Волинський окружний адміністративний суд
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції
30 червня 2025 року ЛуцькСправа № 140/157/25 Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Мачульського В.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження клопотання представника Луківської селищної ради про проведення судового засідання в режимі відеоконференції за заявою Луківської селищної ради про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню у справі за позовом керівника Ковельської окружної прокуратури в інтересах держави до Луківської селищної ради Ковельського району, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача, фізична особа-підприємець ОСОБА_1 про визнання незаконним та скасування рішення, визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 25.02.2025 у даній справі позов задоволено. Визнано протиправним та скасувати пункт 1 рішення Луківської селищної ради від 10 жовтня 2024 року №100, в частині продовження терміну дії паспорту прив`язки, виданого 12.12.2012 ФОП ОСОБА_1 . Визнано протиправною бездіяльність Луківської селищної ради щодо невжиття заходів з відновлення благоустрою селища Луків.
Зобов`язано Луківську селищну раду вжити заходи щодо відновлення благоустрою селища Луків, шляхом демонтажу тимчасової споруди, розташованої на вулиці Ковельській, 2в, у смт. Луків Ковельського району.
24.06.2025 а також 25.06.2025 на адресу суду від представника відповідача надійшли заяви про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню.
Ухвалою суду від 26.06.2025 заяву призначено до розгляду на 11:00 на 03.06.2025.
27.06.2025 через Електронний суд від представника Луківської селищної ради надійшло клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференцзв`язку через підсистему відеоконференцзв`язку (ВКЗ) ЄСІТС, inbox@lukivska-gromada.gov.ua. Климук Анатолій Якович.
Аналізуючи аргументи, викладені в клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, суд приходить до висновку, що подане клопотання підлягає до задоволення з огляду на таке.
Відповідно до частин першої, другої статті 195 КАС України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Згідно з частинами третьою, четвертою статті 195 КАС України учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» або Державною судовою адміністрацією України.
Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву (частина п`ята статті 195 КАС України).
17.08.2021 Вища рада правосуддя рішенням №1845/0/15-21 затвердила Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - Положення про ЄСІТС).
Відповідно до пункту 58 Перехідних положень Положення про ЄСІТС підсистеми (модулі) ЄСІТС вказані в розділі ІІІ цього Положення, починають функціонувати через 30 днів із дня опублікування Вищою радою правосуддя в газеті «Голос України» та на вебпорталі судової влади України оголошення про створення та забезпечення функціонування відповідної підсистеми (модуля).
У газеті «Голос України» від 04.09.2021 №168 (7668) Вищою радою правосуддя опубліковано оголошення про початок функціонування трьох таких підсистем (модулів) ЄСІТС: «Електронний кабінет»; «Електронний суд»; підсистема відеоконференцзв`язку.
Згідно з пунктами 45, 46, 49, 50 Положення про ЄСІТС підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів.
За наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.
Суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час).
З урахуванням наявності у суді відповідної технічної можливості проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, а також з введенням воєнного стану на території України, з метою з`ясування всіх обставин у справі, а також всебічного, об`єктивного розгляду та вирішення даної справи, беручи до уваги, що Волинський окружний адміністративний суд має технічну можливість провести судове засідання у зазначений спосіб за допомогою програмного забезпечення за допомогою системи «Відеозв`язок» ЄСІТС «Електронний суд» (https://vkz.court.gov.ua) у визначені дату і час, суд дійшов висновку про задоволення поданого клопотання.
Керуючись статтями 195, 248 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання представника Луківської селищної ради про проведення судового засідання в режимі відеоконференції задовольнити.
Забезпечити участь представника Луківської селищної ради - Климука Анатолія Яковича (inbox@lukivska-gromada.gov.ua.) в судовому засіданні 03 червня 2025 року на 11 год. 00 хв. за заявою представника Луківської селищної ради про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню у справі за позовом керівника Ковельської окружної прокуратури в інтересах держави до Луківської селищної ради Ковельського району, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача, фізична особа-підприємець ОСОБА_1 про визнання незаконним та скасування рішення, визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії, в режимі відеконференції поза межами приміщення суду за допомогою програмного забезпечення «Відеозв`язок» ЄСІТС «Електронний суд» (https://vkz.court.gov.ua).
Роз`яснити, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Мачульський
Суд | Волинський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.06.2025 |
Оприлюднено | 03.07.2025 |
Номер документу | 128498989 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Мачульський Віктор Володимирович
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Мачульський Віктор Володимирович
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Мачульський Віктор Володимирович
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Мачульський Віктор Володимирович
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Мачульський Віктор Володимирович
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Мачульський Віктор Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні