Герб України

Ухвала від 24.06.2025 по справі 645/3711/25

Фрунзенський районний суд м.харкова

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

Справа № 645/3711/25

Провадження № 2/645/2156/25

У Х В А Л А

24 червня 2025 року м. Харків

Суддя Немишлянського районного суду м. Харкова Лисенко О.О., вирішуючи питання відкриття провадження у справі за позовом керівника Слобідської окружної прокуратури м. Харкова Білодіда Ігоря Миколайовича, поданого в інтересах держави в особі: Міністерства освіти і науки України, Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації, Харківського машинобудівного фахового коледжу, до ОСОБА_1 , про стягнення шкоди в наслідок незаконного звільнення працівників,-

в с т а н о в и в :

10.06.2025 до суду надійшла вищевказана позовна заява, подана через електронний кабінет ЄСІТС, у якій позивач просить суд:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження по справі.

2.Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 ) на користь Харківського машинобудівного фахового коледжу (код ЄДРПОУ 24281593) шкоду завдану внаслідок незаконного звільнення працівників в сумі 502 642,88 гривень.

3. Судові витрати у справі покласти на відповідача.

4. Судовий збір стягнути з відповідача за такими реквізитами: Харківська обласна прокуратура, код ЄДРПОУ 02910108, банк отримувач: Державна казначейська служба України м. Київ, рахунок UA178201720343160001000007171, код класифікації видатків бюджету -0901010.

5. Про день, час та результати розгляду справи повідомити Слобідську окружну прокуратуру міста Харкова та сторони.

За результатами автоматизованого розподілу справ між суддями, 10.06.2025 справу передано на розгляд головуючому судді Лисенко О.О.

Ухвалою судді від 16.06.2025 позовну заяву залишено без руху.

23.06.2025 позивачем виконано вимоги ухвали від 16.06.2025.

Позовна заява відповідає вимогам статей 175-177 ЦПК України. Підстави, визначені статтями 185-186 ЦПК України, для повторного залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні. Тому її слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.

У відповідності до ч. 2 ст. 187 ЦПК України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу.

До позовної заяви не додано заяв чи клопотань, які потребують вирішення без виклику сторін під час відкриття провадження.

Відповідно до п.1 ч.4 ст. 19 ЦПК України, у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.

19.07.2024 набули чинності зміни внесені до ч.6 ст. 19 ЦПК України Законом України № 3831-IX від 19.06.2024.

Відповідно до п.1 ч.6 ст. 19 ЦПК України (чинної на момент постановлення ухвали про відкриття провадження у справі) малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує тридцяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з ч.3 ст. 3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.

Частиною 9 статті 19 ЦПК України закріплено, що розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб вираховується станом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява або скарга, вчиняється процесуальна дія чи ухвалюється судове рішення.

Статтею 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2025 рік» розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановлено 3028,00 гривень.

Таким чином, розгляду в порядку спрощеного позовного провадження за позовними заявами, які надійшли в 2025 році підлягають справи у яких ціна позову не перевищує 90840,00 грн (3028,00грн*30= 90840,00 грн).

Відповідно до пред`явлених позовних вимог вбачається, що ціною позову є 502 642,88 гривень грн, що перевищує граничний розмір встановлений п.1 ч.6 ст. 19 ЦПК України.

З огляду на вищезазначене, справа підлягає розгляду у порядку загального позовного провадження.

При визначенні дати призначення підготовчого засідання враховується період перебування головуючого судді у щорічній відпустці та графік призначених до розгляду інших судових справ.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 19, 187-192, 260, 261, 274 ЦПК України, суддя,-

у х в а л и в :

Позовну заяву керівника Слобідської окружної прокуратури м. Харкова Білодіда Ігоря Миколайовича, поданого в інтересах держави в особі: Міністерства освіти і науки України, Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації, Харківського машинобудівного фахового коледжу, до ОСОБА_1 , про стягнення шкоди в наслідок незаконного звільнення працівників - прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.

Розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження.

Призначити відкрите підготовче засідання на 11:30 годину 12.08.2025 у приміщенні Немишлянського районного суду м. Харкова.

Розгляд справи проводити суддею одноособово.

Згідно зі ст. 178 ЦПК України, визначити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копію відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.

Згідно зі ст. 179 ЦПК України, встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам ч. 3-5 ст. 178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Відповідно до ст. 180 ЦПК України, встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьої - п`ятої ст. 178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

Про участь у справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду учасник справи подає заяву, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той саме строк надсилається іншим учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає апеляційному оскарженню окремо від рішення суду.

Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://fr.hr.court.gov.ua. на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет.

Учасники справи:

позивач - Міністерство освіти і науки України, ЄДРПОУ 38621185, юридична адреса: пр. Берестейський, 10, місто Київ,01135, ел. пошта ez@mon.gov.ua, тел. 380444813221, наявний зареєстрований кабінет в ЄСІТС;

позивач - Департамент науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації, ЄДРПОУ 02146446, юридична адреса: пл. Свободи, 5, Держпром, 9 під`їзд, 4 поверх, м. Харків, 61022, ел. пошта priemnaya@dniokh.gov.ua, тел. 38057258602, наявний зареєстрований кабінет в ЄСІТС;

позивач - Харківський машинобудівний фаховий коледж, ЄДРПОУ 24281593, юридична адреса: 61068, м. Харків, вул. Тарасенка Георгія, 79, ел. пошта kollegmb@ukr.net, тел. 38057372330, наявний зареєстрований кабінет в ЄСІТС;

представник позивачів, в інтересах держави - керівник Слобідської окружної прокуратури м. Харкова Білодід Ігор Миколайович, код ЄДРПОУ/Умовний код: 0291010826, юридична адреса: м. Харків, вул. Тепловозна, 8, наявний зареєстрований кабінет в ЄСІТС;

відповідач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 , моб.тел. НОМЕР_2 , зареєстрований кабінет в ЄСІТС відсутній;

Суддя О.О. Лисенко

СудФрунзенський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення24.06.2025
Оприлюднено27.06.2025
Номер документу128385910
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них

Судовий реєстр по справі —645/3711/25

Ухвала від 24.06.2025

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Лисенко О. О.

Ухвала від 16.06.2025

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Лисенко О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні