Справа №2а-16/11
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 січня 2011 р. м. Городок
Городоцький районний суд Хмельницької області в складі головуючого судді Шинкоренко С.В., при секретарі –Васільєвій І.П., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Городоцькому районі Хмельницької області
про стягнення підвищення до пенсії як дитині війни,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 04.11.2010 р. звернулася в суд з позовом до управління Пенсійного фонду України в Городоцькому районі Хмельницької області про стягнення підвищення до пенсії згідно з Законом України «Про соціальний захист дітей війни»за період часу з 01.01.2006 р. і по 01.12.2010 р. , вказавши, що вона згідно із даним Законом є дитиною війни і має право на державну соціальну підтримку.
Однак позивачем при зверненні до суду в частині даних вимог було пропущено строк звернення з даної категорії справ та заявлено клопотання про поновлення строку звернення до суду починаючи з 01.01.2006 р. в якому позивач вказує, що про порушення її прав їй стало відомо лише на момент подання позову, а тому нею було пропущено відповідний строк звернення до суду.
В судове засідання з питань поновлення пропущеного строку звернення до суду позивач не з"явилася, а в поданій позовній заяві заявила клопотання слухати дану справу у її відсутність.
Представник відповідача - управління Пенсійного фонду України в Городоцькому районі Хмельницької області в судове засідання з питань поновлення пропущеного строку звернення до суду позивачем не з"явилася, про день та час розгляду даного клопотання повідомлена належним чином.
П.5 ч.1 ст. 107 КАС України визначено, що суддя після одержання позовної заяви з"ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Відповідно до вимог ч.2 ст. 102 КАС України питання про поновлення чи продовження пропущеного строку суд вирішує з повідомленням осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду клопотання.
В зв"язку із вищевикладеним суд вважає за можливе провести розгляд даного клопотання за відсутності сторін.
Згідно ч.2 ст.99 КАС України, визначено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Позивач в поданій суду заяві вказує, що дізналася про порушення її прав на час подання даного позову.
Проте дане твердження є надуманим та таким що суперечить змісту самого позову, оскільки дане питання регулярно висвітлювалось засобами масової інформації, починаючи з 2007 р. Конституційним Судом України приймались відповідні рішення, які також оприлюднювались, а тому суд вважає таке твердження необґрунтованим та безпідставним.
Враховуючи вищевикладене, а також і те, що належних та достатніх доказів, які б свідчили про поважність причини пропуску строку звернення до суду позивач не подав - немає достатніх підстав для прийняття даного позову до розгляду та відкриття провадження в тій частині, в якій пропущено встановлений строк звернення до суду.
Ч.1 ст. 100 КАС України визначено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
За таких обставин по справі, суд приходить до висновку, що позовну заяву в частині стягнення підвищення до пенсії за період часу з 01.01.2006 р. по 12.07.2010 р. слід залишити без розгляду, оскільки позивачем було пропущено встановлений законом строк звернення до суду щодо позовних вимог в цій частині, і немає достатніх підстав вважати , що даний строк було пропущено з поважних причи.
Керуючись ст.ст.100, 102, 107 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання ОСОБА_1 про поновлення строку для звернення до адміністративного суду –залишити без задоволення.
Позовну заяву ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Городоцькому районі Хмельницької області, про стягнення підвищення до пенсії як дитині війни в частині вимог за період часу з 01.01.2006 р. по 12.07.2010 р. - залишити без розгляду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п"яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу суду було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п"яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя:
Суд | Городоцький районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 01.02.2011 |
Оприлюднено | 17.02.2011 |
Номер документу | 13790743 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Нетішинський міський суд Хмельницької області
Ходоровський Б. В.
Адміністративне
Яремчанський міський суд Івано-Франківської області
Марчак Ю. І.
Адміністративне
Городоцький районний суд Хмельницької області
Шинкоренко С. В.
Адміністративне
Городоцький районний суд Хмельницької області
Шинкоренко С. В.
Адміністративне
Яремчанський міський суд Івано-Франківської області
Марчак Ю. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні