Справа № 2-3403
2009рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 червня 2009року Солом"янсь кий районний суд м. Києві в скл аді:
головуючого- судді- Шерем етьєвої Л.А.
при секретарі- Волковій В.В.
розглянувши у відкритому с удовому засіданні в м. Києві ц ивільну справу за позовом О СОБА_2 до ОСОБА_3, 3-я особа : Орган опіки та піклування Св ятошинської райдержадмініс трації м. Києва про позбавлен ня батьківських прав, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду і просить позбавити від повідача батьківських прав в ідносно дитини - сина ОСОБА _4, ІНФОРМАЦІЯ_1 народжен ня.
Посилається в позові на те, що з 1997 року перебувала з відпо відачем у шлюбі, від якого маю ть сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦ ІЯ_1.
За рішенням суду в 2001 році їх шлюб був розірваний, 31.05.2005 року вона оформила розірвання шл юбу в органах РАЦС.
З моменту розірвання шлюбу відповідач не займається ви хованням дитини, не утримує ї ї матеріально, з дитиною не сп ілкується, не турбується про її фізичний та духовний розв иток.
Виходячи з того, що відповід ач ухиляється від виховання дитини та виконання своїх ба тьківських обов' язків, прос ить задовольнити позов.
Відповідач в судовому засі данні проти позову заперечув ав. Посилався на те, що позивач ка перешкоджає йому спілкува тися з сином, а як захистити св ої права він не знав. Що стосує ться допомоги на утримання д итини, то він сплачує алімент и, а заборгованість утворила ся в зв»язку з відсутністю у н ього роботи.
Просить в позові відмовити .
Представник 3-ї особи в судо вому засіданні позов підтрим ав.
Заслухавши пояснення стор ін представника 3-ї особи, досл ідивши матеріали справи, суд вважає позов обгрунтованим, виходячи з наступного.
Встановлено, що відповідач є батьком дитини позивачки - с ина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Сторони з 1997 року перебували в у шлюбі, від якого мають син а ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.
За рішенням суду в 2001 році їх шлюб був розірваний, 31.05.2005 року позивачка оформила розірван ня шлюбу в органах РАЦС.
/а.с. 5-7/
Нормою ст. 141 СК України вста новлено, що мати та батько маю ть рівні права та обов' язки щодо дитини, і розірвання шлю бу між ними не впливає на обся г їх прав та не звільняє від об ов' язків щодо дитини.
Встановлено, що відповідач тривалий час не спілкується з дитиною, не утримує її матер іально в належному обсязі ві дповідно до віку та потреб ди тини, життям та здоров"ям дити ни не цікавиться, про фізични й та духовний розвиток дитин и останній також не турбуєть ся.
Дитина знаходиться на повн ому утриманні матері.
З соціально-психологічног о висновку дитини від 22.12.2008 ркоу вбачається, що син сторін до ч ленів своєї родини відносить маму та бабусю, з якими прожив ає і з якими у нього склалися т еплі і довірливі стосунки. Рі дного батька до кола сім»ї не вводить.
Святошинська районна в м. Ки єві державна адміністрація с воїм висновком від 04.03.2009 року вв ажає за доцільне позбавити в ідповідача батьківських пра в відносно дитини.
/а.с. 12-14/
Відповідно до Конвенції О ОН про права дитини, діти мают ь право на належне спілкуван ня та допомогу.
Дані гарантії закріплені і в інших нормативних докумен тах щодо охорони дитинства.
Так, відповідно до ч.4 ст. 150 СК України батьки повинні поваж ати дитину.
ст. 155 цього ж кодексу встано влено, що здійснення батькам и своїх прав та виконання обо в' язків мають грунтуватися на повазі до прав дитини та її людської гідності.
З цього випливає, що батьків ські права не можуть здійсню ватися всупереч інтересам ди тини, поведінка батьків пови нна бути такою, щоб дитина сам а тягнулася до них.
Підсумовуючи викладене ви ще, суд вважає, що відповідач н еналежним чином відносився т а відноситься до виконання с воїх батьківських обов»язкі в, всупереч інтересам та потр ебам дитини, без врахування ї ї прав, що привело до взаємног о відчуження між ними, як бать ком та дитиною.
Відповідно до п.п.2 ст. 164 Сімей ного кодексу України мати, ба тько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщ о вони ухиляються від викона ння своїх батьківських обов' язків по вихованню дітей.
Виходячи з викладеного вищ е, суд приходить до висновку, щ о відповідач ухиляється від виконання своїх батьківськи х обов' язків щодо свого син а, а тому має бути позбавлений батьківських прав відносно нього.
Суд не приймає до уваги запе речення відповідача в судово му засіданні, виходячи з наст упного.
Відповідно до ст. 60 ЦПК Украї ни кожна сторона зобов' язан а довести ті обставини, на які вона посилається як на підст аву своїх вимог і заперечень .
Ч.4 ст. 59 ЦПК України передбач ено, що доказування не може гр унтуватися на припущеннях.
Крім того, ч.2 постанови № 11 Пл енуму Верховного Суду Україн и від 29.12.11976 року "Про судове ріше ння" /з наступним змінами /пере дбачено, що відповідно до при нципу безпосередності судов ого розгляду рішення може бу ти обгрунтоване лише тими до казами, які одержані у визнач еному законом порядку і пере вірені в тому судовому засід анні, в якому постановлюєтьс я рішення.
Виходячи з того, що відповід ачем не надано доказів своїм запереченням в судовому зас іданні, суд вважає їх такими, щ о не заслуговують на увагу.
Керуючись ст. 164, 165 Сімейного к одексу України, ст. ст. 57-60, 209, 212-214 ЦП К України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Позбавити ОСОБА_3 батьк івських прав відносно дитини : сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІ Я_1.
Заяву про апеляційне оскар ження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішен ня суду подається протягом д вадцяти днів після подання з аяви про апеляційне оскаржен ня.
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.06.2009 |
Оприлюднено | 18.02.2011 |
Номер документу | 13800008 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Солом'янський районний суд міста Києва
Шереметьєва Л. А.
Цивільне
Добропільський міськрайонний суд Донецької області
Таніч Леонід Михайлович
Цивільне
Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Грищенко Володимир Михайлович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні