025 о 14:20 год., а також в усі подальші засідання по справі, провести в режимі відеоконференції через підсистему відеоконференцзв`язку ЄСІТС на офіційному веб-порталі "Судова влада України" за посиланням: https://vkz.court.gov.ua.
Участь у засіданнях в режимі відеоконференції братиме представник Південно-східного міжрегіонального територіального управління Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, Шестак Ангеліна Павлівка.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в порядку, передбаченому статтями 254-257 Господарського процесуального кодексу України.
Дата підписання: 7 травня 2025 року.
Суддя Є.В. Павленко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 07.05.2025 |
Оприлюднено | 12.05.2025 |
Номер документу | 127158745 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань, з них спонукання виконати або припинити певні дії |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Павленко Є.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні