16/449
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел.230-31-34
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
справа № 16/449
21.12.07
За позовом Товариство з обмеженою відповідальністю "Добровєст Груп"
до Товариство з обмеженою відповідальністю "Фортеця ЛТД"
про визнання правочину дійсним, визнання права власності на майно
Суддя Ярмак О.М.Представники:
від позивача: Сударенко О.В.–за довіреністю
від відповідача: не з‘явився
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач звернувся до суду з позовом про визнання дійсним правочину щодо передачі ТОВ «Фортеця ЛТД»в Статутний фонд капітал ТОВ «Добровєст Груп»нежитлової будівлі, що знаходиться за адресою: м.Київ, пров. Західний,3-д, загальною площею 1148,4 кв.м.; та визнання права власності ТОВ «Добровєст Груп» на нежитлову будівлю загальною площею 1148,4 кв.м., що знаходиться за адресою: м.Київ, пров. Західний,3-д.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що будівля була внесена відповідачем до Статутного фонду позивача, тобто позивач набув право власності на зазначену будівлю. Проте, внаслідок безпідставної відмови відповідача та ухилення відповідача від надання документів, необхідних для проведення державної реєстрації та нотаріального оформлення прав власності на майно передане до Статутного капіталу позивача, позивач позбавлений можливості здійснити таку реєстрацію,
Відповідач проти позовних вимог не заперечує, у листі № 92 від 20.12.2007 року просить розглядати справу без участі представника відповідача, пояснив, що дійсно відповідач передав нежитловий будинок по пров. Західний,3-д у м.Києві до статутного фонду позивача.
Розглянувши матеріали справи, подані учасниками процесу документи, заслухавши пояснення представника позивача ,Господарський суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
10.10.2007 року Солом'янською районною державною адміністрацією м.Києва було зареєстровано Статут позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Добровєст Груп".
Згідно п. 1.2. Статуту учасниками товариства є Шаповалов Володимир Васильович, Гадомська Діана Анатоліївна та Товариство з обмеженою відповідальністю "Фортеця ЛТД"(відповідач у справі).
Відповідно до п 4.1. Статуту позивача для забезпечення діяльності Товариства за рахунок грошових коштів та власного майна учасників формується Статутний капітал у розмірі 5003517,58 гривень. При цьому, у якості внеску до Статутного капіталу відповідач зобов'язався передати позивачу у власність нежитлову будівлю, розташовану у м.Києві по провулку Західному 3-д, загальною площею 1148,4 кв.м.
Згідно акту прийому передачі майна від 09.10.2007 року відповідач передав, а Позивач прийняв у власність зазначений об'єкт нерухомості.
Статтею 202 ЦК України передбачено, що правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків (ст. 202 ЦК України).
Виходячи з цього, внесення майна (об'єкту нерухомості) до статутного капіталу товариства є одностороннім правочином, оскільки з дії однієї сторони у Позивача виникли цивільні права - права власності на майно,- а у Відповідача - корпоративні права щодо ТОВ "Добровєст Груп".
Відповідно до вимог ст.210 ГК України та ст.З Закону України "Про державну реєстрацію речових прав та їх обмежень" правочини щодо нерухомого майна підлягають обов'язковій державній реєстрації в порядку, встановленому цим Законом, такий правочин є вчиненим з моменту його державної реєстрації.
Відповідно до Тимчасового порядку державної реєстрації правочинів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 №651, реєстраторами Державного реєстру правочинів є державні нотаріальні контори, приватні нотаріуси (далі - нотаріуси), які згідно з договорами, укладеними з адміністратором Реєстру, проводять державну реєстрацію правочинів (п. 1 Тимчасового порядку). Така реєстрація проводиться нотаріусами одночасно з нотаріальним посвідченням правочину (п. 6 Тимчасового порядку).
Таким чином, для правочину щодо внесення майна до Статутного фонду господарського товариства опосередковано передбачена обов'язкова нотаріальна форма, оскільки в іншому випадку відсутня можливість здійснити державну реєстрацію правочину відповідно до вимог закону.
18 жовтня 2007 року позивач звернувся до відповідача з листом, в якому просив оформити Акт прийому-передачі в нотаріальній формі.
25 жовтня 2007 року ТОВ “Фортеця ЛТД” надала відповідь про неможливість оформлення Акту прийому-передачі майна до Статутного капіталу позивача в нотаріальній формі в зв'язку з тим, що чинним законодавством України в цілому та “Інструкцією про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України”, затвердженою Наказом Міністерства юстиції України 3 березня 2004 року N 20/5 не передбачено можливості нотаріального посвідчення Актів, в тому числі Актів прийому-передачі майна до статутного фонду товариства.
Згідно з ч. 2 ст. 219 ЦК України суд може визнати такий правочин дійсним, якщо буде встановлено, що він відповідав справжній волі особи, яка його вчинила, а нотаріальному посвідченню правочину перешкоджала обставина, яка не залежала від її волі. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення правочину не вимагається.
Крім того, ст. 328 ЦК України визначено, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів, право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом. Господарське товариство є власником майна, переданого йому учасниками товариства у власність як вклад до статутного (складеного) капіталу (ст.115 ЦК України).
Аналогічні положення щодо майна товариства передбачені і Статутом позивача.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про те, що позивач набув будівлю правомірно, на підставах, не заборонених законом, а саме –шляхом прийняття до Статутного фонду майна.
Право власності відповідача на будівлю, а відтак і його правомочності власника підтверджені Реєстраційним посвідченням № 031810, виданим КП “Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації прав власності на об'єкти нерухомого майна” від 06.07.2007 року.
Факт внесення майна до Статутного фонду Позивача підтверджується Статутом Позивача, відповідно до якого Позивач є власником майна, переданого йому засновниками (учасниками) у власність, Протоколом загальних зборів учасників Позивача № 1 від 21 серпня 2007 року, листом Відповідача від 25 жовтня 2007 року.
Статтею 33 ГПК України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
З огляду на те, що позивачем доведено правомірність підстав набуття права власності на об'єкти нерухомого майна, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
За таких обставин суд прийшов до висновку, що позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю „Добровєст Груп” є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Судові витрати покладаються на відповідача.
Керуючись ст. ст. 49, 82-85 ГПК України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
1.Позов задовольнити повністю.
2.Визнати дійсним правочин щодо передачі ТОВ «Фортеця ЛТД»в Статутний капітал ТОВ «Добровєст Груп»нежитлової будівлі, що знаходяться за адресою:м.Київ, пров.Західний,3-д, загальною площею 1148,4 кв.м.
3. Визнати право власності Товариства з обмеженою відповідальністю «Добровєст Груп»(03067,м.Київ, пров. Західний,3-д, код ЄДРПОУ 354889598) на нежитлову будівлю загальною площею 1148,4 кв.м., що знаходиться за адресою: м.Київ, пров.Західний,3-д.
4.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Фортеця ЛТД” (м.Київ, вул.Підгірна/Татарська,3/7, код ЄДРПОУ 33886938) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю „Добровєст Груп” (03067, м.Київ, провул.Західний, 3-д, код ЄДРПОУ 35489598) державне мито в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп. і витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі: 118 (сто вісімнадцять) грн. 00 коп.
Накази видати відповідно до ст..116 ГПК України.
Суддя О.М. Ярмак
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 21.12.2007 |
Оприлюднено | 31.01.2008 |
Номер документу | 1308407 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні