ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
Господарський суд Чернігівської області
14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 698-166, факс 77-44-62
УХВАЛА
про відмову в прийнятті позовної заяви
"04" лютого 2008 р. № 02-03/
Суддя Фесюра М.В., розглянувши матеріали заяви № 534/9/10-010 від 28.01.08
Кредитор: Державна податкова інспекція у місті Чернігові, код ЄДРПОУ 21400169, вул.Кирпоноса, 28,м. Чернігів,14000
Боржник: Чернігівська міська дитяча громадська організація "Клуб спортивного танцю" "ЛІДЕР", код ЄДРПОУ 26033787, вул. Текстильників, 1,Чернігів,14000
Предмет спору: про визнання боржника банкрутом 850 грн.
ВСТАНОВИВ:
Підстави відмови в прийнятті заяви можна додавати натисканням Ctrl+Alt+[-,=,\], де [-,=,\] - відповідні пункти № 1...3 статті 62 ГПК України.
Подана заява відповідно до ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” від 14 травня 1992 року N 2343-XII (далі – Закон – 2343) про визнання банкрутом Чернігівської міської дитячої громадської організації „Клуб спортивного танцю „Лідер”, яка зареєстрована як об'єднання громадян рішенням Чернігівської міської ради № 269-р від 09.08.2001р.
Згідно з відомостями довідки Чернігівського обласного управління статистики об'єднання включене до ЄДРПОУ, є юридичною особою - громадською організацією.
Відповідно до преамбули Закону – 2343, цей Закон встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності суб'єкта підприємницької діяльності - боржника або визнання його банкрутом та застосування ліквідаційної процедури, повного або часткового задоволення вимог кредиторів.
Згідно з визначенням , наданим ст.1 цього Закону, боржник – це суб'єкт підприємницької діяльності, неспроможний виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами, у тому числі зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), протягом трьох місяців після настання встановленого строку їх сплати.
Як слідує з наведених норм, однією з умов, за яких юридична особа може мати статус боржника у справі про банкрутство , а отже бути стороною у справі та до неї можуть бути застосовані норми Закону – 2343, є наявність у цієї особи ознак суб'єкта підприємницької діяльності.
Відповідно до ч.2 ст.3 ГК України суб'єктами підприємництва – підприємцями є особи , які здійснюють господарську діяльність для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку.
Частиною 3 цієї статті встановлено, що діяльність негосподарюючих суб'єктів, спрямована на створення і підтримання необхідних матеріально-технічних умов їх функціонування, що здійснюється за участі або без участі суб'єктів господарювання, є господарчим забезпеченням діяльності негосподарюючих суб'єктів.
Відповідно до ст.3 Закону України „Про об'єднання громадян” громадською організацією є об'єднання громадян для задоволення та захисту своїх законних соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів.
Згідно до ст.24 цього Закону з метою виконання статутних завдань і цілей зареєстровані об'єднання громадян можуть здійснювати необхідну господарську та іншу комерційну діяльність шляхом створення госпрозрахункових установ і організацій із статусом юридичної особи, заснування підприємств в порядку, встановленому законодавством.
Таким чином, Чернігівська міська дитяча громадська організація „Клуб спортивного танцю „Лідер” є негосподарюючим суб'єктом, не має статусу суб'єкта підприємництва, тому вона не може бути боржником у справі про банкрутство і на неї не можуть бути розповсюджені норми Закону – 2343, в тому числі й спрощена процедура банкрутства, встановлена ст.52 цього Закону.
Крім того, слід зазначити, що статтею 19 Закону України „Про об'єднання громадян” встановлено спосіб, у який може бути припинена діяльності об'єднання громадян, а саме шляхом його реорганізації або ліквідації (саморозпуску, примусового розпуску).
Ліквідацію в цьому випадку зазначений Закон ототожнює з іншими процедурами, ніж процедура банкрутства.
Відповідно до ст.5 Закону - 2343 провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.62 Господарського процесуального кодексу України суддя відмовляє у прийнятті позовної заяви, якщо заява не підлягає розгляду в господарських судах України.
Враховуючи , що Чернігівська міська дитяча громадська організація „Клуб спортивного танцю „Лідер” не може бути стороною - боржником у справі про банкрутство, на процедуру її ліквідації не поширюються норми Закону – 2343, тому подана заява про банкрутство не підлягає розгляду в господарських судах і в її прийнятті має бути відмовлено.
Керуючись Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст.86, п. 1 ст. 62 Господарського процесуального кодексу України, -
УХВАЛИВ:
1. В прийнятті позовної заяви відмовити.
2. Позовні матеріали повернути позивачу.
3.Дану ухвалу надіслати кредитору, боржнику, Чернігівському обласному сектору з питань банкрутства.
Додаток на 18 арк.
Суддя Фесюра М.В.
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 04.02.2008 |
Оприлюднено | 11.02.2008 |
Номер документу | 1345708 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні