ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ С УД УКРАЇНИ
УХВАЛА
10 лютого 2011 р. № 21/78(10)
Вищий господарський суд України у складі колегії су ддів:
головуючого
суддів Кравчука Г.А,
Мачульського Г.М.,
Уліцького А.М.,
перевіривши матеріали ка саційної скарги Державної екологічної і нспекції в Львівській област і
на ухвалу Львівського апеляційного господарського суду
від 29.12.2010р.
у справі №21/78(10)
Господарського суду Львівської області
за позовом Державної екологічної інс пекції в Львівській області
до Державного підприємства " Бібрське лісове господарств о"
про відшкодування збитків, -
В С Т А Н О В И В :
Подана касаційна Де ржавної екологічної інспекц ії в Львівській області не мо же бути прийнята до розгляду Вищим господарським судом У країни, оскільки вона не відп овідає вимогам розділу ХІІ1 Г осподарського процесуально го кодексу України з наступн их підстав.
Відповідно до ч.3 ст.111 Господ арського процесуального код ексу України касаційна скарг а підписується особою, яка по дала скаргу або її уповноваж еним представником.
Згідно ст.28 Господарського процесуального кодексу Укра їни справи юридичних осіб в г осподарському суді ведуть їх органи, що діють у межах повно важень, наданих їм законодав ством та установчими докумен тами, через свого представни ка. Керівники підприємств та організацій, інші особи, повн оваження яких визначені зако нодавством або установчими д окументами, подають господар ському суду документи, що пос відчують їх посадове станови ще. Представниками юридичних осіб можуть бути також інші о соби, повноваження яких підт верджуються довіреністю від імені підприємства, організ ації. Довіреність видається за підписом керівника або ін шої уповноваженої ним особи та посвідчується печаткою пі дприємства, організації.
Відповідно до на вищезазна ченої норми підписувати каса ційну скаргу має право керів ник юридичної особи, від імен і якої подається скарга, особ и, повноваження на подання по зовних заяв та скарг яких пер едбачені установчими докуме нтами, або представник юриди чної особи, повноваження яко го підтверджується довірені стю від імені підприємства, о рганізації
Як вбачається з матеріалів касаційної скарги, підписав касаційну скаргу Державної екологічної інспекції в Льві вській області перший заступ ник начальника інспекції, пр оте доказів своїх повноважен ь перший заступник начальник а до касаційної скарги не дод ав.
Пунктом 1 ч.1 ст. 1113 Господарськ ого процесуального кодексу У країни передбачено, що касац ійна скарга не приймається д о розгляду і повертається су дом, якщо касаційна скарга пі дписана особою, яка не має пра ва її підписувати, або особою , посадове становище якої не з азначено.
У зв'язку з наведеним, касац ійна скарга Державної еколог ічної інспекції в Львівській області підлягає поверненню відповідно до п.1 ч.1 ст.1113 Господ арського процесуального код ексу України.
Крім того, касаційна скарга Державної екологічної інспе кції в Львівській області бу ла подана з пропуском строку для її подання.
Згідно ст.110 Господарськог о процесуального кодексу Укр аїни касаційна скарга може б ути подана протягом двадцяти днів з дня набрання рішенням місцевого господарського су ду чи постановою апеляційног о господарського суду законн ої сили.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.1113 Госп одарського процесуального к одексу України, касаційна ск арга не приймається до розгл яду і повертається судом, якщ о її подано після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання або т аке клопотання відхилено про відновлення цього строку.
Як вбачається з матеріалів справи, оскаржувана ухвала а пеляційного господарського суду була прийнята 29.12.2010р. і в ме жах передбаченого законом ст року 30.12.2010р. її копії були надіс лані сторонам.
Державна екологічна інспе кція в Львівській області по дала касаційну скаргу на заз начену ухвалу 31.01.2011р., про що сві дчить відбиток поштового ште мпелю на конверті, в якому бул а надіслана касаційна скарга , тобто з порушенням встановл еного строку для її подання.
Відповідно до ч.1 ст.53 Госпо дарського процесуального ко дексу України за заявою стор они, прокурора чи з своєї ініц іативи господарський суд мож е визнати причину пропуску в становленого законом процес уального строку поважною і в ідновити пропущений строк.
Згідно цієї норми суд каса ційної інстанції у кожному к онкретному випадку повинен з урахуванням конкретних обст авин пропуску строку, оцінки доводів щодо причин їх пропу ску, зробити мотивований вис новок щодо поважності чи неп оважності причин пропуску та кого строку.
Проте причини пропуску вка заного процесуального строк у для подання касаційної ска рги в матеріалах скарги не за значені і суд касаційної інс танції не вбачає підстав для відновлення даного строку з власної ініціативи.
Керуючись статтею 86, пункт ами 1, 5 частини 1 статті 1113 Господ арського процесуального код ексу України, Вищий господар ський суд України, -
У Х В А Л И В:
Касаційну скаргу Д ержавної екологічної інспек ції в Львівській області на у хвалу Львівського апеляційн ого господарського суду від 29.12.2010р. у справі №21/78(10) Господарсь кого суду Львівської області повернути особі, що її подала .
Головуючи й суддя Г.А. Кравчук
Судді Г.М. Мачульський
А.М. Уліцький
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 10.02.2011 |
Оприлюднено | 17.02.2011 |
Номер документу | 13792253 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Мачульський Г.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні