ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙН ИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«10»січня 2011 р. Справа № Б-50/132-09
Колегія суддів у складі:
головуючий суддя- Лакіза В.В ., суддя Білоусова Я.О.,
суддя- доповідач Пуль О.А.,
при секретарі - Сємєрові й М.С ,
за участю представників :
апелянта - Ізюмської О ДПІ - представники: Коміна І .В. за довіреністю № 22/10/10-021 від 06.01.20 11р, Колесніков Ю.М. за довірені стю № 20/10/10-021 від 06.01.2011р., Христофоро в О.В. за довіреністю № 21/10/10-021 від 06.01.2011р.,
кредиторів - від ТОВ « Харківська пивна компанія-Тр ейдинг»- представник Ус М.В. за довіреністю від 05.01.2011р.; від ТОВ «Українська пивна компанія Харків»- представник Бура Ю.О . за довіреністю № 01/11 від 06.01.2011 р.,
ліквідатора - арбітр ажний керуючий Тищенко О.І., лі цензія НОМЕР_1 від 09.02.2010 р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщ енні Харківського апеляційн ого господарського суду апе ляційну скаргу (вх. № 4777Х/2-6) Ізюмської об*єднаної держа вної податкової інспекції, м . Ізюм, на ухвалу господарськ ого суду Харківської області від 09.09.2010 р. по справі № Б-50/132-09,
за заявою - ДП «Укра їнська пивна компанія»СП АТ «Українська пивна компанія» », с.Шелестове, Коломацькій ра йон, Харківська область,
до боржника - Закрито го акціонерного товариства « Ізюмська пивоварна компанія », м. Ізюм, код 00383047,
про визнання банкрутом,-
встановила:
Ухвалою господарського суду Харківської області ві д 25.12.2009 р. (суддя Усатий В.О.) затве рджено встановлену кредитор ами оплату послуг арбітражно му керуючому Тищенко О.І. у роз мірі 2-х мінімальних заробітн их плат та додаткової винаго роди в розмірі 5% від суми пога шеної кредиторської заборго ваності за рахунок коштів, от риманих від реалізації майна банкрута. Затверджено надан ий суду ліквідаційний звіт т а ліквідаційний баланс. Лікв ідовано юридичну особу - Зак рите акціонерне товариство « Ізюмська пивоварна компанія », яке зареєстроване виконко мом Ізюмської міської ради ( р ішення № 147412000000000 від 07.05.1996 р.) за адре сою: Харківська область, м.Ізю м, вул. Калініна, буд.12. Провадже ння у справі припинено. Зобов ' язано Головне управління с татистики по Харківській обл асті виключити з Єдиного Дер жавного реєстру підприємств та організацій України Закр ите акціонерне товариство «І зюмська пивоварна компанія» . Зобов' язано державного ре єстратора провести державну реєстрацію припинення юриди чної особи - банкрута, внест и до Єдиного державного реєс тру юридичних осіб та фізичн их осіб - підприємців запис про проведення державної реє страції припинення юридично ї особи та передати органам д ержавної статистики, державн ій податковій служби, Пенсій ному фонду України, фондам со ціального страхування повід омлення про проведення держа вної реєстрації припинення д ля зняття юридичної особи з о бліку.
Ізюмська ОДПІ з ухвалою гос подарського суду не погодила ся, звернулася до Харківсько го апеляційного господарськ ого суду з апеляційною скарг ою, в якій просила суд скасува ти ухвалу суду першої інстан ції від 25.12.2009 р. по даній справі т а направити справу на розгля д до господарського суду Хар ківської області, посилаючис ь на порушення судом першої і нстанції норм матеріального та процесуального права.
В обґрунтування своїх вимо г апелянт посилається на те, щ о в порушення чинного законо давства ліквідатором не здій снено аналізу фінансово-госп одарської діяльності, не вжи то заходів по перевірці факт ичного стану боржника, прийн яття майна та вжиття заходів по забезпеченню його збереж ення. На думку апелянта, судом першої інстанції неналежно досліджено здійснення лікві датором передбачених чинним законодавством заходів з лі квідації боржника та викона ння ним своїх обов' язків пі д час ліквідаційної процедур и. Зокрема, аналіз матеріалів останньої виїзної документа льної перевірки ЗАТ «Ізюмськ а пивоварна компанія», прове деної за період з 01.01.2009 р. по 30.09.2009 р . (акт від 01.12.2009 р. № 1966/2320/00383047) свідчит ь про наявність кредиторсько ї заборгованості більше 16 млн . грн., однак ліквідатором не з дійснено в повній мірі належ них дій по виявленню та повер ненню активів, сумлінного, ро зумного та належного виконан ня своїх обов' язків з ураху ванням інтересів боржника та його кредиторів, та свідчить про ймовірні втрати бюджету понад 4 млн. грн. Тоді ж, при ная вності кредиторської заборг ованості більше 16 млн. грн. стя гнуто дебіторської заборгов аності лише у сумі 860,76 грн.
Кредитор- ТОВ «Харківська п ивна компанія - Трейдінг» под ала відзив на апеляційну ска ргу, в якому просить залишити ухвалу господарського суду Харківської області від 25.12.2009 р . без змін, а апеляційну скаргу Ізюмської ОДПІ - без задово лення, вважаючи оскаржувану ухвалу суду законною і обґру нтованою, а вимоги та висновк и апелянта безпідставними.
Кредитор -ТОВ «Українська п ивна компанія - Харків»також подала відзив на ухвалу суд у від 25.12.2009 р. у даній справі, в як ому просить суд залишити ухв алу господарського суду Харк івської області від 25.12.2009 р. без змін, а апеляційну скаргу Ізю мської ОДПІ - без задоволенн я.
Ліквідатор боржника - арб ітражний керуючий Тищенко О. І. подала відзив на апеляційн у скаргу, в якому просить відм овити Ізюмській ОДПІ в задов оленні скарги у повному обся зі, а ухвалу господарського с уду Харківської області по д аній справі від 25.12.2009 р. - залиши ти без змін.
Розглянувши матері али справи, заслухавши поясн ення представників сторін, д ослідивши доводи апеляційно ї скарги, перевіривши правил ьність застосування господ арським судом норм матеріаль ного та процесуального права , а також повноту встановленн я обставин справи та відпові дність їх наданим доказам, та повторно розглянувши справу у порядку статті 101 Господарс ького процесуального кодекс у України, колегія суддів вст ановила таке.
Ухвалою господарського суду Харківської області ві д 15.09.2009 р. за заявою ДП «Українсь ка пивна компанія»СП АТ «Укр аїнська пивна компанія»у пор ядку статті 11 Закону України « Про відновлення платоспромо жності боржника або визнання його банкрутом»порушено про вадження у справі про банкру тство ЗАТ «Ізюмська пивоваре на компанія»( а.с. 1-2 т.1).
Ухвалою господарського су ду Харківської області від 21.0 9.2009 р. зобов' язано кредитора - ДП «Українська пивна компан ія»СП АТ «Українська пивна к омпанія»в 10-денний строк опуб лікувати в офіційному друков аному печатному органі оголо шення про порушення справи п ро банкрутство ЗАТ «Ізюмська пивоварна компанія». Встано влено, що розмір безспірних в имог ініціюючого кредитора с кладає 420004,40 грн. основного борг у. Введено процедуру розпоря дження майном. Призначено ро зпорядником майна арбітражн ого керуючого Тищенко О.І. ( лі цензія НОМЕР_2 від 09.02.2005 р.). Зо бов' язано розпорядника май на боржника виконати вимоги Закону України «Про відновле ння платоспроможності боржн ика або визнання його банкру том»( а.с.123-125 т.1 ).
На виконання вимог ухвали с уду від 21.09.2009 р. в газеті «Голос України» №180 від 25.09.2009 р. надруков ано відповідне оголошення ( а .с. 132 т.1).
Ухвалою господарського су ду Харківської області від 03.1 1.2009 р. за результатами попередн ього засідання визнано грош ові вимоги та вимоги щодо зоб ов' язань по сплаті податків та зборів (обов' язкових пла тежів) 10- ти конкурсних кредит орів, в тому числі ініціюючог о кредитора? та затверджено р еєстр вимог кредиторів на за гальну суму 9016416,14 грн., у тому чис лі 4268,22 грн. неустойки, з яких: ДП «Українська пивна компанія» СП АТ «Українська пивна комп анія»в сумі 420004,40 грн основного боргу; ТОВ «ОЛДІ»в сумі 29829,25 грн . основного боргу; ТОВ «ЄВРОПЛ АСТ- Україна»в сумі 74711,23 грн. осн овного боргу; ТОВ «Харківськ а компанія - Трейдінг»в сумі 1129700,84 грн. основного боргу; ТОВ « Українська пивна компанія - Х арків»в сумі 3996683,28 грн. основног о боргу; ТОВ «Український пап ір»в сумі 2221,16 грн.; основного бо ргу; ТОВ «Профхім»в сумі 17784,74 гр н. основного боргу; ТОВ «Фронт »в сумі 2500,00 грн. основного борг у; ПП. «ПРО-ПРЕ»в сумі 20995,66 грн., з якої 1924,03 грн. неустойки; АК ІБ «У крСиббанк»в сумі 3321985,58 грн., в то му числі неустойки в сумі 2344,19 г рн., з яких 3319766,39 грн. забезпечені заставою. Затверджено вимог и по заробітній платі праців ників підприємства в сумі 18383,67 грн. Затверджено відомості п ро майно боржника, яке є предм етом застави згідно з держав ним реєстром застав та окрем о внесені розпорядником майн а до реєстру вимог кредиторі в, а саме: нежитлова будівля (н омер за РПВН 23233716), яка знаходить ся за адресою: Харківська обл асть, м. Ізюм, вул. Калініна, б. 12-к , згідно договору іпотеки р.№ 3 257 від 23.06.2008 р.; нежитлова будівля - склад ( номер за РПВН 23234056), яка з находиться за адресою: Харкі вська область, м. Ізюм, вул. Кал ініна,12-з. Визнано вимоги конк урсних кредиторів, що не були заявлені у встановлений зак онодавством строк, або не бул и заявлені взагалі, вважати п огашеними. Зобов' язано розп орядника майна сповістити кр едиторів, відповідно до реєс тру вимог кредиторів, про дат у, час та місце проведення збо рів, які відбудуться не пізні ше 06.11.2009 р., повідомити кредитор ів про кількість голосів, які належать кожному кредитору при прийнятті рішення на заг альних зборах (зборах коміте ту) кредиторів ( а.с. 79-82 т.2).
На зборах кредиторів (прото кол № 1 від 05.11.2009 р.) обрано коміте т кредиторів у складі: АК ІБ «У крСиббанк», ТОВ «Українська пивна компанія Харків», ТОВ « Харківська пивна компанія -Т рейдінг», ДП «Українська пив на компанія»СП у формі АТ «Ук раїнська пивна компанія»( а.с . 100-102 т.2).
На зборах комітету кредито рів боржника (протокол № 1 від 05.11.2009 р.) прийнято рішення про зв ернення до господарського су ду з клопотанням про визнанн я ЗАТ «Ізюмська пивоварна ко мпанія»банкрутом та відкрит тя ліквідаційної процедури. Також на зборах погоджено ка ндидатуру ліквідатора боржн ика - арбітражного керуючог о Тищенко О.І. ( а.с.96-97 т.2).
06.07.2009 р. голова комітету креди торів - ДП «Українська пивна к омпанія»СП АТ «Українська пи вна компанія»звернувся до го сподарського суду з відповід ним клопотанням ( а.с. 118 т.2).
Постановою господа рського суду Харківської обл асті від 06.11.2009 р. визнано банкр утом ЗАТ «Ізюмська пивоварна компанія»та відкрито ліквід аційну процедуру. Призначено ліквідатором боржника - бан крута арбітражного керуючог о Тищенко О.І. Зобов' язано лі квідатора боржника виконати вимоги Закону України «Про в ідновлення платоспроможнос ті боржника або визнання йог о банкрутом»( а.с. 120 -124 т.2).
На зборах комітету кр едиторів (протокол № 5 від 23.12.2009 р .) затверджено ліквідаційний звіт ліквідатора та ліквіда ційний баланс ЗАТ «Ізюмська пивоварна компанія», звіт пр о відшкодування витрат у роз мірі 9264,03 грн. та оплату послуг л іквідатора товариства у розм ірі 2304,40 грн. і виплата додатков ої винагороди у розмірі 14960,76 гр н. Вирішено клопотати перед г осподарським судом Харківсь кої області щодо затвердженн я ліквідаційного балансу, лі квідаційного звіту ліквіда тора звітів ліквідатора про відшкодування витрат, оплату послуг та виплату додатково ї винагороди ліквідатора ЗАТ «Ізюмська пивоварна компані я»( а.с.68-69 т.6).
09.12.2009 р. до господарськог о суду Харківської області в ід ліквідатора боржника - ар бітражного керуючого Тищенк о О.І. надійшло клопотання про затвердження звіту, ліквіда ційного балансу та про прийн яття рішення по ліквідації т овариства ( а.с. 3 т.6).
25.12.2009 р. постановлено оск аржувану ухвалу суду ( а.с.205-207 т. 10).
Приймаючи ухвалу суду про затвердження ліквідацій ного звіту та ліквідаційного балансу ЗАТ «Ізюмська пивов арна компанія», місцевий гос подарський суд виходив з тог о, що ліквідатором проведені усі необхідні дії по ліквіда ції банкрута, суду надані до кументи про завершення лікв ідаційної процедури, у тому ч ислі баланс з непогашеною кр едиторською заборгованістю у зв*язку з відсутністю актив ів, які можна було б направити на погашення кредиторської заборгованості.
З таким висновком госпо дарського суду Харківської о бласті погоджується колегія суддів Харківського апеляці йного господарського суду, в иходячи із наступного.
Із звіту ліквідатора вб ачається і це підтверджуєтьс я матеріалами справи, що ним п роведено такі заходи: після в изнання ЗАТ «Ізюмська пивова рна компанія»банкрутом, лікв ідатором у відповідності до приписів статей 22-24 Закону Укр аїни «Про відновлення платос проможності боржника або виз нання його банкрутом»опублі ковано в газеті «Голос Украї ни»№ 216 від 11.11.2009 р. оголошення пр о визнання товариство банкру том та відкриття ліквідаційн ої процедури.
До ліквідатора надійш ли заяви з кредиторськими ви могами від ВВД Фонду соціаль ного страхування від нещасни х випадків на виробництві та професійних захворювань у І зюмському районі Харківсько ї області; Ізюмської ОДПІ; кре дитора по заробітній платі К алашникова Р.М. та гр. Бережної О.С. на загальну суму 9670501,23 грн. В казані вимоги визнані ліквід атором у повному об*ємі та вкл ючені до реєстру вимог креди торів. Вимоги ТОВ «ПП Фоліо Пл юс»в сумі 26163,33 грн. ліквідаторо м не визнані та не включені до реєстру вимог кредиторів з п ідстав порушення строку пода ння заяви з грошовими вимога ми, встановленому Законом.
У відповідності до припис ів статті 25 Закону про банкрут ство ліквідатором проведена робота по виявленню майнови х активів банкрута з приводу пошуку усіх видів майна та ма йнових активів у товариства, а саме, зроблені відповідні з апити.
Як вбачається з матеріалів справи, від Інспекції Держте хнагляду Харківської обласн ої адміністрації отримано ві дповідь № 427 від 18.11.2009 р., в якій вка зано, що за ТОВ «Ізюмська пиво варна компанія»ніяка технік а не зареєстрована ( а.с. 74 т.6). Ві д Управління Державтоінспе кції УМВС України в Харківсь кій області отримана відпові дь № 52/7259 від 24.11.2009 р., в якій зазначе но, що за підприємством значи ться одна одиниця автотрансп орту - ИЖ 271501 (1993), бежевий ( а.с. 77 т.6). В подальшому вказаний автотра нспорт було списано ліквідат ором як непридатний ( акт № 1 на списання автотранспортного засобу від 27.11.2009 р.) та включено й ого до ліквідаційної маси ( а.с . 78-81 т.6). Від Ізюмського райвідді лу Харківської регіональної філії ДП «Центр Державного з емельного кадастру»отриман о відповідь, № 14-40/2358 від 25.11.2009 р., що з а підприємством зареєстрова ний договір оренди земельної ділянки за юридичною адресо ю банкрута ( а.с. 83 т.6), який включ енню до ліквідаційної маси н е підлягає. КП «Ізюмське бюро технічної інвентаризації»л истами від 24.11.2009 р. № 92 та № 93 повід омило, що за банкрутом зареєс тровані дві нежитлові будівл і ( а.с.85-86 т.6). Ці будівлі включені ліквідатором до ліквідаційн ої маси. Від Регіонального ві дділення Фонду Державного ма йна України по Харківській о бласті отримана відповідь № 11-10589 від 03.12.2009 р., в якій зазначено, що на балансі банкрута держа вне майно відсутнє ( а.с.103 - 108 т.6). Л іквідатором з*ясовано питанн я реєстрації випуску акцій З АТ «Ізюмське пивоварна компа нія»( відповідь Харківського територіального управління Державної комісії цінних па перів та фондового ринку № 04/25 65 від 8.11.2009 р. та № 04/2564 від 18.11.2009 р.), отри мана відповідь Державного ре єстратора акцій - ТОВ «Сприя ння»№ 12 від 16.12.2009 р. та проведено зупинення обігу акцій (лист № 17.12.2009 р., про що видано розпоряд ження № 59-ХА-З від 17.12.2009 р. ХТУ ДКЦП ФР) ( а.с. 88-98 т.6). Згідно довідки Го ловного Управління статисти ки у Харківській області № 46/2-75 20 від 16.11.2009 р. банкрут не має відо кремлених підрозділів та пре дставництв без статуту юриди чної особи ( а.с. 99 т.6). Листом № 851/10/ 09-022 від 01.12.2009 р. ДПА у Харківській області повідомляється, що в ідносно посадових осіб ЗАТ « Ізюмська пивоварна компанія » кримінальні справи не пору шувались та до провадження н е приймались ( а.с. 101 т.6). На запит и ліквідатора від ВДВС у Ізюм ському районі Харківської об ласті надійшли виконавчі лис ти та постанови про закінчен ня виконавчих проваджень ( а.с .110-144 т.6).
Зі звіту ліквідатора в бачається, і це також підтвер джується матеріалами справ и, що останнім здійснено закр иття банківських рахунків (а .с. 147-172 т.6); один банківський рах унок використовувався як лік відаційний; проведено інвент аризацію майна банкрута, про що складені акти, а саме: інве нтаризації коштів, в касі; на б анківському рахунку; основни х засобів - будівлі, споруди , транспортні засоби; основни х засобів - бібліотечні фонд и; виробничих запасів та мало цінних та швидкозношувальни х предметів; дебіторської за боргованості; товарного знак у; майна, що увійшло до цілісно го майнового комплексу оренд ного підприємства «Ізюмськи й пивзавод»та згідно договор у купівлі - продажу № 319К від 09. 10.1995 р. було продано ЗАТ «Ізюмсь ка пивоварна компанія»; розш ифрування кредиторської заб оргованості із заробітної пл ати ( а.с.3-14т.7).
Загальна сума майна ба нкрута склала 718259,87 грн.
Згідно незалежної ек спертної оцінки майна банкру та його ринкова (ліквідаційн а) оціночна вартість склала 361 150,00 грн.
В ході проведення аук ціону згідно з порядком вста новленим рішенням комітету к редиторів щодо продажу майна банкрута, ліквідатором реал ізовано майна банкрута на за гальну суму 385050,00 грн.
За час проведення лік відаційної процедури ліквід атором стягнено дебіторську заборгованість в сумі 860,76 грн.
Крім того, до ліквідац ійної маси банкрута включені грошові кошти в розмірі 3491,03 гр н., які знаходилися на розраху нковому рахунку банкрута на початок ліквідаційної проце дури.
Всього ліквідаційна м аса склала 389401,79 грн.
Згідно реєстру вимог к редиторів з урахуванням пото чних кредиторських вимог, за гальний розмір кредиторськи х вимог склав - 9670501,23 грн..
З урахуванням проведеног о часткового погашення кред иторських вимог у розмірі 299215,2 1 грн. ліквідатором складений реєстр непогашених вимог кр едиторів на загальну суму 9372536, 02 грн.
Незважаючи на вжиті ліквід атором заходи, залишок дебіт орської заборгованості не по вернутий та можливість її ст ягнення вичерпана.
У відповідності до приписі в п.6 статті 30 Закону України «П ро відновлення платоспромож ності боржника або визнання його банкрутом»уступка вимо г банкрута здійснюється у по рядку, передбаченому цивільн им законодавством України, з а згодою комітету кредиторів . Ліквідатор має право вистав ити на відкриті торги вимоги банкрута, якщо інший порядок продажу (уступки) вимог банкр ута не встановлено комітетом кредиторів. Як свідчать мате ріали справи, ліквідатор нап равив до всіх дебіторів згід но даних бухгалтерського обл іку претензії. Залишок дебіт орської заборгованості був о цінений незалежним експерто м та реалізований на аукціон і за згодою комітету кредито рів.
Всі отримані ліквідатором в ході ліквідаційної процед ури грошові кошти були спрям овані на погашення кредиторс ьких вимог, забезпечених зас тавою в сумі 299215,21 грн., витрат в л іквідаційній процедурі в сум і 70879,81 грн. та оплату послуг лікв ідатора в сумі 4346,01 грн., та додат кової винагороди ліквідатор у в сумі 14960,76грн.
Вимоги кредиторів не були задоволені у зв*язку з недост атністю активів боржника, як і можна було б направити на по гашення кредиторської забор гованості.
Відповідно до приписів час тини 6 статті 31 Закону України «Про відновлення платоспром ожності боржника або визнанн я його банкрутом»вимоги не з адоволені за недостатністю м айна вважаються погашеними.
Матеріали справи свідчать , що ліквідатором складено лі квідаційний баланс з непогаш еною кредиторською заборгов аністю на загальну суму 9381,3 тис . грн.
Печатка та штамп товариств а передані для знищення до Уп равління адміністративної с лужби міліції Ізюмського РВ ГУМУС України в Харківській області (а.с. 53 т.6). Документи, що підлягають довгостроковому зберіганню, передані до архі ву, про що свідчить архівна до відка № 1430 від 18.12.2009 р., акт прийман ня-передачі справ на зберіга ння від 18.12.2009 р.
Згідно статті 32 Закону Укра їни «Про відновлення платосп роможності боржника або визн ання його банкрутом»після за вершення усіх розрахунків з кредиторами ліквідатор пода є до господарського суду зві т та ліквідаційний баланс, до якого додаються: показники в иявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації); відо мості про реалізацію об*єкті в ліквідаційної маси з посил анням на укладені договори к упівлі-продажу; копії догово рів купівлі-продажу та акти п риймання-передачі майна; реє стр вимог кредиторів з даним и про розміри погашених вимо г кредиторів; документи, які п ідтверджують погашення вимо г кредиторів.
З врахуванням наведеного, к олегія суддів дійшла висновк у, що ліквідатором ЗАТ «Ізюмс ька пивоварна компанія»здій снені всі розрахунки з креди торами за рахунок коштів , оде ржаних від продажу майна бан крута, до звіту та ліквідацій ного балансу додані показник и виявленої ліквідаційної ма си (дані її інвентаризації); ві домості про реалізацію об*єк тів ліквідаційної маси з пос иланням на укладені договори купівлі - продажу; копії дог оворів купівлі-продажу й акт и передачі-приймання - перед ачі майна; реєстр вимог креди торів з даними про розміри по гашених вимог кредиторів, то бто проведені всі необхідні дії по ліквідації банкрута.
Таким чином, господар ський суд, заслухавши звіт лі квідатора, що відповідає вим огам чинного законодавства, прийняв обґрунтоване рішенн я про його затвердження.
Твердження апелянта, що про ліквідаційний звіт лі квідатора йому стало відомо лише 20.05.2010 р. спростовуються мат еріалами справи, а саме, по-пер ше, до матеріалів справи долу чено повідомлення ліквідато ра боржника про закінчення л іквідаційної процедури, а по -друге, Ізюмська ОДПІ є кредит ором по справі, а так є стороно ю по справі та мала можливіст ь в будь-який час ознайомитис я з матеріалами справи про ба нкрутство, або звернутися з п роханням до ліквідатора нада ти звіт про хід ліквідаційно ї процедури.
Твердження апелянта щод о нарахування нових податків та зборів в межах ліквідацій ної процедури також спростов уються матеріалами справи та нормами чинного законодавст ва, а саме, відповідно до припи сів статті 23 Закону про банкру тство у зв*язку з визнанням бо ржника банкрутом в такої осо би виникає особливий статус, який є значно відмінним від с татусу боржника. Виходячи із аналізу статей 23,25,30,31 Закону пр о банкрутство, в ліквідаційн ій процедурі нові зобов' яза ння у банкрута в особі його ор гану управління-ліквідатора можуть виникати виключно у в ипадках, прямо передбачених Законом. Такими випадками є з обов' язання з оплати комуна льних послуг та експлуатацій них витрат, пов*язаних із здій сненням ліквідаційної проце дури ( частина 9 статті 30). Що сто сується сплати податкових з обов' язань, то законодавств о прямо не визначає їх в якост і витрат, пов' язаних із здій сненням ліквідаційної проце дури (ст. 31 Закону). З викладеног о випливає, що в ліквідаційні й процедурі у банкрута не з*яв ляється ніяких додаткових по даткових зобов' язань, крім тих, що у вигляді конкурсних в имог включені до реєстру вим ог кредиторів відповідно до статей 14,23 Закону про банкрутс тво. Тобто у банкрута при прод ажу майна в ліквідаційній пр оцедурі не виникає зобов' яз ань зі сплати ПДВ.
Статтею 33 Господарського пр оцесуального кодексу Україн и передбачено, що кожна сторо на повинна довести ті обстав ини, на які вона посилається я к на підставу своїх вимог і за перечень. Докази подаються с торонами та іншими учасникам и судового процесу.
Ізюмська ОДПІ не навела ап еляційному суду жодної дії, я ку не було проведено ліквіда тором по ліквідації банкрута , не надала жодного доказу, що ліквідатор не виявив або не р еалізував усі наявні майнові активи ліквідаційної маси, н еобхідні для повного задовол ення кредиторів.
За таких обставин, колегія с уддів апеляційної інстанції вважає, що оскаржувана креди тором - Ізюмською ОДПІ ухвал а господарського суду Харків ської області від 25.12.2009 р. по спр аві № Б-50/132-09 прийнята у відповід ності до матеріалів справи, ф актичних обставин та чинного законодавства і підлягає за лишенню без змін, а апеляційн а скарга є необгрунтованою, т ому - не підлягає задоволенню .
Керуючись ст.ст. 99, 101, п.1 ч.1 ст .103, ст.105, ст.106 Господарського пр оцесуального кодексу Україн и, колегія суддів Харківсько го апеляційного господарськ ого суду ,-
постановила:
Апеляційну скаргу Із юмської об*єднаної державної податкової інспекції залиши ти без задоволення.
Ухвалу господарськог о суду Харківської області в ід 25.12.2009 р. по справі № Б-50/132-09 залиш ити без змін.
Постанова набирає за конної сили з моменту її прий няття та може бути оскаржена до Вищого господарського су ду України протягом двадцят и днів.
Головуючий суддя Ла кіза В.В.
суддя Біло усова Я.О.
суддя Пуль О.А.
Повний текст постанов и складено 12.01.2011 р.
Суд | Харківський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 13.01.2011 |
Оприлюднено | 28.01.2011 |
Номер документу | 13504412 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Харківський апеляційний господарський суд
Пуль О.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні