Господарський суд міста києва
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
м. Київ
26.05.2025Справа № 910/6314/25
Господарський суд міста Києва у складі судді Пукаса А.Ю., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Авантаж-Капітал» (Шпаковський проїзд, буд. 18, прим. 9, м. Житомир, 10005; ідентифікаційний код 37755587)
до Holzer Ug (GartensraЯe, 5, Flensburg, Deutschland, 24939; HRB 16451 FL)
про стягнення 64 440, 20 євроцентів,
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду міста Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Авантаж-Капітал» (далі за текстом - ТОВ «Авантаж-Капітал», Позивач) з позовом до Holzer Ug (далі за текстом - Відповідач) про стягнення заборгованості за контрактом № 08/08/2023 від 08.08.2023 (далі за текстом - Контракт) в розмірі 54 440, 20 євроцентів та пені в розмірі 10 000 євроцентів.
Дослідивши матеріали позовної заяви, господарський суд визнав їх достатніми для прийняття до розгляду та відкриття провадження у справі, а враховуючи приписи статті 12 Господарського процесуального кодексу України (далі за текстом - ГПК України), предмет позову та категорію справи суд вважає за доцільне розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.
Також суд не вбачає підстав для залучення до участі у розгляді даної справи на підставі статті 50 ГПК України Marott Inv у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні Відповідача, оскільки додаткова угода № 1 від 10.08.2023 до Контракту, на яку Позивач посилається, не містить посилань на вказану компанію та її зобов`язання за Контрактом.
Так, Позивачем не доведено яким чином рішення у справі вплине на права та обов`язки Marott Inv.
Згідно частиною 1 статті 365 ГПК України, іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Статтею 367 ГПК України передбачено, що у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, Відповідач є резидентом Федеративної Республіки Німеччини.
При цьому, інформації щодо наявності на території України офіційно зареєстрованих представників Відповідача немає, у зв`язку з чим про розгляд даної справи Відповідача слід повідомляти в порядку, передбаченому чинними міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Відповідно до частини 1 та 2 статті 120 ГПК України суд викликає учасників справи у судове засідання або для участі у вчиненні процесуальної дії, якщо визнає їх явку обов`язковою. Суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов`язковою.
Суд зазначає, що порядок передачі судових та позасудових документів для вручення регламентується Конвенцією про вручення за кордоном судових або позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965 (далі за текстом - Конвенція), учасниками якої є Україна, Федеративна Республіка Німеччини.
У відповідності до статті 1 Конвенції, остання застосовується у цивільних та комерційних справах щодо всіх випадків, коли існує потреба в передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном.
Відповідно до статті 2 Конвенції, кожна Договірна Держава призначає Центральний Орган, обов`язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав, і здійснення процесуальних дій відповідно до положень статей 3 - 6. Кожна Держава організовує Центральний Орган згідно із своїм правом.
Положеннями статті 3 Конвенції передбачено, що орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей. До прохання додається документ, що підлягає врученню, або його копія. Прохання і документ надаються в двох примірниках.
Статтею 10 Конвенції врегульовано можливі шляхи передачі документів.
Так, якщо запитувана Держава не заперечує, то ця Конвенція не обмежує:
a) можливості надсилати судові документи безпосередньо поштою особам, які перебувають за кордоном,
b) можливості для судових працівників, службовців або інших компетентних осіб запитуючої Держави здійснювати вручення судових документів безпосередньо через судових працівників, службовців або інших компетентних осіб запитуваної Держави,
c) можливості для будь-якої заінтересованої в судовому процесі особи здійснювати вручення судових документів безпосередньо через судових працівників, службовців або інших компетентних осіб запитуваної Держави.
У відповідності до пункту 2.1., 6.2. та 6.7 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 27.06.2008 №1092/5/54, у разі, якщо при розгляді цивільної справи в суду України виникне необхідність у врученні документів або отриманні доказів, у проведенні окремих процесуальних дій за кордоном, суд України складає доручення про надання правової допомоги за кордоном.
Доручення про вручення документів за кордоном на підставі Конвенції про вручення складається судом чи іншим заінтересованим компетентним органом України у формі прохання, яка установлена Конвенцією про вручення, згідно з додатком 10 до цієї Інструкції. Заповненню підлягають дві частини формуляра - «Прохання» і «Короткий виклад документа» - з урахуванням підпунктів 6.2.1 та 6.2.2.
Суд чи інший компетентний орган України надсилає доручення на підставі Конвенції про вручення до Центрального Органу іноземної держави, визначеного запитуваною державою відповідно до статті 2 цієї Конвенції, напряму.
Відповідно до інформації, яка міститься на веб-сайті Гаазької конференції з міжнародного приватного права: https://assets.hcch.net/docs/494216ab-d7f6-4f7b-9627-93270f8a64da.pdf Центральним органом за місцем реєстрації Відповідача є: Ministerium fur Justiz, Kultur und Europa des Landes Schleswig-Holstein (Lorentzendamm 35, 24103, Kiel).
З метою дотримання процесуальних прав Відповідача, необхідність забезпечення належного повідомлення сторони про час та місце судового розгляду даної справи, суд вважає за необхідне направити визначеному щодо Відповідача Центральному органу судове доручення для вручення судових документів та матеріалів позовної заяви з додатками в нотаріально засвідченому перекладі на німецьку мову відповідно до вимог Конвенції та згідно вимог німецького законодавства, про що зазначено за посиланням https://www.hcch.net/en/states/authorities/details3/?aid=257.
Згідно пункту 4 частини 1 статті 228 ГПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
Провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 4 частини першої статті 228 цього Кодексу - до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів (пункт 8 частина 1 статті 229 ГПК України).
Враховуючи необхідність звернення до Ministerium fir Justiz, Kultur und Europa des Landes Schleswig-Holstein з судовим дорученням про вручення Відповідачу процесуальних документів в силу положень статті 228 ГПК України, провадження у справі підлягає зупиненню.
Керуючись статтями 12, 176, 177, 181, 182, пункт 4 частина 1 статті 228, 234, 235, 165, 367 ГПК України, Господарський суд міста Києва
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Підготовче засідання призначити на 24.11.25 о 14:20 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 13.
3. Запропонувати відповідачу у п`ятнадцятиденний строк з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відзив на позовну заяву із врахуванням вимог статті 165 ГПК України, з нормативно обґрунтованими поясненнями по суті заявлених вимог та доданням оригіналів для огляду та належним чином завірених копій підтверджуючих документів, на які міститься посилання у відзиві. Надати суду докази направлення відзиву з доданими до нього документами учасникам справи.
4. Запропонувати позивачу у п`ятиденний строк з дня отримання відзиву подати до суду відповідь на відзив із врахуванням вимог статті 166 ГПК України. Надати суду докази направлення відповіді на відзив з доданими до нього документами учасникам справи.
5. Запропонувати відповідачу у п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив подати до суду заперечення із врахуванням вимог статті 167 ГПК України. Надати суду докази направлення заперечень з доданими до них документами учасникам справи.
6. Зобов`язати позивача у десятиденний строк з дня отримання даної ухвали надати суду належним чином нотаріально завірені копії перекладу на німецьку мову у трьох примірниках для направлення Ministerium fur Justiz, Kultur und Europa des Landes Schleswig-Holstein копії ухвали Господарського суду міста Києва від 26.05.2025 у справі № 910/6314/25, позовної заяви від 15.05.2025 та доданих до неї документів.
7. Звернути увагу сторін на положення статті 81 ГПК України щодо витребування доказів.
8. Попередити позивача, що у разі ненадання господарському суду без поважних причин витребуваних судом документів, позов відповідно до пункту 4 частини 1 статті 226 ГПК України може бути залишений без розгляду.
9. Попередити відповідачів, що у разі ненадання відзиву на позов, справа згідно з частиною 9 статті 165 ГПК України буде розглянута за наявними в ній матеріалами.
10. Повідомити, що сторони відповідно до статті 192 ГПК України, можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.
11. Довести до відома сторін, що відповідно до пункту 1 частини 1 статті 135 ГПК України суд має право стягувати в дохід Державного бюджету України з винної особи штраф у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за невиконання процесуальних обов`язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
12. Повідомити учасників справи про проведення судом підготовчого засідання.
13. Учасникам процесу направити в судове засідання своїх представників, повноваження, яких повинні бути оформлені у відповідності з вимогами статті 60 ГПК України, а також надати належним чином засвідчені копії документів, що підтверджують повноваження представників.
14. Звернутися до Ministerium fur Justiz, Kultur und Europa des Landes Schleswig-Holstein (Lorentzendamm 35, 24103, Kiel) із судовим дорученням про вручення Holzer Ug (GartensraЯe, 5, Flensburg, Deutschland, 24939; HRB 16451 FL) ухвали Господарського суду міста Києва від 26.05.2025, позовної заяви від 15.05.2025 та доданих до неї документів.
16. Повідомити про те, що учасники справи можуть отримати інформацію у справі в мережі Інтернет на офіційному веб-порталі судової влади України на сторінці за такою веб-адрсеою: https://ki.arbitr.gov.ua/sud5011/.
17. Зупинити провадження у справі № 910/6314/25.
Ухвала набрала законної сили 26.05.2025 та оскарженню не підлягає.
Суддя Антон ПУКАС
Запропонувати учасникам справи подати до суду заяву/клопотання про розгляд справи в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою програми захищеного відеоконференцзв`язку з судом «ВКЗ» (vkz.court.gov.ua) у порядку статті 197 ГПК України або заяву/клопотання про розгляд справи без участі сторін у випадку неможливості прибуття у засідання.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 26.05.2025 |
Оприлюднено | 29.05.2025 |
Номер документу | 127676087 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі купівлі-продажу, з них поставки товарів, робіт, послуг, з них |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Пукас А.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні