Донецький окружний адміністративний суд
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяУкраїна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про заміну сторони
17 червня 2025 року Справа №826/8727/17
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Смагар С.В., розглянувши у письмовому провадженні клопотання Акціонерного товариства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» про заміну позивача в адміністративній справі № 826/8727/17 за позовом Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом"(01032 м. Київ, вул. Назарівська,3, ЄДРПОУ 24584661) до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (03057 м. Київ, вул. Смоленська,19, ЄДРПОУ 39369133)провизнання протиправною та скасування постанови №790 від 19.06.2017,
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, Державна регуляторна служба України (адреса вул. Арсенальна, 9/11, м. Київ, 01011)
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, в якому просить визнати протиправною та скасувати постанову № 790 від 19.06.2017.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 липня 2017 року прийнято до розгляду позовну заву та відкрито провадження в адміністративній справі № 826/8727/17. Відповідно до протоколу судового засідання від 15 березня 2018 року розгляд справи вирішено продовжувати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін відповідно до статті 262 КАС України.
13 грудня 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон України № 2825-ІХ «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» (далі Закон № 2825-ІХ), який набрав чинності 15 грудня 2022 року. Відповідно до статей 1 та 2 Закону № 2825-ІХ Окружний адміністративний суд міста Києва ліквідовано.
На підставі п. 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2825-ІХ справу № 826/8727/17 передано на розгляд Донецькому окружному адміністративному суду.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 11 червня 2025 року, адміністративна справа № 826/8727/17 передана на розгляд судді Смагар С.В.
Ухвалою від 16 червня 2025 року адміністративна справ прийнята до провадження.
17 червня 2025 року від Акціонерного товариства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» надійшло клопотання про заміну позивача Державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» його правонаступником, яким є акціонерне товариство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» (ідентифікаційний код 24584661).
Розглянувши вказану заяву та додані до неї документи, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини першої статті 1 Закону України «Про акціонерне товариство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 29.12.2023 № 1420 «Про утворення акціонерного товариства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» (далі Постанова).
Відповідно до пункту 1 Постанови утворено акціонерне товариство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом», 100 відсотків акцій якого належать державі, шляхом перетворення державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» (код згідно з ЄДРПОУ 24584661).
Пунктом 3 Постанови установлено, що товариство є правонаступником усіх майнових і немайнових прав та обов`язків державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» із дня державної реєстрації товариства; відокремлені підрозділи державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» із дня державної реєстрації товариства продовжують функціонувати як відокремлені підрозділи товариства (філії, представництва). Згідно з п. 1 Статуту акціонерного товариства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» (затверджений Постановою) акціонерне товариство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» утворено в результаті реорганізації шляхом перетворення державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» відповідно до Закону України «Про акціонерне товариство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом».
Відповідно до п. 2 цього Статуту товариство є правонаступником усіх прав і обов`язків державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» із дня його державної реєстрації. Факт правонаступництва підтверджується витягом з ЄДРЮОФОПтаГФ. Ідентифікаційний код та місцезнаходження товариства відповідають цим же даним державного підприємства. Таким чином, акціонерне товариство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» стало правонаступником усіх прав і обов`язків державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом».
Приймаючи до уваги наведене та враховуючи вибуття позивача у відносинах, щодо яких виник спір, суд вважає необхідним допустити заміну позивача у справі на правонаступника, внаслідок чого заява підлягає задоволенню.
На підставі наведеного, керуючись статтями 52, 243, 248, 256, 257, 294, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
1.Заяву Акціонерного товариства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» про заміну позивача в адміністративній справі № 826/8727/17 задовольнити.
2. Замінити позивача в адміністративній справі № 826/8727/17 Державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» його правонаступником, яким є Акціонерне товариство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» (ідентифікаційний код 24584661).
3.Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо розгляд справи було здійснено в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається до Шостого апеляційного адміністративного суду.
4.Повний текст ухвали складений та підписаний 17 червня 2025 року.
Суддя С.В. Смагар
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.06.2025 |
Оприлюднено | 19.06.2025 |
Номер документу | 128182083 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо реалізації спеціальних владних управлінських функцій в окремих галузях економіки, у тому числі у сфері електроенергетики (крім ядерної енергетики); енергозбереження, альтернативних джерел енергії, комбінованого виробництва електричної і теплової енергії |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Смагар С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні