Луганський окружний адміністративний суд
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ
Іменем України
23 червня 2025 рокум. ДніпроСправа № 640/11439/22
Луганський окружний адміністративний суд у складі судді Чернявської Т.І., розглянувши у письмовому провадженні клопотання адвоката Божка Андрія Володимировича про ухвалення додаткового рішення у справі № 640/11439/22 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Текстиль-Контакт» до Київської митниці про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Луганського окружного адміністративного суду перебувала справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Текстиль-Контакт» (далі позивач), поданим в його інтересах адвокатом Божком Андрієм Володимировичем (далі - представник позивача), до Київської митниці (далі - відповідач) про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити певні дії.
В позовній заяві від 19 липня 2022 року адвокатом Божком Андрієм Володимировичем заявлено клопотання про стягнення за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача понесених судових витрат.
У відповіді на відзив від 19 серпня 2022 року представником позивача, серед іншого, заявлено клопотання про розподіл судових витрат, зокрема витрат на професійну правничу допомогу на підставі доказів, що будуть надані протягом п`яти днів після ухвалення судового рішення (арк. спр. 86-87).
Рішенням від 9 червня 2025 року у справі № 640/11439/22 позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Текстиль-Контакт» до Київської митниці про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити певні дії задоволено частково:
- визнано протиправними дії Київської митниці щодо відмови в наданні дозволу на внесення змін до Митної декларації ІМ40ДЕ № UA100380/2021/025691 від 7 жовтня 2021 року відповідно до заяви ТОВ «Текстиль Контакт» від 10 січня 2022 року № 100/2 (вх. 607/13/ЕЗ від 10 січня 2022 року), з підстав, викладених у листі Київської митниці від 21 січня 2022 року № 7.8-6/28.12/13/2795;
- зобов`язано Київську митницю повторно розглянути заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Текстиль-Контакт» від 10 січня 2022 року № 100/2 (вх. 607/13/ЕЗ від 10 січня 2022 року) про внесення змін до митної декларації ІМ40ДЕ № UA100380/2021/025691 від 7 жовтня 2021 року з урахуванням висновків суду;
- у задоволенні решти позовних вимог відмовлено;
- стягнуто на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Текстиль-Контакт» за рахунок бюджетних асигнувань Київської митниці судові витрати зі сплаті судового збору у розмірі 2481,00 грн (дві тисячі чотириста вісімдесят одна гривня 00 коп.).
Від представника позивача 11 червня 2025 року надійшло клопотання від 10 червня 2025 року б/н про ухвалення додаткового рішення, яким представник позивача просить стягнути з Київської митниці як територіального органу (відокремленого підрозділу) Державної митної служби України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Текстиль-Контакт» понесені судові витрати (витрати на професійну правничу допомогу) в розмірі 8 000,00 грн за рахунок її бюджетних асигнувань.
Відповідно до частин першої, третьої, п`ятої статті 143 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі. Якщо сторона з поважних причин не може до закінчення судових дебатів у справі подати докази, що підтверджують розмір понесених нею судових витрат, суд за заявою такої сторони, поданою до закінчення судових дебатів у справі, може вирішити питання про судові витрати після ухвалення рішення по суті позовних вимог. У випадку, передбаченому частиною третьою цієї статті, суд виносить додаткове рішення в порядку, визначеному статтею 252 цього Кодексу.
Згідно з пунктом 3 частини першої статті 252 КАС України суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою учасника справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.
Суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення. У разі необхідності суд може розглянути питання ухвалення додаткового судового рішення в судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви. Додаткове рішення або ухвала про відмову у прийнятті додаткового рішення можуть бути оскаржені (частини третя, п`ята статті 252 КАС України).
Розглянувши клопотання про ухвалення додаткового рішення, суд виходить з такого.
Положеннями статті 59 Конституції України закріплено, що кожен має право на професійну правничу допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.
У рішенні Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ, Суд) від 23 січня 2014 року у справі «East/West Alliance Limited» проти України» (заява № 19336/04) зазначено, що заявник має право на компенсацію судових та інших витрат, лише якщо буде доведено, що такі витрати були фактичними і неминучими, а їхній розмір - обґрунтованим (пункт 268).
У зазначеному рішенні ЄСПЛ також підкреслено, що угода, за якою клієнт адвоката погоджується сплатити в якості гонорару певний відсоток від суми, яку присудить позивачу суд - у разі якщо така сума буде присуджена та внаслідок якої виникають зобов`язання виключно між адвокатом та його клієнтом, не може бути обов`язковою для Суду, який повинен оцінити рівень судових та інших витрат, що мають бути присуджені з урахуванням того, чи були такі витрати понесені фактично, але й також - чи була їх сума обґрунтованою (п. 269).
Згідно з пунктом 4 частини першої статті 1 Закону України від 5 липня 2012 року № 5076-VI «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (далі - Закон № 5076-VI) договір про надання правничої допомоги - домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правничої допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правничої допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.
Пунктом 9 частини першої статті 1 Закону № 5076-VI встановлено, що представництво - вид адвокатської діяльності, що полягає в забезпеченні реалізації прав і обов`язків клієнта в цивільному, господарському, адміністративному та конституційному судочинстві, в інших державних органах, перед фізичними та юридичними особами, прав і обов`язків потерпілого під час розгляду справ про адміністративні правопорушення, а також прав і обов`язків потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача у кримінальному провадженні.
інші види правничої допомоги - види адвокатської діяльності з надання правової інформації, консультацій і роз`яснень з правових питань, правового супроводу діяльності клієнта, складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру, спрямованих на забезпечення реалізації прав, свобод і законних інтересів клієнта, недопущення їх порушень, а також на сприяння їх відновленню в разі порушення (пункт 6 частини першої статті 1 Закону № 5076-VI).
Відповідно до статті 19 Закону № 5076-VI видами адвокатської діяльності є:
1) надання правової інформації, консультацій і роз`яснень з правових питань, правовий супровід діяльності юридичних і фізичних осіб, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, держави;
2) складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру;
3) захист прав, свобод і законних інтересів підозрюваного, обвинуваченого, підсудного, засудженого, виправданого, особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру або вирішується питання про їх застосування у кримінальному провадженні, особи, стосовно якої розглядається питання про видачу іноземній державі (екстрадицію), а також особи, яка притягається до адміністративної відповідальності під час розгляду справи про адміністративне правопорушення;
4) надання правничої допомоги свідку у кримінальному провадженні;
5) представництво інтересів потерпілого під час розгляду справи про адміністративне правопорушення, прав і обов`язків потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача у кримінальному провадженні;
6) представництво інтересів фізичних і юридичних осіб у судах під час здійснення цивільного, господарського, адміністративного та конституційного судочинства, а також в інших державних органах, перед фізичними та юридичними особами;
7) представництво інтересів фізичних і юридичних осіб, держави, органів державної влади, органів місцевого самоврядування в іноземних, міжнародних судових органах, якщо інше не встановлено законодавством іноземних держав, статутними документами міжнародних судових органів та інших міжнародних організацій або міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України;
8) надання правничої допомоги під час виконання та відбування кримінальних покарань;
9) захист прав, свобод і законних інтересів викривача у зв`язку з повідомленням ним інформації про корупційне або пов`язане з корупцією правопорушення.
Адвокат може здійснювати інші види адвокатської діяльності, не заборонені законом.
За змістом статті 134 КАС України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.
За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами, за винятком витрат суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката.
Для цілей розподілу судових витрат:
1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;
2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із:
1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг);
2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг);
3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт;
4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
Обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.
Згідно з частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Згідно з частиною третьою статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. За відсутності відповідної заяви або неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду (частина сьома статті 139 КАС України).
Частиною восьмою статті 139 КАС України визначено, що у випадку зловживання стороною чи її представником процесуальними правами або якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони суд має право покласти на таку сторону судові витрати повністю або частково незалежно від результатів вирішення спору.
Аналіз вищевикладених правових норм свідчить про те, що стороні, яка не є суб`єктом владних повноважень та на користь якої ухвалене рішення, за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень підлягають компенсації документально підтверджені судові витрати, до складу яких входять, у тому числі витрати, пов`язані з оплатою правової допомоги.
Водночас, склад та розміри витрат, пов`язаних з оплатою правової допомоги, входить до предмета доказування у справі.
На підтвердження цих обставин суду повинні бути надані договір про надання правової допомоги, документи, що свідчать про оплату обґрунтованого гонорару та інших витрат, пов`язаних із наданням правової допомоги, оформлені у встановленому законом порядку.
При визначенні суми відшкодування інших витрат, пов`язаних із наданням правової допомоги, суд має виходити з реальності цих витрат (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також критерію розумності їхнього розміру, виходячи з конкретних обставин справи.
Як вже вище вказано, представник позивача зазначає, що позивачем понесені витрати на професійну правничу допомогу адвоката в розмірі 8000,00 грн.
На підтвердження понесених позивачем витрат надано копії таких документів: договору про надання правової допомоги від 2 липня 2019 року № 8/02072019, укладеного між адвокатом Божком Андрієм Володимировичем та Товариством з обмеженою відповідальністю «Текстиль-Контакт»; додаткової угоди від 14 липня 2022 року № 1 до Договору про надання правової допомоги від 2 липня 2019 року № 8/02072019; рахунку від 14 липня 2022 року № 4/8/02072019; платіжного доручення від 20 липня 2022 року № 3459; акта про надання адвокатських послуг від 10 червня 2025 року № 16 до Договору про надання правової допомоги від 2 липня 2019 року № 8/02072019; протоколу створення та перевірки кваліфікованого та удосконаленого електронного підпису щодо файлу з підписом «Акт 16 до Договору 8-02072019_Адвокат Божко_ТК_10062025.pdf.p7s.p7s» від 10 червня 2025 року, створеного на офіційному вебсайті Центрального засвідчувального органу Міністерства цифрової трансформації України.
Дослідженням договору про надання правової допомоги від 2 липня 2019 року № 8/02072019, укладеного між адвокатом Божком Андрієм Володимировичем (далі - Адвокат) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Текстиль-Контакт» (далі - Клієнт) встановлено, що:
Адвокат зобов`язується: а) надавати Клієнту консультації з питань кримінального, цивільного, господарського, адміністративного та податкового права; б) організовувати ведення претензійно-позовної роботи за матеріалами, підготовленими Клієнтом; в) надавати Клієнту правовому допомогу щодо захисту прав та інтересів останнього в судах будь-якої інстанції (в т. ч. у судах загальної юрисдикції, адміністративних та господарських судах) по всіх категоріях справ з усіма правами, які надано законом позивачу, відповідачу, третій особі та потерпілому, в тому числі з правом пред`явлення позову, в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях всіх форм власності та підпорядкування, перед юридичними та фізичними особами (ведення справи); г) представляти інтереси Клієнта та здійснювати його захист в правоохоронних та контролюючих органах з усіх питань (пункт 1.1 Договору);
Клієнт зобов`язується сплатити гонорар (винагороду) за надану правову допомогу (надані адвокатські послуги) та компенсувати фактичні витрати на її (їх) надання в обсязі та на умовах, визначених Договором (пункт 1.2 Договору);
Адвокат має право: а) пред`явлення позову (позовної заяви), заяв, клопотань, апеляційних та касаційних скарг, відзивів на позовні заяви, апеляційні та касаційні скарги, відповідей на відзиви, заперечень та інших заяв, передбачених процесуальним законодавством України, їх підписання та подання від імені Клієнта; б) повної або часткової відмови від позовних вимог, визнання повністю або частково позову, зміни підстав або предмета позову, укладення мирової угоди, оскарження рішення (ухвали, постанови, вироку) суду, подання виконавчого документа до стягнення, одержання присудженого майна або грошей від імені Клієнта; в) знайомитися з матеріалами справи, робити з них витяги, знімати копії, брати участь у судових засіданнях, подавати докази, брати участь у дослідженні доказів, заявляти клопотання, давати усні та письмові пояснення, оскарження рішення, постанови органів державної влади, органів місцевого самоврядування та органів досудового розслідування та прокуратури; г) користуватися іншими процесуальними правами, які надано законом Клієнту як позивачу, відповідачу, третій особі та потерпілому; ґ) ведення від імені Клієнта переговорів та попереднього узгодження всіх процесуальних питань, подання та підпису всіх документів, необхідних для використання повноважень, а також інших документів, що стосуватимуться прав та законних інтересів Клієнта, сплачувати платежі та виконувати будь-які дії в межах наданих йому повноважень; д) представляти інтереси Клієнта та здійснювати захист інтересів Клієнта без будь-яких обмежень в органах державної влади та управліннях, органах місцевого самоврядування, контролюючих органах, органах стягнення, органах доходів і зборів, органах державної виконавчої служби міністерствах, відомствах, їх структурних підрозділах; державних комітетах та підвідомчих їм органах, в органах юстиції, в тому числі в управліннях юстиції будь-якого рівня, органах нотаріату України, в органах прокуратури; в інших правоохоронних органах України, перед фізичними та юридичними особами (пункт 2.1 Договору);
на підтвердження факту надання Адвокатом Клієнту правової допомоги відповідно до умов цього договору складається акт про надання адвокатських послуг і направляється Клієнту (пункт 2.4 Договору);
вартість послуг Адвоката (гонорару) становить 2000,00 грн за 1 (один) повний календарний місяць надання адвокатських послуг (пункт 4.1 Договору);
Клієнт сплачує 100 % вартості наданих Адвокатом адвокатський послуг протягом 5 (п`яти) робочих днів із дня підписання відповідного акта про надання адвокатських послуг. Адвокат залишає за собою право в односторонньому порядку надати весь обсяг або частину роботи безоплатно (пункт 4.2 Договору);
оплата підлягає перерахуванню Клієнтом на поточний чи картковий рахунок Адвоката (пункт 4.3 Договору).
Дослідженням додаткової угоди від 14 липня 2022 року № 1 до Договору про надання правової допомоги від 2 липня 2019 року № 8/02072019 встановлено, що:
сторони дійшли згоди доповнити пункт 1.1 Договору підпунктом «ґ» в такій редакції:
«ґ) надавати Клієнту правову допомогу щодо представництва інтересів Клієнта при оскарженні ним до суду дій Київської митниці як територіального органу (відокремленого підрозділу) Державної митної служби України, які полягали у відмові в наданні дозволу на внесення змін до митної декларації ІМ40ДЕ № UA100380/2021/025691 від 07 жовтня 2021 року відповідно до заяви Клієнта № 100/2 від 10 січня 2022 року (вх. № 607/13/ЕЗ від 10 січня 2022 року за даними Київської митниці).» (пункт 1 Додаткового угоди);
сторони дійшли згоди доповнити пункт 4.1 Договору підпунктом 4.1.1 в такій редакції:
«4.1.1. за послуги, визначені в підпункті ґ) пункту 1.1 Договору, - 10000,00 грн, які включають:
а) підготовку позовної заяви Клієнта до суду першої інстанції про визнання протиправними дій Київської митниці як територіального органу (відокремленого підрозділу) Державної митної служби України, які полягали у відмові в наданні дозволу на внесення змін до митної декларації ІМ40ДЕ № UA100380/2021/025691 від 07 жовтня 2021 року відповідно до заяви Клієнта № 100/2 від 10 січня 2022 року (вх. № 607/13/ЕЗ від 10 січня 2022 року за даними Київської митниці) та зобов`язання Київської митниці як територіального органу (відокремленого підрозділу) Державної митної служби України оформити аркуш коригування до Митної декларації ІМ40ДЕ № UA100380/2021/025691 від 07 жовтня 2021 року відповідно до заяви Клієнта № 100/2 від 10 січня 2022 року (вх. № 607/13/ЕЗ від 10 січня 2022 року за даними Київської митниці) (надалі «Позовна заява») 6000,00 грн;
б) ознайомлення з відзивом митного органу на Позовну заяву та підготовку відповіді Клієнта на відзив митного органу у відповідній адміністративній справі 1500,00 грн;
в) підготовка письмових заяв та клопотань Клієнта під час розгляду судом першої інстанції відповідної адміністративної справи 500,00 грн;
г) підготовку апеляційної скарги Клієнта на рішення суду першої інстанції у відповідній адміністративній справі при оскаржені Клієнтом рішення суду першої інстанції та / або ознайомлення з апеляційною скаргою митного органу на рішення суду першої інстанції на підготовку відзиву Клієнта на таку апеляційну скаргу митного органу 1500,00 грн;
ґ) підготовку письмових заяв та клопотань Клієнта під час розгляду судом апеляційної інстанції відповідної адміністративної справи 500,00 грн.» (пункт 2 Додаткової угоди);
сторони дійшли згоди доповнити пункт 4.2 Договору підпунктом 4.2.1 в такій редакції:
«4.2.1. Клієнт сплачує 100 % вартості адвокатських послуг, визначеної в підпункті 4.1.1 пункту 4.1 Договору, до 22 липня 2022 року включно.» (пункт 3 Додаткової угоди).
14 липня 2022 року адвокатом Божком Андрієм Володимировичем виставлено Товариству з обмеженою відповідальністю «Текстиль-Контакт» рахунок № 4/8/02072019 на 10000,00 грн з терміном сплати до 22 липня 2022 року включно.
Відповідно до платіжного доручення від 20 липня 2022 року № 3459 Товариство з обмеженою відповідальністю «Текстиль-Контакт» сплатило адвокату Божку Андрію Володимировичу 10000,00 грн за адвокатські послуги згідно з договором про надання правової допомоги від 2 липня 2019 року № 8/02072019 та рахунком від 14 липня 2022 року № 4/8/02072019.
Дослідженням акта про надання адвокатських послуг від 10 червня 2025 року № 16 до Договору про надання правової допомоги від 2 липня 2019 року № 8/02072019 встановлено, що:
відповідно до умов Договору Адвокат надав вчасно та повністю адвокатські послуги, передбачені Договором (далі - Послуги), а саме (пункт 1 Акта):
а) підготовку позовної заяви Клієнта до суду першої інстанції про визнання протиправними дій Київської митниці як територіального органу (відокремленого підрозділу) Державної митної служби України, які полягли у відмові в наданні дозволу на внесення змін до митної декларації ІМ40ДЕ № UA100380/2021/025691 від 07 жовтня 2021 року відповідно до заяви Клієнта № 100/2 від 10 січня 2022 року (вх. № 607/13/ЕЗ від 10 січня 2022 року за даними Київської митниці) та зобов`язання Київської митниці як територіального органу (відокремленого підрозділу) Державної митної служби України оформити аркуш коригування до Митної декларації ІМ40ДЕ № UA100380/2021/025691 від 07 жовтня 2021 року відповідно до заяви Клієнта № 100/2 від 10 січня 2022 року (вх. № 607/13/ЕЗ від 10 січня 2022 року за даними Київської митниці) (надалі «Позовна заява») 6000,00 грн;
б) ознайомлення з відзивом Київської митниці на позовну заяву Клієнта від 16 серпня 2022 року № 7.8-10/2255 в адміністративній справі № 640/11439/22 та підготовку відповіді Клієнта на відзив від 19 серпня 2022 року б/н в адміністративній справі № 640/11439/22 1500,00 грн;
в) підготовка письмових заяв (клопотань) Клієнта під час розгляду Луганським окружним адміністративним судом адміністративної справи № 640/11439/22 500,00 грн.
Вартість вищезазначених адвокатських Послуг (гонорар Адвоката) з урахуванням положень підпункту ґ) пункту 1.1 та підпункту 4.1.1 пункту 4.1 Договору складає 8000,00 грн Клієнт сплатив гонорар Адвокату у відповідності до підпункту 4.2.1 пункту 4.2 Договору;
підписуючи цей Акт Клієнт підтверджує, що ним було отримано від Адвоката всі адвокатські Послуги у формі та спосіб, визначений Договором, а самі адвокатські Послуги за своєю якістю відповідають умовам Договору. Клієнт не має жодних претензій щодо адвокатських Послуг до Адвоката (пункт 2 Акта).
Також суд вважає зауважити, що матеріалами справи підтверджується факт отримання позивачем послуг адвоката, а саме, що представником позивача складено та підписано позовну заяву та відповідь на відзив, оформлено та подано разом з цими заявами докази, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Суд дійшов висновку, що витрати на правничу допомогу адвоката у розмірі 8000,00 грн підтверджені належними доказами та стосуються цієї справи.
У постанові від 16 листопада 2022 року у справі № 922/1964/21 Велика Палата Верховного Суду зазначила, що учасник справи повинен деталізувати відповідний опис лише тією мірою, якою досягається його функціональне призначення - визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат. Надмірний формалізм при оцінці такого опису на предмет його деталізації, за відсутності визначених процесуальним законом чітких критеріїв оцінки, може призвести до порушення принципу верховенства права. У випадку встановленого договором фіксованого розміру гонорару сторона може доводити неспівмірність витрат у тому числі, але не виключно, без зазначення в детальному описі робіт (наданих послуг) відомостей про витрати часу на надання правничої допомоги. Зокрема, посилаючись на неспівмірність суми фіксованого гонорару зі складністю справи, ціною позову, обсягом матеріалів у справі, кількістю підготовлених процесуальних документів, кількістю засідань, тривалістю розгляду справи судом тощо.
Відповідач клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами, не заявив.
Суд зазначає, що сума заявлених представником позивача витрат на професійну правничу допомогу відповідає критерію розумності, а також в повній мірі відповідає критеріям необхідності і пропорційності до предмета спору і складності справи.
Керуючись приписами частини першої статті 139 КАС України, суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача витрати на професійну правничу допомогу адвоката в сумі 8000,00 грн.
Таким чином суд дійшов висновку, що клопотання про ухвалення додаткового рішення підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 132, 134, 139, 143, 241, 243, 246, 252, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Задовольнити клопотання адвоката Божка Андрія Володимировича про ухвалення додаткового рішення у справі № 640/11439/22 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Текстиль-Контакт» до Київської митниці про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити певні дії.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Київської митниці (ідентифікаційний код відокремленого підрозділу 43997555, місцезнаходження: б. Гавела Вацлава, буд. 8-А, м. Київ, 03124) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Текстиль-Контакт» (ідентифікаційний код 32043747, місцезнаходження: вул. Сортувальна, буд. 2, м. Київ, 02081) судові витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 8000,00 грн (вісім тисяч грн 00 коп.).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду згідно з пунктом 2 розділу ІІ Закону України від 13 грудня 2022 року № 2825-IX «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» подається безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Т.І. Чернявська
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.06.2025 |
Оприлюднено | 26.06.2025 |
Номер документу | 128357918 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Заява про ухвалення додаткового рішення |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
Т.І. Чернявська
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні