Справа №2а- 8095/10/1570
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 грудня 2010 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Глуханчука О.В. розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до товариства з обмеженою відповідальністю «Ізмір Текстіль»про стягнення заборгованості по страховим внескам у сумі 1 839 грн. 68 коп. –
ВСТАНОВИВ:
16 серпня 2010 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в якому позивач просить стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Ізмір Текстіль» заборгованість по страховим внескам у сумі 1 839 грн. 68 коп.
Представник позивача в судове засідання не прибув, але 07 грудня 2010 року надіслав до суду клопотання, в якому просить суд розглядати справу в порядку письмового провадження.
На адресу відповідача, яка вказана в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України: 67400, Одеська область, Роздільнянський район, м. Роздільна, вул. Леніна. буд. 101 (а.с.10), судом неодноразово надсилались повістки про виклик до суду та інша судова кореспонденція, які були повернуті на адресу суду з відміткою відповідальної особи відділення зв’язку «за терміном зберігання»(а.с.29,38,50,53). Відповідно до ч.11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. Суд із врахуванням зазначених обставин, вважає, що відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання. Отже, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача.
Згідно ч.6 ст.128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Отже, згідно вимог ч.6 ст. 128 КАС України, справа розглянута в порядку письмового провадження.
Суд, дослідивши матеріали справи та надані докази, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
01.06.2007 року Роздільнянською районною державною адміністрацією Одеської області було зареєстровано товариство з обмеженою відповідальністю «Ізмір Текстіль», про що зроблено запис в журналі обліку реєстраційних справ за № 15441020000000534 та підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с.10).
Також, 13.06.2009 року товариство з обмеженою відповідальністю «Ізмір Текстіль»зареєстровано у Роздільнянській міжрайонній виконавчій дирекції Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в якості страхувальника за №5131, що підтверджується відповідною карткою страхувальника (а.с. 11).
Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 року за №2240 (далі Закон) фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, провадить збір і акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, а також здійснює контроль за використанням цих коштів.
Згідно своїх завдань Одеське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності надає наступні види матеріального забезпечення та соціальних послуг:
1) допомога по тимчасовій непрацездатності;
2) допомога по вагітності та пологах;
3) допомога на поховання;
4) забезпечення оздоровчих заходів (оплата путівок на санітарно –курортне лікування застрахованим особам та членам їх сімей до дитячих оздоровчих закладів, утримання санаторіїв –профілакторіїв, надання соціальних послуг у позашкільній роботі з дітьми).
Відповідно до ст.19 вищевказаного Закону, джерелами формування коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, є:
1) страхові внески страхувальників - роботодавців і застрахованих осіб, що сплачуються на умовах і в порядку, передбачених цим Законом;
2) суми не прийнятих до зарахування витрат страхувальника за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, пені, штрафів та інших фінансових санкцій, застосованих до страхувальників та посадових осіб.
3)благодійні внески підприємств, установ, організацій та фізичних осіб;
4) асигнування із Державного бюджету України;
5) прибуток, одержаний від тимчасово вільних коштів Фонду, в тому числі резерву страхових коштів Фонду, на депозитному рахунку;
6) інші надходження відповідно до законодавства.
Згідно п.1, ч.2 ст. 27 Закону страхувальники зобов’язані нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Розмір внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування встановлює Закон України «Про розмір внесків на деякі види загальнообов’язкового державного соціального страхування»від 11.01.2001 року за №2213.
Статтею 1 зазначеного Закону розміри внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхуванняу зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням: для роботодавців - 1,4 відсотка суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інші заохочувальні і компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", та підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб.
Порядок і строки сплати страхових внесків визначені розділом четвертим Інструкції «Про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності», затвердженою постановою Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 26.06.2001 року за №16 (далі – Інструкція).
Пунктом 4.1 зазначеної Інструкції передбачено, що страхувальники, щомісячно нараховують страхові внески в розмірах, встановлених чинним законодавством. Нарахування здійснюються без зменшення заробітної плати на суму податків та обов’язкових платежів та сплачуються страхувальниками шляхом перерахування відповідних сум на рахунок Фонду.
Відповідно до п. 7.1 Інструкції страхувальники та інші отримувачі коштів Фонду зобов’язані вести облік коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням і своєчасно надавати органам Фонду звітність щодо цих коштів за формою, яка затверджується в установленому порядку.
При цьому відображаються відомості про суми нарахованих страхових внесків та інших платежів за їх видами; суми нарахованих та проведених витрат за їх видами з окремим відображенням додаткових витрат, які здійснені для осіб, що постраждали від аварії на ЧАЕС; кількісні показники: середньооблікова кількість працівників в еквіваленті повної зайнятості, кількість робочих днів, втрачених внаслідок тимчасової непрацездатності (за винятком допомоги за хворою дитиною або хворим членом сім’ї), окремо внаслідок тимчасової непрацездатності, що пов’язана з доглядом за хворою дитиною або хворим членом сім’ї, вагітністю та пологами, кількість виплат допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, кількість випадків нарахування внесків до Пенсійного фонду України за осіб, які отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, кількість одноразових та щомісячних виплат при народженні дитини та виплат на поховання.
Згідно п.2 ст. 30 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням»передбачено, що строк давності в разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій передбачених цією статтею не застосовується.
Як встановлено судом, товариством з обмеженою відповідальністю «Ізмір Текстіль»були порушені вимоги діючого законодавства і не були сплачені в установлені строки та у повному обсязі страхові внески.
Відповідно до ст.23 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням»страхувальники - роботодавці сплачують до Фонду різницю між нарахованими для роботодавців і найманих працівників страховими внесками та витратами, пов'язаними з наданням матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам.
Перерахування зазначених сум шляхом безготівкових розрахунків здійснюється страхувальниками-роботодавцями один раз на місяць - у день, встановлений для одержання в установах банку коштів на оплату праці за відповідний період.
Судом встановлено, що 19.01.2010 року відповідач подав Одеському обласному відділенню Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звіт про нараховані внески, перерахування та витрати, пов’язані із загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності за 2009 рік і згідно якого вбачається, що заборгованість по страховим внескам складає - 1 839 грн. 68 коп. (а.с.12).
В добровільному порядку дана сума відповідачем не сплачена.
Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно з ч.1 ст.69 та ч.1 ст.70 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
Згідно зі ст.86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Виходячи з вищевикладеного, оцінюючи надані позивачем докази та давши їм правову оцінку в сукупності, суд дійшов висновку, що позов Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є обґрунтованим, підтверджений належними доказами, відповідає чинному законодавству та підлягає задоволенню в повному обсязі.
Керуючись Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням»18.01.2001 року за №2240, Законом України «Про розмір внесків на деякі види загальнообов’язкового державного соціального страхування»від 11.01.2001 року за №2213, Інструкцією «Про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності»26.06.2001 року за №16, статтями 2, 4, 6, 8, 9-11, 69-71, 86, ч.6 ст. 128, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до товариства з обмеженою відповідальністю «Ізмір Текстиль»про стягнення заборгованості по страховим внескам у сумі 1839 грн. 68 коп. –задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Ізмір Текстиль»(67400, Одеська область, м.Роздільна, вул.Леніна, буд.101, код ЄДРПОУ 35162853, р/рахунок 260080267001, МФО банку 328384) заборгованість по страховим внескам у сумі 1839 грн. 68 коп. (одну тисячу вісімсот тридцять дев`ять гривень шістдесят вісім копійок) на р/рахунок 37175200900001, ГУДКУ в Одеській області, МФО банку 828011.
Виконавчий лист видати після набрання постановою законної сили у разі надходження заяви особи, на користь якої ухвалено судове рішення.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. Апеляційна скарга на постанову подається до Одеського окружного адміністративного суду, та одночасно її копія до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Суддя О.В. Глуханчук
07 грудня 2010 року.
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.12.2010 |
Оприлюднено | 14.12.2010 |
Номер документу | 12752622 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Глуханчук О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні