ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
УХВАЛА
про зупинення провадження у справі
"03" червня 2025 р. Справа№ 910/18250/16 (910/33/24)
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Тищенко О.В.
суддів: Кравчука Г.А.
Сибіги О.М.
за участю секретаря судового засідання Сабалдаш О.В.
представники сторін у судове засідання 03.06.2025 не з?явилися
розглядаючи у відкритому судовому засіданні заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ВБК Візард» про прийняття додаткової постанови щодо розподілу судових витрат (витрат на професійну правничу допомогу)
за результатами розгляду апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційне підприємство «Автофургон» на рішення Господарського суду міста Києва від 19.08.2024 (повний текст рішення складено 29.08.2024)
у справі №910/18250/16 (910/33/24) (суддя Чеберяк П.П.)
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційне підприємство «Автофургон»
до 1) Товариства з обмеженою відповідальністю «ВБК Візард»
2) Приватного акціонерного товариства «Індбуд»
3) Товариства з обмеженою відповідальністю «Стройкомплекс Інжиніринг»
про визнання припиненими зобов`язань
в межах справи №910/18250/16
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Київоздоббуд», Товариства з обмеженою відповідальністю «Основа»
до Приватного акціонерного товариства «Індбуд»
про банкрутство
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Господарського суду міста Києва від 19.08.2024 року у справі №910/18250/16(910/33/24) у задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись із зазначеним рішенням місцевого господарського суду, ТОВ «Виробничо-комерційне підприємство «Автофургон» звернулось до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення Господарського суду міста Києва від 19.08.2024 року у справі №910/18250/16(910/33/24) та прийняти нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги.
Постановою Північного апеляційного господарського суду від 26.03.2025 апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційне підприємство «Автофургон» на рішення Господарського суду міста Києва від 19.08.2024 у справі № 910/18250/16(910/33/24) залишено без задоволення, рішення Господарського суду міста Києва від 19.08.2024 - змінено.
15.04.2025 через канцелярію Північного апеляційного господарського суду від Товариства з обмеженою відповідальністю «ВБК Візард» надійшло клопотання про ухвалення додаткової постанови у справі №910/18250/16(910/33/24) щодо стягення правничої допомоги у суді апеляційної інстанції у розмірі 30 000,00 грн.
Згідно протоколу передачі судової справи (апеляційної скарги, заяви, картки додаткових матеріалів) раніше визначеному головуючому судді (судді-доповідачу) (складу суду) заяву про ухвалення додаткової постанови у справі №910/18250/16(910/33/24) передано для розгляду колегії суддів у складі: головуючий суддя - Тищенко О.В. судді: Гончаров С.А., Сибіга О.М.
Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 12.05.2025 призначено до розгляду заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ВБК Візард» про прийняття додаткової постанови щодо розподілу судових витрат (витрат на професійну правничу допомогу) на 21.05.2025.
Судове засідання, призначене на 21.05.2025 не відбулося у зв??язку з тимчасовою непрацездатність судді Сибіги О.М.
Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 26.05.2025 розгляд заяви призначено на 03.06.2025.
У судове засідання 03.06.2025 учасники справи не з?явилися, про день та час розгляду заяви про ухвалення додаткової постанови були повідомлені належним чином.
Разом з тим, через відділ управління автоматизованого документообігу та моніторингу виконання документів Північного апеляційного господарського суду надійшла ухвала Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 26.05.2025 про відкриття касаційного провадження у справі №910/18250/16(910/33/24) за касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційне підприємство «Автофургон» на постанову Північного апеляційного господарського суду від 26.03.2025 та витребування оригіналів матеріалів справи 910/18250/16(910/33/24)
Відповідно до пп. 17.5. п. 17 Розділу ХІ Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Згідно з пп. 17.10 п. 17 Розділу ХІ Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України, у разі подання апеляційної скарги на ухвали суду першої інстанції, передбачені пунктами 1, 6-8, 10, 12-14, 17, 19, 21, 31-33 частини першої статті 255 цього Кодексу (крім ухвал про відмову у прийнятті або повернення зустрічного позову, про відмову у прийнятті або повернення позову третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, ухвал про зупинення провадження у справі, які подані з пропуском строку на їх оскарження), чи подання касаційної скарги на ухвали суду апеляційної інстанції (крім ухвал щодо забезпечення позову, зміни заходу забезпечення позову, щодо зустрічного забезпечення, ухвал про зупинення провадження у справі, які подані з пропуском строку на їх оскарження, про накладення штрафу в порядку процесуального примусу, окремих ухвал) - до суду апеляційної або касаційної інстанції передаються всі матеріали.
Подання апеляційних або касаційних скарг на ухвали суду першої або апеляційної інстанції не перешкоджає продовженню розгляду справи цим судом, крім випадків, коли до суду апеляційної або касаційної інстанції передаються всі матеріали справи. У разі подання апеляційної скарги на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, суд першої інстанції повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу, яка не підлягає оскарженню (пп. 17.11 п. 17 Розділу ХІ Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України).
Водночас, за приписами пп. 17.12 п. 17 Розділу ХІ Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України суд зобов`язаний зупинити провадження у справі до перегляду ухвали у справі в порядку апеляційного чи касаційного провадження, якщо відповідно до підпункту 17.10 цього підпункту до суду апеляційної чи касаційної інстанції направляються всі матеріали справи.
Враховуючи наведене, надсилання матеріалів справи №910/18250/16(910/33/24) до Верховного Суду унеможливлює здійснення апеляційним судом розгляд заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «ВБК Візард» про прийняття додаткової постанови щодо розподілу судових витрат (витрат на професійну правничу допомогу) до їх повернення.
Згідно зі ст. 117 Господарського процесуального кодексу України зупинення провадження у справі зупиняє перебіг процесуальних строків.
За таких обставин, Північний апеляційний господарський суд дійшов висновку, що розгляд заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «ВБК Візард» про прийняття додаткової постанови в суді апеляційної інстанції є неможливим до розгляду Верховним Судом касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційне підприємство «Автофургон» на постанову Північного апеляційного господарського суду від 26.03.2025 у справі №910/18250/16 (910/33/24), у зв`язку з чим апеляційне провадження у даній справі підлягає зупиненню на підставі пп. 17.10, 17.12 п. 17 Розділу ХІ Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України до повернення матеріалів справи з касаційної інстанції.
Керуючись ст. ст. 228, 229, 232, 233, 234, 281 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд,
УХВАЛИВ:
1. Зупинити провадження у справі №910/18250/16 (910/33/24) з розгляду заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «ВБК Візард» про прийняття додаткової постанови щодо розподілу судових витрат (витрат на професійну правничу допомогу) до закінчення перегляду в касаційному порядку Верховним Судом у складі колегії суддів Касаційного господарського суду касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційне підприємство «Автофургон» на постанову Північного апеляційного господарського суду від 26.03.2025 у справі №910/18250/16 (910/33/24).
2. Копію ухвали Північного апеляційного господарського суду надіслати учасникам апеляційного провадження.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та може бути оскаржена в касаційному порядку.
Головуючий суддя О.В. Тищенко
Судді Г.А. Кравчук
О.М. Сибіга
Суд | Житомирський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.06.2025 |
Оприлюднено | 09.06.2025 |
Номер документу | 127946323 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Інші справи |
Господарське
Північний апеляційний господарський суд
Тищенко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні