Північний апеляційний господарський суд
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
УХВАЛА
"19" травня 2025 р. Справа№ 920/1393/21
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Гончарова С.А.
суддів: Сибіги О.М.
Тищенко О.В.
за апеляційною скаргою Комунального підприємства виробничого управління водопровідного-каналізаційного господарства
на рішення Господарського суду Сумської області від 06.02.2025 (повний текст складено 17.02.2025)
у справі № 920/1393/21(суддя - Джепа Ю.А.)
за позовом Державної екологічної інспекції у Сумській області
до Комунального підприємства виробничого управління водопровідного-каналізаційного господарства
третя особа 1, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача: Конотопська міська рада
третя особа 2, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача: Сумська обласна рада
про стягнення 1 231 646, 78 грн,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду Сумської області від 06.02.2025 позов задоволено. Стягнуто з Комунального підприємства виробничого управління водопровідного-каналізаційного господарства на користь Державної екологічної інспекції у Сумській області завдані внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства збитки в сумі 1 231 646, 78 грн, а саме: 369 494,03 грн - до спеціального фонду Державного бюджету України, 246 329, 36 грн - до спеціального фонду обласного бюджету Сумської обласної ради, 615 823,39 грн - до спеціального фонду місцевого бюджету Конотопської міської ради, з початковим зарахуванням стягуваної суми на рахунок Конотопської міської ради, код платежу - 24062100 (грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням природоохоронного законодавства внаслідок господарської та іншої діяльності), р/р - UA478999980333139331000018530, код ЄДРПОУ отримувача - 37970404, банк отримувача - Казначейство України. Стягнуто з Комунального підприємства виробничого управління водопровідного-каналізаційного господарства на користь Державної екологічної інспекції у Сумській області витрати зі сплати судового збору в розмірі 18 474, 70 грн (код ЄДРПОУ 37970834, МФО - 820172, поточний рахунок - UA958201720343130003000080919, Державна казначейська служба України).
Не погоджуючись з вказаним рішенням, 08.03.2025 (згідно дати звернення до системи "Електронний суд") Комунальне підприємство виробничого управління водопровідного-каналізаційного господарства звернулось до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою на рішення Господарського суду Сумської області від 06.02.2025 у справі № 920/1393/21, в якій просить скасувати рішення Господарського суду Сумської області від 06.02.2025 у справі №920/1393/21 та ухвалити нове рішення, яким в задоволенні позовних вимог Державної екологічної інспекції у Сумській області до Комунального підприємства виробничого управління водопровідного-каналізаційного господарства про стягнення збитків, завданих порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища в сумі 1 231 646, 78 грн відмовити.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 10.03.2025, апеляційну скаргу передано на розгляд колегії суддів у складі: головуючий суддя Гончаров С.А., судді Тищенко О.В., Сибіга О.М.
Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 10.03.2025 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Комунального підприємства виробничого управління водопровідного-каналізаційного господарства на рішення Господарського суду Сумської області від 06.02.2025 у справі № 920/1393/21. Витребувано матеріали справи № 920/1393/21 у Господарського суду Сумської області. Призначено до розгляду апеляційну скаргу Комунального підприємства виробничого управління водопровідного-каналізаційного господарства на рішення Господарського суду Сумської області від 06.02.2025 у справі №920/1393/21 у судовому засіданні 02.04.2025.
Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 02.04.2025 відкладено розгляд апеляційної скарги Комунального підприємства виробничого управління водопровідного-каналізаційного господарства на рішення Господарського суду Сумської області від 06.02.2025 у справі № 920/1393/21 на 30.04.2025.
28.04.2025 (згідно дати звернення до системи «Електронний суд») від представника Комунального підприємства виробничого управління водопровідного-каналізаційного господарства Демидової Яни Юріївни до Північного апеляційного господарського суду надійшла заява про проведення засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
29.04.2025 (згідно дати звернення до системи «Електронний суд») від представника Державної екологічної інспекції у Сумській області Матюхи Дмитра Миколайовича до Північного апеляційного господарського суду надійшла заява про проведення засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
30.04.2025 розгляд справи не відбувся, у зв`язку з перебуванням головуючого судді Гончарова С.А. у відпустках з 16.04.2025 по 25.04.2025, з 28.04.2025 по 09.05.2025, з 12.05.2025 по 18.05.2025, суддя Тищенко О.В. перебувала у відряджені з 12.04.2025 по 15.04.2025, у відпустках з 16.04.2025 по 25.04.2025 та 28.04.2025 по 09.05.2025.
Враховуючи вищевикладене, Північний апеляційний господарський суд приходить до висновку про призначення справи до розгляду.
У відповідності до ст. 197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Враховуючи вказані правові норми та наявність технічної можливості проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду із використанням власних технічних засобів заявників, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про можливість задоволення клопотання.
На підставі викладеного та керуючись статями 197, 234, 235 ГПК України, Північний апеляційний господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Заяву представника Комунального підприємства виробничого управління водопровідного-каналізаційного господарства Демидової Яни Юріївни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду - задовольнити.
2. Заяву представника Державної екологічної інспекції у Сумській області Матюхи Дмитра Миколайовича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду - задовольнити.
3. Розгляд апеляційної скарги Комунального підприємства виробничого управління водопровідного-каналізаційного господарства на рішення Господарського суду Сумської області від 06.02.2025 у справі № 920/1393/21 призначити в режимі відеоконференції на 10.06.2025 о 12 год. 15 хв., зал судових засідань №16 (другий поверх).
4. Попередити сторін, що відповідно до частини 5 статті 197 Господарського процесуального кодексу України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
5. Попередити представника Комунального підприємства виробничого управління водопровідного-каналізаційного господарства Демидову Яну Юріївну та представника Державної екологічної інспекції у Сумській області Матюху Дмитра Миколайовича, що відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання за участі сторін поза межами приміщення суду, вони зобов`язані зайти та авторизуватися в системі ВКЗ за 10 хвилин до початку судового засідання.
6. Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції сторонам необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями Північного апеляційного господарського суду та оскарженню не підлягає
Головуючий суддя С.А. Гончаров
Судді О.М. Сибіга
О.В. Тищенко
Суд | Північний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 19.05.2025 |
Оприлюднено | 22.05.2025 |
Номер документу | 127496924 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань, з них про відшкодування шкоди |
Господарське
Північний апеляційний господарський суд
Гончаров С.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні