Рішення
від 28.01.2011 по справі 40/312-10
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

40/312-10

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,  

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"28" січня 2011 р.                                                            Справа № 40/312-10

вх. № 10184/4-40

Суддя господарського суду Хотенець П.В. 

при секретарі судового засідання Гаврильєв О.В.

за участю представників сторін:

позивача - Таможанський О.В., дов. № 2 від 18.01.2011 року, Кінзбурська В.О., дов. № 4 від 18.01.2011 року 3-ї особи 1. не з*явився, 2. Верещагін Є.В., дов. № 01-62юр/5350 від 07.07.2010 року, 3. Падалко О.О., дов. № 38-4425/395 від 23.11.2010 року, 4. не з*явився відповідача - Рождественська І.В., дов. № 75 від 14.01.2008 року 3-ї особи 1. Холодова О.О., дов. № 248 від 25.01.2010 року, 2. Лисенка В.С., дов. № 8/29/802 від 04.01.2010 року

розглянувши справу за позовом Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області, м. Харків 3-я особа 1. Харківська міська рада, м. Харків, 2 АК "Харківобленерго", м. Харків, 3.  КП "Харківські теплові мережі", м. Харків, 4. ВАТ "Харківміськгаз", м. Харків

до  Товариства з обмеженою відповідальністю "Курганський бройлер", с. П'ятигорське 3-я особа 1. ДКП "Харківкомуночиствод", м. Харків, 2. КП "Вода", м. Харків,

про зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

Розглядається позовна вимога про заборону Товариству з обмеженою відповідальністю "Курганський бройлер" та ІІ "Співдружність" експлуатацію нежитлових приміщень ковбасно-кулінарного цеху першого поверху, літ. "Г-3", загальною площею 4616,2 кв.м., розташованих по вул. Роганській, 145 у м. Харкові, шляхом заборони використовувати у підприємницькій діяльності як самостійно так і передавати в найм або іншим чином третім особам, а також будь-яким іншим чином користуватися зазначеним приміщенням, здійснювати дії щодо відчуження або іншим чином передавати третім особам, до введення об*єкту в експлуатацію у встановленому законодавством порядку; заборону доступа на об*єкт - до нежитлових приміщень, ковбасно - кулінарного цеху першого поверху, літ. "Г-3", загальною площею 4616,2 кв.м., що розташовані по вул. Роганській, 145 у м. Харкові, осіб, дії яких не пов*язані з здійсненням заходів щодо введення об*єкту в експлуатацію у встановленому законодавством порядку; зобов*язання АК "Харківобленерго" припинити постачання електричної енергії на об*єкт - нежитлові приміщення, ковбасно - кулінарного цеху першого поверху, літ. "Г-3", загальною площею 4616,2 кв.м., що розташовані по вул. Роганській, 145 у м. Харкові, до введення об*єкту в експлуатацію у встановленому законодавством порядку; зобов*язання ДКП "Харківкомуночиствод" припинити надання послуг по водовідновленню на об*єкті - нежитлових приміщень, ковбасно - кулінарного цеху першого поверху, літ. "Г-3", загальною площею 4616,2 кв.м., що розташовані по вул. Роганській, 145 у м. Харкові, до введення об*єкту в експлуатацію у встановленому законодавством порядку; зобов*язати ВАТ "Харківміськгаз" припинити постачання природного газу на об*єкт - нежитлові приміщення, ковбасно - кулінарного цеху першого поверху, літ. "Г-3", загальною площею 4616,2 кв.м., що розташовані по вул. Роганській, 145 у м. Харкові, до введення в експлуатацію у встановленому законодавством порядку; зобов*язання КП "Вода" припинити надання послуг водопостачання на об*єкт - нежитлових приміщень, ковбасно - кулінарного цеху першого поверху, літ. "Г-3", загальною площею 4616,2 кв.м., що розташовані по вул. Роганській, 145 у м. Харкові, до введення об*єкту в експлуатацію у встановленому законодавством порядку та зобов*язання КП "Харківські теплові мережі" припинити надання послуг теплопостачання на об*єкт - нежитлові приміщення, ковбасно - кулінарного цеху першого поверху, літ. "Г-3", загальною площею 4616,2 кв.м., що розташовані по вул. Роганській, 145 у м. Харкові, до введення об*єкту в експлуатацію у встановленому законодавством порядку.

Представники позивача у судовому засіданні підтримують заявлені позовні вимоги і просять їх задовольнити у повному обсязі. У наданому клопотанні представники позивача просять залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Товариством з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями "Співдружність". Також у наданому клопотанні представники позивача просять суд вжити заходи до забезпечення позову шляхом заборони відповідачу - Товариству з обмеженою відповідальністю "Курганський бройлер" та Товариству з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями "Співдружність" вчиняти будь-які дії щодо відчуження приміщення ковбасно-кулінарного цеху першого поверху у нежитловій будівлі літ. "Г-3", загальною площею 4616,2 кв.м., розташованої по вул. Роганській, 145 у м. Харкові та заборони Комунальному підприємству "Харківське міське бюро технічної інвентаризації" проведення реєстрації або перереєстрації прав власності на приміщення ковбасно-кулінарного цеху першого поверху у нежитловій будівлі літ. "Г-3", загальною площею 4616,2 кв.м., розташованої по вул. Роганській, 145 у м. Харкові.

Представник третьої особи на стороні позивача - Харківської міської ради у судове засідання не з*явився, витребувані ухвалою суду документи не надав.

Представник третьої особи на стороні позивача - АК "Харківобленерго" у судовому засіданні та у наданому письмовому поясненні проти заявлених позовних вимог заперечує.

Представник третьої особи на стороні позивача -  КП "Харківські теплові мережі"  у судовому засіданні проти заявлених позовних вимог заперечує.

Представник третьої особи на стороні позивача -  ВАТ "Харківміськгаз" у судове засідання не з*явився, у наданому письмовому поясненні проти заявлених позовних вимог заперечує.

Представник відповідача у судовому засіданні та у відзиві на позовну заяву проти заявлених позовних вимог заперечує, просить відмовити у задоволенні позову.

Представник третьої особи на стороні відповідача - ДКП "Харківкомуночиствод" у судовому засіданні та у відзиві на позовну заяву просить суд відмовити в частині позовних вимог щодо зобов*язання Комунального підприємства каналізаційного господарства  "Харківкомуночиствод"  припинити надання послуг по водовідведенню на об*єкті, що розташований по вул. Роганській, 145 у м. Харкові, до введення об*єкту в експлуатацію у встановленому законодавством порядку.

Представник третьої особи на стороні відповідача - КП "Вода" у судовому засіданні та у відзиві на позовну заяву проти заявлених позовних вимог заперечує.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає клопотання позивача про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями "Співдружність" та клопотання позивача про вжиття заходів до забезпечення позову необґрунтованими та відмовляє у їх задоволенні.

Вислухавши пояснення представників позивача, третіх осіб на стороні позивача АК "Харківобленерго",  КП "Харківські теплові мережі", відповідача, третіх осіб на стороні відповідача, розглянувши матеріали справи, судом встановлено наступне.

На підставі розпорядження Харківського міського голови від 26 червня 2003 року № 1501, Товариству з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями "Співдружність" було видано Свідоцтво про право власності від 15 липня 2003 року на нерухоме майно: нежитлові приміщення літ. "Г-3" загальною площею 14727,3 кв.м., розташовані за адресою: м. Харків, вул. Роганська, 145. 20 грудня 2006 року виконавчим комітетом Харківської міської ради було прийнято рішення № 1202, яким дозволено Товариству з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями "Співдружність" реконструкцію частини першого поверху виробничого корпусу літ. "Г-3", по вул. Роганській, 145 для розташування ковбасно-кулінарного цеху. Товариство з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями "Співдружність" здійснило реконструкцію першого поверху нежитлового приміщення літ. "Г-3", розташованого за адресою: м. Харків, вул. Роганська, 145, загальна площа якого складає 4616,2 кв.м.

Згідно рішення учасників № 38 від 28 червня 2006 року Товариство з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями "Співдружність" було перейменовано в Товариство з обмеженою відповідальністю "Справжні ковбаси". 12 вересня 2007 року учасниками Товариства з обмеженою відповідальністю "Справжні ковбаси" було прийнято рішення (Протокол загальних зборів учасників № 39) про реорганізацію Товариства з обмеженою відповідальністю "Справжні ковбаси" шляхом приєднання його до Товариства з обмеженою відповідальністю "Курганський бройлер". Відповідно до цих змін Товариство з обмеженою відповідальністю "Курганський бройлер" є повним правонаступником майна, прав та обов*язків Товариства з обмеженою відповідальністю "Справжні ковбаси".

Рішенням господарського суду Харківського області від 26 березня 2009 року по справі № 29/140-09 за Товариством з обмеженою відповідальністю "Курганський бройлер" було визнано право власності на самочинно реконструйоване нежитлове приміщення ковбасно-кулінарного цеху першого поверху у літ. "Г-3", загальною площею 4616,2 кв.м., що розташоване за адресою: м. Харків, вул. Роганська, 145.

Позивач посилається на те, що реконструкція нежитлового приміщення ковбасно-кулінарного цеху першого поверху у літ. "Г-3", загальною площею 4616,2 кв.м., що розташоване по вул. Роганській, 145 у м. Харкові, було здійснено Товариством з обмеженою відповідальністю "Курганський бройлер" без отримання відповідного дозволу на початок будівельних робіт, тобто здійснено самочинне будівництво.

Під час виконання функцій по здійсненню державного контролю та нагляду з питань будівництва, містобудування та архітектури позивачем було встановлено факт експлуатації нежитлової будівлі по вул. Роганській. 145 в м. Харкові, що підтверджується актом перевірки від 25 жовтня 2010 року. Проте, вказує позивач в Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області відсутні данні щодо введення зазначеного об*єкту містобудування в експлуатацію у встановленому законом порядку.  

Суд розглянув заявлені позовні вимоги та вважає їх такими, що не підлягають задоволенню виходячи з наступного.

На замовлення відповідача УкрДНТЦ "Енергосталь" ПІ "Промагропроект" (держав на ліцензія АБ № 105269) надало Технічний висновок за підсумками обстеження та оцінки технічного стану та експлуатаційної надійності будівельних конструкцій виробничого кор пусу літ. "Г-3" Товариству з обмеженою відповідальністю "Курганський бройлер" по вул. Роганська, 145 в м. Харків, з метою мо жливості реконструкції та подальшої експлуатації.

Відповідно до зазначеного висновку здійснений ремонт першого поверху будівлі літ. "Г-3", призначеного під ковбасно-кулінарний цех, відповідає СІП та ДБН, відноситься до II категорії стану, що характеризується як задовільний та придатній до експлуатації.

УкрДНТЦ "Енергосталь" ПІ "Промагропроект" в Технічному висновці склав відо мість дефектів та пошкоджень будівлі: штукатурка цегляних вставок стін відслоїлася; не проектні отвори у перекритті порушили робочу арматуру; у холодильній камері заморожені конструкції; на покрівлі не виконаний захисний шар, воронки внутрішнніх водостоків забиті, на перепадах покрівлі не встановлені пожежні сходи; підлога в виробничих приміщеннях частково зруйнована; віконні прорізи вимагають ремонту;           вимощення навколо будівлі частково зруйноване; металічні майданчики і каркаси корозовані; утеплення стін та перегородок холодильних камер зруйновані; система активної вентиляції не працює, та надав стислі технічні рішення щодо усунення цих дефектів та пошкоджень: ремонт підлоги, виконання оздоблювальних робіт; ремонт інженерних комунікацій; встановити пожежні сходи, очистити водостоки; відновити систему активної вентиляції; очистити від іржі та пофарбувати всі металоконструкції.

Відповідно до технічних рішень, зазначених у Технічному висновку, власник вико нав відновлювальні та ремонтні роботи будівлі.

Стаття 29 Закону України "Про планування і забудову територій" зазначає, що пере лік будівельних робіт, на виконання яких не вимагається дозвіл затверджується Кабінетом Міністрів України.

Постановою від 30 вересня 2009 року № 1104 Кабінет Міністрів затвердив Перелік робіт, на виконання яких не вимагається дозвіл на виконання будівельних робіт.

Так, відповідно до: пункту 6 Переліку не вимагається дозвіл на відновлення або посилення чи поліпшення окремих конструкцій будівель та споруд, що перебувають в аварійному стані, без зміни їх функціона льного призначення і архітектурного вигляду; пункту 12 Переліку не вимагається дозвіл на улаштування чи закриття дверних або віконних про різів; пункту 19 Переліку не вимагається дозвіл на захист інженерних мереж від корозій, пункту 20 Переліку не вимагається дозвіл на переоснащення системи опалення, вентиляції, во допостачання, водовідведення, газопостачання, енергопостачання, зв'язку, ліфтового облад нання, які забезпечують основне функціональне призначення будівель та споруд, заміна тех нологічного обладнання без збільшення допустимих навантажень на перекриття та фундаме нти; пункту 27 Переліку не вимагається дозвіл на відновлення або влаштування вимощення навколо будівлі з метою недопущення розмивання або перезволоження ґрунту під фундаментом.

Оскільки, були виконані роботи, які відповідно Постанов Кабінет Міністрів від 30 вересня 2009 року № 1104 не потребують дозволу на початок будівельних робіт, а статтею 376 Цивільного Кодексу України передбачено, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаєть ся самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого прое кту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил, не можна стверджувати, що було здійснене самочинне будівництво.

Згідно статті 4 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" від 01 липня 2004 року та пункту 1.5 Тимчасового положення про порядок ре єстрації прав власності на нерухоме майно, обов'язковій реєстрації прав підлягає право влас ності на нерухоме майно юридичних осіб. Згідно положень Цивільного кодексу України зазначене нежитлове приміщення відноситься до об'єктів нерухомого майна, тобто до об'єктів право власності на які підлягає обов'язковій державній реєстрації і право власності виникає з мо менту державної реєстрації, відповідно до частини 3 пункту 2 статті  331 Цивільного кодексу України.

Державна реєстрація нежитлового приміщення 1-го поверху літ. "Г-3" загальною площею 46 616, 2 кв.м. розташованого за адресою вул. Роганська, 145, м. Харків відбулася відповідно до Витягу про реєстрацію прав власності на нерухоме майно 29 квітня 2009 року, ре єстраційний номер 27171387, витяг наданий Комунальним підприємством "Харківське місь ке бюро технічної інвентаризації".

Взаємовідносини енергопостачальної організації і споживча електрична енергія регулюються Законом України "Про електроенергетику" від 16 жовтня 1997 року № 575/97-ВР, "Правилами користування електричною енергією", затвердженими постановою НКРЕ від 31 липня 1996 року № 28 зі змінами та доповненнями та іншими нормативними документами. Дані нормативні акти, в яких визначені права, обов'язки та відповідальність сторін, обов'язкові як для енергопостачальника, так і для споживача електроенергії.

Згідно пункту 1.3 "Правил користування електричною енергією" постачання електричної енергії здійснюється на підставі договору про постачання електричної енергії, що укладається між споживачем та постачальником електричної енергії за регульованим тарифом або договору про купівлю-продаж електричної енергії, що укладається між споживачем та постачальником електричної енергії за нерегульованим тарифом.

Згідно частини 1 статті 26 Закону України "Про електроенергетику", споживання енергії можливе лише на підставі договору з енергопостачальником.

Відповідно до частини 5 статті 24 Закону України "Про електроенергетику" ергопостачальники зобов'язані забезпечувати надійне постачання електричної енергії згідно з умовами ліцензій та договорів.

Абзацом 1 пункту 7.1 "Правил користування електричною енергією" визначено, що електрична енергія постачається споживачу безперервно, крім випадків, передбачених договором та рмативно-правовими актами, у тому числі "Правилами користування електричною енергією".

Пунктом 7.5 Правил визначений вичерпаний перелік вимог, порушення яких зедбачає припинення постачання електричної енергії.

10 квітня 2006 року між Акціонерною компанією "Харківобленерго" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Курганський бройлер" укладений договір про постачання електричної енергії для забезпечення потреб електроустановки, що розташована за адресою: вулиця Роганська, 145 у м. Харкові.

В зв'язку з тим, що відсутні підстави, зазначені у пункті 7.5 "Правил користування електричною енергією", Акціонерна компанія "Харківобленерго" не має достатніх підстав для припинення постачання електричної енергії Товариству з обмеженою відповідальністю "Курганський бройлер".

На момент приєднання систем водовідведення Товариства з обмеженою відповідальністю "Курганський бройлер" до комунальної мережі діяли "Правила користування системами комунального водопостачання і водовідведення в містах і селищах України", затверджені Держжитлокомунгоспа від 01 липня 1994 року № 65.

Порядок здачі об'єкта регламентується пунктом 2.27 "Правила користування системами комунального водопостачання і водовідведення в містах і селищах України": об'єкт може бути прийнятий в експлуатацію за умови виконання абонентом усіх пунктів технічних умов водоканалу, узгодженого проекту та підписання двостороннього акта про приймання-здачу цього об'єкта. Усі вимоги згідно "Правил користування системами комунального водопостачання і водовідведення в містах і селищах України" Товариством з обмеженою відповідальністю "Курганський бройлер"  було   виконано,  після чого підприємство було підключено до міських мереж водовідведення.

ДКП "Харківкомуночиствод" будучи суб'єктом публічного права, здійснюючи свою статутну господарську діяльність, надаючи послуги з прийняття стічних вод зокрема юридичних осіб, не має права відмовити будь-якій юридичній особі у надані своїх послуг.

ДКП "Харківкомуночиствод" відповідно до вимог статтей 901, 902 Цивільного кодексу України відповідно до договору № IV-211/07-АК-1 про прийняття стічних вод від 25 березня 2008 року на законних підставах надає послуги з прийняття стічних вод Товариству з обмеженою відповідальністю "Курганський "бройлер", отримує плату за надані послуги. Отриманий від Товариства з обмеженою відповідальністю "Курганський бройлер" прибуток використовується за прямим призначенням: на підтримання належної екологічної ситуації, належного, безпечного для життя і здоров'я мешканців Харківського регіону довкілля, на відновлення, ремонт виробничих фондів, заробітну плату, сплату податків і зборів до бюджетів, тощо. Таким чином, всім мешканцям Харкова гарантується їхнє конституційне право на безпечне для життя і здоров'я довкілля, яке надано статтею 50 Конституції України.

Згідно пункту 1.1 договору ДКП "Харківкомуночиствод" зобов'язано приймати від абонента стічні води. Згідно статті 629 Цивільного Кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами. Вимоги позивача щодо заборони надання послуг водовідведення фактично призведуть до одностороннього порушення чинного договору з боку ДКП "Харківкомуночиствод", бо позивач не подавав позову про визнання договору недійсним частково, а відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Курганський бройлер" - виконує договірні зобов'язання належним чином. У разі припинення нарахувань за послуги водовідведення надання самих послуг не припиняється автоматично: для цього необхідно провести відключення відповідача від мережі водовідведення, щоб виключити можливість безоплатного скиду стічних вод у міську мережу водовідведення. До того ж, необхідно мати не тільки технічну можливість такого відключення, а й правову підставу для цього: так, пунктом 2.2 договору на приймання стічних вод (надання послуг водовідведення) № ІV-211/07-АК-1 від 25 березня 2008 року передбачені випадки, у яких абонент може бути відключений від мережі водовідведення. У цьому переліку така підстава як порушення порядку здачі будівлі в експлуатацію відсутня.

На Відкрите акціонерне товариство „Харківміськгаз" покладений, в тому числі, обов'язок не допускати та усувати порушення Правил безпеки систем газопостачання.

Пунктами 6, 7 статті 3 Закону України „Про житлово-комунальні послуги", пунктом 4.5.27 Правил безпеки систем газопостачання України, пунктом 29 Правил надання населенню послуг з газопостачання передбачають обов'язок відповідача надавати доступ до об'єктів працівникам Відкритого акціонерного товариства "Харківміськгаз". Недодержання  Правил  безпеки  систем газопостачання України може  спричинити  аварійно-небезпечну ситуацію, що загрожує безпеці та здоров'ю громадян та їх майну.

Відкрите акціонерне товариство "Харківміськгаз" під час постачання природного газу споживачам газу- юридичним особам в своїй діяльності керується Правилами безпеки систем газопостачання України, затвердженими наказом Державного комітету України по нагляду за охороною праці від 01 жовтня 1997           року N 254 та зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 15 травня 1998 року за N 318/2758; Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з постачання природного газу за регульованим тарифом, затверджених наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 25 серпня 2005 року N 74, постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 25 серпня 2005 року N 693 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 22 вересня 2005 року за N 1087/11367; Порядком пооб'єктового припинення (обмеження) газопостачання споживачам, крім населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 08 грудня 2006 року N 1687; Правилами подачі та використання природного газу в народному господарстві України, затверджених наказом Державного комітету України по нафті і газу від 01 листопада 1994 року N 355, та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 30 листопада 1994 року за N 281/491 та іншими нормативно-правовими актами. Законодавчо передбачений вичерпний перелік підстав припинення газопостачання та регламентований чіткий механізм та умови припинення або обмеження газопостачання.

Підстава відключення (припинення) газопостачання через відсутність у Товариства з обмеженою відповідальністю "Курганський бройлер"  названого в позові Сертифікату відповідності законодавством не передбачена.

Контрагенти були газифіковані у відповідності до вимог чинного законодавства та державних будівельних норм В. 2.5-20-2001 "Газопостачання". Проекти та технічні умови газифікації пройшли відповідні експертизи.

Позивач, у вимозі до КП "Вода" про припинення надання послуг водопостачання нежитлової будівлі, що розташована по вул. Роганська, 145, у м. Харків посилається на пункти 19, 20 Постанови КМУ від 08 жовтня 2008 року № 923,  в яких зазначається, що експлуатація закінчених будівництвом об'єктів, що не відповідають проектній документації, державним будівельним нормам, стандартам і правилам та не прийнятих у встановленому порядку, забороняється. Сертифікат відповідності є підставою для укладення договорів про постачання на прийняті в експлуатацію закінчених будівництвом об'єкти необхідних для їх функціонування ресурсів - води, газу, тепла, електроенергії тощо.

Стосовно заборони експлуатації об'єкту, що не відповідає проектній документації та будівельним нормам, матеріали справи свідчать про те, що КП "Вода" не має ніякого відношення до експлуатації даної нежитлової будівлі, дане питання відноситься лише безпосередньо до відповідача. КП "Вода" надає послуги водопостачання відповідно до укладеного договору.

Посилання на норму, яка вказує на сертифікат відповідності як на підставу для укладення договорів про постачання необхідних для функціонування ресурсів - води, газу та ін., в якості підстави для припинення надання послуг водопостачання даного об'єкту, є недоречним, оскільки дана норма не містить вказівки на обов'язковість даної підстави. Тобто, виходячи з відсутності імперативного характеру даної норми, її слід розуміти як вказівку на одну з можливих підстав для укладення договору про постачання води.

В даному випадку безпосередньо відсутній факт укладення нового договору про постачання необхідних для функціонування ресурсів, підставою для укладання якого позивач називає сертифікат відповідності. В даному випадку продовжує свою дію договір, укладений між Товариством з обмеженою відповідальністю "Курганський бройлер" та КП "Вода" до реконструкції будівлі. Законодавець жодним чином не передбачає обов'язок укладення нового договору після проведення реконструкції. Таким чином дана вимога позивача також є неправомірною.

Спеціальним законодавством у сфері водопостачання чітко встановлені випадки, у яких водопостачання може бути обмежене або припинене. При цьому порушення Товариством з обмеженою відповідальністю "Курганський бройлер"  будівельних норм і правил не може бути підставою для припинення чи обмеження водопостачання.

Таким чином, застосування такої санкції, як припинення водопостачання, не відповідає вимогам чинного законодавства, оскільки така санкція не передбачена жодним чинним нормативно правовим актом, а тому вимога щодо припинення водопостачання не може вважатися такою, що ґрунтується на законодавстві.

Згідно пунктом 3 "Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію" (затвердженого постановою КМУ від 18 жовтня 2006 року N 1434) основними завданнями Держархбудінспекції є: участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері архітектури та будівництва; виконання дозвільних, реєстраційних функцій та здійснення контролю і нагляду у сфері будівництва, містобудування та архітектури.

Саме таким чином, повноваження Держархбудінспекції обмежені вказаною сферою діяльності та на регулювання відносин у сфері водопостачання не розповсюджуються.

Договір про надання послуг водопостачання до нежитлової будівлі, що розташована по вул. Роганська, 145, у м. Харків був укладений між Товариством з обмеженою відповідальністю "Курганський бройлер"  та КП "Вода" та виконувався відповідно до всіх вищезазначених норм.

Повністю дотримані порядок та вимоги до приєднання об'єктів до систем централізованого питного водопостачання і водовідведення встановлені у пункті 4 Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України від 27 червня 2008 року № 190. Приєднання нежитлової будівлі, що розташована по вул. Роганська, 145, у м. Харків до системи централізованого питного водопостачання та водовідведення було здійснено у повній відповідності з вимогами даних правил.

Таким чином, виходячи з вищезазначеного, беручи до уваги статтю 19 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" від 10 січня 2002 року, № 2918-ІІІ, яка встановлює, що послуги питного водопостачання надаються споживачам підприємством питного водопостачання на підставі договору з підприємствами, установами, організаціями, що безпосередньо користуються централізованим питним водопостачанням, а також статтею 629 Цивільного кодексу України, яка передбачає що договір є обов'язковим до виконання сторонами, не вбачається підстав для задоволення вимоги позивача про припинення КП "Вода" надання послуг з питного водопостачання до нежитлової будівлі, що розташована по вул. Роганська, 145 у м. Харкові, та порушення тим самим умов договору між Товариством з обмеженою відповідальністю "Курганський бройлер" та КП "Вода".

У відповідності до статті 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень. Згідно статті 43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім  переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об"єктивному  розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Таким чином, суд вважає вимоги позивача необгрунтованими, не підтвердженими доданими до матеріалів справи доказами, та такими, що не підлягають задоволенню.

Відповідно до статті 44 та статті 49 Госпордарського процесульного кодексу України, витрати по сплаті державного мита та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, покладаються на позивача.

На підставі викладеного та керуючись статтями 6, 8, 19, 124, 129 Конституції України, статтями 1, 4, 12, 22, 33, 43, 47-49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, -   

ВИРІШИВ:

У задоволенні клопотання позивача про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями "Співдружність" відмовити.

У задоволенні клопотання позивача про вжиття заходів до забезпечення позову відмовити.

У позові відмовити повністю.

Повний текст рішення підписаний 28.01.2011 року

Суддя                                                                                 Хотенець П.В.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення28.01.2011
Оприлюднено11.02.2011
Номер документу13700046
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —40/312-10

Ухвала від 19.01.2011

Господарське

Господарський суд Харківської області

Хотенець П.В.

Ухвала від 02.12.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Хотенець П.В.

Ухвала від 20.12.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Хотенець П.В.

Постанова від 16.05.2011

Господарське

Вищий господарський суд України

Карабань В.Я.

Ухвала від 15.04.2011

Господарське

Вищий господарський суд України

Карабань В.Я.

Рішення від 28.01.2011

Господарське

Господарський суд Харківської області

Хотенець П.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні