2/224
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"06" грудня 2007 р. м. Чернівці Справа № 2/224
11:45
За адміністративним позовом прокурора Сокирянського району Чернівецької області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Сокирянському районі
до Товариства з обмеженою відповідальністю “Прогрес 2006”
про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування –67584,36грн.
Головуючий суддя Скрипничук І.В.
при секретарі Косташ О.І.
Представники:
Від позивача –Селезньова Л.М. –в.о. начальника УПФ в Сокринському районі
Від відповідача –не з'явився
В засіданні приймав участь прокурор Філіпець В.П.
СУТЬ СПОРУ: Прокурор Сокирянського району в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Сокирянському районі Чернівецької області звернувся з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю “Прогрес 2006”, ст.Романківці Сокирянського району про стягнення 67584,36грн. заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідач письмових пояснень на позов не подав, представник у судове засідання не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про час і місце засідання суду.
Суд вважає, що неподання відповідачем пояснень на позов не є перешкодою для розгляду справи по суті за наявними в ній матеріалами.
Прокурор позовні вимоги у судовому засіданні підтримав у повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та прокурора, оцінивши докази, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню з таких підстав.
Так, згідно положень ч.3 ст. 18 Закону України “Про загально-обов'язкове державне пенсійне страхування” (далі –Закон) страхові внески до Пенсійного фонду України є загальнообов'язковим платежем. Страховими внесками є кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно з законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (ст. 1 Закону).
Для роботодавця нарахування страхових внесків здійснюється на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, в тому числі в матеріальній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України “Про оплату праці”, виплату винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця та допомоги по тимчасовій непрацездатності (п.1 ст. 19 Закону).
Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та /або не сплачені страхувальниками у строки, визначені ст. 20 Закону, тобто не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення базового звітного періоду, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених ч.3 ст. 20 закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій (п.2 ст. 106 Закону).
У відповідності до п.2 ч.9 ст. 106 закону за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальник страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальником або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі: 10 відсотків своєчасно несплачених зазначених сум –у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно; 20 відсотків зазначених сум –у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно; 50 відсотків зазначених сум –у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів. Одночасно на суми своєчасно несплачених (неперерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Судом встановлено, що ТзОВ “Прогрес 2006”, ідентифікаційний код 33259730, яке знаходиться за адресою: ст. Романківці, вул. Залізнична, 8 Сокирянського району Чернівецької області, є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування і має заборгованість по платежах до Пенсійного фонду України станом на 01.10.2007р. у сумі 67584грн. 36коп.
Дана сума є узгодженою, що підтверджується розрахунком сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за відповідні періоди 2007 року.
З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 71, 86, 159, 160, 161, 162, 163, 167, 185, 186, п.6 Прикінцевих та перехідних положень КАС України, с у д –
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю “Прогрес 2006” ст. Романківці Сокирянського району (ідент. код 33259730, р/р 2902712 у Сокирянському відділенні ВАТ “Райффайзен банк Аваль” м. Сокиряни МФО 3564645) на користь Управління Пенсійного Фонду України в Сокирянському районі Чернівецької області (р/р 25601302100200 у Сокирянському відділенні ВАТ “Державний Ощадний банк України, МФО 356334) 67584,36грн заборгованості по сплаті страхових внесків.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк встановлений КАС України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги, постанова набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи у апеляційній інстанції та залишенні даної постанови у силі.
Відповідно до ст. 185, ч.1-3, 5 ст. 186 Кодексу адміністративного судо-чинства України сторони, які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку дану постанову повністю або частково шляхом подання апеляційної заяви або апеляційної скарги, які подаються в апеляційну інстанцію через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржувану постанову.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу –з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя І.В. Скрипничук
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 06.12.2007 |
Оприлюднено | 05.02.2008 |
Номер документу | 1323859 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні