Рішення
від 09.12.2010 по справі 2-5430/10
ОВРУЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 2-5430/10

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 грудня 2010 року

Овруцький районний суд Житомирської області в складі:

головуючого судді Чичирко В.А.

з секретарем Косіциною Н.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Овручі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Бігунської сільської ради Овруцького району Житомирської області, третя особа ОСОБА_2, про визнання права власності на спадкове майно, -

в с т а н о в и в:

Позивач звернувся до суду з даним позовом, просив визнати за ним право власності на домоволодіння АДРЕСА_1, на земельну ділянку площею 0,535 га для ведення особистого підсобного господарства та 0,135 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 р. померла його баба ОСОБА_3, після смерті якої відкрилась спадщина на вказане майно, він, як спадкоємець за законом, прийняв спадщину, проте отримати свідоцтво про право на спадщину за законом на вказане майно він не може у звязку з відсутністю правовстановлюючих документів на будинок та державних актів на земельні ділянки.

Сторони та третя особа в судове засідання не зявились, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином та вчасно, позивач та третя особа просили справу розглядати у їх відсутності, третя особа не заперечує щодо задоволення позову, причина неявки відповідача невідома.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 р. Після її смерті відкрилася спадщина у вигляді домоволодіння АДРЕСА_1, на земельну ділянку площею 0,535 га для ведення особистого підсобного господарства та 0,135 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, яка була передана у приватну власність ОСОБА_3 на підставі рішення виконавчого комітету Бігунської сільської ради народних депутатів Овруцького району Житомирської області від 10.09.1993 р. № 23 А.

Вказані обставини підтверджуються копією свідоцтва про смерть НОМЕР_1 від 14.11.2004 р., довідкою виконавчого комітету Бігунської сільської ради Овруцького району Житомирської області № 1035 від 20.10.2010 р., витягом із рішення виконавчого комітету Бігунської сільської ради народних депутатів Овруцького району Житомирської області від 10.09.1993 р. № 23 А.

Згідно довідки виконавчого комітету Бігунської сільської ради Овруцького району Житомирської області № 3194 від 02.11.2010 р. позивач є внуком померлої ОСОБА_3

Відповідно до ст.549 ЦК України в ред.1963 року, який діяв на час виникнення правовідносин, визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном або подав заяву державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини у визначений законом строк.

Позивач є спадкоємцем першої черги за законом (ст.529 ЦК України в ред.1963 року, який діяв на час виникнення правовідносин).

Інших спадкоємців, які б претендували на спадщину не має, що вбачається з повідомлення Овруцької державної нотаріальної контори № 1315/01-14 від 15.11.2010 р.

Постановою Овруцької державної нотаріальної контори №1301/02-32 від 10.11.2010 р. позивачу відмовлено у вчиненні нотаріальних дій у звязку з неподанням Витягу з реєстру прав власності, правовстановлюючого документу на будинок, державних актів на землю та нормативно-правової оцінки земельних ділянок.

Спадщину на житловий будинок та земельні ділянки позивач оформити не може, так як померла баба при житті не виготовила правовстановлюючих документів на них.

Відповідно до ст.548 ЦК України в ред.1963 року, який діяв на час виникнення правовідносин, прийнята спадщина визнається належною спадкоємцеві з моменту відкриття спадщини, а тому суд вважає, що позивач набув право власності на спадкове майно.

Статтями 12, 14 Закону України «Про власність» від 07.02.1991 р. N 697-XII, який діяв на час виникнення правовідносин, передбачено, що громадянин набуває права власності на майно, одержане внаслідок успадкування, громадяни набувають право власності на земельні ділянки у разі одержання їх у спадщину, а тому за позивачем слід визнати право власності на вищевказане спадкове майно.

Позивачем сплачено витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн., а від сплати судового збору позивач звільнений на підставі п.18 ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито», а відповідач на підставі ст.5 вказаного Декрету та рішення Овруцької міської ради Житомирської області №13 від 11.02.2010 р.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 529, 548-549 ЦК України в ред.1963 року, ст.ст.12, 14 Закону України «Про власність» від 07.02.1991 року N 697-XII, ст.ст.3, 10, 11, 60-61, 174, 212-215, 218 ЦПК України, суд, -

в и р і ш и в:

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на домоволодіння АДРЕСА_1, яке належало померлій ОСОБА_3 на праві приватної власності.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на площею 0,535 га для ведення особистого підсобного господарства та 0,135 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, яка була передана у приватну власність ОСОБА_3 на підставі рішення Бігунської сільської ради народних депутатів Овруцького району Житомирської області від 10.09.1993 р. № 23 А.

Апеляційна скарга на рішення може бути подана через Овруцький районний суд в апеляційний суд Житомирської області протягом 10 днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя

СудОвруцький районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення09.12.2010
Оприлюднено27.02.2025
Номер документу13570201
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-5430/10

Рішення від 27.09.2010

Цивільне

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Бондаренко В. М.

Рішення від 10.08.2010

Цивільне

Бердянський міськрайонний суд Запорізької області

Білоусова О. М.

Рішення від 16.12.2010

Цивільне

Ленінський районний суд м. Миколаєва

Крамаренко Т. В.

Ухвала від 25.05.2010

Цивільне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Дьомич Л. М.

Ухвала від 12.10.2010

Цивільне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Петришин Н. М.

Рішення від 02.09.2010

Цивільне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Бондарчук В. В.

Ухвала від 15.10.2010

Цивільне

Приморський районний суд м.Маріуполя

Митрофанова Є. Г.

Рішення від 29.11.2010

Цивільне

Комсомольський районний суд м.Херсона

Стамбула Н. В.

Рішення від 24.12.2010

Цивільне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Коренюк В. П.

Ухвала від 18.10.2010

Цивільне

Балаклійський районний суд Харківської області

Чайка І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні