ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28.12.10 Справа№ 10/186(10)
За позовом ОСОБА_1, м. Львів
До відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю «ІНТЕРКОМ-СЕРВІС» м. Львів
Треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору :
ОСОБА_2, м. Львів
ОСОБА_3, м. Львів
ОСОБА_4, Свердловська обл.. м. Кіровоград
ОСОБА_5 , Івано-Франківська обл. Галицький район, м. Бурштин
Про визнання недійсними рішень загальних зборів учасників ТзОВ «ІНТЕРКОМ-СЕРВІС»
визнав подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду.
Суддя Довга О.І.
Секретар Скремета О.О.
Представники:
Від позивача ОСОБА_6. - довіреність від 13.10.2010 року
Від відповідача не з‘явився
Треті особи не з‘явились
Представникам сторін роз’яснено їх права та обов’язки передбачені ст. 22 ГПК України та право відводу судді ( ст. 20 ГПК України) . Заяв та клопотань про відвід судді не подано ( не заявлено).
Клопотань про технічну фіксацію судового процесу суду не подано.
Суть спору:
На розгляді господарського суду Львівської області знаходиться справа за позовом ОСОБА_1, м. Львів до Товариство з обмеженою відповідальністю «ІНТЕРКОМ-СЕРВІС» м. Львів, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору :ОСОБА_2, м. Львів, ОСОБА_3, м. Львів, ОСОБА_4, Свердловська обл. м. Кіровоград, ОСОБА_5 , Івано-Франківська обл. Галицький район, м. Бурштин про визнання недійсними рішень загальних зборів учасників ТзОВ «ІНТЕРКОМ-СЕРВІС».
В судовому засіданні представник Позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі та пояснив наступне:
Позивач є учасником Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНТЕРКОМ–СЕРВІС»з часткою в статутному капіталі товариства в розмірі 25%. Про загальні збори учасників Товариства, на порядку денному якого стояло питання про ліквідацію ТзОВ «ІНТЕРКОМ–СЕРВІС», що відбулися 05.07.2010р. Позивач не повідомлявся.
Відповідач будь-яких пояснень на вимогу суду по суті заявлених позовних вимог не надав, позовні вимоги по суті не оспорив, вимоги ухвали суду не виконав, представника в судове засідання не направив, хоча був належним чином повідомлений про час та місце судового розгляду.
За умовами ст.33 ГПК України на сторони покладається обов'язок доводити їх вимоги чи заперечення. Згідно до вимог ст.ст.4-2, 4-3, сторони мають рівні процесуальні можливості у захисті їхніх процесуальних прав і законних інтересів, у наданні доказів, подачі клопотань та здійсненні інших процесуальних прав. За умовами ст.59 ГПК України відповідач має право після одержання ухвали надіслати господарському суду відзив на позовну заяву і всі документи, що підтверджують заперечення проти позову, однак відповідач своїм правом не скористався.
Треті особи письмових пояснень по суті заявлених вимог суду не надали.
Відповідно до ст. 75 ГПК України, якщо відзив на позовну і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами. З врахуванням належного повідомлення про час та місце проведення судового розгляду обох сторін, судом забезпечено сторонам рівні процесуальні можливості у захисті їхніх процесуальних прав і законних інтересів, у наданні доказів та здійсненні інших процесуальних прав, з врахуванням наведеного, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у справі матеріалами, яких достатньо для встановлення обставин та вирішення спору по суті, згідно ст.75 ГПК України .
Подача позову відбувається шляхом звернення до суду з письмовою заявою, в якій зацікавлена особа ( позивач ) формулює свою вимогу до осіб, до яких звернена вимога. Правова природа позову як процесуального засобу захисту права полягає у тому, щоб суд, прийнявши позовну заяву, у певному процесуальному порядку перевірив законність та обґрунтованість цієї матеріально-правової вимоги однієї особи до іншої, які стають сторонами процесу і між якими відбувається спір.
Сторони зобов‘язані добросовісно користуватись належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об‘єктивного дослідження всіх обставин справи.
Розглянувши подані докази в їх сукупності, заслухавши пояснення представників, створивши, у відповідності до ч. 3 ст. 4-3 ГПК України сторонам, які беруть участь у справі, необхідні умови для встановлення фактичних обставин і правильного застосування законодавства, суд встановив наступне.
Під час вирішення спорів про визнання недійсними рішень загальних зборів недійсними суду слід з‘ясовувати, чи відповідає оспорюване рішення вимогам чинного законодавства та/або компетенції органу, що прийняв це рішення, чи були загальні збори правомочними, чи було дотримано визначеного порядку скликання і проведення загальних зборів. Зокрема, підставами недійсності рішень загальних зборів є такі:
а) рішення загальних зборів не відповідає нормам чинного законодавства;
б) рішення прийнято неправомочними загальними зборами або правомочність загальних зборів встановити неможливо;
в) рішення з питань, яке відповідно до закону вирішується більшістю у ѕ голосів присутніх на загальних зборах , було прийнято простою більшістю голосів;
г) рішення прийнято з питань, не включеного до порядку денного загальних зборів;
д) рішення прийнято загальними зборами, під час скликання і проведення яких не було дотримано вимог законодавства або статуту товариства, якщо це призвело до істотного порушення прав позивача.
ОСОБА_1 є учасником Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНТЕРКОМ–СЕРВІС», що володіє часткою у статутному капіталі товариства в розмірі 25 %, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб–підприємців від 01.09.2010р № 6862449 та новою редакцією статуту Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНТЕРКОМ–СЕРВІС», затвердженого загальними зборами учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНТЕРКОМ–СЕРВІС»на підставі протоколу № 1/07 від 01.03.2007р., та зареєстрованого 05.03.2007р. за № 1 415 105 0003 000557 Виконавчим комітетом Львівської міської ради. Іншими учасниками товариства є: ОСОБА_2 –розмір частки 25 % статутного капіталу; ОСОБА_4 –розмір частки 20 % статутного капіталу; ОСОБА_3 - розмір частки 20 % статутного капіталу; ОСОБА_5 –розмір частки 10 % статутного капіталу.
Згідно з ч.1 ст.58 Закону України «Про господарські товариства» вищим органом товариства з обмеженою відповідальністю є загальні збори учасників. Вони складаються з учасників товариства або призначених ними представників. Ця норма відображена також і у ст.145 Цивільного кодексу України.
Пунктом 12.1. Статуту ТзОВ «ІНТЕРКОМ–СЕРВІС»передбачено, що вищим органом управління товариства є збори учасників.
Як вбачається з витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб–підприємців від 01.09.2010р. № 6862449, 26.07.2010р. державним реєстратором Виконавчого комітету Львівської міської ради здійснено реєстрацію рішення засновників (учасників) про припинення юридичної особи.
Рішення про припинення (ліквідацію) ТзОВ «ІНТЕРКОМ–СЕРВІС»було прийнято 05.07.2010р.
Докази, що Позивач був належним чином повідомлений про проведення оспорюваних зборів в матеріалах справи відсутні .
Відповідно до ст. 10 Закону України «Про господарські товариства»- учасники товариства мають право брати участь в управлінні справами товариства, брати участь у розподілі прибутку товариства та одержувати його частку (дивіденди), вийти в установленому порядку з товариства (з одержання вартості своєї частки), одержувати інформацію про діяльність товариства.
П. 12.5 нової редакції статуту ТзОВ «ІНТЕРКОМ–СЕРВІС»(затвердженої загальними зборами учасників ТзОВ «ІНТЕРКОМ–СЕРВІС»на підставі протоколу № 1/07 від 01.03.2007р. та зареєстрованого 05.03.2007р. за № 1 415 105 0003 000557 Виконавчим комітетом Львівської міської ради) передбачено, що про проведення Загальних зборів учасників, учасники товариства повідомляються персонально листом чи факсимільним повідомленням з зазначенням часу і місця проведення Загальних зборів учасників та порядку денного.
Цим же пунктом передбачено, якщо інше не передбачено законодавством України, повідомлення повинно бути зроблено не менш як за 30 (тридцять) днів до дня скликання Загальних зборів учасників.
Недотримання вимог закону та установчих документів господарських товариств під час скликання і проведення їх загальних зборів є порушеннями права на участь у роботі цього органу. Під час вирішення спорів про визнання недійсними рішень загальних зборів суду слід з'ясовувати, чи відповідає оспорюване рішення вимогам чинного законодавства та/або компетенції органу, що прийняв це рішення, чи були загальні збори правомочними, чи було дотримано визначеного законом порядку скликання і проведення загальних зборів. Зокрема, підставами недійсності рішень загальних зборів є такі: рішення загальних зборів не відповідає нормам чинного законодавства; рішення з питання, яке відповідно до закону вирішується більшістю у 3/4 голосів присутніх на загальних зборах акціонерів, було прийнято простою більшістю голосів; рішення прийнято з питання, не включеного до порядку денного загальних зборів.
Відповідно до ч.2 та 5 ст.60 Закону України «Про господарські товариства»учасники зборів, які беруть участь у зборах, реєструються з зазначенням кількості голосів, яку має кожний учасник. Цей перелік підписується головою та секретарем зборів. Голова зборів товариства організує ведення протоколу.
Відповідно до ст. 61 Закону України «Про господарські товариства»- про проведення загальних зборів учасники товариства повідомляються передбаченим статутом способом з зазначенням часу і місця проведення зборів та порядку денного. Повідомлення повинно бути зроблено не менш як за 30 днів до скликання загальних зборів.
На вимогу суду Відповідачем не надано жодного доказу про повідомлення всіх учасників товариства про місце, час та дату проведення зборів. В матеріалах справи відсутні і докази порядку денного оспорюваних зборів, як це передбачено ст. 43 ЗУ «Про господарські товариства»та є порушенням ч.2 та 5 ст.60 Закону України «Про господарські товариства».
Відповідно до ст.33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Згідно ст.34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Суд приходить до висновку, що внаслідок проведення загальних зборів учасників Товариства 05.07.2010р. без належного повідомлення всіх учасників товариства за 30 днів, з порушенням порядку реєстрації учасників та за відсутності кворуму, наведене призвело до спотворення результатів голосування, а відтак рішення прийняті на зазначених зборах Товариства є недійсними, оскільки не відображають дійсної волі учасників Товариства та порушують права Позивача так інших учасників передбачені ч.1 ст.10 Закону України «Про господарські товариства», ч.1 ст.116 ЦК України, ч.1 ст.88 ГК України та п.5.1. Статуту товариства.
Враховуючи наведене, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані, підставні та такі, що підлягають до задоволення.
З огляду на вищевикладене, рішення загальних зборів учасників ТзОВ «ІНТЕРКОМ–СЕРВІС»від 05.07.2010 р. підлягає визнанню недійсним як таке, що порушує права Позивача на участь в загальних зборах товариства та на управління товариством, а отже - суперечить вимогам чинного законодавства.
Відповідно до ст. 49 ГПК України судові витрати покладаються на сторони пропорційно до задоволених вимог.
З врахуванням наведеного, керуючись ст. ст. 10, 12, 13, 19, 20, 43, 61 Закону України «Про господарські товариства», ст.ст. 33, 41, 42 43, 49, 80, 82-85 ГПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
1. Визнати недійсним рішення загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНТЕРКОМ–СЕРВІС»(код ЄДРПОУ 22402779, м. Львів, вул. Промислова 60) від 05.07.2010р., оформленого протоколом № 1 від 05.07.2010 року щодо припинення ТзОВ «ІНТЕРКОМ-СЕРВІС» шляхом ліквідації.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНТЕРКОМ–СЕРВІС» (код ЄДРПОУ 22402779, м. Львів, вул. Промислова,60) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1) 85,00 грн. державного мита та 236,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
3. Скасувати ухвалу господарського суду Львівської області від 29.09.2010 року у справі № 10/186 (10) в частині забезпечення позову.
4. Наказ видати відповідно до вимог ст. 116 ГПК України.
Суддя Довга О.І.
Згідно частини 3 статті 85 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.
Рішення може бути оскаржене протягом десяти днів з дня його підписання до Львівського апеляційного господарського суду через господарський суд Львівської області.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 28.12.2010 |
Оприлюднено | 13.01.2011 |
Номер документу | 13415923 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Довга О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні