Києво-святошинський районний суд київської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяСправа № 369/15176/24
Провадження №2-во/369/160/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20.06.2025 року м. Київ
Києво-Святошинський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді Скрипник О.Г.
при секретарі судового засідання Гребенюк Н.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні питання щодо про виправлення описки у рішенні суду,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Києво-Святошинського районного суду Київської області від 08 квітня 2025 року задоволено позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Вишнева державна нотаріальна контора про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини.
В рішенні суду допущена описка, а саме: невірно зазначено по-батькові позивача: замість ОСОБА_1 вказано ОСОБА_3 .
Відповідно до ч. 1 ст. 269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
Згідно до ч. 2 ст. 269 ЦПК України, питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Відповідно до статті 2ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням цивільного судочинства,
Пунктом 19 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судове рішення у цивільних справах» від18 грудня 2009 року №14 передбачено, що, вирішуючи питання про виправлення описки чи арифметичної помилки, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Допущена описка в рішенні суду є технічною, не впливає на зміст рішення, а тому підлягає виправленню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 269 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Виправити описку в рішенні Києво-Святошинського районного суду Київської області від 08 квітня 2025 року, вірно зазначивши прізвище, ім`я та по-батькові позивачки: « ОСОБА_1 » замість неправильно вказаного: « ОСОБА_3 ».
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подачі в 15- денний строк апеляційної скарги з дня постановлення судового рішення.
Суддя Оксана СКРИПНИК
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 20.06.2025 |
Оприлюднено | 30.06.2025 |
Номер документу | 128460744 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про виправлення помилки у судовому рішенні |
Цивільне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Скрипник О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні