Рішення
від 22.12.2010 по справі 4/282
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

4/282

                                ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ  

                                  83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46

                                                             Р І Ш Е Н Н Я   

                                                            іменем України

22.12.10 р.                                                                                    Справа № 4/282                               

Представниками сторін не надані письмові клопотання про здійснення технічної фіксації судового процесу. Відповідно до статті 81-1 ГПК України складається протокол судового засідання.

Господарський суд Донецької області у складі головуючого судді Гринько С.Ю. при секретарі судового засідання Уханьової О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали позовної  заяви:

за участю представників сторін:  

від позивача – Дояр О.В. – довіреність від 18.12.2009р.,

від відповідача – не явився,

за позовом -          Комунального підприємства „Компанія „Вода Донбасу” м. Донецьк в особі

                              Донецького регіонального виробничого управління м. Донецьк          

до відповідача -    Товариства з обмеженою відповідальністю „Донецьксількомунгосп” м. Донецьк

про стягнення 16334,01грн. заборгованості, 3%річних та пені

СУТЬ СПОРУ:

КП „Компанія „Вода Донбасу” м. Донецьк в особі Донецького регіонального виробничого управління м. Донецьк звернулось до господарського суду з позовом про стягнення з ТОВ „Донецьксількомунгосп” м. Донецьк 16334,01грн., з  яких: 16081,34грн. - заборгованості за надані послуги по питному водопостачанню за  вересень 2010р., 40,97грн. -  3%річних, 211,70грн. - пеня згідно п. 7.3 договору.

В підтвердження позову надав укладений між сторонами договір про надання послуг з централізованого питного водопостачання №7 від 20.12.2007р. з додатковими угодами від 29.12.2008р. та від 23.12.2009р., акт обсягів води №6 від 30.09.2010р. на 30700 м. куб., платіжна вимога-доручення №01/929 від 30.09.2010р. на суму 10484,38грн.

Відповідач не скористався своїм законним правом на участь в судовому засіданні, не надано ним відзив на позов. Ухвали суду, в яких зазначені час і місце проведення судового засідання, отримані представником відповідача, що свідчать підписи на повідомленнях про вручення поштового відправлення.

При дослідженні матеріалів справи, заслухавши пояснення представників сторін, судом

ВСТАНОВЛЕНО:

Позовні вимоги стосуються виконання умов договору про надання послуг з централізованого питного водопостачання №7 від 20.12.2007р. з додатковими угодами від 29.12.2008р. та від 23.12.2009р. підписаного між сторонами в частині грошового зобов'язання.

Відповідно до ст. 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, в тому числі, що не передбачені актами цивільного законодавства, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки

Відповідно до приписів ст. 174 Господарського кодексу України, господарські зобов'язання можуть виникати безпосередньо із закону або іншого нормативно-правового акту, із господарського договору чи інших угод, передбачених законом.

Нормативно-правовим актом, який встановлює порядок користування питною водою із комунальних водопроводів та приймання стічних вод до комунальної каналізації є Правила користування системами централізованого водопостачання та водовідведення в населених пунктах України.

Згідно п.1.1 Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства від 27.06.2008р. №190 (далі по тексту „Правила”), дані Правила визначають порядок користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення населених пунктів України.

2

Дотримання цих Правил є обов'язковими для всіх юридичних осіб, незалежно від форм власності і підпорядкування та фізичних осіб - підприємців, що мають у власності, господарському віданні або оперативному управлінні об'єкти, системи водопостачання та водовідведення, які безпосередньо приєднані до систем централізованого комунального водопостачання та водовідведення і з якими виробником укладено договір на отримання питної води, скидання стічних вод.   

Відповідно до п.2.1 Правил, відносини щодо користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення здійснюються виключно на договірних засадах відповідно до Законів України „Про питну воду та питне водопостачання”, „Про житлово-комунальні послуги”.

         Відповідно до ст. 19 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання", послуги з питного водопостачання надаються споживачам підприємством питного водопостачання на підставі договору.

Відповідно до Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" ТОВ „Донецьксількомунгосп” м. Донецьк та КП „Компанія „Вода Донбасу” м. Донецьк в особі Донецького регіонального виробничого управління м. Донецьк підписаний договір про надання послуг з централізованого питного водопостачання №7 від 20.12.2007р. з додатковими угодами від 29.12.2008р. та від 23.12.2009р.

У відповідності з п. 1.1 договору підприємство (позивач) зобов'язується надавати споживачу (відповідач) послуги з централізованого питного водопостачання в обсягах згідно помісячного графіку (п. 2.3 договору) в межах дозволу, що є у споживача на спеціальне водоспоживання та технічних можливостей підприємства, а споживач повинен своєчасно сплачувати послуги по встановленим тарифам в строки та на умовах, передбачених договором.

Відповідно до п. 2 договору надання послуг водопостачання здійснюється рівномірно протягом всього періоду дії договору згідно замовлення споживача.

Зміна обумовленої договором кількості води, що подається в сторону зменшення або збільшення, проводиться на підставі замовлення споживача та оформлюється додатковою угодою до договору або обміном листами.

Обсяг надання послуг водопостачання по замовленню споживача складає (тис. м. куб): січень – 32, лютий – 38, березень 38, І квартал – 108; квітень – 44, травень – 38, червень – 52, ІІ квартал – 134; липень – 33, серпень – 37, вересень – 37, ІІІ квартал – 107; жовтень – 34, листопад – 33, грудень – 43, ІV – 110, рік – 459.

Згідно з п. 4.6 договору споживач повинен мати прилад обліку води для розрахунку з підприємством за воду, що відпущена. Придбання та встановлення приладу обліку здійснюється споживачем за власний рахунок.

У разі неможливості обліку води по водолічильнику з причин, які не залежать від споживача кількість використаної води визначається по середньодобовій витраті за попередні два розрахункові місяці. В разі тривалості роботи прибору обліку менше 2 місяців кількість води визначається за період роботи водолічильника не менше 10 днів (п. 4.7 договору).

В разі відсутності або несправності приладу обліку з вини споживача, в тому числі несвоєчасного введення його в експлуатацію (з викликом представника підприємства та складення акту), порушення цілісності пломб, втручання в його роботу, а також в разі закінчення строку перевірки приладу обліку – розрахунок витрат води визначається по пропускній здатності труби в точці підключення при швидкості руху води в ній 2 м/сек. та дії її повним січенням протягом 24 годин за добу (п. 4.8 договору).

В п. 5 договору сторонами визначений розмір та порядок оплати послуг водопостачання.

Відповідно до умов цього пункту споживач сплачує підприємству послуги водопостачання по тарифам, які встановлені у відповідності з діючим законодавством та не підлягають узгодженню сторонами.

Тарифи на момент укладення договору складають: за 1 м. куб. води питної 0,41грн. без ПДВ.

Про зміну тарифів підприємство повинно повідомити споживача окремим листом.

Споживач згідно замовленого обсягу води на поточний місяць, самостійно здійснює платежі по діючим тарифам в наступні строки: до початку поточного місяця в розмірі 1/3 замовленого місячного обсягу за першу декаду; до 10 числа поточного місяця в розмірі 1/3 замовленого місячного обсягу за другу декаду; до 20 числа поточного місяця в розмірі 1/3 замовленого місячного обсягу за третю декаду.

Кінцевий розрахунок за надання послуги за місяць, що сплинув споживач здійснює самостійно на підставі підписаного сторонами акту отримання води платіжним дорученням з урахуванням поточних оплат, в строк до 1 числа місяця наступного за звітнім.

3

Згідно з п. 9.1 договору він діє по 31.12.2008р., його дія продовжується на наступний рік на тих самих умовах шляхом підписання додаткової угоди з урахуванням зміни замовлення на споживання води (п. 9.3 договору).

29.12.2008р. сторонами підписана додаткова угода до договору, в якій строк дії договору продовжений до 31.12.2009р. та змінені обсяги надання послуг водопостачання по замовленню споживача на 2009рік (тис. м. куб).

23.12.2009р. сторонами підписана додаткова угода до договору, в якій строк дії договору продовжений до 31.12.2010р. та змінені обсяги надання послуг водопостачання по замовленню споживача на 2010рік (тис. м. куб).

Враховуючи вищезазначене, договір вважається судом укладеним, так як в ньому сторонами передбачені всі істотні умови.

За умовами статті 193 Господарського кодексу України, учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону і укладеного договору.

Відповідно до вимог ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог – відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно ст. 629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Статтею 610 ЦК України передбачено, що порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Згідно з частиною першою статті 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Позивачем належним чином виконані зобов'язання щодо забезпечення відповідача водою, про що свідчить наявний в матеріалах справи підписаний обома сторонами акт обсягів води №6 від 30.09.2010р. на 30700 м. куб.

Позивачем відповідачу виставлена для оплати платіжна вимога-доручення №01/929 від 30.09.2010р. на суму 10484,38грн.

Відповідно до ст.ст. 4-2, 4-3 Господарського процесуального кодексу України правосуддя у господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом. Судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності.

Згідно ст.ст.33-34 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона з допомогою належних та допустимих доказів повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Судовими доказами, за визначенням ст. ст. 32-36 ГПК України, слід вважати документи, які можуть підтвердити або спростувати обставини, що мають значення для правильного рішення справи.

За приписом ст.43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Відповідачем не надано суду доказів оплати 16081,34грн. заборгованості за надані послуги по питному водопостачанню за  вересень 2010р., тому господарський суд задовольняє вимогу позивача щодо стягнення суми заборгованості в повному обсязі.

Суд враховує той факт, що відповідачем сума боргу визнана актом звірки від 27.10.2010р. в повному обсізі.

Враховуючи несплату відповідачем отриманих послуг, позивач також просить стягнути 40,97грн. 3%річних, 211,70грн. пені згідно п. 7.3 договору.

Господарський суд перевіривши надані позивачем розрахунки задовольняє ці вимоги в повному обсязі, з огляду на наступне:

Відповідальність за прострочку платежу у вигляді пені може встановлюватися у договорі платниками та одержувачами коштів – підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності та господарювання,  а також фізичними особами – суб'єктами підприємницької діяльності згідно зі статтями  1,3,4 Закону України “Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань”.

4

Оскільки сторонами договором передбачені: а) встановлений строк виконання грошового зобов'язання; б) вид відповідальності за прострочення грошового зобов'язання; в) розмір пені, а також доведено факт прострочки виконання боржником грошового зобов'язання, господарський суд задовольняє вимоги позивача в частині стягнення 211,70грн. пені в повному обсязі, оскільки вона розрахована в розмірі, що не суперечить вимогам Закону України “Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошового зобов'язання”, тобто з урахування шестимісячного терміну та подвійної облікової ставки НБУ.

Відповідно до пункту другого статті 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь період прострочення, а також 3% річних від простроченої суми, якщо інший розмір не встановлений договором або законом.

Враховуючи, що позивачем доведений факт несвоєчасності оплати відповідачем наданих послуг та наданий обґрунтований розрахунок суми річних відсотків, господарський суд задовольняє вимогу щодо стягнення 40,97грн. 3%річних в повному обсязі.

Приймаючи до уваги, що з вини відповідача виник цей спір, на нього покладаються судові витрати в розмірі, передбаченому діючим законодавством.

На підставі Законів України „Про питну воду та питне водопостачання”, „Про житлово-комунальні послуги”, Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства від 27.06.2008р. №190, статей 11,526,530,546,549,610,611,612,625,629 Цивільного кодексу України, статей 174,193 Господарського кодексу України та, керуючись статтями 75,49,82,84,81-1,85 ГПК України, господарський суд –

                                

В и р і ш и в:

Задовольнити позов Комунального підприємства „Компанія „Вода Донбасу” м. Донецьк в особі Донецького регіонального виробничого управління м. Донецьк до Товариства з обмеженою відповідальністю „Донецьксількомунгосп” м. Донецьк про стягнення 16334,01грн., з  яких: 16081,34грн. - заборгованості за надані послуги по питному водопостачанню за  вересень 2010р., 40,97грн. -  3%річних, 211,70грн. - пеня згідно п. 7.3 договору в повному обсязі.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Донецьксількомунгосп” м. Донецьк-83008, вул. Умова, 1 „а”, ЄДРПОУ 25122448 на користь Комунального підприємства „Компанія „Вода Донбасу” м. Донецьк-83001, вул. Артема, 85, в особі Донецького регіонального виробничого управління м. Донецьк-83048, пр. Визволення Донбасу, 8 „а”, ЄДРПОУ 35397790 заборгованість в сумі 16081,34грн. за надані послуги по питному водопостачанню за  вересень 2010р., 40,97грн. -  3%річних, 211,70грн. – пені, 163,35грн. державного мита та 236,00грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

          

Суддя                                                               Гринько С.Ю.                               

Рішення господарського суду, повний текст якого оголошений 22.12.2010року, може бути оскаржено до Донецького апеляційного господарського суду через місцевий господарський суд в термін, передбачений ст.85 ГПК України.

Надруковано 3 примірника:

1 – суду,

1 – позивачу,

1 – відповідачу

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення22.12.2010
Оприлюднено10.01.2011
Номер документу13379949
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —4/282

Ухвала від 22.06.2006

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Александрова Л.І.

Судовий наказ від 27.09.2011

Господарське

Господарський суд Донецької області

Гринько С.Ю.

Судовий наказ від 04.01.2010

Господарське

Господарський суд Донецької області

С.Ю. Гринько

Ухвала від 12.02.2010

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Баула Л.П.

Ухвала від 10.03.2010

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Баула Л.П.

Рішення від 13.09.2011

Господарське

Господарський суд Донецької області

Гринько С.Ю.

Ухвала від 25.08.2011

Господарське

Господарський суд Донецької області

Гринько С.Ю.

Рішення від 12.07.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Борисенко І.І.

Судовий наказ від 05.01.2011

Господарське

Господарський суд Донецької області

Гринько С.Ю.

Рішення від 22.12.2010

Господарське

Господарський суд Донецької області

Гринько С.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні