Герб України

Ухвала від 03.09.2025 по справі 2-801/2010

Кременчуцький районний суд полтавської області

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

Справа № 2-801/2010

Провадження № 6/536/17/25

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 вересня 2025 року Кременчуцький районний суд Полтавської області в складі:

головуючої судді Клименко С.М.

за участю секретаря судового засідання Веремєєвої О.Р.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в залі судових засідань в місті Кременчуці справу за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Дебт Форс» про заміну сторони шляхом заміни стягувача його правонаступником та поновлення терміну для пред`явлення виконавчого листа до виконання

ВСТАНОВИВ:

27 лютого 2025 року заявник, Товариство з обмеженою відповідальністю «Дебт Форс», звернувся до суду з заявою про заміну сторони шляхом заміни стягувача його правонаступником та поновлення терміну для пред`явлення виконавчого листа до виконання посилаючись, що рішенням Кременчуцького районного суду Полтавської області від 01.10.2010 з ОСОБА_1 стягнуто на користь Публічного акціонерного товариства «УкрСиббанк» заборгованість за кредитним договором № 11195908000 від 09 серпня 2007 року. 20 квітня 2012 року згідно Договору факторингу № 05/12 ПАТ «УкрСиббанк» відступило ТОВ «Кредекс Фінанс» право вимоги заборгованості за кредитними договорами до боржників, в тому числі до ОСОБА_1 . Відповідно до Договору факторингу №05/11-КВ від 20 квітня 2012 року ТОВ «Кредекс Фінанс» відступило ТОВ «Вердикт Фінанс» свої права вимоги заборгованості за кредитними договорами до боржників, в тому числі і за договором №11195908000 до боржника ОСОБА_1 20 січня 2020 року згідно договору відступлення прав вимоги №20/01-20 ТОВ «Вердикт Фінанс» відступило ТОВ «Вердикт Капітал» свої права вимоги заборгованості за кредитними договорами до боржників, в тому числі і за договором №11195908000 до боржника ОСОБА_1 24 лютого 2023 року згідно договору про відступлення (купівлю-продаж) прав вимоги №24-02/23 ТОВ «Вердикт Капітал» відступило ТОВ «Кампсіс Фінанс» свої права вимоги заборгованості за кредитними договорами до боржників, в тому числі і за договором №11195908000 до боржника ОСОБА_1 22 травня 2023 року між ТОВ «Кампсіс Фінанс» та ТОВ «Дебт Форс» укладено Договір № 22-05/23 про відступлення (купівлю-продаж) прав вимоги, відповідно до якого ТОВ «Кампсіс Фінанс» відступило ТОВ «Дебт Форс», а ТОВ «Дебт Форс» набуло право вимоги за договорами кредиту, в тому числі до боржника ОСОБА_1 .

Просили замінити стягувача Публічне акціонерне товариство «УкрСиббанк» на його правонаступника Товариство з обмеженою відповідальністю «Дебт Форс» у виконавчому листі №2-801/10 за позовом ПАТ «УкрСиббанк» до ОСОБА_1 та поновити ТОВ «Дебт Форс» строк для пред`явлення виконавчого листа до виконання.

Заявник Товариство з обмеженою відповідальністю «Дебт Форс» в судове засідання свого представника не направили, надали заяву, де просили розглянути справу у їх відсутність.

Стягувач АТ «УкрСиббанк», боржник ОСОБА_1 , заінтересовані особи ТОВ «Вердикт Фінанс», ТОВ «Вердикт Капітал», ТОВ «Кампсіс Лігал» в судове засідання не з`явилися, про дату, час та місце розгляду заяви повідомлялися належним чином, що в відповідності до ч. 3 ст. 442 ЦПК не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.

Суд, дослідивши надані матеріали встановив такі фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.

Згідно з ч. 1, 5 ст.15 Закону України «Про виконавче провадження» сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник. У разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про зміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Відповідно до ст. 442 ЦПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.

Питання заміни сторони виконавчого провадження врегульовані ст. 442 розділу VІ ЦПК України Процесуальні питання, пов`язані з виконанням судових рішень у цивільних справах та рішень інших органів (посадових осіб). Нормами ЦПК України встановлена можливість заміни стягувача або боржника у виконавчому провадженні.

Питання процесуального правонаступництва врегульовано частиною першою статті 55 ЦПК України, відповідно до якої у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.

Процесуальне правонаступництво - це перехід процесуальних прав та обов`язків від однієї особи до іншої. Виникнення процесуального правонаступництва безпосередньо пов`язане із переходом матеріальних прав між такими особами. Заміна сторони правонаступником відбувається, як правило, у випадках зміни суб`єкта права або обов`язку у правовідношенні, коли новий суб`єкт права (позивач, відповідач або третя особа) повністю або частково приймає на себе права чи обов`язки попередника.

Для настання процесуального правонаступництва необхідно встановити факт переходу до особи матеріальних прав попередника. У кожному конкретному випадку для вирішення питання про можливість правонаступництва суду необхідно досліджувати відповідні фактичні обставини, передбачені нормами матеріального права.

Підставою для процесуального правонаступництва є правонаступництво у матеріальному правовідношенні, яке настало після відкриття провадження у справі. Здійснення процесуального правонаступництва визначається особливостями норм матеріального права, що регулюють перехід прав й обов`язків у матеріальних правовідносинах від особи до її правонаступника, або в інших випадках зміни сторони у правовідносинах, з яких виник спір.

Отже, процесуальне правонаступництво, передбачене статтею 55 ЦПК України, є переходом процесуальних прав та обов`язків сторони у справі до іншої особи у зв`язку з вибуттям особи у спірному матеріальному правовідношенні.

Водночас відповідно до статті 55 ЦПК України, яка визначає загальні положення процесуального правонаступництва, заміна учасника справи його правонаступником допускається не будь-коли (не впродовж невизначеного терміну), а лише на стадіях судового процесу. Тобто таке право не є абсолютним та обмежено часовими рамками певних стадій судового процесу.

Згідно з п. 1 ч. 1ст. 512 ЦК України кредитор у зобов`язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).

Відповідно до ч. 1, 2ст. 442 ЦПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 512 ЦК України кредитор у зобов`язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).

Статтею 514 ЦК України передбачено, що до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.

Установлено, що рішенням Кременчуцького районного суду Полтавської області від 01 жовтня 2010 року задоволено позов Публічного акціонерного товариства «УкрСиббанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, на виконання якого 12.04.2011 видано виконавчий лист та постановою від 26.04.2011 відкрито виконавче провадження.

Ухвалою суду від 22 листопада 2012 року задоволено заяву заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Вердикт Фінанс» про заміну сторони виконавчого провадження та замінено стягувача - Публічне акціонерне товариство «УкрСиббанк» в виконавчому провадженні за рішенням Кременчуцького районного суду Полтавської області від 01 жовтня 2010 року про стягнення з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства «УкрСиббанк» заборгованості за кредитним договором № 11195908000 від 09 серпня 2007 року в сумі 66 681 (шістдесят шість тисяч шістсот вісімдесят одна) грн 89 коп на Товариство з обмеженою відповідальністю «Вердикт Фінанс».

Згідно постанови про повернення виконавчого документа стягувачеві від 21.05 2013, яка містися в матеріалах справи, виконавчий лист №2-801 виданий 12.01.2011 про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості на користь ТОВ «Вердикт Фінанс» в сумі 66 681 грн 89 коп повернуто стягувачеві.

Відомості про повторне пред`явлення виконавчого листа до виконання у справі відсутні.

Враховуючи, що стягувачем у виконавчому листі №2-801/10 є ТОВ «Вердикт Фінанс», а не ПАТ «УкрСиббанк», суд приходить до висновку, що викладені у заяві про заміну сторони виконавчого провадження доводи не знайшли свого підтвердження, а тому відсутні підстави для процесуального правонаступництва, а отже і для поновлення строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання.

З огляду на викладене, у задоволенні заяви слід відмовити.

Керуючись ст. 258-261, 442 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю «Дебт Форс» у задоволенні заяви про заміну стягувача його правонаступником та поновлення терміну для пред`явлення виконавчого листа до виконання.

Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до Полтавського апеляційного суду.

СуддяС. М. Клименко

СудКременчуцький районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення03.09.2025
Оприлюднено08.09.2025
Номер документу129987706
СудочинствоЦивільне
КатегоріяІнші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)

Судовий реєстр по справі —2-801/2010

Ухвала від 03.09.2025

Цивільне

Кременчуцький районний суд Полтавської області

Клименко С. М.

Ухвала від 03.03.2024

Цивільне

Кременчуцький районний суд Полтавської області

Клименко С. М.

Ухвала від 22.11.2012

Цивільне

Кременчуцький районний суд Полтавської області

Клименко С. М.

Ухвала від 29.08.2022

Цивільне

Кременецький районний суд Тернопільської області

Білосевич Г. С.

Ухвала від 15.08.2022

Цивільне

Кременецький районний суд Тернопільської області

Білосевич Г. С.

Рішення від 27.05.2010

Цивільне

Котовський міськрайонний суд Одеської області

Нікітішин В. П.

Рішення від 01.04.2010

Цивільне

Корабельний районний суд м. Миколаєва

Циганок В. Г.

Ухвала від 06.07.2010

Цивільне

Тростянецький районний суд Сумської області

Жаворонок В. П.

Ухвала від 07.06.2010

Цивільне

Тростянецький районний суд Сумської області

Жаворонок В. П.

Рішення від 18.11.2010

Цивільне

Тростянецький районний суд Сумської області

Жаворонок В. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні