18/1634
УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
————————————————————————————————————————* 10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, '481-620
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
від "08" лютого 2011 р. Справа № 18/1634
Господарський суд Житомирської області у складі:
судді Соловей Л.А.,
за участю представників сторін:
від позивача: Погребицька Л.О., доручення №132 від 07.02.2011р.;
від відповідача: Федулаєва Л.М., в.о. директора, згідно розпорядження селищного
голови №94 від 19.08.2010р.;
розглянув справу за позовом Баранівської районної санітарно-епідеміологічної станції (м.Баранівка)
до Комунального підприємства "Хомора" (смт.Першотравенськ Баранівського району Житомирська область)
про стягнення 3161,82грн.
Позивачем пред'явлено позов до відповідача про стягнення 3161,82грн. заборгованості.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі з підстав, зазначених у позовній заяві.
Представник відповідача письмового відзиву на позовну заяву не надав, в судовому засіданні позовні вимоги визнав в повному обсязі, зазначив, що заборгованість виникала у зв'язку з блокуванням рахунків відповідача.
Представники сторін на виконання вимог ухвали суду надали акт звірки розрахунків станом на 07.02.2011р. підписаний повноважними представниками та скріплений печатками сторін (а.с.40), з якого вбачається, що відповідач визнав наявність у нього боргу перед позивачем в сумі 3161,82грн.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, господарський суд
ВСТАНОВИВ:
Як вбачається з матеріалів справи, 18 листопада 2009 року між Баранівською районною санітарно-епідеміологічною станцією (позивач, виконавець) та КП "Хомора" (відповідач, замовник) укладено договір №2 (а.с.10), за умовами якого виконавець відповідно до заяви замовника зобов'язався проводити бактеріологічні та санітарно-хімічні дослідження води з артезіанських свердловин і комунального водогону КП "Хомора" (п.1.1 договору).
Пунктом 3.1 вищезазначеного договору сторони передбачили, що замовник щомісячно проводить розрахунки за виконану виконавцем роботу згідно виставленого рахунку у відповідності з прейскурантом цін згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 11.05.2006 року №662 "Про внесення змін до тарифів (прейскурантів) на роботи і послуги, що виконуються і надаються за плату установами і закладами державної санітарно-епідеміологічної служби".
Кінцевий розрахунок за договором проводиться замовником після повного завершення робіт, протягом 15 календарних днів згідно виставленого виконавцем рахунку.
На виконання умов договору позивач надав відповідачеві послуги з проведення бактеріологічних та санітарно-хімічних досліджень води, що підтверджується актами виконаних робіт (а.с.46-59).
Однак замовник (відповідач) в порушення умов договору лише частково здійснив оплату за надані послуги в обумовлені договором строки; таким чином, станом на день звернення позивача до суду з позовом у відповідача перед позивачем існувала заборгованість за надані послуги з проведення бактеріологічних та санітарно-хімічних досліджень води в період з вересня 2009р. по вересень 2010р. у сумі 3161,82грн., яка станом на час розгляду справи не змінилась згідно довідки позивача від 07.02.2011р. №130 (а.с.39).
Заборгованість за надані позивачем послуги у розмірі 3161,82грн. відповідач визнав, що вбачається із підписаного представниками та скріпленого печатками обох сторін акту звірки розрахунків станом на 07.02.2011р. (а.с.40).
Приписами статті 901 ЦК України передбачено, що за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Відповідно до ч.1 ст.903 ЦК України, якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.
Відповідно до ст.509 ЦК України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Згідно ч.1 ст.173 Господарського кодексу України господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Приписами ч.1 ст.193 ГК України передбачено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Розрахунки за виконані роботи здійснені на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 11.05.2006 року №662 про внесення змін до Постанови КМУ від 15 жовтня 2002 р. N 1544 "Про затвердження переліку робіт і послуг у сфері забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, які виконуються і надаються за плату" та Постанови КМУ від 27 серпня 2003 р. N 1351 "Про затвердження тарифів (прейскурантів) на роботи і послуги, що виконуються і надаються за плату установами та закладами державної санітарно-епідеміологічної служби".
Відповідно до вимог ст.ст.525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ст.33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
Відповідач доказів сплати заборгованості не надав в судовому засіданні суму боргу визнав.
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги в сумі 3161,82грн. обґрунтовані, заявлені відповідно до вимог чинного законодавства, підтверджуються належними доказами, наявними в матеріалах справи, не заперечуються відповідачем та підлягають задоволенню.
Витрати по сплаті державного мита та інформаційно-технічного забезпечення судового процесу покладаються на відповідача, оскільки він спонукав позивача звернутись з позовом до суду.
Керуючись ст.ст. 33, 43, 44, 49, 82-85 ГПК України, господарський суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Комунального підприємства "Хомора" (12746, Житомирська обл., Баранівський район, смт.Першотравенськ, вул.Комсомольська, 5, код ЄДРПОУ 35388367)
на користь Баранівської районної санітарно-епідеміологічної станції (12700, м.Баранівка, вул.Тищика, 9, код ЄДРПОУ 01991843)
- 3161,82грн. основного боргу;
- 102,00грн. витрат по сплаті державного мита;
- 236,00грн. на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття.
Суддя Соловей Л.А.
Віддрукувати:
1 - в справу
2,3 -сторнам
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 08.02.2011 |
Оприлюднено | 14.02.2011 |
Номер документу | 13718192 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Соловей Л.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні