Герб України

Рішення від 15.05.2025 по справі 727/14142/24

Шевченківський районний суд м. чернівців

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

Справа № 727/14142/24

Провадження № 2-др/727/29/25

ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 травня 2025 року Шевченківський районний суд м. Чернівці в складі:

головуючої судді Бойко М.Є.,

за участю секретаря судових засідань Васківчук В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву представника позивача про ухвалення додаткового рішення у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Гіпербуд", в інтересах якого діє адвокат Стороженко Юрій Володимирович, до Обслуговуючого кооперативу "Житлово-будівельний кооператив "Проспект", ОСОБА_1 про визнання договору купівлі-продажу недійсним,

ВСТАНОВИВ:

Заочним рішенням Шевченківського районного суду м.Чернівці від 30 квітня 2025 року позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Гіпербуд", в інтересах якого діє адвокат Стороженко Юрій Володимирович, до Обслуговуючого кооперативу "Житлово-будівельний кооператив "Проспект", ОСОБА_1 про визнання договору недійсним було задоволено: визнано недійсним договір купівлі-продажу нежитлового приміщення (торгового приміщення) № 307, загальною площею 11,4 кв. м., яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , від 11. 05. 2017 року, укладений між ОСОБА_1 та Обслуговуючим кооперативом «Житлово-будівельний кооператив «Проспект», посвідчений приватним нотаріусом Чернівецького міського нотаріального округу Макеєвою Надією Василівною та зареєстрований в реєстрі за № 6791.

06.05.2025 року представник позивача ТОВ «Гіпербуд» Стороженко Ю.В. звернувся до суду з заявою про ухвалення додаткового рішення у справі №727/14142/24.

В обгрунтування вищевказаної заяви зазначив, що у позовній заяві ним було заявлено, що попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи становить 10 000 гривень витрат на правову допомогу.

У зв`язку із вищевказаним, просить стягнути з Обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Проспект» та ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Гіпербуд» в рівних частках 10 000 гривень витрат на професійну правничу допомогу та 1211 грн. 20 коп. судового збору, сплаченого позивачем за подання заяви про забезпечення позову.

Представник позивача у судове засідання не з`явився, у поданій заяві просив розгляд справи провести в його відсутність.

Представник відповідача ОК «ЖБК «Проспект» в судове засідання не з`явився, про час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином, про причини неявки суд не повідомив.

Відповідачка ОСОБА_1 у судове засідання також не з`явилася, про час і місце судового розгляду повідомлялася належним чином, про причини неявки суд не повідомила.

За таких обставин судове засідання проводилось у відсутністю учасників справи, а також відповідно до положень ч. 2 ст.247 ЦПК Українифіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Суд, дослідивши письмові матеріали справи, вважає, що у справі слід ухвалити додаткове рішення з огляду на наступне.

Відповідно достатті 59 Конституції Україникожен має право на професійну правничу допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.

Частина першастатті 15 ЦПК Українивизначає, що учасники справи мають право користуватися правничою допомогою.

Згідно п.3 ч.1 ст.270 ЦПК України суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.

Згідно частини 2 названої норми заяву про ухвалення додаткового рішення може бути подано до закінчення строку на виконання рішення.

У пункті 53 додаткової постанови від 19 лютого 2020 року у справі № 755/9215/15-ц (провадження № 14-382цс19) Велика Палата Верховного Суду зазначила, що вимога частини восьмоїстатті 141 ЦПК України щодо строку та порядку подання доказів про розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, має застосовуватися і до справ, що розглядаються в спрощеному провадженні, де судові дебати відсутні.

При розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань (частина першастатті 182 ЦПК України).

Тобто, саме зацікавлена сторона має вчинити певні дії, спрямовані на відшкодування з іншої сторони витрат на професійну правничу допомогу, а інша сторона має право на відповідні заперечення проти таких вимог, що виключає ініціативу суду з приводу зменшення відшкодування витрат на професійну правничу допомогу одній із сторін без відповідних дій з боку такої сторони.

Відповідно до частини першоїстатті 134 ЦПК Україниразом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.

З огляду настаттю 137 ЦПК Українивитрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.

За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.

Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

Суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами.

Обов`язок доведення не співмірності витрат покладається на сторону, яка заявила клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.

Велика Палата Верховного Суду у постанові від 16 листопада 2022 року у справі № 922/1964/21 (провадження № 12-14гс22) дійшла висновку,що при визначенні суми відшкодування суд має виходити з критерію реальності адвокатських витрат (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також критерію розумності їхнього розміру, виходячи з конкретних обставин справи та фінансового стану обох сторін (пункти 107-109).

Частина другастатті 141 ЦПК Українипередбачає, що інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: 1) у разі задоволення позову - на відповідача; 2) у разі відмови в позові - на позивача; 3) у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду (частина восьмастатті 141 ЦПК України).

Витрати на надану професійну правничу допомогу в разі підтвердження обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості підлягають розподілу за результатами розгляду справи незалежно від того, чи їх вартість уже фактично сплачена стороною / третьою особою, чи тільки має бути сплачена (пункти 138, 139 постанови Верховного Суду у складі судової палати для розгляду справ про банкрутство Касаційного господарського судувід 23 вересня 2021 року у справі № 904/1907/15).

Як вбачається з матеріалів справи, представником позивача на підтвердження понесених витрат на професійну правничу допомогу надано до суду: ордер про надання правової допомоги від 10.12.2024 року (а.с.35), договір про надання правової допомоги від 10.12.2024 року ( а.с.101), опис наданих адвокатом послуг у справі №727/14142/24 .

Відповідно п.5 договору про надання правової допомоги від 10.12.2024 року укладеного між ТОВ «Гіпербуд» та адвокатом Стороженко Ю.В., плата за виконання адвокатом доручень Товариства складає 10 000 гривень.

Будь-яких клопотань від відповідачів чи їх представників про зменшення розміру витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами, до суду не надходило.

З огляду на вищевикладене, витрати на професійну правничу допомогу та на сплату судового збору підлягають стягненню з відповідачів в рівних частках .

Керуючись ст.ст.133,137,141,144,259,260,270,353 ЦПК України, суд,

УХВАЛИВ:

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП - НОМЕР_1 ), зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_2 , Обслуговуючого кооперативу«Житлово-будівельнийкооператив «Проспект» (ЄДРПОУ 39619685), яке розташоване в м.Чернівці, Проспект Незалежності, 131, на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Гіпербуд» (ЄДРПОУ 37825109), яке розташоване за адресою: Хмельницька область, Хмельницький район, м.Хмельницький, вул.Вінницьке шосе, 6/2в рівнихчастках 10000 грн. 00 коп. витрат на професійну правничу допомогу, тобто по 5 000, 00 гривень з кожного та 1211 грн. 20 коп. судового збору за подання позивачем заяви про забезпечення позову, тобто по 605, 60 гривень з кожного.

Додаткове рішення може бути оскаржене до Чернівецького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Додаткове рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Бойко М.Є.

СудШевченківський районний суд м. Чернівців
Дата ухвалення рішення15.05.2025
Оприлюднено19.05.2025
Номер документу127389759
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про ухвалення додаткового рішення

Судовий реєстр по справі —727/14142/24

Ухвала від 26.06.2025

Цивільне

Чернівецький апеляційний суд

Кулянда М. І.

Ухвала від 26.06.2025

Цивільне

Чернівецький апеляційний суд

Кулянда М. І.

Ухвала від 13.06.2025

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Чернівців

Бойко М. Є.

Рішення від 15.05.2025

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Чернівців

Бойко М. Є.

Рішення від 30.04.2025

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Чернівців

Бойко М. Є.

Ухвала від 26.02.2025

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Чернівців

Бойко М. Є.

Ухвала від 27.12.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Чернівців

Бойко М. Є.

Ухвала від 23.12.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Чернівців

Бойко М. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні