Господарський суд чернігівської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяУ Х В А Л А
19 червня 2025 року м. Чернігівсправа № 927/231/25
Господарський суд Чернігівської області у складі судді А.С. Сидоренка, розглянувши матеріали заяви фізичної особи підприємця Лященка Павла Володимировича про визнання кредиторських вимог до боржника по справі за заявою КРЕДИТОРА: Зубка Анатолія Григоровича (ІПН НОМЕР_1 ) АДРЕСА_1 БОРЖНИК: Товариство з обмеженою відповідальністю «Цензур» (код 39371362) 14000, м. Чернігів, вул. В. Тарновського, 16, офіс 302про відкриття провадження у справі про банкрутство
за участі представників учасників у справі про банкрутство:
від кредиторів: ФОП Лященко П.В. (особисто); Красник О.А. предст. ТОВ «Зернопрайм»; Одінцов Е.В. предст. ТОВ «КРОП-ІНКРІС» (адвокат, ордер серії АН № 1669356 від 09.05.2025); Якімлюк Н.О. предст. ТОВ «КОРТЕВА АГРІСАЄНС УКРАЇНА» (адвокат, ордер серії АІ № 1879219 від 07.05.2025); Прокопенко Ю.С. предст. ГУ ДПС у Чернігівській області (в порядку самопредставництва) (в попередньому засіданні 03.06.2025)
від боржника: не з`явився
В попередньому засіданні прийняв участь розпорядник майна - арбітражний керуючий Пода В.В.
Ухвала постановляється після перерви, оголошеної в попередньому засіданні з 03.06.2025 по 19.06.2025 та 19.06.2025 на підставі ст. 216 Господарського процесуального кодексу України.
В попередньому засіданні 19.06.2025, на підставі ст. 240 Господарського процесуального кодексу України, було оголошено скорочену ухвалу.
ВСТАНОВИВ:
13 березня 2025 року до Господарського суду Чернігівської області надійшла заява Зубка Анатолія Григоровича (надалі кредитор) про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Цензур» (надалі боржник), яка ухвалою суду від 31.03.2025 була прийнята до розгляду з призначенням підготовчого засідання на 10.04.2025.
Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 10.04.2025, зокрема:
відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Цензур»;
визнано грошові вимоги Зубка Анатолія Григоровича в розмірі 5 276 595,51 грн;
введено мораторій на задоволення вимог кредиторів;
введено процедуру розпорядження майном боржника;
розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Поду В.В. із зобов`язанням останнього в строк до 23.05.2025 включно надати господарському суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів;
визначено дату проведення попереднього засідання суду 03 червня 2025 року.
11 квітня 2025 року на офіційному веб-порталі судової влади України оприлюднено повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство за № 75782.
12 травня 2025 року, у встановлений законом процесуальний строк, до Господарського суду Чернігівської області надійшла заява від 11.05.2025 фізичної особи-підприємця Лященка Павла Володимировича про визнання кредиторських вимог до боржника в сумі 635 300,28 грн та 4 844,80 грн судового збору.
В обґрунтування заявлених грошових вимог заявник посилається на неналежне виконання боржником зобов`язань за Договором оренди асфальтованого майданчика від 19.10.2019.
Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 19.05.2025 постановлено:
заяву від 11.05.2025 фізичної особи підприємця Лященка Павла Володимировича про визнання кредиторських вимог до боржника прийняти та приєднати до матеріалів справи;
призначити розгляд заяви кредитора в попередньому засіданні на 03 червня 2025 року;
викликати для участі в судовому засіданні, зокрема, повноважного представника боржника. Повідомити боржника, що його неявка не перешкоджає проведенню судового засідання та розгляду заяви про визнання кредиторських вимог до боржника.
Ухвала суду від 19.05.2025 була направлена боржнику, арбітражному керуючому Поді В.В. та заявнику до їх електронних кабінетів в підсистемі Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний суд» та згідно довідок про доставку електронного листа, роздрукованих з комп`ютерної програми «Діловодство спеціалізованого суду», доставлена до електронних кабінетів 19.05.2025 13:49.
Статтею 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Відповідно до п. 2 ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України, днем вручення судового рішення є, зокрема день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи. Якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення.
Враховуючи вищенаведені положення ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України, ухвала суду від 19.05.2025 є такою, що отримана адресатами 19.05.2025.
Боржник процесуальним правом на участь в призначеному на 03.06.2025 попередньому засіданні не скористався.
До початку попереднього засідання 03.06.2025 через систему «Електронний суд» до Господарського суду Чернігівської області надійшла заява від 02.06.2025 арбітражного керуючого Поди В.В. про розгляд грошових вимог, зі змісту якої вбачається, що грошові вимоги, заявлені фізичною особою-підприємцем Лященком Павлом Володимировичем визнаються розпорядником майна в повному обсязі.
Від учасників у справі про банкрутство заперечень щодо заяви ФОП Лященка П.В. до Господарського суду Чернігівської області не надходило.
В попередньому засіданні 03.06.2025 оголошено перерву до 19.06.2025.
Боржник належним чином був повідомлений про дату, час та місце проведення призначеного на 19.06.2025 попереднього засідання, що підтверджується наявною в матеріалах справи роздрукованою з комп`ютерної програми «Діловодство спеціалізованого суду» довідкою про доставку електронного листа до електронного кабінету в підсистемі Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний суд», однак процесуальним правом на участь у ньому не скористався.
18.06.2025 через систему «Електронний суд» до Господарського суду Чернігівської області надійшло клопотання від 18.06.2025 № 18-06 ТОВ «Цензур» про розгляд справи за відсутності його повноважного представника.
Розглянувши подані документи і матеріали, вислухавши пояснення повноважних представників учасників у справі про банкрутство, з`ясувавши фактичні обставини справи, дослідивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення заяв по суті, господарський суд ВСТАНОВИВ:
за змістом ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство. Господарський суд зобов`язаний прийняти заяву кредитора, подану з дотриманням вимог цього Кодексу та Господарського процесуального кодексу України, про що постановляється ухвала, в якій зазначається дата попереднього засідання суду. Розпорядник майна не пізніше ніж на 10 день з дня закінчення встановленого частиною першою цієї статті строку з урахуванням результатів розгляду вимог кредиторів боржником повністю або частково визнає їх або відхиляє з обґрунтуванням підстав визнання чи відхилення, про що письмово повідомляє заявників і господарський суд, а також подає до суду письмовий звіт про надіслані всім кредиторам боржника повідомлення про результати розгляду грошових вимог та їх отримання кредиторами разом з копіями повідомлень про вручення поштового відправлення та описів вкладення у поштове відправлення або інших документів, що підтверджують надсилання повідомлення кредиторам. Кредитор має право отримувати від розпорядника майна інформацію щодо вимог інших кредиторів. Такий кредитор може подати розпоряднику майна, боржнику та суду заперечення щодо визнання вимог інших кредиторів. Заяви з вимогами конкурсних кредиторів або забезпечених кредиторів, подані в межах строку, визначеного частиною першою цієї статті, розглядаються господарським судом у попередньому засіданні суду. За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд постановляє ухвалу про визнання чи відхилення (повністю або частково) вимог таких кредиторів. Ухвала господарського суду набирає законної сили негайно після її оголошення, може бути оскаржена у встановленому цим Кодексом порядку та є підставою для внесення відомостей про таких кредиторів до реєстру вимог кредиторів. Розпорядник майна зобов`язаний окремо повідомити господарський суд про вимоги кредиторів, які забезпечені заставою майна боржника, згідно з їхніми заявами, а за відсутності таких заяв - згідно з даними обліку боржника, а також внести окремо до реєстру відомості про майно боржника, яке є предметом застави згідно з відповідним державним реєстром.
За правилами ст. 47 Кодексу України з процедур банкрутства попереднє засідання господарського суду проводиться не пізніше 70 календарних днів, а в разі великої кількості кредиторів - не пізніше трьох місяців з дня проведення підготовчого засідання суду. Про попереднє засідання суду повідомляються сторони, а також інші учасники провадження у справі про банкрутство, визнані такими відповідно до цього Кодексу. У попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, що надійшли протягом строку, передбаченого частиною першою статті 45 цього Кодексу, у тому числі щодо яких були заперечення боржника або розпорядника майна. За результатами розгляду вимог окремого кредитора господарський суд постановляє ухвалу про їх визнання чи відхилення (повністю або частково), що не може бути оскаржена окремо від ухвали господарського суду, постановленої за результатами попереднього засідання. За результатами попереднього засідання господарський суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються: розмір, черговість задоволення кожної визнаної вимоги та перелік усіх визнаних судом вимог кредиторів, що вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, у тому числі вимог кредиторів, які є заінтересованими стосовно боржника; розмір та перелік не визнаних судом вимог кредиторів; дата проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів; дата підсумкового засідання суду, на якому буде постановлено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство, чи ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду, яке має відбутися у строки, встановлені частиною другою статті 44 цього Кодексу. Розпорядник майна за результатами попереднього засідання вносить до реєстру вимог кредиторів відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов`язаннями, наявність права вирішального голосу в представницьких органах кредиторів, черговість задоволення кожної вимоги. Неустойка (штраф, пеня) враховується в реєстрі вимог кредиторів окремо від основних зобов`язань у шосту чергу. Ухвала попереднього засідання є підставою для визначення кількості голосів, які належать кожному конкурсному кредитору під час прийняття рішення на зборах (комітеті) кредиторів. Конкурсні кредитори, заінтересовані стосовно боржника, не мають права вирішального голосу на зборах (комітеті) кредиторів. Ухвала господарського суду, постановлена за результатами попереднього засідання, може бути оскаржена стороною у справі про банкрутство лише в частині конкретних вимог кредиторів.
Фізичною особою підприємцем Лященком Павлом Володимировичем заявлено грошові вимоги в сумі 635 300,28 грн (462 500,00 грн борг, 72 898,03 грн нарахований на суму боргу індекс інфляції, 19 494,23 грн три проценти річних від простроченої суми, 80 408,02 грн пеня).
У відповідності з ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника, а також адміністратор за випуском облігацій, який відповідно до Закону України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки" діє в інтересах власників облігацій, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.
Грошове зобов`язання (борг) - зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов`язань належать також зобов`язання щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування.
Грошові вимоги фізичної особи підприємця Лященка Павла Володимировича в сумі 635 300,28 грн ґрунтуються на нормах матеріального права та підтверджуються поданими доказами: Договором оренди асфальтованого майданчика від 19.10.2019 (з додатком та додатковими угодами від 19.02.2021 та від 02.05.2022); Актом передачі-прийняття асфальтованого майданчика від 19.10.2019; рахунками-фактурами; Актами здачі-прийняття робіт (надання послуг); розрахунками заборгованості (том 2, а.с.10-72).
З урахуванням приписів ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства заявлені фізичної особи підприємця Лященка Павла Володимировича кредиторські вимоги підлягають включенню до реєстру вимог кредиторів в наступній черговості:
4 844,80 грн судового збору I черга задоволення вимог кредиторів,
462 500,00 грн боргу, 72 898,03 грн нарахованого на суму боргу індексу інфляції та 19 494,23 грн трьох процентів річних від простроченої суми IV черга задоволення вимог кредиторів,
80 408,02 грн пені VI черга задоволення вимог кредиторів.
Розглянувши заяву фізичної особи-підприємця Лященка Павла Володимировича, господарський суд вважає її обґрунтованою, оскільки борг підтверджується поданими доказами.
Керуючись ст. 1, 2, 45, 47 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 233, 234, 240 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
Визнати грошові вимоги фізичної особи підприємця Лященка Павла Володимировича ( АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_2 ) в розмірі 635 300,28 грн (462 500,00 грн борг, 72 898,03 грн нарахований на суму боргу індекс інфляції, 19 494,23 грн три проценти річних від простроченої суми, 80 408,02 грн пеня) та 4 844,80 грн судового збору.
Копії цієї ухвали надіслати боржнику Товариству з обмеженою відповідальністю «Цензур» (14000, м. Чернігів, вул. В. Тарновського, 16, офіс 302), арбітражному керуючому Поді В.В. ( АДРЕСА_3 ) та фізичній особі-підприємцю Лященку Павлу Володимировичу ( АДРЕСА_2 ).
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її оголошення та не може бути оскаржена окремо від ухвали господарського суду, постановленої за результатами попереднього засідання.
Повна ухвала складена 24.06.2025.
Дата набрання ухвалою законної сили 19.06.2025.
Суддя А.С.Сидоренко
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 19.06.2025 |
Оприлюднено | 25.06.2025 |
Номер документу | 128346524 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Сидоренко А.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні