Герб України

Ухвала від 23.05.2025 по справі 640/13772/19

Чернівецький окружний адміністративний суд

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

23 травня 2025 р. м. Чернівці Справа №640/13772/19

Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Лелюк О.П., розглянувши клопотання представника відповідача про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Київській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 23 травня 2019 року №104509-5606-1031 та №104508-560-1031.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 30 липня 2019 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; вирішено, що справа буде розглядатись в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.

Ухвалою Чернівецького окружного адміністративного суду від 07 березня 2025 року прийнято дану справу до свого провадження; роз`яснено учасникам справи, що розгляд цієї справи починається спочатку; визначено, що дана справа розглядатиметься за правилами загального позовного провадження; призначено підготовче засідання у цій справі 08 квітня 2025 року о 09 год. 30 хв.; встановлено строк для подання відзиву на позовну заяву.

Ухвалою Чернівецького окружного адміністративного суду від 03 квітня 2025 року задоволено клопотання представника Головного управління ДПС у Київській області про заміну сторони та замінено відповідача у даній справі - Головне управління ДФС у Київській області на його правонаступника - Головне управління ДПС у Київській області.

Ухвалою суду від 08 квітня 2025 року, занесеною до протоколу судового засідання, задоволено клопотання представника позивача про відкладення судового засідання. Відкладено підготовче засідання у даній справі до 22 квітня 2025 року о 14 год. 00 хв.

Ухвалою суду від 18 квітня 2025 року заяву представника ОСОБА_1 та клопотання Головного управління ДПС у Київській області про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду задоволено. Вирішено, що судові засідання у цій справі відбуватимуться у приміщенні Чернівецького окружного адміністративного суду за адресою: м. Чернівці, вул. Садова, 1-І та в режимі відеоконференції за участю представників Пархоменко Світлани Михайлівни та Головного управління ДПС у Київській області поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Ухвалою суду від 22 квітня 2025 року закрито підготовче провадження та призначено дану справу до судового розгляду по суті на 27 травня 2025 року о 09 год. 30 хв.

До суду від представника Головного управління ДПС у Київській області надійшло клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Подане клопотання обґрунтовано тим, що відповідач та його представники територіально знаходяться на значній відстані від міста Чернівці, що може унеможливлює вчасне їх прибуття в судове засідання.

Розглянувши подане клопотання, суд зазначає таке.

Відповідно до частин першої та другої статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Частиною п`ятою статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Відповідно до частини шостої, одинадцятої, дванадцятої статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом. Використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов`язки. Відеоконференція, у якій беруть участь учасники справи, фіксується судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису. Відео- та звукозапис відеоконференції зберігається в матеріалах справи.

Усі учасники судового процесу є рівними перед законом і судом (частина перша статті 8 Кодексу адміністративного судочинства України).

Згідно частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частин першої та другої статті 10 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд справ в адміністративних судах проводиться відкрито, крім випадків, визначених цим Кодексом. Будь-яка особа має право бути присутньою у відкритому судовому засіданні.

Як вбачається з матеріалів справи, Головне управління ДПС у Київській області знаходиться за адресою: вул. Святослава Хороброго, 5-А, м. Київ.

Водночас судовий розгляд справи здійснюється Чернівецьким окружним адміністративним судом, що знаходиться за адресою: вул. Садова 1-І, м. Чернівці.

Враховуючи територіальну віддаленість відповідача та його представників від місцезнаходження суду, де відбуватиметься судове засідання, зважаючи на доводи представника відповідача, наведені у поданому клопотанні, з метою дотримання принципу рівності учасників адміністративного процесу та офіційного з`ясування усіх обставин справи, які мають значення для правильного вирішення спору, суд приходить до висновку про наявність підстав для проведення судового засідання у цій справі, призначеного на 27 травня 2025 року о 09 год. 30 хв., а також усіх подальших судових засідань, які призначатимуться судом у даній справі, у режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів поза межами приміщення суду.

Отже, клопотання представника Головного управління ДПС у Київській області про проведення судового засідання у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 195, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Клопотання представника Головного управління ДПС у Київській області про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів задовольнити.

2. Представнику Головного управління ДПС у Київській області забезпечити проведення судового засідання у даній справі, призначеного на 27 травня 2025 року о 09 год. 30 хв., поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів у системі відеоконференцзв`язку «EasyCon».

3. Судові засідання з розгляду по суті цієї справи відбуватимуться у приміщенні Чернівецького окружного адміністративного суду за адресою: м. Чернівці, вул. Садова, 1-І та в режимі відеоконференції за участю представників Пархоменко Світлани Михайлівни та Головного управління ДПС у Київській області поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя О.П. Лелюк

СудЧернівецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення23.05.2025
Оприлюднено26.05.2025
Номер документу127585882
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них плати за землю

Судовий реєстр по справі —640/13772/19

Рішення від 27.05.2025

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Лелюк Олександр Петрович

Рішення від 27.05.2025

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Лелюк Олександр Петрович

Ухвала від 23.05.2025

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Лелюк Олександр Петрович

Ухвала від 22.04.2025

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Лелюк Олександр Петрович

Ухвала від 22.04.2025

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Лелюк Олександр Петрович

Ухвала від 18.04.2025

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Лелюк Олександр Петрович

Ухвала від 03.04.2025

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Лелюк Олександр Петрович

Ухвала від 03.04.2025

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Лелюк Олександр Петрович

Ухвала від 07.03.2025

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Лелюк Олександр Петрович

Ухвала від 30.07.2019

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Клименчук Н.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні