Герб України

Ухвала від 12.08.2025 по справі 595/1720/23

Бучацький районний суд тернопільської області

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

Справа № 595/1720/23

Провадження № 2/595/16/2025

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.08.2025 місто Бучач

Бучацький районний суд Тернопільської області

в складі: головуючого судді Содомори Р.О.,

з участю секретаря судового засідання Присташ П.Р.

розглянувши упідготовчому судовомузасіданні взалі судув м.Бучач цивільнусправу запозовом ОСОБА_1 в інтересах якої діє адвокат Захарчук Юрій Володимирович до ОСОБА_2 та третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог Тернопільського науково-дослідного та проектного інституту землеустрою, Трибухівської сільської ради про скасування державного акту на право власності і усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Бучацького районного суду перебуває справа за позовом ОСОБА_1 в інтересах якої діє адвокат Захарчук Юрій Володимирович до ОСОБА_2 та третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог Тернопільського науково-дослідного та проектного інституту землеустрою, Трибухівської сільської ради про скасування державного акту на право власності і усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою.

Ухвалою судувід 15вересня 2023рокувідкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду у підготовчому судовому засіданні.

Ухвалою суду від 25 червня 2025 року на підставі клопотання представникапозивача ОСОБА_3 витребувано у Тернопільському науково-дослідному та проектному інституті землеустрою, технічну документацію із землеустрою, електронний документ (обмінний файл) в електронному вигляді (в формі XML) на земельну ділянку з кадастровим номером 6121282000:02:001:0370, власник ОСОБА_4 . Надано Тернопільському науково-дослідному та проектному інституту землеустрою термін для виконання ухвали Бучацького районного суду до 14 липня 2025 року.

Ухвалу отриманопредставником Тернопільськогонауково-дослідногота проектногоінституту землеустрою 30.06.2025, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.

Окрім того, Тернопільський науково-досліднийта проектнийінститут землеустрою зареєстрований в Електронному суді, указану ухвалу було доставлено до електронного кабінету 26.06.2025 о 18:10:06.

Однак, станом на сьогодні ухвала суду від 25 червня 2025 року суду не виконана, про причини невиконання суд не повідомлено.

Сторони в судове засідання не з`явилися, будучи повідомленими про дату та час судового засідання.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.

За змістомст. 2 ЦПК Українизавданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.

Однією з основних засад здійснення цивільного судочинства є розумність строків розгляду справи судом.

Строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню цивільного судочинства (ч. 2ст. 121 ЦПК України).

Згідно з ч.1 ст.44 ЦПК Україниучасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.

Відповідно до ч. 6ст. 84 ЦПК Українибудь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

Відповідно доч.8,9,ст.84ЦПК Україниу разінеповідомлення судупро неможливістьподати докази,витребувані судом,а такожза неподаннятаких доказівз причин,визнаних судомнеповажними,суд застосовуєдо відповідноїособи заходипроцесуального примусу,передбачені цимКодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.

Відповідно до ч. 1ст.143 ЦПК Українизаходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених у суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства.

Згідно з п. 5 ч. 1ст.144 ЦПК Українизаходами процесуального примусу є, зокрема, штраф.

Згідно вимог п.3 ч.1ст. 148 ЦПК Українисуд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі до від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках: неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин.

Суд розцінює таку бездіяльність Тернопільського науково-дослідногота проектногоінституту землеустрою як невиконання процесуальних обов`язків: ненадання витребуваних доказів без поважних причин, що вочевидь не відповідає принципам верховенства права та обов`язковості судового рішення та перешкоджає цивільному судочинству.

З урахуванням викладеного, суд вважає за необхідне застосувати до Тернопільського науково-дослідного та проектного інституту землеустрою захід процесуального примусу у виді штрафу у сумі одного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 3028 грн.

При цьому відповідно до ч. 2ст. 144 ЦПК Українизастосування до особи заходів процесуального примусу не звільняє її від виконання обов`язків, встановлених цим Кодексом, а тому Тернопільський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою зобов`язаний виконати ухвалу Бучацького районного суду Тернопільської області від 25.06.2025, а саме надати технічну документацію із землеустрою, електронний документ (обмінний файл) в електронному вигляді (в формі XML) на земельну ділянку з кадастровим номером 6121282000:02:001:0370, власник ОСОБА_4 .

Також суд роз`яснює, що відповідно до ч. 6ст. 148 ЦПК Українипостановлена судом ухвала про стягнення штрафу може бути скасована, якщо особа, стосовно якої її постановлено, виправила допущене порушення та (або) надала докази поважності причин невиконання відповідних вимог суду чи своїх процесуальних обов`язків.

У відповідності дост. 43 ЦПК Україниучасники справи зобов`язані сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи; з`являтись в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою.Статтею 44 ЦПК Українипередбачено, що учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватись процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.

Керуючись ст.5,12,143,144,148,197,198,258-261,353 ЦПК України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Зобов`язатиТернопільський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою надати технічну документацію із землеустрою, електронний документ (обмінний файл) в електронному вигляді (в формі XML) на земельну ділянку з кадастровим номером 6121282000:02:001:0370, власник ОСОБА_4 .

Застосувати до Тернопільського науково-дослідногота проектногоінституту землеустрою заходи процесуального примусу у виді штрафу.

Стягнути з Тернопільського науково-дослідногота проектногоінституту землеустрою в дохід держави штраф у сумі одного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить3028 (три тисячі двадцять вісім) гривень.

Відкласти підготовче засідання у справі до 25 серпня 2025 року 11 год. 00 хв.

Роз`яснити, що у випадку повторного чи систематичного невиконання процесуальних обов`язків, повторного чи неодноразового зловживання процесуальними правами, повторного чи систематичного неподання витребуваних судом доказів без поважних причин, триваючого невиконання ухвали суду, суд з урахуванням конкретних обставин стягує у дохід державного бюджету з відповідного учасника судового процесу або відповідної іншої особи штраф у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Суд може скасувати постановлену ним ухвалу про стягнення штрафу, якщо особа, стосовно якої її постановлено, виправила допущене порушення та (або) надала докази поважності причин невиконання відповідних вимог суду чи своїх процесуальних обов`язків.

Ухвала про стягнення штрафу є виконавчим документом.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення чи складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Строк пред`явлення виконавчого документа до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання ухвалою суду законної сили.

Стягувач: Державна судова адміністрація України, код ЄДРПОУ 26255795, місцезнаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ.

Боржник: Державне підприємство «Тернопільський науково-досліднийта проектнийінститут землеустрою», місцезнаходження: вул. Лисенка, 20-А, м. Тернопіль, Код ЄДРПОУ 00485517.

Суддя: Р. О. Содомора

СудБучацький районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення12.08.2025
Оприлюднено13.08.2025
Номер документу129456156
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них:

Судовий реєстр по справі —595/1720/23

Ухвала від 25.08.2025

Цивільне

Бучацький районний суд Тернопільської області

Содомора Р. О.

Ухвала від 12.08.2025

Цивільне

Бучацький районний суд Тернопільської області

Содомора Р. О.

Ухвала від 25.06.2025

Цивільне

Бучацький районний суд Тернопільської області

Содомора Р. О.

Ухвала від 10.02.2025

Цивільне

Бучацький районний суд Тернопільської області

Содомора Р. О.

Ухвала від 05.06.2024

Цивільне

Бучацький районний суд Тернопільської області

Содомора Р. О.

Ухвала від 06.05.2024

Цивільне

Бучацький районний суд Тернопільської області

Содомора Р. О.

Ухвала від 25.03.2024

Цивільне

Бучацький районний суд Тернопільської області

Содомора Р. О.

Ухвала від 19.01.2024

Цивільне

Бучацький районний суд Тернопільської області

Содомора Р. О.

Ухвала від 15.09.2023

Цивільне

Бучацький районний суд Тернопільської області

Содомора Р. О.

Ухвала від 11.09.2023

Цивільне

Бучацький районний суд Тернопільської області

Содомора Р. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні