Богунський районний суд м. житомира
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяСправа №295/19388/14-ц
УХВАЛА
27.10.2025 року м. Житомир
Суддя Богунського районного суду м. Житомира Чішман Л.М.,
розглянувши в порядку письмового провадження клопотання представника АТ «Державний експортно-імпортний банк України» про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у справі за заявою ОСОБА_1 про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню, заінтересовані особи: Публічне акціонерне товариство «Державний експортно-імпортний банк України» в особі філії АТ «Укрексімбанк» в м. Житомирі, ОСОБА_2 , Богунський відділ державної виконавчої служби у місті Житомирі Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), -
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою, в якій просить:
- зупинити виконавче провадження №50481478 з виконання виконавчого листа № 295/19388/14-ц від 02.03.2016, виданого Богунським районним судом м. Житомира про стягнення із неї на користь ПАТ «Державний експортно-імпортний банк України» заборгованість згідно кредитного договору №52108С21 від 11.04.2008 за період із 07.12.2010 по 27.03.2014 по процентам у сумі 27 576 доларів США 82 цента, по пені у сумі 243786, 38 грн;
- витребувати у Богунського відділу державної виконавчої служби у місті Житомирі Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) матеріали виконавчих проваджень:
1. з примусового виконання виконавчого листа, який виданий на виконання рішення Богунського районного суду м. Житомира від 20.11.2015 у справі №295/4868/14-ц, яким в рахунок погашення боргу перед ПАТ Державний експортно-імпортний банк України за кредитним договором №52108С21 від 11.04.2008, яка станом на 27.03.2014 становить заборгованість по відсоткам в сумі 2 7643,63 доларів США, що в гривневому еквіваленті на момент прийняття судового рішення дорівнює 659000,54 грн., а також пені в сумі 136249,84 грн., звернуто стягнення на предмет іпотеки шляхом продажу на прилюдних торгах квартири АДРЕСА_1 та належить ОСОБА_2 , за початковою ціною, визначеною ПП "Україна-Експерт-Центр" на підставі висновку від 31.08.2015 в сумі 788115,00 грн.;
2. із примусового виконання виконавчого листа № 295/19388/14-ц від 02.03.2016, виданого Богунським районним судом м. Житомира (ВП № 50481478);
- визнати виконавчий лист № 295/19388/14-ц від 02.03.2016, виданий Богунським районним судом м. Житомира про стягнення із ОСОБА_1 на користь ПАТ «Державний експортно-імпортний банк України» заборгованості згідно кредитного договору №52108С21 від 11.04.2008 за період із 07.12.2010 по 27.03.2014 по процентам у сумі 27 576 доларів США 82 цента, по пені у сумі 243786,38 грн в частині стягнення заборгованості за період із 07.12.2010 по 27.03.2014 по процентам у сумі 27 576 доларів США 82 цента, по пені у сумі 136 249, 84 грн, таким, що не підлягає виконанню.
Представник АТ «Державний експортно-імпортний банк України» Зелена Н.Ю. 27.10.2025 звернулася до суду із заявою, в якій просить провести розгляд судового засідання, призначеного на 30.10.2025, а також всіх наступних судових засідань у даній справі, в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення «Easycon».
Дослідивши заяву, матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Відповідно до ч. 7 ст. 212 ЦПК України свідок, перекладач, спеціаліст, експерт можуть брати участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції виключно в приміщенні суду.
Наказом Державної судової адміністрації № 196 від 23 квітня 2020 року «Про внесення змін до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду» затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, відповідно до пункту 2 Розділу І якого учасники судового процесу беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі, у порядку встановленому процесуальним законодавством.
Відповідно до пункту 2 розділу ІІ Порядку проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку здійснюється за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення «EasyCon».
Пунктами 1, 2 розділу ІІІ Порядку передбачено, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою www.court.gov.ua та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, наведеним в додатку 1 до цього Порядку.
Як передбачено частиною п`ятою статті 12 ЦПК України суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, зокрема сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Згідно ч.ч. 5, ст. 212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву, суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.
Відповідно до ч. 7 ст. 212 ЦПК України свідок, перекладач, спеціаліст, експерт можуть брати участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції виключно в приміщенні суду.
На підставі викладеного, суд вважає за можливе задовольнити клопотання про участь представника відповідача в судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Керуючись ст.ст. 212, 260 ЦПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Забезпечити участь представника АТ «Державний експортно-імпортний банк України» - адвоката Зеленої Наталії Юріївни, у судовому засіданні, призначеному на 10:00 год 30.10.2025, а також всі наступні судові засідання у цивільній справі №295/19388/14-ц, в режимі відеоконференції поза приміщенням суду з використанням власних технічних засобів, за допомогою програмного забезпечення EASYCON, розміщеного за веб-посиланням vkz.court.gov.ua.
Копію цієї ухвали направити заявнику для відома.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Л.М. Чішман
| Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
| Дата ухвалення рішення | 27.10.2025 |
| Оприлюднено | 28.10.2025 |
| Номер документу | 131273273 |
| Судочинство | Цивільне |
| Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Богунський районний суд м. Житомира
Чішман Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні