Справа № 267/10р.
П О С Т А Н О В А Іменем України
06 грудня 2010 року Прилуцький міськрайоний суд Чернігівської області в складі: головуючого судді Ільченка О.І., при секретарях Іценко Ю.О., Карпенко В.О., з участю прокурора Назаренка О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Прилуки подання старшого слідчого СВ Прилуцького МВ УМВС про обрання міри запобіжного заходу у вигляді взяття під варту ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та зареєстрованого: АДРЕСА_1 Чернігівської області, фактично проживаючого: АДРЕСА_2, українця, громадянина України, з середньо-спеціальною освітою, одруженого, на утриманні має двох малолітніх дітей, працюючого охоронником ТОВ “БРСМ Нафта”, раніше не судимого, -
В С Т А Н О В И В:
Старший слідчий СВ Прилуцького МВ УМВС України в Чернігівській області, за погодженням із заступником Прилуцького міжрайонного прокурора просить обрати відносно підозрюваного ОСОБА_1 міру запобіжного заходу - взяття під варту, мотивуючи тим, що він вчинив злочин, за який законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк більше трьох років, перебуваючи на волі матиме можливість продовжити злочинну діяльність, перешкодити встановленню істини у справі, ухилитися від слідства та суду.
Так у поданні вказано, що 25.11.2010р. близько 16 год. 30 хв. ОСОБА_1 знаходячись в районі 273 кварталу м. Прилуки, в стані алкогольного сп”яніння, спричинивши тілесні ушкодження ОСОБА_2, відкрито заволодів велосипедом марки “Україна” та грошовими коштами в сумі 80 грн., після чого з місця вчинення злочину зник.
25.11.2010р. по даному факту було порушено кримінальну справу за ч.2 ст.186 КК України та тоді ж о 23 год. 15 хв. ОСОБА_1 затримано в порядку ст.115 КПК України.
29.11.2010р. ОСОБА_1 пред”явлено обвинувачення за ч.2 ст.186 КК України за яким він повністю визнає себе винним, розкаюється у вчиненому.
26.11.2010р. з метою зясування інших обставин, які мають значення для прийняття рішення по суті подання, судом було продовжено строк затримання обвинуваченого до 12 діб, а саме провести судово-медичну експертизу, товарознавчу, зібрати характеризуючі дані та дані про судимості, визначитись з пред”явленням конкретного обвинувачення.
Дослідивши матеріали кримінальної справи, що пов'язані із затриманням обвинуваченого, заслухавши його пояснення, в якому він просить не брати його під варту, запевняє про свою беззаперечну поведінку під час слідства, доводи слідчого у провадженні якого перебуває справа на обгрунтування свого подання, думку прокурора, суд приходить до висновку про необхідність відмовити в обранні обвинуваченому запобіжного заходу у вигляді взяття від варту з слідуючих підстав.
Згідно ст. 149 КПК України запобіжний захід у вигляді взяття під варту є найбільш суворим серед запобіжних заходів. Його обрання можливе лише тоді, коли є достатні підстави вважати, що інші запобіжні заходи можуть не забезпечити виконання обвинуваченим процесуальних обов”язків, що випливають з ч.2 ст.148 КПК України.
У поданні слідчого не наведено доводів, що вказують на виключні обставини, які б давали підстави обрати щодо обвинуваченого запобіжний захід саме у вигляді взяття під варту; не обгрунтовано підстав ухилення від слідства та суду або від виконання процесуальних рішень, перешкоджання встановленню істини у справі з боку обвинуваченого чи продовження злочинної діяльності.
Так ОСОБА_1 було затримано “по гарячих слідах”, який не намагався уникнути слідства, повністю визнає себе винним у вчиненому та детально розповідає про обставини скоєного.
Також суд враховує, що ОСОБА_1 має постійне місце проживання за яким виключно позитивно характеризується, займається суспільно-корисною працею, одружений, має сім”ю та утримує двох малолітніх дітей, вперше притягується до кримінальної відповідальності, на обліку в психдиспансері чи наркологічному обліку не перебуває і не страждає хронічним алкоголізмом чи наркоманією, викрадене повернуто потерпілому.
Стаття 5 Конвенції про захист прав людини і основних свобод 1950 року, ратифікована Україною 17 липня 1997 року, дозволяє взяття особи під варту з метою запобіганню втечі. Судом не знайдено відомостей, які б свідчили про те, що обвинувачений перебуваючи на волі порушуватиме покладені на нього процесуальні обов”язки, займатиметься злочинною діяльністю, ухилиться від слідства та суду чи перешкоджатиме встановленню істини у справі.
Керуючись ст.ст. 148-149, 151, 165, 165-2 КПК України, -
П О С Т А Н О В И В :
Старшому слідчому СВ Прилуцького МВ УМВС України в Чернігівській області в поданні про обрання міри запобіжного заходу у вигляді взяття під варту ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 відмовити, звільнивши його з-під варти із залу суду негайно.
Обрати ОСОБА_1 міру запобіжного заходу у вигляді підписки про невиїзд.
На постанову суду може бути подана апеляція до апеляційного суду Чернігівської області протягом 3 діб з дня її винесення.
Головуючий: О.Ільченко
Суд | Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 06.12.2010 |
Оприлюднено | 19.12.2022 |
Номер документу | 13552222 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Бердан Н. В.
Кримінальне
Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області
Ільченко Олександр Іванович
Кримінальне
Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області
Ільченко Олександр Іванович
Кримінальне
Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області
Ільченко Олександр Іванович
Кримінальне
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
Маргитич Оксана Іванівна
Кримінальне
Ялтинський міський суд Автономної Республіки Крим
Шумов Володимир Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні