Ухвала
від 04.01.2011 по справі 11/170-08-5105
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

11/170-08-5105

       

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД


УХВАЛА

про прийняття апеляційної скарги до провадження

"04" січня 2011 р. Справа № 11/170-08-5105

Одеський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:  

головуючого судді: Бєляновського В.В.,          

суддів: Мирошниченка М. А., Мацюри П.Ф.,   

Розглянувши апеляційну скаргу та клопотання про відновлення строку для її подання Промислово - будівельної групи „Інтобуд”

на рішення господарського суду Одеської області

від 24.11.2010 року

по справі № 11/170-08-5105

за позовом: Кримського республіканського підприємства „Кримська експертна рада з оцінки сейсмічної небезпеки та прогнозу землетрусів”

до: Промислово - будівельної групи „Інтобуд”

про стягнення 39068,14 грн.

ВСТАНОВИВ:

          29.12.2010 року до Одеського апеляційного господарського суду надійшла апеляційна скарга Промислово - будівельної групи „Інтобуд” (далі - ПБГ „Інтобуд”) на рішення господарського суду Одеської області від 24.11.2010 року у справі № 11/170-08-5105. Одночасно скаржником була подана заява від 20.12.2010р. про поновлення строку на подання апеляційної скарги, в якій скаржник просить поновити процесуальний строк на подання апеляційної скарги на рішення господарського суду Одеської області від 24.11.2010 року, в зв'язку з отриманням повного тексту даного рішення тільки 16.12.2010р., про що свідчить повідомлення поштового зв'язку, надіслане до суду.

Відповідно до ст. 93 ГПК України апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів, а на ухвалу місцевого господарського суду - протягом п'яти днів з дня їх оголошення місцевим господарським судом. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу.

Апеляційна скарга, яка подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо апеляційний господарський суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для відновлення строку, про що постановляється ухвала.

Згідно з ст. 53 ГПК України за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи господарський суд може визнати причину пропуску встановленого законом процесуального строку поважною і відновити пропущений строк.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів визнає причини пропуску процесуального строку, викладені в заяві про поновлення строку на подання апеляційної скарги, поважними та вважає за можливе відновити процесуальний строк на подання апеляційної скарги.

          Рішенням господарського суду Одеської області від 24.11.2010 року у даній справі позов задоволено повністю, стягнуто з ПБГ "Інтобуд" на користь Кримського республіканського підприємства "Кримська експертна рада з оцінки сейсмічної небезпеки та прогнозу землетрусів" суму основної заборгованості з урахуванням встановленого індексу інфляції у розмірі –37751,22 грн. (27435,51 грн. основна заборгованість, 10315,71 грн. - інфляційні втрати з урахуванням встановленого індексу інфляції), 3 % річних в сумі 1270,57 грн., 390,22 грн. держмита та 118,00 грн. витрат на ІТЗ судового процесу.

          Як вбачається із апеляційної скарги, ПБГ "Інтобуд" оскаржує зазначене рішення в повному обсязі.

          В якості доказу про сплату державного мита за розгляд апеляційної скарги скаржником додано платіжне доручення № 42 від 23.12.2010р. на суму 59 грн.           Статтею 46 ГПК України передбачено, що державне мито сплачується чи стягується в доход державного бюджету України в порядку і розмірі, встановлених законодавством України.

          Пунктом 2 ст. 3 Декрету КМУ „Про державне мито” від 21.01.1993 р. № 7-93 передбачені ставки державного мита із позовних заяв майнового характеру в розмірі 1% ціни позову (39068 грн. 14 коп. х 1% = 390 грн. 68 коп.), що подаються до господарських судів.

          Згідно з Декретом КМУ „Про державне мито”, державне мито при оскарженні рішення господарського суду сплачується в розмірі 50% ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви й скарги.                      

          Отже, при подачі апеляційної скарги сплаті підлягає сума в розмірі 195 грн. 34 коп., а саме: 390 грн. 68 коп. –50 % ставки за майнову вимогу.

          Таким чином, скаржником не сплачено державне мито за подання апеляційної скарги у встановленому розмірі згідно з Декретом КМУ „Про державне мито”.

За таких обставин, колегія суддів вважає за можливе прийняти апеляційну скаргу до провадження та зобов'язати скаржника доплатити державне мито в сумі 136 грн. 34 коп. (195 грн. 34 коп. –59 грн. =  136 грн. 34 коп.) та докази надати суду.

Керуючись ст. ст. 53, 86, 93, 98  ГПК України, колегія суддів,

У Х В А Л И Л А:

1.          Відновити Промислово - будівельній групі „Інтобуд” процесуальний строк для подання апеляційної скарги на рішення господарського суду Одеської області від 24.11.2010р. по справі № 11/170-08-5105.

2.          Прийняти апеляційну скаргу до провадження.

3.          Розгляд апеляційної скарги призначити на 15 лютого 2011р. о 10:30.

4.          Зобов'язати скаржника надати суду докази сплати державного мита у встановленому розмірі та попередити, що в разі невиконання зазначеної вимоги апеляційна скарга буде залишена без розгляду відповідно до п. 5 ст. 81 ГПК України.

5.          Судове засідання провести у  м. Одеса, пр. Шевченка, 29, зал № 3, 1-ий поверх  - у приміщенні Одеського апеляційного господарського суду.

     6.          Попередити учасників судового процесу, що нез'явлення їх представників у судове засідання апеляційної інстанції не тягне за собою перенесення судового розгляду на інші строки і не є перешкодою для розгляду скарги по суті.  

          

Головуючий суддя                                                        Бєляновський В.В.

Судді                                                                                Мирошниченко М.А.

                                                                                                    Мацюра П.Ф.

    

СудОдеський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення04.01.2011
Оприлюднено10.01.2011
Номер документу13380465
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —11/170-08-5105

Ухвала від 07.06.2011

Господарське

Вищий господарський суд України

Капацин H.B.

Ухвала від 04.01.2011

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Бєляновський В.В.

Ухвала від 01.09.2010

Господарське

Вищий господарський суд України

Капацин H.B.

Ухвала від 11.09.2009

Господарське

Господарський суд Одеської області

Власова С.Г.

Ухвала від 07.08.2009

Господарське

Господарський суд Одеської області

Власова С.Г.

Ухвала від 19.01.2009

Господарське

Господарський суд Одеської області

Власова С.Г.

Ухвала від 11.02.2009

Господарське

Господарський суд Одеської області

Власова С.Г.

Ухвала від 30.01.2009

Господарське

Господарський суд Одеської області

Власова С.Г.

Ухвала від 30.01.2009

Господарське

Господарський суд Одеської області

Власова С.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні