25/5-63
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
26.01.11 р. № 25/5-63
за позовом відкритого акціонерного товариства „Союз” Дачний проїзд Ясинуватського району Донецької області
до відповідача товариства з додатковою відповідальністю „Страхова компанія „НІКА” в особі Донецької філії товариства з додатковою відповідальністю „Страхова компанія „НІКА” м. Донецьк
про внесення змін до договору страхування майна № МР-Д-08-119 від 09.09.2008
Суддя Бойко І.А.
Позивач – відкрите акціонерне товариство „Союз” Дачний проїзд Ясинуватського району Донецької області звернувся до господарського суду з позовною заявою до товариства з додатковою відповідальністю „Страхова компанія „НІКА” в особі Донецької філії товариства з додатковою відповідальністю „Страхова компанія „НІКА” м. Донецьк про внесення змін до договору страхування майна № МР-Д-08-119 від 09.09.2008.
Пункт 4 ч. 1 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України визначається, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
В свою чергу, ст. 188 Господарського кодексу України визначає порядок зміни та розірвання господарських договорів.
Так, ч. 1- 4 ст. 188 Господарського кодексу України закріплюють, зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором.
Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором.
Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.
У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.
Стаття 654 Цивільного кодексу України передбачає, зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту.
Пунктом 8.1. договору страхування майна № МР-Д-08-119 від 09.09.2008, укладеного між ВАТ „Союз” (Страхувальник) та ТзДВ „Страхова компанія „НІКА” в особі Донецької філії (Страховик), Сторони узгодили, що зміни та доповнення до умов цього Договору вносяться за згодою Страховика та Страхувальника на підставі заяви однієї з Сторін протягом 10 днів з моменту отримання заяви іншою Стороною. Зміни та доповнення до умов цього Договору набувають сили з моменту оформлення узгоджених умов у формі додаткової угоди до діючого Договору.
Згідно п. 14.3. договору страхування майна № МР-Д-08-119 від 09.09.2008 будь-які зміни та доповнення до цього Договору, а також додатки до нього вважаються укладеними, якщо вони здійснені в письмовому вигляді та підписані уповноваженими на це представниками Сторін, і являються невід'ємними частинами цього Договору.
В якості предмету позову позивач визначив - „внесення змін до договору страхування майна № МР-Д-08-119 від 09.09.2008”.
Розглянувши позовну заяву та матеріали, додані до неї, суд встановив, що позивачем до позовної заяви не додана додаткова угода про внесення змін в основний договір страхування майна № МР-Д-08-119 від 09.09.2008 та докази в підтвердження направлення/вручення цієї угоди відповідачу, що, з огляду на приписи вище перелічених нормативно-правових актів, унеможливлює розглянути позовні вимоги по суті.
Стаття 63 Господарського процесуального кодексу України передбачає, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо:...
3) у позовній заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується позовна вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини, обгрунтований розрахунок стягуваної чи оспорюваної суми.
За наведених обставин, позовна заява підлягає поверненню без розгляду у відповідності до п. 3 статті 63 Господарського процесуального кодексу України.
Окрім того, згідно ст. 36 Господарського процесуального кодексу України письмові докази подаються господарському суду в оригіналі або в належнім чином засвідченій копії. Оригінали документі подаються, коли обставини справи відповідно до законодавства мають бути засвідчені тільки такими документами.
З матеріалів позову вбачається, що позивачем до позову додані копії документів в обґрунтування позовних вимог, які не завірені належним чином. Отже, за приписами ст. 36 Господарського процесуального кодексу України, такі документи не можуть вважатися письмовими доказами.
Суд доводить до відома, що у разі усунення недоліків, викладених в цій ухвалі, позивач вправі звернутися до господарського суду з відповідним позовом.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 36, 57, п. 3 ст.63 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В :
Позовну заяву відкритого акціонерного товариства „Союз” Дачний проїзд Ясинуватського району Донецької області до товариства з додатковою відповідальністю „Страхова компанія „НІКА” в особі Донецької філії товариства з додатковою відповідальністю „Страхова компанія „НІКА” м. Донецьк про внесення змін до договору страхування майна № МР-Д-08-119 від 09.09.2008 повернути БЕЗ РОЗГЛЯДУ заявнику.
Додаток (тільки для ВАТ „Союз”): позовна заява та додані до неї документи – всього на 76-ти арк.
Суддя Бойко І.А.
Вик. Тимошенко О.О.
тел.: 305-68-27
Надруковано 3 примірники:
1 прим. – позивачу;
1 прим. – відповідачу;
1 прим. – до справи
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 26.01.2011 |
Оприлюднено | 08.02.2011 |
Номер документу | 13655850 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Бойко І.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні